logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Designer Outlet Gdańsk: Nagrody w konkursie dla studentów ASP

  PR 11.03.2019, przeczytano 252 razy
ilustracjastrzałka

W czwartek poznaliśmy zwycięzców konkursu zorganizowanego przez Designer Outlet Gdańsk dla studentów ASP. Zadaniem uczestników było przygotowanie projektu przearanżowania wnętrza centrum. Laureatka głównej nagrody otrzymała 5000 zł.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/designer-outlet-gdansk%3A-nagrody-w-konkursie-dla-studentow-asp,381582,artykul.html

Dzięki współpracy Designer Outlet Gdańsk z Akademią Sztuk Pięknych w Gdańsku, chętni do wzięcia udziału w projekcie studenci Pracowni Projektowania Architektury Wnętrz otrzymali ambitne zadanie semestralne - stworzenie projektu aranżacji przestrzeni wspólnych centrum outletowego. Koniecznym warunkiem było nawiązanie do obecnej koncepcji architektonicznej obiektu,  której  inspiracją jest tradycyjna skandynawska wioska rybacka.

- Miło jest nam współpracować z gdańską ASP i bardzo cieszy nas fakt, że możemy pomóc młodym architektom wnętrz w ich rozwoju zawodowym. Mamy nadzieję, że wyzwanie, jakim jest uczestnictwo w konkursie, pozwoli im nie tylko na kreatywne wyrażenie siebie w projekcie, ale może nawet otworzy drzwi do kariery zawodowej – mówi Ireneusz Homa, Dyrektor Designer Outlet Gdańsk.

Główną nagrodę – 5000 zł – otrzymała Małgorzata Schulz. Jej projekt zakłada podział centrum na 3 strefy zróżnicowane kolorem podłogi lub wprowadzeniem mebli w przypisanej do strefy barwie, a głównym założeniem jest prosta komunikacja oraz korytarze oczyszczone ze zbędnych elementów. Jury konkursowe, w którego skład wchodzili przedstawiciele zarówno uczelni, jak i Designer Outlet Gdańsk, doceniło przede wszystkim minimalizm oraz próbę wprowadzenia identyfikacji ułatwiającej klientom odnalezienie się w centrum. Na II miejscu uplasowała się Monika Nienartowicz z nagrodą w wysokości 3000 zł, a na III miejscu Zofia Szczepaniak, która otrzymała 2000 zł netto.

W konkursie wzięło udział siedem studentek. Podczas kilku miesięcy pracy przyszłe architektki spotykały się na konsultacjach z przedstawicielami centrum i prezentowały bieżące postępy w przygotowywanych projektach. Był to ważny element, dzięki któremu studentki miały przedsmak prawdziwego działania z klientem.

– Współpraca z Designer Outlet Gdańsk od początku była bardzo owocna. Co prawda dla studentek nie jest to pierwszy tak duży projekt, jest on jednak najbardziej komercyjny. A co za tym idzie – będzie dla nich ważnym krokiem w dalszej karierze. Na pewno stanowi świetne przygotowanie do pracy z inwestorem, który często może być bardzo wymagający – mówi dr hab. Tadeusz Pietrzkiewicz, Dziekan wydziału Architektury i Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku.

Prace wszystkich studentek można oglądać w Designer Outlet Gdańsk do końca marca.

Źródło: Designer Outlet Gdańsk

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Konkurs na logotypy wydziałów Politechniki Krakowskiej
W związku z reformą Szkolnictwa Wyższego Politechnika Krakowska zmienia swoją strukturę i postanowiła ujednolicić identyfikację wizualną swoich wydziałów. Politechnika pozostawia kolorystykę i sygnet dotychczasowego logo bez zmian dopuszczając jednocześnie zmianę typografii logotypu. Dotychczasowa identyfikacja wizualna wydziałów wymaga natomiast unowocześnienia...
Związek Pracodawców Branży Internetowej IAB Polska i Szkoła Główna Handlowa zapraszają do udziału w ósmej edycji konkursu na najlepszą pracę dyplomową z zakresu marketingu internetowego. W tym roku konkurs jest otwarty także dla autorów prac podyplomowych. Nagrodami w DIMAQ UNI są studia podyplomowe na SGH oraz udział w Akademii DIMAQ.DIMAQ UNI open graphajlepszą pracę...
Provident przyznał nagrodę w konkursie Grand Press Photo 2019
Provident już trzeci rok z rzędu przyznał nagrodę specjalną w ramach konkursu Grand Press Photo. Jako partner kategorii Życie codzienne, Provident Polska wyróżnił zdjęcie wykonane przez Aleksandra Knittera, fotoreportera z Chojnic.
FleetPulse - projekt stworzony przez VMLY&R Poland i VMLY&R Londyn dla Bridgestone - otrzymał złotą statuetkę w konkursie Innovation, organizowanym przez Stowarzyszenie Komunikacji Marketingowej SAR.
Firma Dobrze Widziana 2019 dla Cityboard Media
Cityboard Media z tytułem „Firmy Dobrze Widzianej”. To wyróżnienie Business Centre Club przyznaje firmom, które w szczególny sposób dbają o CSR.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2019 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764