logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Nikon: aparat bezlusterkowy Z 50 formatu DX i pierwsze obiektywy Nikkor Z DX

  PR 10.10.2019, przeczytano 460 razy
ilustracjastrzałka

Firma Nikon zaprezentowała dzisiaj model Nikon Z 50, pierwszy aparat bezlusterkowy formatu DX w serii Z, oraz dwa pierwsze obiektywy zmiennoogniskowe NIKKOR Z do aparatów formatu DX: NIKKOR Z DX 16-50mm f/3.5-6.3 VR i NIKKOR Z DX 50-250mm f/4.5-6.3 VR. Najnowszy aparat Nikon Z 50, zapewniający znakomitą jakość zdjęć, pozwala wykonywać idealnie ostre fotografie i filmy 4K bogate w szczegóły, głębię i kolory. Dzięki połączeniu aparatu Z 50 z nowymi obiektywami NIKKOR Z DX nowy bezlusterkowy system formatu DX umożliwia robienie niesamowitych zdjęć z różnymi ustawieniami, od szerokokątnych po mocne zbliżenia.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/nikon%3A-aparat-bezlusterkowy-z-50-formatu-dx-i-pierwsze-obiektywy-nikkor-z-dx,384286,artykul.html

Model Z 50, wyposażony w matrycę formatu DX o rozdzielczości 20,9 MP, łączy zalety optyczne aparatów bezlusterkowych firmy Nikon z solidnym, kompaktowym korpusem DX. Ma też elementy i funkcje zaczerpnięte z uznanych aparatów Nikon Z 7 i Z 6, takie jak szerokie mocowanie Z oraz szybki i szeroki hybrydowy AF (autofokus). W modelu Z 50 zastosowano także wizjer elektroniczny zapewniający ostre odwzorowanie kadru, przechylany ekran dotykowy i głęboko wyprofilowany uchwyt, dzięki któremu aparaty bezlusterkowe firmy Nikon są tak wygodne w użytkowaniu. Inteligentny AF z detekcją oka sprawia, że Z 50 jest świetnym wyborem do fotografii portretowej, a możliwość wykonywania zdjęć seryjnych z prędkością do 11 kl./s (z AF/AE) pozwala uchwycić dynamiczne sceny. Aparat Z 50 jest w pełni kompatybilny z adapterem do mocowania FTZ firmy Nikon, który umożliwia korzystanie z obiektywów NIKKOR z mocowaniem F do lustrzanek cyfrowych¹.

Oba obiektywy do aparatów formatu DX z mocowaniem Z zoptymalizowano tak, by w pełni wykorzystać dużą ilość światła wpuszczaną przez szeroką średnicę bagnetu Z. Dzięki szybkiej, cichej i bezproblemowej pracy mechanizmu ustawiania ostrości oba nowe obiektywy świetnie nadają się zarówno do fotografowania, jak i do rejestrowania filmów. Wyjątkowo poręczny zoom o gabarytach „naleśnika” - NIKKOR Z DX 16-50mm f/3.5-6.3 VR doskonale sprawdza się podczas robienia zdjęć szerokokątnych i portretów. Z kolei NIKKOR Z DX 50-250mm f/4.5-6.3 VR to kompaktowy teleobiektyw zmiennoogniskowy o szerokich zastosowaniach: od wykonywania unikalnych portretów po precyzyjne i stabilne fotografowanie odległych obiektów.

Jordi Brinkman, kierownik ds. produktów w firmie Nikon Europe, powiedział: - Niezależnie od tego, czy Twoją pasją jest fotografowanie, czy nagrywanie filmów, nowy aparat bezlusterkowy Z 50 firmy Nikon zapewnia porywające połączenie kreatywności i mocy. Oprócz nowych obiektywów NIKKOR Z do aparatów formatu DX zyskujesz pełną kompatybilność ze wszystkimi obiektywami z mocowaniem Z. A jeśli masz w torbie akcesoria i obiektywy z mocowaniem F, z nich także możesz korzystać. Nie ma znaczenia, czy posiadasz lustrzankę cyfrową firmy Nikon, czy też to Twój pierwszy sprzęt tej firmy: bezlusterkowy system formatu DX firmy Nikon daje mnóstwo możliwości rozwoju.

Nikon Z 50

 • Doskonała jakość zdjęć: duża średnica bagnetu Z firmy Nikon, matryca CMOS formatu DX (APS-C) o rozdzielczości 20,9 MP i szybki procesor przetwarzania obrazu EXPEED 6.
 • Ostre do granic możliwości: system hybrydowego AF. 209 pól AF na matrycy pokrywa około 90% kadru w poziomie i pionie, co zapewnia doskonałą ostrość w całym kadrze.
 • Znakomity w słabym świetle: szeroki zakres czułości ISO (100–51200) i autofokus przy słabym oświetleniu do ‑4 EV.
 • Inteligentny AF z detekcją oka: automatycznie ustawia ostrość na płaszczyźnie oczu fotografowanej osoby, zarówno gdy jest widoczna na nieistotnym tle, jak również gdy jej twarz otoczona jest wieloma innymi.
 • Szybkie fotografowanie w trybie ciągłym: do 11 kl./s z autofokusem (AF) i autoekspozycją (AE).
 • Cicha praca: aparat Nikon Z 50 bezdźwięcznie ustawia ostrość i jest wyposażony w tryb bezgłośnego fotografowania.
 • Filmy w 4K: można nagrywać filmy 4K/UHD z szybkością 30p, a także rejestrować materiał w zwolnionym tempie w jakości Full HD bez ograniczeń mnożnika ogniskowej. Aparat pozwala nagrywać sekwencje poklatkowe w rozdzielczości 4K.
 • Wysokiej klasy wizjer: wyjątkowo ostry (2,36 mln punktów) wizjer elektroniczny może wyświetlać naturalnie wyglądający obraz, podobny do tego z wizjera optycznego lustrzanki cyfrowej. Można też wyświetlać zdjęcia w postaci, w jakiej zostaną zapisane przy aktualnych ustawieniach.
 • Duży ruchomy ekran dotykowy: monitor LCD o wysokiej rozdzielczości (1,04 mln punktów) z dotykowymi elementami sterującymi przypominającymi interfejs smartfona. Aby zwiększyć wygodę nagrywania filmów lub wykonywania autoportretów, można go odchylać w górę lub w dół.
 • Kreatywne efekty: 20 efektów zdjęciowych i filmowych dostępnych w aparacie. Ich intensywność można regulować podczas wyświetlania podglądu efektu.
 • Bezlusterkowy korpus formatu DX z lampą błyskową: jest poręczny, a jego górna i przednia część są wykonane z wytrzymałego stopu magnezu.
 • Ergonomia firmy Nikon: głęboko wyprofilowany uchwyt umożliwiający wygodną obsługę i przemyślanie rozmieszczone przyciski, pokrętła i elementy sterujące na ekranie dotykowym.
 • Proste menu typowe dla lustrzanek cyfrowych: menu znane obecnym użytkownikom lustrzanek cyfrowych firmy Nikon i łatwe do opanowania przez początkujących.
 • Szybka łączność: Wi-Fi i Bluetooth oraz aplikacja SnapBridge firmy Nikon umożliwiają przesyłanie zdjęć i filmów do dowolnego urządzenia w celu udostępniania lub zapisywania.
 • System, który pokochasz: kompatybilność z adapterem do mocowania FTZ i akcesoriami do lustrzanek cyfrowych firmy Nikon, w tym pilotami do aparatów, lampami błyskowymi Speedlight dla lustrzanek, mikrofonami itd.

ilustracjastrzałka

NIKKOR Z DX 16-50mm f/3.5-6.3 VR

 • Wyjątkowo poręczny obiektyw szerokokątny ze zmienną ogniskową: obiektyw z szybkim autofokusem, o zakresie ogniskowej od standardowej do szerokiego kąta (16–50 mm; odpowiednik zakresu 24–75 mm w formacie FX/35 mm).
 • Minimalna odległość zdjęciowa wynosząca zaledwie 0,2 m: umożliwia ustawianie ostrości na detalach zbliżeń.
 • Redukcja drgań przez obiektyw: pozwala fotografować z zastosowaniem czasów otwarcia migawki dłuższych nawet o 4,5 stopnia EV niż normalnie². Rób jaśniejsze zdjęcia w słabym świetle i nagrywaj stabilny materiał wideo także podczas chodzenia.
 • Cichy pierścień sterujący: do korzystania z najważniejszych funkcji, takich jak ręczne ustawianie ostrości, regulacja ustawienia przysłony czy kompensacja ekspozycji.
 • Obiektyw kieszonkowy: waży zaledwie 135 gramów, a po złożeniu ma gabaryty obiektywów typu „naleśnik”.

ilustracjastrzałka

NIKKOR Z DX 50-250mm f/4.5-6.3 VR

 • Kompaktowy teleobiektyw zmiennoogniskowy: obiektyw z szybkim autofokusem, o zakresie ogniskowej od standardowej do tele (50–250 mm; odpowiednik zakresu 75–375 mm w formacie FX/35 mm).
 • Minimalna odległość zdjęciowa wynosząca zaledwie 0,5 m: umożliwia ustawianie ostrości na obiektach znajdujących się bliżej.
 • Zaawansowany system redukcji drgań (wbudowany w obiektyw): pozwala fotografować z zastosowaniem czasów otwarcia migawki dłuższych nawet o 5 stopni EV niż normalnie².
 • Cichy pierścień sterujący: do korzystania z najważniejszych funkcji, takich jak ręczne ustawianie ostrości, regulacja ustawienia przysłony czy kompensacja ekspozycji.
 • Wygoda podczas podróżowania: obiektyw waży zaledwie 405 gramów, a po złożeniu jest wyjątkowo poręczny.

ilustracjastrzałka

Źródło: NIKON

www.nikon.pl

Dodatkowe informacje:

¹ Z aparatem Nikon Z może współpracować około 360 modeli obiektywów NIKKOR z mocowaniem F. Odwiedź oficjalną witrynę internetową firmy Nikon, aby uzyskać więcej informacji na temat systemu obiektywów NIKKOR.
² Zgodnie ze standardami stowarzyszenia Camera Imaging Products Association.

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Succes Story by Via Color Pegasus: Rembar inwestuje w Axis 6090
REMBAR to polska firma, która powstała z doświadczenia i pasji jej właścicieli. Jedną z gałęzi jej działalności jest produkcja dekoracji na specjalne okazje, a celem, który właściciele chcieli zrealizować – rozwój tego segmentu i rozbudowanie marki. Szansę na realizację tych planów znaleźli na targach branżowych w postaci drukarki UV Pegasus.
Bloomnet pomaga rozwijać niemiecką markę Expertlead
Agencja interaktywna Bloomnet rozszerza współpracę z platformą zajmującą się rekrutowaniem i oferowaniem dla firm freelancerów technologicznych.
Grześki latem nie pływają w czekoladzie
W okresie wakacyjnym marka Grześki wzmacnia komunikację oferty wafli bez polewy, jako idealnej przekąski w upalne dni. W czerwcu w zasięgowych mediach realizowana będzie kampania reklamowa pod hasłem „Grześki latem nie pływają w czekoladzie”. Działania potrwają przez cały miesiąc m.in. w telewizji, internecie i w punktach sprzedaży.
Idea Productions Poland z kolejnym projektem online
Od koncepcji, przez produkcję, po realizację – agencja eventowa Idea Productions Poland zakończyła właśnie prace nad cyklem spotkań online dla klienta z branży farmaceutycznej.
Kampania „Polskie – kupuję to!”
Kampania społeczna PGE Polskiej Grupy Energetycznej „Polskie – kupuję to!” zachęca Polaków do kupowania krajowych produktów i usług. Akcję zainicjowali pracownicy PGE, a Grupa zdecydowała się ją wesprzeć i nadać jej ogólnopolski wymiar.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764