logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

DKS świętuje 30 lat działalności i podsumowuje targi Remadays Warsaw

  PR 17.02.2023, przeczytano 510 razy
ilustracja

Dziesiątki tysięcy klientów; kilkanaście oddziałów i licząca sobie 5000 m2 siedziba główna w Kowalach pod Gdańskiem, gdzie prezentowane są innowacyjne rozwiązania różnych producentów, w tym najnowsze i najbardziej innowacyjne partnerów firmy, których z roku na rok przybywa; około 200 zatrudnionych osób – to tylko niektóre z sukcesów firmy DKS, która obchodzi w tym roku 30-lecie działalności. Świętowanie rozpoczęła podczas tegorocznej edycji targów RemaDays Warsaw, gdzie na stoiskach swoich partnerów (m.in. firm Fujifilm i Canon) jej przedstawiciele odbyli dziesiątki inspirujących spotkań i prezentacji maszyn. Wiele z nich zakończyło się sprzedażą - jak w przypadku przemysłowej maszyny cyfrowej Fujifilm Revoria Press PC1120. Wyposażony w sześć stacji drukujących i umożliwiający drukowanie dziewięcioma kolorami jej egzemplarz prezentowany na targach pojechał prosto z tej imprezy do drukarni Gomeo z Krakowa. Inne zakończą się – jak zapowiada firma – już wkrótce umowami na dostawę rozwiązań z oferty tego multibrandowego dostawcy.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/dks-swietuje-30-lat-dzialalnosci-i-podsumowuje-targi-remadays-warsaw,399008,artykul.html

Firma zmienia też swoje logo wyraźnie nawiązując do nowego kierunku swojej działalności -  środowiska cyfrowego w poligrafii, gdzie - z racji szerokiej oferty wielu dostawców w swoim portfolio – staje się w tym zakresie jednym z kluczowych graczy na rynku polskim.

30 lat, tysiące sukcesów

Choć DKS od wielu lat realizuje z sukcesami swoją strategię, odnotowując po drodze rosnącą z roku na rok liczbę klientów, sprzedaż maszyn, a także szereg wyróżnień i nagród – m.in.  Rzetelna Firma, Firma Rodzinna Newsweeka, Gazela Biznesu, a także wiele nagród dotyczących urządzeń znajdujących się w jej ofercie – to właściciele i pracownicy firmy z pasją i w jeszcze większym zakresie poszerzają jej ofertę. Ma ona zaspakajać jak największe potrzeby rynku i działających na nim podmiotów gospodarczych przez oferowanie rozwiązań zarówno dla drukarń, jak również środowiska biurowego, ale także do wykańczania wydruków. Co istotne dla tego dostawcy – są to rozwiązania wielu producentów.

- Cieszymy się, że podsumowując 30 lat naszej działalności możemy dziś śmiało powiedzieć, że DKS to obecnie jeden z największych polskich dostawców, zajmujących się wdrożeniami kompleksowych rozwiązań dla druku i obiegu dokumentów w segmencie biurowym, a także urządzeń dla drukarń (w tym głównie cyfrowych), systemów druku wielkoformatowego dla sektora CAD&GIS oraz ploterów do drukowania grafiki – mówi Marian Stasiewski, prezes firmy. – Przez wszystkie te lata zaufanie klientów budowane było nie tylko na dobrze formułowanej ofercie maszyn, ale także na solidnym serwisie, jaki im zapewniamy, oferując naprawy gwarancyjne, pogwarancyjne, sprzedaż części i materiałów oraz wieloletnie, kompleksowe kontrakty, dotyczące obsługi serwisowej.

Od wielu lat DKS budował swoją strategię, oferując urządzenia wielu marek, co pozwalało mu łączyć różnorodne rozwiązania kilku producentów w jedną kompleksową ofertę. Wśród nich – dedykowanymi sektorowi poligrafii – są m.in. urządzenia Konica Minolta, Canon, Fujifilm, a ofertę dla tego sektora uzupełniają urządzenia introligatorskie m.in. Duplo (w tym maszyny do lakierowania 3D UV, gilotyny, falcerki, bigówki, plotery tnące, urządzenia do oprawy zeszytowej i klejonej i wiele innych). Firma jest też jest certyfikowanym partnerem EFI w zakresie wdrożeń kontrolerów druku Fiery.

RemaDays Warsaw – targowe spotkania z DKS i nie tylko

Z prezentacją tej szerokiej oferty DKS można było zapoznać się podczas niedawno zakończonych targów RemaDays Warsaw, podczas których przedstawiciele firmy byli obecni na stoiskach swoich partnerów, prezentując tam maszyny i urządzenia. Można było ich spotkać m.in. na stoisku firmy Canon, z którą DKS współpracuje od lat oferując urządzenia tego producenta swoim klientom zarówno z sektora poligrafii i reklamy, ale także  a także CAD&GIS – na stoisku Canona można było zobaczyć m.in. maszyny: imagePRESS V1000; imagePROGRAF GP-4000 i imagePROGRAF TZ-30000 znajdujące się w ofercie DKS. Jej przedstawiciele byli także obecni na stoisku Fujifilm, gdzie prezentowano maszynę Fujifilm Revoria Press PC1120, która została sprzedana do drukarni Gomeo z Krakowa.

- To stosunkowo nowe urządzenie w naszej ofercie, ale cieszy nas bardzo tak duże zainteresowanie tym rozwiązaniem, pierwsza sprzedaż i rozpoczęte kontakty na jego dostawę w najbliższej przyszłości – mówi Andrzej Ćwikliński, dyrektor sprzedaży systemów produkcyjnych w firmie DKS. – Umożliwia ona drukowanie w sześciu kolorach w jednym przebiegu (CMYK plus dwa dodatkowe do wyboru spośród pięciu dostępnych kolorów specjalnych), dzięki czemu zapewnia możliwość drukowania unikatowych produktów końcowych, pozwalających uzyskać wyższą marżę. Gwarantuje wysoki standard pracy bez przestojów przy stałych miesięcznych wolumenach na poziomie 200 tys. wydruków i wyższych. Wszystko to sprawiło, że zainteresowanie tym urządzeniem odwiedzających RemaDays Warsaw było bardzo duże. Za wszystkie spotkania serdecznie dziękujemy, a tych z Państwa którym nie udało się z nami spotkać w Nadarzynie zapraszamy do kontaktu z nami.

Podczas trwania targów RemaDays Warsaw, przedstawiciele DKS w prezentowali również rozwiązania Konica Minolta w Innowacyjnym Centrum Pokazowym tej firmy w Warszawie. Można tu było zobaczyć m.in. maszyny arkuszowe tego producenta, maszynę rolową do drukowania etykiet, a także maszynę MGI, umożliwiającą m.in. zadrukowywanie lakierem 3D.

- Wszystkie spotkania z klientami – niezależnie od miejsca prezentacji - oceniamy bardzo pozytywnie. Były to konkretne rozmowy, o konkretnych potrzebach, na które – dzięki naszej szerokiej ofercie wielu producentów – mogliśmy odpowiedzieć – dodaje Andrzej Ćwikliński.

Warto podkreślić, że firma DKS – oprócz maszyn drukujących (w tym także wielkoformatowych) wielu producentów dostarcza również swoim klientom maszyny do wykańczania wydruków takich marek jak m.in. Duplo.

- Dzięki temu możemy obsługiwać ich kompleksowo. Zdarza się bowiem tak, że urządzenia jednego producenta nie byłyby w stanie spełnić wszystkich oczekiwań danej firmy – mówi Andrzej Ćwikliński. – Stajemy się wówczas dla niej partnerem, posiadającym nie tylko odpowiednią wiedzę oraz 30 letnie doświadczenie, ale także – do wyboru - maszyny różnych producentów. Dzięki temu dopasowujemy je do potrzeb klienta biorąc pod uwagę wszystkie aspekty jego obecnej działalności i możliwości rozwojowych danej firmy. Jesteśmy przekonani, że to jest naszą największą siłą. Nie forsujemy bowiem jednej technologii i nie preferujemy żadnego z producentów, tylko - wsłuchując się w potrzeby klientów - wybieramy rozwiązanie, którego rzeczywiście potrzebują.

Zmiana w logo firmy  odzwierciedleniem zmian na rynku

DKS bacznie śledzi rynek i zachodzące na nim zmiany.

- Odzwierciedleniem tego – podkreśla Michał Gockowiak, dyrektor zarządzający sprzedażą i serwisem w firmie DKS - jest niewielka, choć znacząca zmiana w logo firmy DKS. Nasze stare logo nawiązywało do tradycyjnej książki, nowe - do środowiska cyfrowego w poligrafii, co jest odzwierciedleniem zachodzących na tym rynku zmian. Dostrzegając je stale rozwijamy naszą ofertę. Wszystko to sprawia, że z optymizmem patrzymy w przyszłość opierając swoje działania na naszym bogatym, 30-letnim doświadczeniu, które z pewnością jest czymś co nas wyróżnia.

Źródło: DKS Sp. z o.o.

www.dks.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Stora Enso publikuje badania „Opakowania spożywcze dla lepszych systemów żywnościowych”
Stora Enso opublikowała swoje najnowsze badania, rzucające – jak podkreśla – nowe światło na znaczenie opakowania w kontekście zwiększenia proekologiczności systemów żywnościowych. W raporcie zatytułowanym „Opakowania spożywcze dla lepszych systemów żywnościowych” firma wskazuje 13 czynników wpływających na łańcuch wartości...
Wydruk po raz kolejny z Duplo
Drukarnia Wydruk z Katowic po raz kolejny zdecydowała się na zakup urządzenia z oferty Duplo. Tym razem wybrała system zbierająco-broszurujący Duplo 600i. Od jakiegoś czasu w firmie pracuje również bigówko-falcerka Multigraf Touchline CF-375 oraz automatyczna linia do oprawy zeszytowej iSaddle – oba urządzenia z oferty Duplo Polska. Dostawcą wszystkich tych maszyn...
API Folie Polska na Kongresie Etykiety Samoprzylepne 2023
W dniach 1-2 czerwca br. w hotelu Aquarius Spa w Kołobrzegu odbywać się będzie Kongres Etykiety Samoprzylepne 2023, organizowany przez wydawnictwo Polski Drukarz. Wśród współorganizatorów wydarzenia po raz kolejny znajdzie się firma API Folie Polska. Katarzyna Kozińska – jej dyrektor zarządzająca – wygłosi referat podczas stanowiącej integralną część kongresu 18....
„Cyfrowa rewolucja – odkryj nowe horyzonty w świecie opakowań”
Firma DKS - multibrandowy dostawca, który od 30 lat zajmuje się wdrożeniami kompleksowych rozwiązań dla druku – już niebawem na dwa dni „zamieni się” w drukarnię, oferującą dwie innowacyjne, pełnie linie do produkcji opakowań. W dniach 21-22 czerwca, w godzinach 9.00- 16.30, wraz z firmą Akonda i partnerami zaprasza na konferencję oraz warsztaty do swojej...
Media Meeting CEE - Wuerzburg 2023
W 2022 roku koncern Koenig & Bauer wypracował 1,2 miliarda euro przychodu – o 100 milionów więcej niż w 2021 r. Konsekwentnie realizuje wprowadzoną półtora roku temu strategię „Exceeding Print” poprzez cyfryzację, indywidualizację i zrównoważony rozwój, a także skutecznie identyfikuje obszary o wysokim potencjale wzrostu i nie waha...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2023 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764