logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Digital Pro 3 w drukarni Next Label z Rumunii

  PR 28.07.2021, przeczytano 424 razy
ilustracja

Rolowa maszyna hybrydowa, bazująca na technologii tonerowej – Digital Pro 3 firmy Mark Andy – cieszy się coraz większym zainteresowaniem drukarń z całego świata. Do grona jej nowych użytkowników dołączyła niedawno drukarnia Next Label z Rumunii. Była to tym samym kolejna instalacja tego modelu, odnotowana w ostatnim czasie w Europie Środkowo-Wschodniej. Wdrożenie nowej maszyny umożliwiło drukarni realizację małych nakładów etykiet, co wcześniej nie było dla niej opłacalne. Tym samym przyciągnęła ona nowych klientów, co wpłynęło na rozwój przedsiębiorstwa.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/digital-pro-3-w-drukarni-next-label-z-rumunii,392431,artykul.html

https://youtu.be/kpnBQqq2mNk/

Małe nakłady - większy biznes

Firma Next Label działa z sukcesami na rynku produkcji etykietowej od 2018 roku. Realizacja małych nakładów w maszynie Digital Pro 3, otworzyła przed nią nowe możliwości biznesowe.

- Wcześniej - mówi Constantin Cracut, dyrektor generalny - nie byliśmy w stanie obsłużyć klientów zlecających krótkie serie. Rolowa maszyna hybrydowa Mark Andy spowodowała, że tego rodzaju produkcja stała się ona dla nas opłacalna. Dzięki niej pozyskaliśmy nowych klientów, zlecających nam prace w małych i średnich nakładach, co pozwoliło na dalszy rozwój całej firmy.

To jednak nie jedyne przesłanki, jakimi kierowała się drukarnia planując inwestycję w hybrydową maszynę do drukowania etykiet. Obecnie posiada ona dwa centra produkcyjne – w Sibiu i Cluj Napoca (oba zlokalizowane w Rumunii). W ciągu trzech lat swojej działalności otworzyła siedem nowych magazynów i osiągnęła obroty rzędu 800 tys. euro. Jednak jej plany sięgają jeszcze dalej.

- W ciągu najbliższych lat – mówi Constantin Cracut - zamierzamy otworzyć kolejne magazyny – dwa w ciągu roku. To otwiera przed nami nowe możliwości i kolejne wzrosty naszego biznesu – planujemy realizować 50% wzrosty rok do roku.

Takie plany wymagają starannie przemyślanych inwestycji. W swoim parku maszynowym Next Label posiada tradycyjne maszyny fleksograficzne, jednak jej kierownictwo od jakiegoś czasu dostrzegało duży potencjał dla rozwoju w maszynach cyfrowych.

- Technologia ta oferuje bowiem możliwość znacznie szybszej realizacji zleceń, zwłaszcza tych w małych nakładach, a co za tym idzie – dostarczenia ich w jeszcze krótszym czasie do klienta – podkreśla Constantin Cracut.  

Digital Pro 3 – ostateczny wybór

Spośród dostępnych na rynku maszyn etykietowych, bazujących na technologii cyfrowej,  kierownictwo Next Label zdecydowało się ostatecznie na urządzenie z oferty Mark Andy.

- Wybraliśmy model Digital Pro 3 przede wszystkim ze względu na duże doświadczenie, jakie firma Mark Andy posiada w zakresie produkcji maszyn fleksograficznych – podkreśla Constantin Cracut. - Choć wciąż poznajemy ogromne możliwości nowej maszyny, to już dziś jesteśmy bardzo zadowoleni z jej zakupu, gdyż spełniła ona nasze oczekiwania w kontekście prac nisko- i średnionakładowych.

Urządzenie Digital Pro 3 jest tu używane do drukowania etykiet na papierze i na folii, z laminacją PET.

- Realizujemy w niej prace dla klientów, którzy zlecają nam wiele różnych produktów, ale w małych nakładach – mówi dyrektor generalny Next Label. - Okazało się, że tego rodzaju potrzeby na rynku są duże, bo – z jednej strony mogliśmy w tym zakresie obsłużyć naszych stałych klientów, ale także przyciągnąć do nas zupełnie nowych zleceniodawców.

Technologia cyfrowego druku etykiet otworzyła więc tu nową przestrzeń i możliwości biznesowe. Firma ma obecnie możliwość zaoferowania kompleksowej, wszechstronnej obsługi dla zleceń o zróżnicowanych nakładach.

Maszyna Digital Pro 3 została dostarczona do drukarni Next Label przez Mark Andy Europe we współpracy z firmą Graphic Open Systems - od 20 lat jej autoryzowanym regionalnym dystrybutorem . Drukarnia poszukiwała rozwiązania bazującego na technologii cyfrowej, a przy tym – kompaktowego, kompleksowego, łatwego w obsłudze. Jak podkreśla Constantin Cracut, prestiż producenta maszyny, jego wieloletnie doświadczenia dały pewność, że dokonany wybór będzie tym właściwym.

Zakontraktowana przez Next Label maszyna Digital Pro 3 to kolejne w portfolio Mark Andy rozwiązanie hybrydowe, bazujące na technologii tonerowej, a jednocześnie umożliwiające rozbudowę o dodatkowe moduły do uszlachetniania i wykańczania. Urządzenie pracuje z prędkością maksymalną 23,4 m/min., drukuje w trybie CMYK. Wśród dodatkowych opcji jego wyposażenia znajdują się m.in. wielofunkcyjny zespół fleksograficzny oraz dwa rodzaje modułów sztancujących: pojedynczy bądź semirotacyjny (z myślą o wykańczaniu etykiet w trybie inline). Wśród mediów, jakie można tu wykorzystywać, producent wymienia m.in. folię winylową czy PVC.

Next Label już dziś planuje kolejne inwestycje  w maszyny do drukowania etykiet. Jak podkreśla Constantin Cracut będą wśród nich także maszyny cyfrowe.

- Mamy bowiem nadzieję – mówi - na stabilny rozwój naszej firmy w najbliższej przyszłości. Planujemy zatrudnić co najmniej jedną osobę w każdym okręgu Rumunii. Naszym celem jest osiągnięcie rocznych obrotów rzędu 6 mln euro.

- Takie ambitne plany możliwe przy założeniu dywersyfikacji produkcji etykietowej – mówi Łukasz Chruśliński, Sales Manager w firmie Mark Andy Europe. - Posiadanie maszyn cyfrowych umożliwia bowiem obsługę zupełnie nowych grup klientów. Rośnie zatem potencjał samej drukarni ze względu na coraz większą różnorodność zleceń w mniejszych i średnich nakładach. Również dotychczasowi klienci tradycyjnych drukarń fleksograficznych dywersyfikują swoje prace. Powstaje coraz więcej nowych wariantów produktów, co generuje potrzebę drukowania coraz większej ilości mniejszych nakładów etykiet. Coraz większego znaczenia nabierają również lokalni producenci. To często małe firmy, które w zakresie etykiet oczekują pomocy od drukarń specjalizujących się w tym obszarze. To zatem doskonały czas dla wielu przedsiębiorstw z tego sektora na rozważenie zakupu maszyny cyfrowej. Przykład Next Label to jeden z wielu, jakie odnotowuje Mark Andy w takim podejściu do biznesu. Cieszy nas fakt, że możemy spełniać oczekiwania klientów oferując im zarówno maszyny fleksograficzne jak również hybrydowe. Tym bardziej cieszy nas fakt zaufania, jakim obdarowują nas oni przy wyborze tych drugich urządzeń, podkreślając nasze ogromne doświadczenie w zakresie produkcji maszyn do drukowania etykiet.

Źródło: Mark Andy Poland Sp. z o.o.

www.markandy.com

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Cimpress inwestuje w technologię Canon
Firma Canon podpisała porozumienie w zakresie dostarczania rozwiązań produkcyjnych dla Cimpress. Jest to odzwierciedlenie decyzji Cimpress dotyczącej dalszych inwestycji w technologię, w tym w druk atramentowy.
Wirtualny showroom Agfa -„wszystko co należy wiedzieć o ploterach Jeti Tauro”
Od pewnego czasu pod adresem https://www.agfa.com/int/tauro-virtual-showroom/ obecni i potencjalni użytkownicy przemysłowych rozwiązań inkjetowych Agfa Jeti Tauro mają do dyspozycji obszerną bazę wiedzy na ich temat. W ramach stworzonego przez firmę wirtualnego showroomu (obrazującego działające w jej centrali w Mortsel centrum demonstracyjne) mogą oni zapoznać się z...
Drukarnia Karton-Pak z Nowej Soli inwestuje w drugą linię produkcyjną B0 bazującą na wielkoformatowej maszynie Koenig & Bauer
Gdy przed czterema laty drukarnia Karton-Pak z Nowej Soli uroczyście otwierała nowy zakład poligraficzny, jej prezes – Jerzy Sarama, zapowiadał, że obok uruchomionej wówczas linii produkcyjnej w formacie B0 z czasem pojawią się tu kolejne. Strategiczny plan rozwoju przedsiębiorstwa zakładał, że druga z nich zostanie wdrożona w 2022 roku. Jednak sytuacja rynkowa, przede...
Agfa na targach FESPA 2021
„Nowy początek. Nowe możliwości” – pod takim hasłem Agfa będzie prezentować swoje rozwiązania inkjetowe podczas zbliżających się targów FESPA w Amsterdamie (12-15 października br.). Firma zamierza jednocześnie celebrować stopniowe „otwieranie” się świata oraz związaną z tym możliwość spotkania się ze swoimi klientami i partnerami...
DK-Projekt i kompleksowa obsługa firmy Amagraf
DK-Projekt to stosunkowo młoda, ale prężnie rozwijająca się firma, której specjalnością jest produkcja dodatków do oznaczania produktów tekstylnych i brandingu firm. Jej właściciel – Dawid Kurowski, od lat związany z rynkiem poligraficznym i tekstylnym - jakiś czas temu zdecydował się na wymianę sprzętu na nowszy, bardziej wydajny i proekologiczny....
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2021 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764