logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Docucutter DC-615 Pro firmy Duplo w toruńskiej drukarni Graffiti BC

  PR 16.04.2008, przeczytano 3427 razy
ilustracjastrzałka
Od lewej - Ryszard Gregrowicz (Graffiti BC), Jacek Szcześniak (Duplo Polska)

Dzięki zainstalowaniu urządzenia Docucutter DC-615 Pro firmy Duplo proces produkcji odbywającej się w toruńskiej drukarni Graffiti uległ znacznemu przyśpieszeniu i usprawnieniu. Urządzenie, jak twierdzi właściciel firmy – Ryszard Gregrowicz - działa bez zarzutu i jest jednym z elementów dającym przewagę temu zakładowi poligraficznemu na niezmiernie konkurencyjnym rynku zleceń.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/docucutter-dc-615-pro-firmy-duplo-w-torunskiej-drukarni-graffiti-bc,7131,artykul.html

Graffiti to zakład od lat stawiający sobie wysoką poprzeczkę i realizujący prace z zakresu wysokiej jakości druków reklamowych. Firma istnieje od 1990 roku i od początku swojej działalności realizuje prace wydawnicze oraz z zakresu szeroko pojętego akcydensu, w ostatnich latach skupiając się na produkcji coraz bardziej skomplikowanych zleceń. Początkowo firma zlecała wykonywanie tego typu prac innym zakładom poligraficznym. Dopiero od 2004 roku rozpoczęła inwestycje umożliwiające jej drukowanie we własnym zakresie i wykonywanie najtrudniejszych zadań. Takim okazał się m.in. zakupiony w ostatnim czasie Docucutter DC-615 Pro firmy Duplo.

W codziennej produkcji coraz częściej okazywało się, że ogromne znaczenie dla realizowanych przez nas zleceń ma obróbka po druku– mówi Ryszard Gregrowicz - Dla naszych klientów najważniejszy jest bowiem efekt końcowy. A ponieważ dostarczają nam oni niezmiernie trudne i skomplikowane prace, będące dla nas niemałym wyzwaniem, musieliśmy znaleźć rozwiązanie, które nam realizację takiej właśnie produkcji ułatwi. Z dostępnych na rynku urządzeń tylko Docucutter DC-615 Pro firmy Duplo spełniał nasze kryteria.

Drukarnia Graffiti bowiem, jak twierdzi jej właściciel, nie stawia w swojej działalności na ilość, czyli realizację wysokich nakładów, ale poligrafią chce się „bawić” traktując ją jako pewnego rodzaju wyzwanie czy sztukę. Stąd podejmuje się zleceń niejednokrotnie bardzo skomplikowanych, niewykonalnych dla innych zakładów poligraficznych.

Docucutter DC-615 Pro to unikalne, innowacyjne i wielofunkcyjne urządzenie umożliwiające cięcie wzdłużne, poprzeczne, obcinanie oraz bigowanie w jednym przebiegu. Jest doskonałym, jak zapewnia Ryszard Gregrowicz, narzędziem do produkcji wizytówek, pocztówek, ulotek, okładek na płyty CD i DVD, a także wszelkiego rodzaju broszur i materiałów marketingowych o dużym stopniu trudności. Zainstalowanie tej maszyny w drukarni Graffiti zredukowało czas produkcji, wyeliminowało odpady i błędy oraz umożliwiło oszczędność czasu i pieniędzy.

Urządzenie obsługuje realizowaną w drukarni produkcję cyfrową jak i offsetową. Docucutter DC-615 Pro doskonale radzi sobie z mankamentami, jakie mogą towarzyszyć pierwszej z nich. Separujące noże powietrzne zainstalowane w podajniku eliminują problemy z nagromadzonymi ładunkami elektrostatycznymi. Dodatkowo system podawania z separacją wyróżnia się ultradźwiękowym wykrywaniem podwójnych arkuszy, co znacznie redukuje ilość odpadów. Arkusze są pojedynczo podawane od góry stosu, dzięki czemu eliminowane są wszelkie zarysowania i ścieranie się druku.

Co więcej, Docucutter DC-615 Pro jest prosty w obsłudze; zapamiętuje aż 80 różnych zadań, które są rozpoznawalne dzięki wykorzystaniu kodów kreskowych, pozwalających na identyfikację parametrów zadania, co ułatwia naszą codzienną pracę i realizację powtarzających się zleceń – mówi Ryszard Gregorowicz. - Dodatkową jego zaletą jest to, że wszystkie ustawienia maszyny mogą być regulowane automatycznie.

Docucutter DC-615 Pro automatycznie reguluje i koryguje problem przesunięcia obrazu, za każdym razem pozycjonując miejsca obcinania, rozcinania i bigowania w zamierzonej pozycji, wyrównując ją do obrazu, a nie do arkusza. Na dowód tego właściciel drukarni Graffiti prezentuje wykonane w ostatnim czasie w tym zakładzie poligraficznym prace, wymagające precyzji i dużego stopnia dokładności. Bez urządzenia Duplo tak dokładne wykonanie tego rodzaju zleceń nie byłoby przez nas możliwe, dlatego cieszy nas fakt, że dzięki tej inwestycji poszerzyliśmy portfolio naszych usług – podsumowuje.

Źródło: Duplo Polska

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

„Wszystko co pokazalibyśmy na targach drupa” – Agfa dla offsetu
Przez sześć dni, w okresie przypadającym na przełożone targi drupa, Agfa prezentowała w sposób zdalny swoje najnowsze rozwiązania dla druku offsetowego. Podczas dedykowanych sesji jej przedstawiciele zaprezentowali ofertę belgijskiego producenta uwzględniającą różne segmenty rynkowe, bazujące na offsecie. Każda z nich kończyła się pytaniami ze strony klientów biorących...
15 lat współpracy Totem.com.pl i Konica Minolta
Dla drukarni dziełowej Totem.com.pl rok 2020 jest wyjątkowy. Firma obchodzi w nim dwa jubileusze: 25-lecia istnienia oraz 15-lecia obecności na rynku cyfrowej produkcji dziełowej. Jak podkreśla Michał Rejnowski – prezes zarządu Totem.com.pl, od początku jej działalności związanej z drukiem cyfrowym Konica Minolta odgrywa tu strategiczną rolę w zakresie dostarczania innowacyjnych...
Karton z powłoką barierową – alternatywa dla tworzywa sztucznego
Polowanie na materiały, którymi można zastąpić plastik, jest bardzo intensywne. Po to, aby ludzkość mogła zmniejszyć ogromny wpływ, jaki stosowanie tworzyw sztucznych wywiera na środowisko naturalne, dla znalezienia odnawialnych alternatyw dla plastiku prace nad nowatorskimi rozwiązaniami prowadzi się na całym świecie,. Wypróbowuje się wiele rozwiązań, ale nadal nie...
Epson  SC-F10000: przemysłowa drukarka sublimacyjna
Firma Epson przedstawia swoją pierwszą 76-calową drukarkę wielkoformatową. SureColor SC-F10000 to zaawansowane urządzenie sublimacyjne opracowane z myślą o rynku produkcji tekstyliów, gdzie wysoka wydajność, szybkość i niezawodność mają kluczowe znaczenie dla sukcesu firmy. Liczne zastosowania obejmują: modę, odzież sportową, artykuły wyposażenia wnętrz, artykuły...
Krajarka Perfecta 132 Premium Line 2020 w Arctic Paper Kostrzyn
Krajarka Perfecta 132 Premium Line 2020 rozpoczęła niedawno pracę w zakładzie papierniczym Arctic Paper Kostrzyn SA. Dostawcą urządzenia była firma Avargraf, która mimo ograniczeń związanych ogólnoświatową  pandemią dostarczyła i wdrożyła urządzenie bez przeszkód i w terminie. Jak podkreślają jej obecni użytkownicy w kostrzyńskim zakładzie  – maszyna oferuje...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764