logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Designer Outlet Gdańsk: Nagrody w konkursie dla studentów ASP

  PR 11.03.2019, przeczytano 196 razy
ilustracjastrzałka

W czwartek poznaliśmy zwycięzców konkursu zorganizowanego przez Designer Outlet Gdańsk dla studentów ASP. Zadaniem uczestników było przygotowanie projektu przearanżowania wnętrza centrum. Laureatka głównej nagrody otrzymała 5000 zł.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/designer-outlet-gdansk%3A-nagrody-w-konkursie-dla-studentow-asp,381582,artykul.html

Dzięki współpracy Designer Outlet Gdańsk z Akademią Sztuk Pięknych w Gdańsku, chętni do wzięcia udziału w projekcie studenci Pracowni Projektowania Architektury Wnętrz otrzymali ambitne zadanie semestralne - stworzenie projektu aranżacji przestrzeni wspólnych centrum outletowego. Koniecznym warunkiem było nawiązanie do obecnej koncepcji architektonicznej obiektu,  której  inspiracją jest tradycyjna skandynawska wioska rybacka.

- Miło jest nam współpracować z gdańską ASP i bardzo cieszy nas fakt, że możemy pomóc młodym architektom wnętrz w ich rozwoju zawodowym. Mamy nadzieję, że wyzwanie, jakim jest uczestnictwo w konkursie, pozwoli im nie tylko na kreatywne wyrażenie siebie w projekcie, ale może nawet otworzy drzwi do kariery zawodowej – mówi Ireneusz Homa, Dyrektor Designer Outlet Gdańsk.

Główną nagrodę – 5000 zł – otrzymała Małgorzata Schulz. Jej projekt zakłada podział centrum na 3 strefy zróżnicowane kolorem podłogi lub wprowadzeniem mebli w przypisanej do strefy barwie, a głównym założeniem jest prosta komunikacja oraz korytarze oczyszczone ze zbędnych elementów. Jury konkursowe, w którego skład wchodzili przedstawiciele zarówno uczelni, jak i Designer Outlet Gdańsk, doceniło przede wszystkim minimalizm oraz próbę wprowadzenia identyfikacji ułatwiającej klientom odnalezienie się w centrum. Na II miejscu uplasowała się Monika Nienartowicz z nagrodą w wysokości 3000 zł, a na III miejscu Zofia Szczepaniak, która otrzymała 2000 zł netto.

W konkursie wzięło udział siedem studentek. Podczas kilku miesięcy pracy przyszłe architektki spotykały się na konsultacjach z przedstawicielami centrum i prezentowały bieżące postępy w przygotowywanych projektach. Był to ważny element, dzięki któremu studentki miały przedsmak prawdziwego działania z klientem.

– Współpraca z Designer Outlet Gdańsk od początku była bardzo owocna. Co prawda dla studentek nie jest to pierwszy tak duży projekt, jest on jednak najbardziej komercyjny. A co za tym idzie – będzie dla nich ważnym krokiem w dalszej karierze. Na pewno stanowi świetne przygotowanie do pracy z inwestorem, który często może być bardzo wymagający – mówi dr hab. Tadeusz Pietrzkiewicz, Dziekan wydziału Architektury i Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku.

Prace wszystkich studentek można oglądać w Designer Outlet Gdańsk do końca marca.

Źródło: Designer Outlet Gdańsk

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Butelka Björn w gronie zwycięzców konkursu Art of Packaging 2019
Butelka wódki Björn, produkowanej przez BZK Alco, zwyciężyła w Art of Packaging 2019 w kategorii Proffesional 2019 Opakowanie Pragnienia. Jurorzy oceniali ponad pół tysiąca projektów, spośród których nagrodzono tylko 24 w różnych kategoriach. Ideą konkursu jest promowanie kreatywności i innowacyjności w branży opakowań na rynku...
15 marca na uroczystej gali wręczenia nagród iF Design Awards produkty firmy Brother zostały wyróżnione aż sześciokrotnie. W uznaniu za wyjątkowe wartości użytkowe i estetyczne nagrodzone zostały m.in. laserowe drukarki z serii L3000 oraz drukarka etykiet P-touch. To już 12. rok z rzędu, kiedy Brother zdobył statuetki w tym prestiżowym konkursie, powiększając całkowitą pulę...
Znamy zwycięzców Art of Packaging 2019. Wielka Gala już za nami
Zakończyła się trzynasta edycja konkursu ART OF PACKAGING odbywającego się pod hasłem NEW GENERATION PACKAGING. Podczas uroczystej Gali, która odbyła się 11 marca w poznańskiej Sali Ziemi, wyłoniono Perłę Wśród Opakowań, a także przyznano wiele innych, prestiżowych nagród i wyróżnień. Jak co roku, Gala była także niebywałą okazją do spotkania dla przedstawicieli...
Już po raz drugi Ekstraklasa została doceniona za oryginalne i innowacyjne prowadzenie kanałów w social mediach. Podczas corocznej Gali Sportu i Biznesu przedstawiciele najpopularniejszej polskiej ligi odebrali Statuetkę DEMES za rok 2018.
Magazyn Campaign przyznał wyróżnienia "Campaign Agency of the Year Awards. Tytuł "EMEA digital Innovation Network of the Year" zdobyła agencja Isobar.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2019 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764