logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Decathlon pyta, po co Ci te góry?

  PR 25.11.2021, przeczytano 561 razy
ilustracjastrzałka

Pobudka w środku nocy, przeszywający mróz, ekstremalne zmęczenie… Po co Ci to? Takie pytanie często słyszą miłośnicy górskich wypraw. Decathlon w nowej kampanii zachęca do dyskusji i przedstawienia swojej odpowiedzi. Nagrodą w konkursie jest górskie szkolenie z Maciejem Stańczakiem, himalaistą i ratownikiem medycznym. Na stronie akcji dostępne są także materiały edukacyjne dotyczące przygotowania się do wyprawy oraz wskazówki postępowania podczas hipotermii. Akcja została objęta patronatem Polskiego Związku Alpinizmu.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/decathlon-pyta%2C-po-co-ci-te-gory,393892,artykul.html

Znów się narażasz? Nie masz dość? Mrozu, wiatru, ciężkich warunków…? Słowem - po co Ci to? To popularne pytanie, które słyszą uczestnicy górskich wypraw. Jakie są odpowiedzi? Decathlon rusza z kampanią edukacyjną „Po co Ci to?” alpinistycznej marki Simond.

- Zdobywanie szczytów to nie tylko mróz, wiatr, zmęczenie i ryzyko. To przede wszystkim wolność, wyzwanie, przygoda i silne emocje. Za każdym wspinaczem stoją inne historie, inne powody. Chcemy je poznać! Najciekawsze odpowiedzi nagrodzimy trzema dwudniowymi szkoleniami zimowymi z himalaistą Maciejem Stańczakiem, z którym współpracowaliśmy przy przygotowaniu kampanii. Historia Macieja pokazuje jak silną pasją jest ten sport - mówi Piotr Dąbrowa, Lider Simond Polska.

Maciej Stańczak to himalaista, ratownik medyczny. W 2011 roku brał udział w wyprawie na Makalu, piąty co do wysokości szczyt świata. Wyruszył z obozu szturmowego na wysokości 7800 m n.p.m. Po kilku godzinach postanowił zawrócić, ponieważ nie mógł rozgrzać rąk. Powrót trwał wiele dni - wówczas doznał poważnych odmrożeń palców. Jak tłumaczy, góry są dla niego synonimem wolności: - Tutaj czuję ją najmocniej. Tu nie ma granic. Chcesz - idziesz po bandzie. Nie chcesz - nie idziesz po bandzie. Twoja rzecz. Masz jakieś ograniczenia? W górach nie ma tych ograniczeń - mówi.

Mimo doświadczeń góry nadal pozostają ważną częścią życia Macieja Stańczaka. Dzisiaj łączy doświadczenia zdobyte w górach wysokich z zawodem ratownika medycznego. Chętnie dzieli się wiedzą, o czym przekonają się laureaci konkursu. Maciej Stańczak jest również ekspertem filmów edukacyjnych przygotowanych przez Decathlon Polska. Tłumaczy w nich, co zrobić w przypadku hipotermii lekkiej i głębokiej, a także jak przygotować się sprzętowo do wyprawy w góry. Porady można zobaczyć na stronie internetowej:

Organizatorem jest Decathlon - producent alpinistycznego sprzętu sportowego znanego sportowcom jako Simond by Decathlon. Marka od 150 lat pomaga alpinistom zdobywać szczyty i bezpiecznie wracać z wyprawy. Kampania edukacyjna „Po co Ci to?” kontynuuje tę misję - tak, by każde wyjście w góry było lepsze o bezpieczeństwo.

Źródło: Decathlon Polska

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Galaktus PR – agencja komunikacyjna zajmująca się obsługą marek gamingowych i technologicznych informuje, że do ich bazy klienckiej dołączyły trzy polskie studia developerskie – Ovid Works, 3R Games i QED Games oraz twórcy narzędzia dla artystów oraz ilustratorów – Magma.
Maciej Podgórski obejmuje stanowisko Integrated Strategy Lead w Dentsu Polska
Maciej Podgórski objął stanowisko Integrated Strategy Lead w grupie dentsu Polska, gdzie będzie odpowiadał za integrację usług doradztwa marketingowego, technologicznego i biznesowego świadczonych kluczowym klientom grupy w regionie CEE w ramach pionu Creative.
Nowości Epson na Promo Show 2023
Już wkrótce startują targi Promo Show 2023 – tym razem spotkamy się w Warszawie 8 i 9 lutego. W trakcie tegorocznej edycji targów Epson zaprezentuje szerokie portfolio modeli, w tym najnowsze rozwiązania przeznaczone dla producentów reklamy, wydruków fotograficznych czy branży tekstylnej. Nie może tam zabraknąć wszystkich tych, którzy planują...
Panasonic rozszerza ofertę monitorów dotykowych prezentując serię EQ2-PCAP
Wychodząc naprzeciw rosnącemu zapotrzebowaniu na intuicyjne technologie współpracy, Panasonic Connect Europe rozszerzył ofertę monitorów dotykowych 4K, prezentując najlepszą w swojej klasie serię EQ2-PCAP. Dzięki sześciu rozmiarom ekranów - od 43 do 86 cali - te wysokiej jakości interaktywne monitory z pojemnościową technologią dotykową sprawiają, że...
Już jutro startuje Promo Show – Międzynarodowe Targi Reklamy i Druku
Już jutro rozpoczną się Międzynarodowe Targi Reklamy i Druku PROMO SHOW. 8 i 9 lutego TOP Dostawcy spotkają się w EXPO XXI, mieszczącym się w samym sercu Warszawy.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2023 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764