logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Dokument o prawicowych ekstremistach nowością Viaplay

  PR 24.01.2022, przeczytano 261 razy
ilustracja

Platforma Viaplay wyprodukowała nowy serial dokumentalny opowiadający o prawicowych ekstremistach ze Skandynawii. Dokument ‘Surrounded by Enemies’ przybliży widzom sposób działania skrajnie prawicowych grup, pokazując ich świat od wewnątrz. W czasie niepokoju nienawiść narasta zarówno w świecie realnym, jak i w sieci. Szwedzki dziennikarz Henrik Evertsson dotarł do najbardziej niedostępnych organizacji, w tym do Nordyckiego Ruchu Oporu – największej grupy neonazistowskiej w regionie. Premiera jeszcze w styczniu na Viaplay.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/dokument-o-prawicowych-ekstremistach-nowoscia-viaplay,394512,artykul.html

Sześcioodcinkowy serial dokumentalny pozwoli widzom przyjrzeć się z bliska skrajnie prawicowym ugrupowaniom wywodzącym się ze Szwecji, Norwegii, Finlandii i Danii. Pokaże losy kluczowych postaci ze środowisk pełnych nienawiści oraz nieufności. Serial odpowie na ważne pytania: co sprawia, że poszczególne osoby decydują się na tak ekstremalną drogę, skąd wzięła się w nich potrzeba przyłączenia się do tego typu organizacji i do czego naprawdę dążą?

Evertsson kontaktuje się z najważniejszymi członkami tych grup, a także naukowcami i urzędnikami państwowymi. Wszystko po to, by zrozumieć, dlaczego idea prawicowego ekstremizmu nieustannie zyskuje nowych zwolenników.

- Najlepszą drogą do zrozumienia tych radykalnych postaw jest rozmowa z ich zwolennikami, nie o nich. Mieliśmy okazję sprawdzić, co się za tym wszystkim kryje. Serial ujawnia m.in. co dzieje się w przypadku odejścia z organizacji, co zdarza się niezmiernie rzadko i nie było do tej pory ujawniane w mediach – relacjonuje Evertsson.

- ‘Surrounded by enemies’ to jeden z wielu seriali dokumentalnych z kategorii Viaplay Originals, która nieustannie się powiększa. W 2021 roku platforma pokazała historię duńskiego seryjnego mordercy w serialu ‘The Copenhagen Killer’, a w ‘The Prize of Silence’ zanurzyliśmy się w historii skandalu, który wstrząsnął Akademią Szwedzką. W bieżącym roku ma pojawić się jeszcze więcej oryginalnych treści, takich jak ‘Surrounded by enemies’. Henrik Evertsson włożył wiele pracy, by przedstawić powiązania pomiędzy najbardziej zamkniętymi radykalnymi organizacjami z regionu krajów nordyckich, chcąc poznać motywy i przedstawić ich drastyczne metody działania. W rezultacie powstał bardzo mocny serial, dający widzom wgląd w środowisko prawicowych ekstremistów, często działające w cieniu i przyczyniające się do budowania podziałów w społeczeństwie – komentuje Filippa Wallestam, Content Manager w NENT Group.

Surrounded by enemies’ to dokument składający się z sześciu części. Premiera serii odbędzie się 20 stycznia na Viaplay. Serial został produkowany przez Monster na zlecenie platformy streamingowej Viaplay.

Źródło: NENT Group

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Od początku swojego istnienia polski SentiOne zainwestował w rozwój sztucznej inteligencji ponad 42 mln zł. Obecnie firma monitoruje ponad 69,5 tys. źródeł w Internecie i przetwarza ponad 150 mln wzmianek dziennie, co przekłada się na wyższą skuteczność ich modeli AI. W ciągu ostatniego roku stworzyła silnik rozumienia języka naturalnego dla języka arabskiego i...
Zakończony w niedzielę turniej Australian Open oglądało na antenach Eurosportu aż 3,6 miliona widzów! Zmagania najlepszych tenisistek i tenisistów świata śledziło średnio 121 tys. widzów w Eurosporcie 1 i 33 tys. osób w Eurosporcie 2, co jest najlepszym wynikiem w historii relacji z turnieju w Melbourne.
Grupa RMF opublikowała cenniki reklamowe, które obowiązywać będą do 30 kwietnia 2023 roku.
XTB gra z Kanałem Sportowym
Piłka nożna, boks czy mieszane sztuki walki - każdej z tych dyscyplin sportowych towarzyszą wielkie emocje. Punktów stycznych pomiędzy światem sportu, a inwestycjami jest wiele. Część z nich w nadchodzących miesiącach poznać będzie można na antenie Kanału Sportowego, który rozpoczął współpracę z XTB, polską platformą inwestycyjną o zasięgu...
Canal+ pokaże Klubowe Mistrzostwa Świata FIFA w piłce nożnej
CANAL+ pozyskał prawa do Klubowych Mistrzostw Świata – FIFA Club World Cup Maroko 2022. Turniej z udziałem siedmiu drużyn, w tym Realu Madryt i Flamengo, odbędzie się w dniach 1-11 lutego. Wszystkie spotkania będą transmitowane w kanałach sportowych CANAL+ oraz CANAL+ online.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2023 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764