logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Digital Signage Trends 2012: relacja z trzeciej edycji konferencji

  PR 19.10.2012, przeczytano 1555 razy
ilustracja

10 października br. w Warszawie zakończyła się trzecia edycja międzynarodowej konferencji Digital Signage Trends. W wydarzeniu uczestniczyło ponad 300 osób zainteresowanych tematem cyfrowej komunikacji marketingowej. W trakcie dwudniowego forum  uczestnicy mogli nie tylko wysłuchać prelekcji dotyczących polskiego i światowego rynku digital signage, ale również wziąć udział w targach Digital Signage Expo czy warsztatach Content Day.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/digital-signage-trends-2012%3A-relacja-z-trzeciej-edycji-konferencji,16987,artykul.html

Patronat merytoryczny nad przedsięwzięciem, organizowanym przez agencję 4D media relations, objęło stowarzyszenie branżowe Polish Digital Signage Association, które po raz pierwszy przedstawiło przekrojowy raport polskiego rynku DS oraz zaprezentowało aktualny stan prac nad badaniami i standaryzacją rynku reklamy.

Tegoroczna edycja konferencji DST, którą PDSA objęło po raz trzeci patronatem merytorycznym obfitowała w kilka ciekawych inicjatyw. Członkowie Zarządu Stowarzyszenia przedstawili stan prac nad ważnymi dla branży DS raportami, dotyczącymi cyfrowej komunikacji i reklamy, w tym nad raportem na temat nośników sieci reklamowych DS w Polsce, standardów projektowania i instalacji (tzw. lista dobrych praktyk), kontentu oraz badań rynku z udziałem instytucji badawczej.

Podczas konferencji odbył się finał drugiej edycji konkursu Polish Digital Signage Association Awards 2012, w którym oceniano prace w kilku kategoriach, m.in. za najlepszy kontent, najlepszą kampanię DS, najlepszą realizację DS (wzorcowa instalacja DS) czy też innowacyjne rozwiązanie Digital Signage, w tym dla administracji i urzędów. Nominowane prace zaprezentowano podczas całego trwania konferencji a podczas wieczornej gali,  międzynarodowe jury przyznało siedem prestiżowych nagród.

W trakcie konferencji odbyły się również interesujące warsztaty Content Day, które licznie zgromadziły praktyków i twórców treści multimedialnych branży DS. Organizatorem konferencji była krakowska agencja 4D media relations, która po raz kolejny wykazała maksimum kompetencji jako nasz partner i profesjonalizm w przygotowaniu i produkcji III edycji DST. - Maciej Dziadowiec, Sekretarz Generalny PDSA

Podczas DST 2012 wygłoszono 34 prelekcje. Przedstawiono przede wszystkim wiele studiów przypadków z całego świata. Zaproszono również prelegentów zagranicznych, takich jak: Dirk Hülsermann (Prezes OVAB Europe ), Brad Vrabete (Platform Architect, Intel) czy Bogdan Karpovic (współzałożyciel firmy Gluk Media z Litwy). Dużym zainteresowaniem uczestników Digital Signage Trends 2012 cieszył się Content Day, który prowadził Paweł Noga - Wiceprezes stowarzyszenia PDSA oraz Członek Zarządu DDS Poland. W tym roku panel prelekcyjny został zastąpiony panelem dyskusyjnym, aby uczestnicy mogli wspólnie  podsumować i usystematyzować grupy, kategorie i rodzaje kontentu, z jakimi spotykają się w rzeczywistości . Starano się też uzyskać odpowiedź na pytanie: co to jest język Digital Signage i czy wszyscy w branży mówią tym samym językiem.

Wykłady i warsztaty były jednocześnie tłem do wielu owocnych rozmów biznesowych, gdyż konferencja przyciągnęła zarówno głównych graczy rynku DS w Polsce, jak i wiele firm i instytucji zainteresowanych tą formą komunikacji z klientem.

W trakcie dwóch dni konferencyjnych równolegle z wykładami odbywały się również targi EXPO DST 2012. W dwóch salach wystawienniczych na powierzchni ponad 400 m2 swoje rozwiązania zaprezentowali producenci sprzętu, rozwiązań informatycznych DS oraz firmy projektujące, wdrażające oraz zarządzające sieciami DS.

Z roku na rok podczas kolejnych edycji DST staramy się wzmacniać wizerunek firmy NEC Display Solutions jako lidera rynku Digital Signage. W tym roku oprócz premierowych prezentacji nowych monitorów wielkoformatowych oraz projektorów, przedstawiliśmy  inne  rozwiązania dedykowane tej branży. Wymieniłabym tutaj  Platformę Vukunet, umożliwiającą  rezerwacje oraz  sprzedaż czasu reklamowego na nośnikach DS wraz z dostarczeniem do nich treści.  Platforma ta zaczęła skutecznie funkcjonować w kilku krajach Europy Zachodniej, wzbudziła spore zainteresowanie, szczególnie z uwagi na swój zasięg panel europejski. Z kolei FieldAnalyst, czyli biometryczny system zliczania klientów, zaskakiwał uczestników swoją funkcjonalnością i dokładnością pomiaru.

Kolejną edycję DST uważam za bardzo udaną, szczególnie pod względem merytorycznym. Prelegenci z kilku krajów przekazali słuchaczom  wiele ciekawych informacji, a panele dyskusyjne dostarczyły również praktycznej wiedzy widzianej oczami użytkowników oraz integratorów systemów DS. Po raz kolejny było widać, że idea DST udanie wpisuje się w krajobraz polskiego rynku DS. i jest ważnym wydarzeniem branżowym. - Mariusz Orzechowski – Director Sales & Marketing CEE NEC Display Solutions Europe, Prezes PDSA.

Jesteśmy zadowoleni z uczestnictwa w konferencji oraz EXPO. Organizacja była na wysokim poziomie. Wszystkie napotkane problemy były szybko rozwiązywane przez Organizatora. Szczerze mówiąc jest to jedyne takie wydarzenie w Polsce, a branża Digital Signage rozwija się dosyć prężnie w naszym kraju. W związku z tym uważam, że jak najbardziej tego typu event jest potrzebny i powinien na zawszę zagościć w kalendarzach firm, które działają w tej dziedzinie. Piotr Kłoszewski, Microdis Electronics.

Firma MAGIT już po raz trzeci wzięła udział w konferencji DST. Tym razem zaprezentowała na wystawie instalację digital signage będącą kolażem składającym się z 9 monitorów wielkoformatowych o rozmiarze 46".  Do pokazywanej instalacji przygotowano specjalny kontent, na który składały się prezentacja naszych możliwości w zakresie zrealizowanych kontentów m.in. dla ING Banku, aplikacji dedykowanych. Ponadto zaprezentowaliśmy nasze ostatnie realizacje w zakresie multimediów oraz infokiosków, prezentowane były również jako nasi partnerzy prace wrocławskich artystów plastyków. Całość prezentacji na kolażu była sterowna z oprogramowania firmy YCD Multimedia, której jesteśmy autoryzowanym dystrybutorem na terenie Polski. Konferencja była super – mówi Tomasz Beuch, Wiceprezes Zarządu MAGIT Sp. z o.o.

Podczas Konferencji Digital Signage Trends miała miejsce gala, na której przyznano nagrody w corocznym konkursie PDSA Awards. Celem Konkursu było wyróżnienie w kilku kategoriach najlepszych produktów i usług, stosowanych w branży Digital Signage w Polsce oraz ich promocja podczas konferencji DST 2012. Stowarzyszenie Polish Digital Signage Association przyznało następujące nagrody:

  • najlepszy spot reklamowy DS - Diggity za kampanię w sieci idooh.tv dla ING Banku Śląskiego
  • najlepszy interaktywny kontent DS - Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego za Zintegrowany System Informacji Turystycznej Województwa Pomorskiego
  • najlepszy nie reklamowy materiał DS - Apella za kontent informacyjny w systemie monitorów w oddziałach Kasy Stefczyka
  • najlepsza ramówka kontentu DS - Benefit Multimedia za Benefit TV
  • najlepsza realizację DS 2012 (instalacja wzorcowa) - Oriflame Poland za instalację Digital Signage
  • najlepszy Design Kiosku 2012 - Magit za infoPOINT GO-01,
  • najlepsze innowacyjne rozwiązanie DS (produkt) - Aduma za Kinetyczny MegaWall (pierwsza instalacja – Galeria Sky Tower we Wrocławiu).

Źródło: 4D media relations

Dodatkowe informacje:

Sponsorem Generalnym konferencji była firma NEC Display Solutions, a Sponsorem Platynowym firma Intel.

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Firma LG prezentuje w Londynie projekty artystyczne inspirowane technologią OLED
Firma LG Electronics rozpoczyna w Londynie serię inicjatyw artystycznych w ramach swojej kampanii „SELF-LIT”. W tym tygodniu zaprezentuje światu nowy gatunek – Sztukę LG OLED wykorzystującą technologię samoświecących pikseli.
Młodzi sportowcy w lifestyle’owej kampanii marki New Balance
Do grona ambasadorów New Balance dołączyli kolejni młodzi obiecujący lekkoatleci: średniodystansowiec Kacper Lewalski oraz sprinter Patryk Grzegorzewicz. Wraz z innym ambasadorem, Krzysztofem Różnickim, zostali twarzami jesiennej kampanii New Balance.
Oknoplast wdraża zupełnie nowy wymiar komunikacji
Pozycja lidera w branży okiennej to nie tylko zapewnianie produktów najwyższej jakości, bezpiecznych, zgodnych z aktualnymi trendami i o wysokim poziomie designu. Pionierzy rynku skupiają się przede wszystkim na preferencjach swoich odbiorców, dla których produkty okienne są często czymś więcej, niż koniecznym dopełnieniem fasady. Nowa kampania OKNOPLAST jest...
Launch najnowszej gry Vile Monarch
14 października do sprzedaży trafił najnowszy produkt wypuszczony na rynek globalny przez game developera Vile Monarch. W grze fabularnej Growing Up gracz kieruje życiem postaci od dzieciństwa po dorosłość. Wyspecjalizowana w gaming marketingu Next Level Agency odpowiadała za strategię i realizację komunikacji (Discord, Twitter, Facebook).
Jak mierzymy content marketing?
Stowarzyszenie Content Marketing Polska sprawdziło, jak marketerzy w Polsce analizują treści i na jakie wskaźniki zwracają uwagę. Oto, co uwzględniają oni przy ocenie działań contentmarketingowych.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2021 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764