logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Dekoracja szkła: Rozwiązania Sun Chemical na targach Deco’19

  PR 11.03.2019, przeczytano 241 razy

Podczas targów Deco’19, jakie odbywać się będą w dniach 6-7 kwietnia br. w Indianapolis (USA) firma Sun Chemical zaprezentuje (na stoisku nr 208) szerokie portfolio produktów dedykowanych zadrukowywaniu i uszlachetnianiu szkła. Znajdą się wśród nich m.in.: organiczne farby sitodrukowe, primery w spreju, rozwiązania do wstępnego przygotowania oraz wykańczania podłoży oraz produkty umożliwiające uzyskiwanie efektów specjalnych.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/dekoracja-szkla%3A-rozwiazania-sun-chemical-na-targach-deco%E2%80%9919,381576,artykul.html

- Właściciele marek zwracają się w kierunku opakowań szklanych, gdyż umożliwiają one wyróżnienie ich produktów na półce sklepowej, a jednocześnie spełniają funkcję ochronną – mówi Anthony Renzi, wiceprezes ds. zarządzania produktem w dziale farb opakowaniowych Sun Chemical North American Inks. – Podczas wystawy Deco’19 zaprezentujemy pełną linię farb UV, których receptura została stworzona przez Sun Chemical z myślą o zadrukowywaniu szklanych powierzchni. Pokażemy, jak – poprzez ich zastosowanie – usuwane są ograniczenia związane z bezpośrednim dekorowaniem szkła. Jesteśmy przekonani, że odwiedzający nas właściciele marek będą zainteresowani możliwym do uzyskania szerokim spektrum wyrazistych efektów i odcieni kolorystycznych, pozwalających zwiększyć atrakcyjność wizualną opakowania.

SunVetro – farby sitodrukowe UV o szerszym gamucie kolorystycznym

Goście odwiedzający stoisko Sun Chemical będą mogli zapoznać się z walorami SunVetro – serii sitodrukowych farb organicznych oraz narzędzia SunMatch –umożliwiającego uzyskanie w druku żywotnych, wyrazistych kolorów specjalnych  (firmowych) oraz symulację barw z biblioteki Pantone. Przy ograniczonej liczbie opcji kolorystycznych dostępnych w przypadku zastosowania prostych systemów mieszania farb, SunMatch zapewnia – jak podaje producent – uzyskanie pełnej palety kolorów Pantone na bazie 12-pigmentowych barw, przy zachowaniu pełnej powtarzalności danego odcienia.

Specjaliści ds. dekorowania szkła będą mogli zapoznać się z serią farb sitodrukowych UV SunVetro VTGL – dwuskładnikowym rozwiązaniem, stworzonym z myślą o zadrukowywaniu szkła, powlekanych metali i powierzchni ceramicznych; znajduje ono też zastosowanie przy tworzeniu efektu lustra. Jak zapewnia producent, farby te oferują najwyższy poziom przylegania do powierzchni wykonanych ze szkła, wysoki połysk, odporność na wycieranie i działanie substancji chemicznych. W ich składzie nie ma metali ciężkich ani lotnych związków organicznych (VOC). Farby można poddawać utrwalaniu zarówno przy zastosowaniu lamp rtęciowych jak też promienników LED UV. W skład pakietu SunVetro VTGL wchodzi też system pasowania kolorystycznego, pozwalający na dozowanie i skalowanie ilości stosowanych kolorów w celu uzyskania właściwego efektu końcowego.

Ponieważ szklane pojemniki zwykle posiadają zapobiegające ścieraniu powłoki, aplikowane w trakcie procesu produkcyjnego, zdaniem Sun Chemical wstępne przygotowanie podłoża staje się niezbędne, by uzyskać optymalny poziom adhezji. Z myślą o tego typu procesach firma wprowadziła na rynek SunVetro Glass Prep – bazujący na wodzie primer, będący uzupełnieniem rodziny farb SunVetro VTGL.

Kolejnym promowanym na targach Deco’10 rozwiązaniem będzie SunSpray WBSPG (water-based spray paint coating for glass) – wodny primer w spreju pozwalający na bezpośrednie dekorowanie powierzchni szklanych i ceramicznych. Jak podkreśla Sun Chemical, nie zawiera on lotnych związków organicznych, ciężkich metali oraz bisfenolu typu A (BPA). Tym samym wychodzi naprzeciw wymaganiom i oczekiwaniom firm działających na współczesnym rynku obróbki szkła, które – jak podaje Sun Chemical – coraz częściej sięgają po farby organiczne jako rozwiązanie proekologiczne, a przy tym spełniające wymogi względem zdrowia i bezpieczeństwa.

Produkty z serii SunVetro i SunSpray mogą znaleźć zastosowanie przy dekorowaniu wyrobów ceramicznych oraz pojemników wykonanych ze szkła, np. butelek na piwo i wino, napoje bezalkoholowe, kosmetyki i wyroby medyczne. Można je aplikować także na szkło wykorzystywane w telefonach komórkowych, monitorach komputerowych, maszynach do gier czy elementach meblowych.

Farby generujące efekty specjalne i zwiększające atrakcyjność opakowań

Podczas wystawy Deco’19 firma Sun Chemical będzie też promować farby umożliwiające uzyskanie efektów specjalnych: metaliczne, termochromowe, fluorescencyjne oraz wywołujące wrażenia dotykowe. Drugie z wymienionych można aplikować bezpośrednio na szkle, by wskazywały idealną temperaturę wina czy piwa. Innym ich zastosowaniem są informacje o charakterze promocyjnym, pojawiające się przy odpowiedniej temperaturze.

Kolory fluorescencyjny i fosforyczny można z kolei wykorzystać do osiągnięcia efektów świecenia w ciemności lub na czarnym tle. Efekty ziarnistości czy piasku mogą być bezpośrednio nanoszone na butelki i utrwalane w taki sam sposób jak farby. Alternatywna metoda zakłada, że oszronione butelki są poddawane wybiórczemu lakierowaniu na danym obszarze.

Jak podkreśla firma Sun Chemical, zastosowanie specjalistycznych farb i powłok z jej oferty może w znaczący sposób zredukować koszty oraz obniżyć negatywny wpływ na środowisko naturalne. Środki te umożliwiają też uzyskanie innych efektów specjalnych, np. dotykowych, znajdujących zastosowanie w opakowaniach na dobra luksusowe.

Źródło: Sun Chemical Sp. z o.o.

www.sunchemical.com.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Technologia inkjetowa Kodak Ultrastream w maszynach firmy Uteco
Kodak i Uteco Converting S.p.A. poinformowały o podpisaniu umowy, na bazie której stworzona przez pierwszą z wymienionych firm technologia druku cyfrowego UltraStream znajdzie powszechne zastosowanie w maszynach włoskiego producenta. Są one dedykowane cyfrowemu wytwarzaniu opakowań.
Avargraf podsumowuje targi Warsaw Pack 2019
Innowacyjne rozwiązania do pakowania oraz światowe premiery maszyn APR Solutions zaprezentowane przez firmę Avargraf podczas Międzynarodowych Targów Techniki Pakowania i Opakowań Warsaw Pack 2019, spotkały się z niezwykle dużym zainteresowaniem odwiedzających. Avargraf został również wyróżniony nagrodą Warsaw Pack  za półautomatyczną maszynę dla rynku tektury falistej i...
Stora Enso: Karton Natura Life po raz kolejny w opakowaniach Pure-Pak
Wytwarzany przez Stora Enso karton Natura Life, charakteryzujący się naturalnym, brązowym odcieniem, znalazł po raz kolejny zastosowanie w produkcji opakowań Pure-Pak, stworzonych przez firmę Elopak. Tym razem został on wykorzystany w ich aseptycznej wersji, jaka pojawiła się niedawno na rynku.
Hunkeler Innovationdays 2019: Podsumowanie
Sukcesem zakończyła się tegoroczna edycja targów Hunkeler Innovationdays, jakie odbywały się w Lucernie w dniach 25-28 lutego. Jak podaje organizator – firma Hunkeler AG – wydarzenie odwiedziło ok. 6500 gości z całego świata, zainteresowanych najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi w zakresie cyfrowego druku zwojowego. Mieli oni okazję obejrzeć podczas prezentacji „na...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2019 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764