logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Dekoral: Nowe logo, identyfikacja wizualna i opakowania

  PR 18.02.2019, przeczytano 1445 razy
ilustracjastrzałka

Istniejąca na polskim rynku od 1998 roku marka Dekoral zmienia swoje oblicze wraz z wdrożeniem nowego logo.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/dekoral%3A-nowe-logo%2C-identyfikacja-wizualna-i-opakowania,381289,artykul.html

Zmiana logotypu jest odzwierciedleniem nowej strategii marketingowej, której celem jest przede wszystkim wzmocnienie wizerunku brandu Dekoral jako marki nowoczesnej, modnej i prestiżowej, czerpiącej z tradycji, a jednocześnie stale poszukującej innowacji i kreującej rynkowe trendy. Nowe logo, odświeżony design opakowań, angażująca komunikacja marketingowa oraz nowe produkty jakości premium – to filary realizacji nowej strategii.

ilustracjastrzałka

Najbardziej charakterystycznym elementem nowego logo jest kolorowa gwiazda, która symbolizuje bogatą ofertę produktów marki Dekoral, a widocznie w niej ślady pędzla jednoznacznie kojarzą się z kategorią farb. Subtelnie zaokrąglona a jednocześnie mocna czcionka nadaje logotypowi nowoczesny charakter.

Nowy wizerunek marki Dekoral po raz pierwszy zaprezentowany został 14 lutego 2019 podczas Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury BUDMA w Poznaniu. Uczestnicy konkursu „Młody Malarz Roku Dekoral Professional 2019” organizowanego przez Akademię Techniczną PPG Deco Polska w ramach zadania konkursowego malowali nowe logo Dekoral.

 - Po 20 latach obecności na rynku przyszedł czas na zmiany. Wartości marki pozostają takie same, nie zapominamy o naszej wieloletniej tradycji, ale jednocześnie dostrzegamy zmieniające się otoczenie i oczekiwania konsumentów. Chcemy, aby wizerunek marki Dekoral jasno komunikował, że jest ona marką na miarę naszych czasów – nowoczesną, innowacyjną i kreującą trendy. – mówi Ewa Ostaszewska, Brand Manager Dekoral.

ilustracjastrzałka

Już wkrótce odświeżone opakowania farb Dekoral z nowym logo trafią na półki sklepowe. Wdrożenie nowego logotypu będzie przebiegać stopniowo, co oznacza, że na rynku przez pewien czas będą jednocześnie funkcjonować produkty i materiały reklamowe z nowym oraz z dotychczasowym logo.

Źródło: Dekoral

www.dekoral.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Nie żyje Rosław Szaybo
Nie żyje Rosław Szaybo - grafik, projektant okładek płyt, książek, ilustrator, fotografik. Jego prace zdobią niezliczone wydania płyt m.in. Krzysztofa Komedy, Czesława Niemena, Eltona Johna, Janis Joplin, Roya Orbisona czy Judas Priest.
Bezpieczeństwo współpracy z programem Not Recommend
W każdym biznesie można wymienić najważniejsze cechy przesądzające o udanej współpracy. Należą do nich solidność, jaką powinni wykazywać się kontrahenci, a także bezpośrednio z nią związane poczucie bezpieczeństwa. Zdarza się jednak, że partner biznesowy nie wywiązuje się z ustaleń.
Agencja 180heartbeats + Jung v Matt dołączyła do grona polskich firm, które potrafią tworzyć wysokiej jakości akcje dla Asystenta Google.
W sklepach Kaufland ruszyła akcja SOS Wioski Dziecięce i P&G
Procter & Gamble wraz z siecią sklepów Kaufland oraz Organizacją SOS Wioski Dziecięce ponownie ruszają z akcją „Czyste pomaganie”. Do 12 czerwca kupując produkty Fairy, Ariel, Vizir, Lenor, Ambi Pur w sklepach Kaufland konsumenci pomagają sfinansować posiłki dla dzieci w potrzebie.
Multikino promuje się w aplikacji TikTok
O wyjściu do kina nie decydują już tylko rodzice. Obecnie to młodzi kinomani, którzy mają szeroki dostęp do informacji, kreują wybory. Wykorzystując ten trend i chcąc wyjść naprzeciwko coraz młodszej grupie klientów, Multikino postanowiło do promocji swojej oferty filmowej zaangażować popularnych TikTokerów.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2019 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764