logo
WIADOMOŚCI

Docucutter DC-646iPro: Produkcja płyt w rytmie Duplo

Mateusz Zawiślak  PR 08.03.2017, przeczytano 606 razy
ilustracjastrzałka
Jacek Szary - właściciel Mediapixel

Zajmująca się wydawaniem i produkcją płyt CD i DVD firma Mediapixel na początku tego roku zainwestowała w urządzenie do wykańczania Duplo Docucutter DC-646iPro. Ten wielofunkcyjny system zastąpił tu pracę trzech innych maszyn – gilotyny, falcerki i bigówki.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/docucutter-dc-646ipro:-produkcja-plyt-w-rytmie-duplo,31720,artykul.html

Przed firmą otworzył też zupełnie nowe możliwości – może ona teraz obsługiwać swoich klientów kompleksowo, przyjmując również te zlecenia, które były dla niej wcześniej nieopłacalne. Dzięki inwestycji w Duplo mogła również zaproponować swoim klientów bardziej atrakcyjne ceny i krótszy czas realizacji zlecenia, przez co stała się jeszcze bardziej konkurencyjna. 

Mediapixel to firma działająca na rynku od 12 lat, specjalizująca się w kompleksowej obsłudze klientów (głównie z rynku muzycznego) w zakresie produkcji płyt CD i DVD. Oferuje im ona swoje usługi począwszy od koncepcji, poprzez wykonanie projektu graficznego płyty, przygotowanie mastera cd audio, poprzez druk opakowania, aż po gotowy produkt opakowany i przygotowany do dystrybucji. Nie obawia się zleceń szczególnych - wyszukanych, kolekcjonerskich, które oprócz płyty CD zawierają dodatkowe materiały (pocztówki, bilety okolicznościowe, zaproszenia, zdjęcia, wizytówki, wlepki itp. ). Wykorzystuje do tego różne techniki drukowania, również na podłożach niestandardowych: papierach ekologicznych, kartonach barwionych w masie i innych. Wszystko zależy od projektu i oczekiwań klienta.

- Do tej pory wykonywaliśmy opakowania na płyty wykorzystując tradycyjne metody i urządzenia z lat 90. –
mówi Jacek Szary, właściciel Mediapixel. - Jednak poszukiwaliśmy urządzenia które – z jednej strony poradzi sobie z różnymi materiałami - cienkimi i grubszymi kartonami, z drugiej – będzie innowacyjne i nowoczesne, na miarę obecnych czasów, a także naszych potrzeb i oczekiwań rynkowych. Chcieliśmy bowiem uzyskać najwyższej jakości produkt w krótkim czasie i przy zaangażowaniu jak najmniejszej liczby osób. Odpowiedzią na wszystkie nasze potrzeby okazało się urządzenie Duplo. Przyznam, że przed inwestycją przeglądałem na stronach internetowych wiele filmików (główne z rynku amerykańskiego), gdzie prezentowane są te maszyny. Ponieważ bliska jest mi idea biznesu opartego na nowoczesnych, wielofunkcyjnych urządzeniach, już jakiś czas temu również w naszej firmie rozpoczęliśmy szereg inwestycji, które zbliżają nas do ideału przedsiębiorstwa funkcjonującego na niewielkiej powierzchni, które potrafi zrealizować najtrudniejsze zlecenie. To znacząco ogranicza koszty nie tylko pomieszczeń, ale ich ogrzewania, oświetlenia - czego często nie bierze się pod uwagę. Również ograniczanie liczby osób obsługujących jedno zlecenie ma dla kosztów wykonania danego produktu ogromne znaczenie. Wielofunkcyjna maszyna Duplo Docucutter DC-646iPro zastępująca trzy inne urządzenia, a także trzy inne osoby, które muszą je obsługiwać (zwłaszcza, że muszą to być – jak np. w przypadku gilotyny - specjalnie przeszkoleni pracownicy) była odpowiedzią na nasze potrzeby i wizję firmy, jaką chcemy się stać.

Docucutter DC-646iPro to pierwsze rozwiązanie Duplo zakupione przez Mediapixel. Nie tylko zastępuje tu obecnie kilka używanych przez firmę do tej pory maszyn, ale przede wszystkim skraca cykl produkcji, a także pozwala wykonywać egzemplarze próbne dla klientów.

- Nasza produkcja – mówi Jacek Szary - dzięki inwestycji w nową cyfrową maszynę drukującą i urządzenie Duplo możliwa jest obecnie już od jednej sztuki. Jest to szczególnie ważne np. przy druku muzycznych edycji kolekcjonerskich. Pozwala nam bowiem na spersonalizowanie produktu i minimalizuje straty, jakie powstają przy tzw. rozbiegówkach technologicznych. To dla nas bardzo ważne, szczególnie przy droższych papierach, jakich często używamy. Co również istotne - ze względu na precyzję cięcia, jakie oferuje rządzenie Duplo - obecnie generujemy dużo mniej odpadów, co przekłada się na niższe koszty produkcji i wpływa na ochronę środowiska.

Wspomniana precyzja cięcia jest – jak podkreśla właściciel firmy - ważna także w innym aspekcie. - Każdego dnia wykonujemy zadania wymagające bardzo dużej precyzji. Na dotychczasowych urządzeniach osiągnięcie zadawalającego efektu było bardzo trudne i czasochłonne. Przykładowo – proces produkcji poligraficznej dla pudełka muzycznego wymaga bardzo dokładnego cięcia oraz podwójnej perforacji. Obecnie – dzięki Duplo - odbywa się to automatycznie. Z kolei obwoluty, które często wykonujemy, do tej pory wycinane były tylko z wykrojnika i niejednokrotnie nie przylegały do pudełka tak dokładnie, jakbyśmy tego chcieli. Z Duplo możemy wykonać teraz próbne ich egzemplarze i dopasować je idealnie do opakowania, bez konieczności wykonywania wykrojnika, który jest także pewnym kosztem dla całego zlecenia i dla naszych klientów. Obecnie został on wyeliminowany.

Firma Mediapixel specjalizuje się także w drukowaniu na papierach niepowlekanych. - Muszą być one nie tylko złamane, ale także zbigowane, żeby całość wyglądała elegancko. Nasi klienci zwracają uwagę na takie szczegóły; urządzenie Duplo bardzo pomaga nam w realizacji tego rodzaju prac – podkreśla Jacek Szary. – Duplo znakomicie radzi sobie również z nietypowymi dla nas wcześniej zleceniami. Kilka dni temu otrzymaliśmy zlecenie wykonania w bardzo krótkim dużej liczby biletów i zaproszeń koncertowych. Maszyna Duplo również w tym zakresie zdała świetnie egzamin, pracując bezobsługowo przez długi czas. Pracownicy mogli w tym czasie wykonywać inne czynności. To ważne w aspekcie oczekiwań współczesnego świata, gdzie liczy się czas i jakość wykonania finalnego produktu. Docucutter DC-646iPro spełnia te wymagania. Dzięki temu systemowi możemy oferować naszym klientom spersonalizowane druki o najwyższej jakości, skracając czas wykonania, a tym samym koszty produkcji, dlatego oceniam tę inwestycję bardzo pozytywnie.

Źródło: Duplo Polska

www.duplopolska.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale:

Meet Kodak Polska po raz dwunasty
Po raz dwunasty już firma Kodak Polska zaprosiła przedstawicieli drukarń i firm poligraficznych, wydawnictw, agencji reklamowych, a także partnerów biznesowych oraz mediów na doroczne spotkanie z cyklu Meet Kodak Polska. Obywało się ono 12 kwietnia br. w hotelu Vienna House Andel’s w Łodzi i było okazją do zapoznania się z najnowszymi informacjami na temat rozwoju firmy, jej produktów, a ...
Być albo nie być na rynku poligrafii: 5. edycja Akademii Liderów Biznesu
„Być albo nie być na rynku poligrafii, czyli czego oczekuje od nas klient” – tak brzmi motyw przewodni piątej edycji Akademii Liderów Biznesu organizowanej przez firmę Konica Minolta. Tegoroczna konferencja odbędzie się w dniach 23–24 maja w Hotelu Tiffi w Iławie. Podczas spotkania znani eksperci z branży i przedstawiciele świata biznesu będą inspirowali największe polskie drukarnie do...
Chroma.pl coraz bliżej przepięcia  na nowy serwis
Zbliża się planowana data zamiany starego serwisu na nowy. Aby mogło to nastąpić potrzebne są wszystkie produkty i funkcje.
Chroma znalazła pracownika: Finał kampanii
Zakończyła się ponad dwumiesięczna kampania marketingowa „Najpozytywniejsza praca świata” drukarni Chroma. Pierwszym etapem była rekrutacja na stanowisko menedżera gwarancji jakości. Zwycięzcą, wyłonionym spośród 1500 kandydatów został Michał Bajda. Swoim video „Jedenaście przytaknięć Michała” i jego aktywną promocją zapewnił sobie kontrakt z drukarnią o wartości 60 tys. zł. W ostatn...
„Lepsze pomysły” („Brighter Ideas”) – pod takim hasłem firma Sun Chemical pojawi się na tegorocznych targach Fespa, jakie odbywać się będą w Berlinie w dniach 15-18 maja. Na stoisku D20 w pawilonie 2.2 zaprezentuje ona portfolio swoich farb i atramentów (oraz technologii z nimi związanych), znajdujących zastosowanie przy różnych aplikacjach graficznych, tekstylnych i przemysłowych. Aby le...
 
czwartek 19.04.2018, 196 gości [ lista ]
Signs.pl - Portal polskiej reklamy wizualnej © 1997-2018 ICOS. Wszystkie prawa zastrzeżone