logo
WIADOMOŚCI

Długołęka: Oklejarka Morgana DigiBook 150 w firmie Drukexpress.pl

redakcja  PR 25.03.2013, przeczytano 2002 razy
ilustracjastrzałka
Przy nowej oklejarce DigiBook 150 stoją Paweł Perdek - właściciel firmy Drukexpress.pl i Katarzyna Zindulska-Wickens, odpowiedzialna za sprzedaż rozwiązań Morgana w firmie Zinart Systemy Graficzne

Na początku lutego w cyfrowej drukarni Drukexpress.pl z Długołęki k. Wrocławia rozpoczęła pracę pierwsza na polskim rynku – bazująca na technologii PUR – oklejarka DigiBook 150 brytyjskiej firmy Morgana Systems. Urządzenie przyjechało tu prosto z warszawskich targów RemaDays, podczas których było prezentowane na wspólnym stoisku Morgana Systems i jej wyłącznego dystrybutora w naszym kraju – firmy Zinart Systemy Graficzne. Druga z firm była również odpowiedzialna za dostawę, instalację i wdrożenie urządzenia w podwrocławskiej drukarni.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/dlugoleka:-oklejarka-morgana-digibook-150--w-firmie-drukexpress.pl,18285,artykul.html

Firma Drukexpress.pl powstała w 2004 roku i przez pierwsze lata zajmowała się szeroko rozumianą działalnością reklamową, realizując projekty, kampanie, a także pośrednicząc w zlecaniu usług poligraficznych. Dwa lata temu jej właściciel – Paweł Perdek – zdecydował o inwestycji we własne urządzenia do druku cyfrowego i obróbki końcowej. Dziś park sprzętowy firmy Drukexpress.pl bazuje na arkuszowych maszynach drukujących HP Indigo i Konica Minolta, wielkoformatowym ploterze Mutoh, urządzeniu do laserowego cięcia i grawerowania Universal VersaLaser oraz licznych urządzeniach introligatorskich. Wśród tych ostatnich od kliku tygodni znajduje się oklejarka DigiBook 150, która – jak twierdzi właściciel drukarni – pozwala na rozszerzenie asortymentu produkcji i jeszcze bardziej kompleksową obsługę klientów.

O zakupie nowej oklejarki, bazującej na wciąż mało rozpowszechnionej w Polsce, ale popularnej na Zachodzie technologii PUR, myśleliśmy od ubiegłego roku – mówi Paweł Perdek. – Wówczas, podczas spotkania zorganizowanego przez polskiego przedstawiciela HP Indigo, po raz pierwszy mieliśmy okazję rozmawiać z przedstawicielami firmy Zinart na temat oferowanych przez nią rozwiązań Morgana Systems. Okazało się, że ten brytyjski producent posiada w swoim portfolio urządzenie, o jakim myślimy. Po porównaniu ofert cenowych i przetestowaniu różnych maszyn pod koniec roku zapadła finalna decyzja o zakupie modelu DigiBook 150. Urządzenie zdążyło jeszcze zadebiutować na lutowych targach RemaDays, a od kilku tygodni jesteśmy jego posiadaczem”.

Zakupiona przez Drukexpress.pl oklejarka DigiBook 150 to przedstawiciel zupełnie nowej generacji urządzeń, sterowanych za pośrednictwem panelu dotykowego, umożliwiającego m.in. automatyczną zmianę formatu i zapisanie do 1000 alfanumerycznych parametrów. Wykorzystują one opatentowany system klejenia PUR, dostępny zarówno dla klejenia grzbietowego, jak i bocznego. Paweł Perdek podkreśla jeszcze jedną ich zaletę: „Klej jest tu aplikowany szczelinowo, dzięki czemu jego dozowanie jest znacznie bardziej dokładne i wydajne”.

Naszym zdaniem oklejarka DigiBook 150 jest technologicznie najlepszym rozwiązaniem na rynku w swojej klasie produktów. A dodatkowa zaleta w postaci bliskości serwisu firmy Zinart, który mieści się we Wrocławiu, zdecydowała, że to właśnie urządzenie Morgana Systems uzupełniło nasz park maszynowy” – kontynuuje właściciel drukarni.

Oklejarka działa tu od kilku tygodni, w ciągu których zrealizowała pierwsze zlecenia, zarówno dla dotychczasowych, jak też nowych klientów firmy Drukexpress.pl. Mówi Paweł Perdek: „Z reguły wykonujemy na niej oprawy produktów o nakładzie nieprzekraczającym 100 sztuk, chociaż ostatnio mieliśmy zlecenie znacznie przekraczające tę ilość. Zakup oklejarki spotkał się z zainteresowaniem naszych stałych odbiorców, także zagranicznych, którzy od dłuższego czasu pytali o możliwość stosowania technologii PUR przy oprawie miękkiej. Dziś możemy im tę usługę zaoferować. Z pewnością staje się ona też dodatkowym argumentem przy negocjacjach z nowymi klientami, zainteresowanymi profesjonalną oprawą klejoną”.

Firma Drukexpress.pl jest w trakcie uruchamiania sklepu internetowego, poprzez który będą sprzedawane wszystkie produkty znajdujące się w jej ofercie. „Nasz asortyment obejmuje wszystkie wyroby wykonywane w technologii druku cyfrowego, w nakładach, dla których znajduje ona uzasadnienie. Są to m.in.. wizytówki, papiery firmowe, ulotki, plakaty, a także produkty bardziej złożone – w oprawie szytej czy klejonej. Z uwagi na nową inwestycję chcemy też w większym stopniu wejść w segment broszur i innych wydawnictw w oprawie miękkiej, chociażby niskonakładowych książek – mówi Paweł Perdek. – Planujemy kampanię promującą naszą firmę jako wszechstronną i odpowiednio wyposażoną drukarnię cyfrową, realizującą zlecenia zarówno w małym jak i wielkim formacie. Myślimy też o udziale w targach branżowych skierowanych do branży poligraficzno-reklamowej”.

Katarzyna Zindulska-Wickens, odpowiedzialna za sprzedaż urządzeń Morgana Systems w firmie Zinart, dodaje: „Cieszymy się, że to właśnie w firmie Drukexpress.pl rozpoczęła pracę pierwsza w Polsce oklejarka z rodziny DigiBook i jesteśmy przekonani, że będzie ona znaczącym wsparciem w dalszym rozwoju tego przedsiębiorstwa. Maszyny te cieszą się dużą popularnością w krajach Europy Zachodniej i mamy nadzieję, że podobnie będzie w naszym kraju. Zainteresowanie oklejarką - zarówno wśród gości zwiedzających nasze stoisko na targach RemaDays, jak też wśród klientów firmy Drukexpress.pl - pokazuje, że w Polsce istnieje coraz większe zapotrzebowanie na klejenie w technologii PUR. Dlatego liczymy na kolejne dostawy bazujących na niej urządzeń do polskich drukarń cyfrowych i offsetowych”.

Źródło: Zinart Systemy Graficzne

www.zinart.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale:

Digital Series HD – nowa maszyna w portfolio firmy Mark Andy
Firma Mark Andy poinformowała o wprowadzeniu nowego, wzbogaconego modelu maszyny, bazującego na platformie hybrydowej Digital Series. Digital Series HD, bo o niej mowa, to w zamierzeniach producenta wzbogacona wersja znanego już z rynku produkcyjnego urządzenia do druku cyfrowego, mająca zapewnić jeszcze wyższy poziom wydajności i zyskowności od wcześniejszego modelu. Jak podaje...
Océ Labelstream 4000 – pierwszy atramentowy system Canon do druku opakowań i etykiet
Canon zaprezentował Océ LabelStream 4000 – pierwszy atramentowy ploter przemysłowy UV o modułowej budowie. Urządzenie oferuje konfigurację w pełni cyfrową lub hybrydową, dzięki niestandardowemu połączeniu jednostek cyfrowych, fleksograficznych, wykończeniowych i ozdabiających wydruk. Dzięki prędkości sięgającej od 950 do 1672 m2/godz. Océ LabelStream 4000...
Stora Enso wprowadza biokompozyty Durasense
Stora Enso poinformowała o wprowadzeniu na rynek bazujących na drewnie biokompozytów pod nazwą DuraSense. Zdaniem firmy są one kolejnym znaczącym krokiem urzeczywistniającym filozofię zastępowania materiałów opartych na surowcach kopalnych rozwiązaniami odnawialnymi. DuraSense to propozycja dla przedsiębiorstw poszukujących zaawansowanych, proekologicznych biokompozytów,...
Firma OKI Europe na targach FESPA 2018 zaprezentowała możliwości swoich drukarek graficznych Pro Series, które dzięki swoim zaawansowanym funkcjonalnościom umożliwiają firmom z sektora drukarskiego osiągnięcie nowych wyżyn kreatywności poprzez produkcję wydruków w żywych, przyciągających wzrok kolorach, wychodzących poza CMYK.
Dobra sytuacja branży poligraficznej w Polsce
Blisko 40 proc. Polaków czyta przynajmniej jedną książkę w ciągu roku. Choć poziom czytelnictwa znajduje się na niskim poziomie, to coraz częściej kupujemy książki. Rośnie też liczba publikowanych tytułów, od roku 1991 – ponad trzykrotnie.  Dla przemysłu poligraficznego oznacza to dobrą koniunkturę, zwłaszcza na rynku książek z twardą oprawą,...
 
niedziela 24.06.2018, 62 gości [ lista ]
Signs.pl - Portal polskiej reklamy wizualnej © 1997-2018 ICOS. Wszystkie prawa zastrzeżone