logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

DB Schenker ponownie najsilniejszym brandem w branży TSL

  PR 07.11.2019, przeczytano 343 razy
ilustracjastrzałka

Magazyn Press i PRESS-SERVICE Monitoring Mediów opublikowały ranking medialności brandów. DB Schenker już po raz drugi z rzędu został uznany za najbardziej medialną markę w branży. W XII edycji badania Top Marka firma zajęła pierwsze miejsce w kategorii transport i logistyka.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/db-schenker-ponownie-najsilniejszym-brandem-w-branzy-tsl,384620,artykul.html

Ranking Top Marka jest największym badaniem na polskim rynku, które mierzy siłę medialną marek. Siła ta jest wypadkową kilku zmiennych: impaktu, czyli potencjału dotarcia do odbiorców, indeksu sentymentu – oceny komunikatów pod względem wydźwięku pozytywnego, neutralnego lub negatywnego, a także liczby publikacji.

Strategia DB Schenker dotycząca obecności w mediach zakłada komunikowanie działań firmy w ramach zrównoważonego rozwoju. Zakres materiałów obejmował między innymi tematy związane z ochroną środowiska, np. ofertą kolejową i intermodalną, nowymi technologiami jak druk 3D, inwestycjami w modernizację sieci logistycznej – w nowe, ekologiczne terminale lokalizowane poza miastami czy kontenery BDF w siec operatora. Odzwierciedlenie w mediach znalazły też materiały na temat wolontariatu pracowniczego i działań społecznych firmy. Sporą część stanowiły komentarze ekspertów DB Schenker dotyczące ważnych wydarzeń na rynku i sytuacji w branży TSL.

– Ranking TOP Marka jest dla nas dobrym punktem odniesienia dla oceny skuteczności naszej komunikacji z otoczeniem. Cieszy nas, że utrzymaliśmy pierwsze miejsce w branży i ponownie uzyskaliśmy tytuł TOP Marka, a siła marki DB Schenker istotnie wzrosła w porównaniu z rokiem ubiegłym – mówi Monika Pachniak-Radzińska, Dyrektor ds. Komunikacji w DB Schenker.

Top Marka jest wspólnym przedsięwzięciem pomysłodawcy projektu – magazynu „Press” oraz autora metodologii – PRESS-SERVICE Monitoring Mediów. Wyniki badania są efektem analizy materiałów z prasy, portali internetowych oraz social media, które zostały opublikowane w okresie od 1 lipca 2018 roku do 30 czerwca 2019 roku. W XII edycji Top Marka przeanalizowano łącznie 73 miliony informacji i uwzględniono blisko 500 marek z 50 branż.

Źródło: DB Schenker

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Gerhard Steidl uhonorowany nagrodą Sony World Photography Awards 2020 za wybitny wkład w fotografię
World Photography Organisation ma przyjemność ogłosić, że nagrodę Za wybitny wkład w fotografię 2020 w ramach konkursu Sony World Photography Awards otrzymał wydawca Gerhard Steidl. Po raz pierwszy w historii konkursu nagrodę Za wybitny wkład w fotografię przyznano osobie, która nie jest fotografem. Jury doceniło wieloletnią współpracę Steidla z fotografami i...
Cykl Spotkań agencji Aliganza i uczelni Viamoda
Strategia obecności marki w sieci to od dawna nie tylko reklamy na Facebooku czy teksty na blogu napisane pod wyszukiwarki. Na wykładzie słuchacze poznają tajniki sprawnego projektowania strategii obecności marki online, od researchu konkurencji po automatyzację sprzedaży, które przedstawią eksperci z wieloletnim doświadczeniem.
Ibuprom Zatoki z nową kampanią telewizyjną
Ruszyła kampania leku Ibuprom Zatoki za której koncepcję kreatywną odpowiada agencja Schulz brand friendly.
Ricoh na Remadays 2020
Podczas tegorocznej edycji RemaDays Ricoh zaprezentuje swój flagowy system produkcyjny Pro C7200x z 5. stacją na kolor specjalny oraz najnowszy ploter lateksowy Pro L5160. Na stoisku firmy (hala F, stoisko M25) będzie można zobaczyć m.in. niestandardowe aplikacje wykorzystujące tonery specjalne: neon żółty, neon różowy, clear i biały oraz widoczny tylko pod...
Kozłowska wraca do Schulz brand friendly
Do agencji po rocznej przerwie wraca Dominika Kozłowska obejmując piastowane wcześniej stanowisko PR Managera.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764