logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Doskonalszy karton opakowaniowy CKB od Stora Enso

  PR 31.10.2012, przeczytano 3538 razy
ilustracjastrzałka

Koncern Stora Enso poinformował o wprowadzeniu na rynek nowej wersji kartonu opakowaniowego CKB. Produkowany w zakładach w szwedzkim Skoghall i wzbogacony o nową, polietylenową powłokę wykonaną z surowców odnawialnych, karton CKB stanowi kolejne potwierdzenie zaangażowania skandynawskiego producenta w działania zgodne z polityką zrównoważonego rozwoju.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/doskonalszy-karton-opakowaniowy-ckb-od-stora-enso,17106,artykul.html

Prace badawczo-rozwojowe i wprowadzenie na rynek kartonu opakowaniowego z biopowłoką były możliwe dzięki ścisłej współpracy Stora Enso ze szwedzką firmą Trioplast/Ekmans. Pierwszym produktem – dostępnym na rynku w opakowaniach zabezpieczonych nowym laminatem – będą przetwory rybne, wytwarzane przez norweską firmą Domstein ASA w jej fabryce w Kungshamm (Szwecja).

Domstein ASA w swojej działalności szczególną uwagę zwraca na kwestie proekologiczne. Jedna z zasad prowadzonej przez nią polityki środowiskowej głosi: „Nasze działania muszą mieć łagodny wpływ na otoczenie i spełniać wysokie standardy środowiskowe”. We wszystkich podejmowanych inicjatywach firma stara się zagwarantować, że zarówno jej działalność, jak też działalność prowadzona przez przedsiębiorstwa z nią współpracujące, jest zgodna z zasadami polityki zrównoważonego rozwoju. Rynkową premierę odnawialnych opakowań dla wytwarzanych przez Domstein ASA przetworów rybnych zaplanowano na początek 2013 roku.

W firmie Domstein jest dla nas niezwykle ważne, by wciąż poszukiwać sposobów na pomaganie naszym klientom w dokonywaniu wyborów, które będą miały pozytywny wpływ na środowisko naturalne. Postrzegamy zarówno produkt jak i jego opakowanie  jako jeden element i staramy się znaleźć nowe rozwiązania w odniesieniu do całości” – mówi Ulrica Wahlund, menedżer sprzedaży firmy Domstein na rynku szwedzkim.

Polietylen to najczęściej stosowany w skali globalnej rodzaj  plastiku, powszechnie wykorzystywany jako powłoka ochronna (np. przed wilgocią) w kartonach opakowaniowych. Polietylen typu bio, bazujący na surowcach odnawialnych i znajdujący zastosowanie w kartonie CKB, jest produkowany – jako surowiec – z trzciny cukrowej w Brazylii. Oferuje on dokładnie takie same parametry jak tradycyjny polietylen, oparty na surowcach kopalnych, co sprawia, że może być wykorzystywany do wielu różnych zastosowań.

W zgodzie z misją Stora Enso

Wprowadzenie do naszego portfolio dodatkowej warstwy ochronnej, bazującej na surowcach odnawialnych, jest zbieżne z naszą misją. Zakłada ona oferowanie klientom innowacyjnych materiałów opakowaniowych, zgodnych z polityką zrównoważonego rozwoju. Widzimy wzmożone zainteresowanie rynku jeśli chodzi o proekologiczne powłoki ochronne, zaś zaletą naszego nowego rozwiązania – opartego na biosurowcach polietylenu – jest fakt, że posiada on identyczne cechy jak polietylen, bazujący na surowcach kopalnych. Klient nie zauważy w związku z tym żadnej różnicy w jakości, a laminat wykorzystany w opakowaniu będzie można jak zwykle poddać recyklingowi” – mówi Fredrik Werner, menedżer ds. wsparcia rynkowego i produktowego w zakładach produkcyjnych Stora Enso w Skoghall.

Partner Stora Enso w tym przedsięwzięciu – Trioplast – to czołowy europejski producent folii polietylenowej, zatrudniający niemal 1450 osób w dziewięciu krajach. „Dla naszego dostawcy, którym jest firma Braskem, Trioplast pozostaje niezawodnym partnerem o olbrzymiej wiedzy i możliwościach w zakresie sprzedaży bazujących na biosurowcach produktach polietylenowych, wykorzystywanych do wymagających zastosowań. W dłuższej perspektywie, jest w pełni zasadne przyjęcie założenia produkcji polietylenu, przy zastosowaniu surowców naturalnych rosnących w lasach Skandynawii. Tymczasem Trioplast rozpoczyna wprowadzanie na rynek wyrobów wytwarzanych w zupełnie innym miejscu i oferowanych pod marką Triogreen. Nasza współpraca ze Stora Enso pozwala na wprowadzanie Triogreen w połączeniu z bazującymi na drewnie kartonami opakowaniowymi, a tym samym rozszerzenie dostępności rynkowej opartego na biosurowcach polietylenu” – mówi Pär Wik, menedżer ds. marketingu w firmie Trioplast/Ekmans.

Źródło: Stora Enso Polska

www.storaenso.com

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

RICOH Pro 8400: monochromatyczne drukarki produkcyjne
 Ricoh zapowiada premierę monochromatycznych drukarek produkcyjnych RICOH Pro 8400S/8410S/8420S i RICOH Pro 8410/8420.
Konferencja Textile Printing & Sustainability
Już za niecały miesiąc druga edycja konferencji Textile Printing & Sustainability (TPS) przyciągnie do Düsseldorfu dostawców, producentów maszyn, drukarzy, designerów, właścicieli marek i wszystkich zaangażowanych w zrównoważoną dekorację tekstyliów. W swoich prezentacjach eksperci ze świata biznesu i nauki będą omawiać najnowsze technologie, automatyzację procesów i...
Partnerstwo firm Koenig & Bauer i Tessitura
Producent maszyn drukujących koncentruje się na rozwiązaniach typu Open Innovation i rozpoczyna nową erę łączności w branży poligraficznej i opakowaniowej. Firma Koenig & Bauer nawiązuje nowe partnerstwo z ekspertem w branży, firmą Tessitura, innowacyjnym twórcą oprogramowania w ramach grupy Steuber. Celem współpracy jest osiągnięcie niespotykanego do tej...
Zmiany w składzie kierownictwa Heidelberg Polska
Decyzją udziałowców firmy HEIDELBERG Polska w nadchodzącym czasie planowanych jest szereg zmian dotyczących składu kierownictwa firmy.
Stora Enso: pianka Papira chroni produkty Enkei
Stora Enso poinformowała o nawiązaniu współpracy z firmą Enkei, do której dostarcza dedykowane, bazujące na piance Papira, proekologiczne rozwiązanie opakowaniowe. Mają one zapewnić odpowiednią ochronę dla wytwarzanych przez Enkei (zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju) specjalnie zaprojektowanych produktów, wykonanych z materiałów...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764