logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Digital signage, technologia która zmienia definicję reklamy

  PR 13.12.2019, przeczytano 699 razy
ilustracja

Plakat w witrynie sklepu czy ulotki rozrzucone po ulicach to już przeszłość. Sklepy coraz częściej stawiają na zdigitalizowane formy przekazu do klienta. Jak wskazują badania, trend ten stale się rozwija, a Polacy są otwarci na jego wykorzystywanie.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/digital-signage%2C-technologia-ktora-zmienia-definicje-reklamy,385081,artykul.html

- W chwili obecnej na rynku w Polsce mamy trzy grupy konsumentów. Z jednej strony mniej krytyczni przedstawiciele generacji „X” (osoby urodzone w latach 60-tych i 70-tych), którzy są przyzwyczajeni do tradycyjnego modelu zakupu w sklepie. Z drugiej strony mamy „millenialsów” oraz pokolenie „Z” (urodzeni po 2000 roku), którzy podejmują decyzje zakupowe w oparciu o informacje znalezione w sieci. Szczególnie dla tej grupy najważniejsza jest spójność przekazu informacyjnego, które oferuje marka - wyjaśnia Marek Wieteska, CEO Selfmaker, firmy specjalizującej się w dostarczaniu rozwiązań digital signage.

Zmiany na rynku dostrzegła sieć Rossmann, gdzie od dwóch miesięcy w 1300 witrynach sklepów tej marki możemy zobaczyć multimedialną prezentację oferty dla klientów.

Wykorzystanie cyfrowych nośników reklamy nie jest nowością, jednak dopiero 2019 rok pokazał, że coraz więcej marek będzie wdrażało je do swoich działań łącząc te nośniki z wielokanałową komunikacją do klienta. Spersonalizowane oferty, podpowiedzi w zakupach, geotargeting czy reklamy nawiązujące do aktualnej pogody to trend w reklamie, który będzie stale się rozwijał.

- Badania konsumenckie jasno wskazują, że aż 70% klientów zwraca uwagę na reklamy prezentowane na ekranach i standach cyfrowych, a ponad 20% z nich decyduje się na zakup produktów pod ich wpływem. To bardzo duża szansa dla marek, które wykorzystają ten kanał w działaniach sprzedażowych - dodaje Wieteska.

Badania MarketsandMarkets podają, że globalna wartość rynku digital signage rośnie w tempie 7,4 proc. rocznie, a na koniec 2023 roku ma osiągnąć wartość 32,84 miliardów dolarów.

Źródło: SelfMaker

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

La Mania - firma stworzona przez Joannę Przetakiewicz właśnie podpisała umowę z Bluerank. Powierzyła agencji marketingu internetowego prowadzenie działań dla marek La Mania i La Mania Home w zakresie płatnych kampanii reklamowych - Social Media, Google Ads i Criteo.
Human Signs dołącza do Związku Firm Public Relations. To kolejna agencja PR, która w tym wyjątkowym roku, zdecydowała się współpracować z ZFPR na rzecz kształtowania profesjonalnego środowiska public relations w Polsce.
Agencja 180heartbeats + JUNG v MATT rozszerza współpracę z CD PROJEKT RED. W ramach nowych działań zajmie się pracami programistycznymi i designem m.in. dla serwisu playgwent.com, poświęconemu grze GWINT - Wiedźmińska Gra Karciana na globalny rynek.
„Kapitalna impreza” – nowy spot i platforma komunikacyjna Captain Jack
Rusza nowa platforma komunikacyjna marki Captain Jack, której zwiastunem jest spot reklamowy „Kapitalna Impreza”. Piwo o smaku rumu patronuje zabawie w stylu, jaki znamy z czasów sprzed epidemii – nie tylko na kameralnej domówce, ale także podczas pełnej wrażeń podróży po mieście i nocnych klubach.
Rafał Albin nowym Dyrektorem Marketingu i Operacji w polskim oddziale Microsoft
Rafał Albin obejmuje stanowisko dyrektora odpowiedzialnego za zarządzanie obszarem marketingu i operacji w polskim oddziale Microsoft jednocześnie wchodząc do ścisłego kierownictwa firmy. Zastąpił na tym stanowisku Anielę Hejnowską.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764