logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Docufield podsumowuje rok: kolejne drukarnie inwestują w rozwiązania Hunkeler

  PR 09.11.2022, przeczytano 440 razy
ilustracja

Firma Docufield – wyłączny przedstawiciel marek Hunkeler AG i Hunkeler Systeme AG - informuje o zrealizowanych w tym roku wdrożeniach rozwiązań obu producentów. Jak podaje, niesłabnącą popularnością wśród drukarń, które bazują na technologii cyfrowego druku zwojowego (w tym w coraz większym stopniu – poza dziełowymi – także komercyjnych, zwłaszcza internetowych), cieszą się maszyny Hunkeler AG. Są one przeznaczone do wstępnego przygotowania i dalszego przetwarzania wstęgi papieru m.in. w sklejone bloki książkowe. Kończący się rok przyniósł firmie Docufield także projekty związane z wdrożeniem rozwiązań innej reprezentowanej przez nią marki – Hunkeler Systeme. Firma ta specjalizuje się w produkcji zaawansowanych, kompletnych systemów utylizacji odpadów, skierowanych do drukarń wysokonakładowych, głównie opakowaniowych.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/docufield-podsumowuje-rok%3A-kolejne-drukarnie-inwestuja-w-rozwiazania-hunkeler,397912,artykul.html

Hunkeler: automatyzacja i ergonomia przy wstępnym przygotowaniu i przetwarzaniu zadrukowanej wstęgi papieru

- Kończący się rok, pełen wyzwań związanych z sytuacją geopolityczną, zakłóceniami w łańcuchu dostaw czy galopującą inflacją, był dla firmy Docufield niezwykle pracowity – mówi Michał Okurowski, dyrektor zarządzający. – Rozwiązania naszej, sztandarowej dla branży poligraficznej marki – Hunkeler AG, są od wielu lat synonimem najwyższej jakości i wydajności w kontekście wdrażanego przez coraz liczniejszą grupę firm cyfrowego druku zwojowego. Mamy za sobą projekty zrealizowane w najważniejszych polskich drukarniach dziełowych, specjalizujących się w tego typu produkcji (także z uwzględnieniem oprawy twardej). W tym roku grono to zostało powiększone o kluczowych graczy na rynku druku online. Okazuje się bowiem, że również drukarnie internetowe mogą z powodzeniem korzystać z zalet technologii zwojowej – dotychczas dominował u nich cyfrowy druk arkuszowy. Wynika to z jednej strony z wysokiej jakości obecnego rolowego druku inkjetowego oraz możliwości zadruku coraz szerszego zakresu mediów, z drugiej zaś z elastyczności rozwiązań Hunkeler.

Jak dodaje Michał Okurowski, polskie drukarnie internetowe wykorzystują rolowe maszyny cyfrowe i towarzyszące im rozwiązania Hunkeler do realizacji różnorodnego asortymentu produktów.

- Trzy z nich szczególnie się wyróżniają – mówi. – Pierwszy to znane również z drukarń dziełowych bloki książkowe. Drugim są ulotki wykładane w kilku strumieniach jako gotowy produkt. Trzeci stanowią stosy arkuszy w formacie B2.

W kontekście druku dziełowego Michał Okurowski zwraca uwagę na coraz częściej realizowaną w technologii cyfrowej książkę w oprawie twardej:

- Rosnący trend w tej części rynku obserwujemy od pewnego czasu. Wcześniej nasi klienci stosowali linie do oprawy twardej, bazujące wyłącznie na introligatorni arkuszowej. Obecnie coraz częściej korzystają z niciarek zintegrowanych z rolowymi przekrawaczami Hunkeler. Tego typu rozwiązanie zwiększa ergonomię pracy i ma zasadniczy wpływ na stabilność oraz prędkość szycia.

Hunkeler Systeme: odsysanie ścinków, utylizacja odpadów, filtrowanie powietrza

Ostatni okres był dla firmy Docufield ważny także w kontekście rosnącego zainteresowania rozwiązaniami Hunkeler Systeme AG. Jak podkreśla Krzysztof Zabielski – dyrektor handlowy Docufield, jest to z jednej strony efekt coraz większej świadomości środowiskowej wśród przedsiębiorców (także właścicieli marek, będących znaczącą grupą klientów drukarń), z drugiej – poszukiwania przez nich nowych sposobów na zwiększenie wydajności swoich działań.

- Kompleksowe systemy Hunkeler Systeme, integrowane w ramach całych linii produkcyjnych, umożliwiają odsysanie ścinków papierniczych, ich utylizację poprzez tworzenie beli papieru gotowych do odbioru przez firmy zajmujące się recyklingiem bądź przetwarzaniem odpadów, a także filtrację powietrza i jego ponowne wykorzystanie w procesach wytwórczych. W Polsce naszym głównym rynkiem docelowym są producenci opakowań, wytwarzanych na odpowiednio dużą skalę – implementacja tego rodzaju rozwiązania ma bowiem sens ekonomiczny dopiero przy określonej skali produkcji i generowanego odpadu. Mamy za sobą kilka zakończonych sukcesem wdrożeń tego typu kompleksowych linii w drukarniach należących do międzynarodowych koncernów opakowaniowych, posiadających swoje zakłady w Polsce. Nad kolejnymi projektami intensywnie pracujemy, a zainteresowanie ofertą Hunkeler Systeme systematycznie rośnie.

Jak dodaje Krzysztof Zabielski, istotnym elementem wdrożenia tego typu systemu jest uczestnictwo firmy Docufield w całym projekcie:

- Każdy system, niezależnie od tego czy mówimy o rozwiązaniu centralnym czy lokalnym, jest projektowany w sposób indywidualny i uwzględnia specyfikę realizowanej przez klienta produkcji, jego potrzeby i wymagania względem recyklingu, ale też chęć ponownego wykorzystania niezwykle cennego zasobu, jakim jest powietrze. Stajemy się zatem partnerem technologicznym całego przedsięwzięcia, nie tylko dostawcą infrastruktury sprzętowej i software’owej. To ogromna odpowiedzialność, ale też olbrzymia satysfakcja po zakończonych z sukcesem implementacjach.

Z ofertą Hunkeler AG i Hunkeler Systeme AG będzie można zapoznać się podczas przyszłorocznych lutowych targów – Hunkeler Innovationdays 2023 organizowanych w Lucernie.

- To najważniejsze dla świata druku cyfrowego wydarzenie, gromadzące wszystkich kluczowych dostawców rozwiązań, odbędzie się po kilkuletniej przerwie, wymuszonej przez pandemię. Przez ten okres zarówno my, jak i producenci maszyn drukujących czy introligatorskich, wprowadzali na rynek nowej generacji rozwiązania, z których znaczna część zostanie zaprezentowana podczas pokazów „na żywo”. Więcej informacji na ten temat przekażemy już niebawem, ale już dzisiaj zapraszamy wszystkich specjalistów, którzy wykorzystują w swojej działalności druk cyfrowy, do odwiedzenia nas w Lucernie – podsumowuje Michał Okurowski.

Źródło: Docufield Sp. z o.o. Sp. k.

www.docufield.com

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Promo Show 2023: rozwiązania inkjetowe Sun Chemical do drukowania tekstyliów na stoisku firmy Sico Print Solutions
Wśród wystawców targów Promo Show, odbywających się w dniach 8-9 lutego br. w centrum wystawienniczym Expo XXI w Warszawie znajdzie się firma Sico Print Solutions. Na jej stoisku (nr E2 w pawilonie 3) będą promowane m.in. rozwiązania Sun Chemical, skierowane na rynek sublimacyjnego druku inkjetowego na różnego rodzaju materiałach tekstylnych. Są one...
Styropianowe wypełnienia do opakowań – z firmą Nordterm i maszynami z oferty Amagraf
Firma Amagraf po raz kolejny dotarła ze swoją niestandardową ofertą do klienta spoza branży poligraficznej. Tym razem maszyny z jej bogatego portfolio, dedykowanego różnym sektorom – ploter termiczny i frezujący polskiej firmy Coner - wzbogaciły park maszynowy firmy Nordterm z Koszalina. Zajmuje się ona produkcją styropianu, kształtek styropianowych i od niedawna -...
Dni Otwarte w LFP Industrial Solutions
Zaledwie kilka miesięcy po pierwszej edycji Dni Otwartych, które cieszyły się sporym zainteresowaniem, LFP Industrial Solutions zaprasza na kolejne wydarzenie w dniach 22 i 23 lutego. Podobnie jak poprzednia edycja, spotkanie odbędzie się w Centrum Demonstracyjnym firmy we Wrocławiu. Event, który potrwa przez dwa dni będzie niepowtarzalną okazją dla wszystkich...
Firma API Foilmakers poinformowała o wprowadzeniu do swojej oferty 6261 Magenta – folii metalizowanej do hot stampingu. Jest ona wytwarzana w kolorze zgodnym z ogłoszonym w grudniu ub.r. „Pantone of the Year 2023” – Viva Magenta 18-750. Może znaleźć zastosowanie w wielu aplikacjach zarówno poligraficzno-reklamowych, jak i przemysłowych i jest już dostępna...
Równoważenie rozwiązań offsetowych technologiami cyfrowymi to już widoczny trend na rynku, który pozwala drukarniom znacznie ograniczyć koszt projektów o mniejszych nakładach – lepiej dopasowanych do zmiennych oczekiwań klienta. Konica Minolta optymalizuje procesy Drukarni Edytor wdrażając urządzenie AccurioJet KM-1e. Nowa maszyna poszerza możliwości...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2023 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764