logo
WIEDZA
Polska reklama i poligrafiaWIEDZA

Digital signage sposobem na reklamę w placówkach medycznych

  PR 27.01.2016, przeczytano 1497 razy
ilustracjastrzałka

Brak zezwolenia na prowadzenie kampanii promocyjnych w przychodni, rygorystyczne przepisy prawne oraz coraz bardziej wymagający właściciele placówek. Wszystko to sprawia, że dla firm z branży farmaceutycznej reklama, to często szereg zakazów, nakazów i ograniczeń. Jak z tego wybrnąć?


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/digital-signage-sposobem-na-reklame-w-placowkach-medycznych,27262,artykul.html

Placówki medyczne to po centrach handlowych najczęściej odwiedzane miejsca przez Polaków. To właśnie tu następuje bezpośredni kontakt reklamodawcy z Pacjentem, który wg danych statystycznych GUS, odwiedza swojego lekarza średnio 8 razy w roku, poszukując przy tym produktów mogących polepszyć jego ogólny stan zdrowia, a także pomóc w konkretnych dolegliwościach.

Właściciele przychodni często nie zezwalają na prowadzenie kampanii promocyjnych w swojej placówce, co skazuje firmy farmaceutyczne na reklamę w mass mediach, kolportaż plakatów i ulotek, które są z reguły szybko usuwane przez personel medyczny. Jak wynika z danych spółki Codemedia - już w pierwszym kwartale 2015 roku firmy z branży farmaceutycznej wydały na promocję ponad 262 mln zł, czyli o 5 proc. więcej niż w tym samym okresie 2014 roku.

Z pomocą przychodzi technologia digital signage, czyli DOOH

Pierwszym graczem na tym rynku był operator infrastruktury radiowo-telewizyjnej – Emitel, który zainstalował swoje nośniki w jednej sieci medycznej w latach 2012/2013.

Firma miała już doświadczenie w branży digital signage – instalowała systemy dla giełdowej spółki Call2Action, która posiadała ekrany w marketach.

Na początku 2013 roku pojawiła się jednak kolejna firma – Admotion, która w kilka lat w pełni skonsolidowała rynek reklamy DOOH w placówkach medycznych, tworząc przy tym nie tyle markę ile standard – HealthTV, na który w głównej mierze składa się odpowiedni podział ramówki oraz content.

Właśnie ten drugi element okazał się kluczowy na kolejnym etapie rozwoju branży. Infrastruktura pozwalająca na aktualizację contentu z minuty na minutę stała się standardem i aby uzyskać przewagę konkurencyjną trzeba było dostosować ramówkę do miejsca, czasu i co najważniejsze odbiorcy.

Placówki medyczne? A co z promocją leków?

W przypadku contentu reklamowego ważna jest możliwość promocji leków OTC,
czyli produktów leczniczych dostępnych bez recepty lekarza i suplementów. To ogromna zaleta w tym miejscu. Pozwala to Reklamodawcom na wyjście poza ubogi standard reklamowy oraz skuteczne dotarcie do wybranej grupy docelowej. Liberalną politykę w zakresie Reklamodawców gwarantują z reguły jedynie najwięksi.
 
Pojawienie się na rynku ogólnopolskiej sieci Health TV, stworzyło na pewno wiele nowych możliwości dla Reklamodawców. „Z roku na rok obserwujemy tendencję wzrostową, ponieważ Klienci doceniają możliwość natychmiastowych aktualizacji i standaryzację, w tym także  sposobność śledzenia przebiegu kampanii. Dodatkowo Health TV to myślenie o Reklamodawcach jeszcze przed samą instalacją nośników – poprzedzający audyt techniczny ma za zadanie umieścić je w optymalnych miejscach, właśnie tam gdzie ludzie oczekują” Wyjaśnia Paulina Kazimierska odpowiedzialna za współpracę z Domami Mediowymi w firmie Admotion.

Ciekawa forma przedstawienia produktu w ramówce i odejście od schematycznych reklam, powoduje zainteresowanie odbiorców również samą treścią. Zyskują też sami Reklamodawcy, którzy inwestując w kontekst lub patronat nad blokami tematycznymi mają pewność, że prezentowany materiał na długo utrwali ich wizerunek.

Siłą Digital Signage jest efekt wizualny. Realizowane kampanie pozbawione są dźwięku, co cenią sobie producenci leków OTC, ponieważ znika problem niewdzięcznego i obowiązkowego komunikatu głosowego.

Na odbiorców w centrach medycznych czekają nie tylko newsy, pogoda, feel good content lecz również aktualności dotyczące świadczonych przez daną sieć medyczną usług i szereg informacji organizacyjnych danej placówki.

W tym modelu zadowoleni są wszyscy, na czele z Pacjentami, którzy oglądając ekran mają wrażanie znacznie krótszego czasu oczekiwania na wizytę – według badań nawet do 70%.

Źródło: Admotion

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Programy lojalnościowe są powszechnie stosowane w handlu detalicznym. Sprawdzone, znane i oswojone. Czy jednak narzędzia wykorzystujące nagrody oparte na zebranych punktach są nadal skuteczne? Ja tradycyjne podejście do budowania lojalności konsumentów sprawdza się w trzeciej dekadzie XXI wieku?  
Meta zapłaci miliardy? Pozwy reklamodawców i organizacji konsumenckich
W USA nawet siedem miliardów, a w UE do 4% rocznych przychodów. Tyle będzie na stole, gdy sądy zgodzą się z roszczeniami reklamodawców i organizacji konsumenckich. W USA skarżą się firmy, które przekonują, że zastosowany przez Metę wskaźnik zawyżał liczbę potencjalnych widzów ich materiałów aż o 400%.
Firmowa flota samochodowa jako dynamiczny nośnik reklamy
Współczesny rynek reklamowy wymaga od firm nie tylko kreatywności, ale również elastyczności i innowacyjności w docieraniu do potencjalnych klientów. Jednym z coraz bardziej popularnych rozwiązań w tej dziedzinie jest wykorzystanie firmowej floty samochodowej jako ruchomych nośników reklamowych. Pojazdy służące niegdyś głównie celom transportowym, obecnie przekształcają...
Historia car wrappingu wg Antalis
Większość profesjonalistów z branży i entuzjastów motoryzacji myśli, że car wrapping (czyli oklejanie samochodów) jest zjawiskiem stosunkowo współczesnym. Nic bardziej mylnego! Historia car wrappingu zaczyna się bowiem znacznie wcześniej…
Lechar z nową strategią komunikacji i tożsamością wizualną
Agencja kreatywna i brandingowa Lotna stworzyła nowy, kompleksowy system tożsamości wizualnej oraz strategię komunikacji dla firmy Lechar.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764