logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Druga odsłona kampanii Lego Dziewczynki mogą wszystko

  PR 04.10.2022, przeczytano 415 razy
ilustracja

Wystartowała druga odsłona kampanii LEGO Dziewczynki mogą wszystko, przełamująca wyobrażenia na temat zdolności, pasji i możliwości stereotypowo warunkowanych płcią. LEGO inspiruje do tworzenia świata, w którym dzieci mogą bez przeszkód rozwijać swój potencjał. Kampanię wspiera podróżniczka i dziennikarka Martyna Wojciechowska. Koncept kreatywny drugiej odsłony kampanii realizuje agencja LiquidThread.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/druga-odslona-kampanii-lego-dziewczynki-moga-wszystko,397470,artykul.html

Żeglarka, kuratorka, astronautka? A może surferka, rolniczka albo dżokejka? Dla dziewczynek nie ma rzeczy niemożliwych ani planów, których nie mogłyby realizować. Dziewczynki mogą wszystko! – to hasło drugiej odsłony kampanii, w której LEGO zachęca do porzucenia stereotypów na temat możliwości zależnych od płci. Wierząc, że potencjał wszystkich dzieci jest nieograniczony, marka inspiruje dziewczynki oraz ich rodziców do rozwijania wyobraźni, poszerzania zainteresowań i przeżywania niezwykłych przygód w zabawie różnymi zestawami klocków LEGO.

Tę ideę również w tej edycji kampanii wspiera podróżniczka i dziennikarka Martyna Wojciechowska, znana z podejmowania zawodowych, podróżniczych i sportowych wyzwań.

- Martyna Wojciechowska jest niesamowitą kobietą. Niezależna i pełna wiary we własne możliwości, ignorując stereotypowe wyobrażenia o roli kobiety, realizuje swoje pasje, a marzenia zamienia w dokonania. Tym samym wciela w życie ideę, którą LEGO chce przekazać dziewczynkom: że mogą być, kim chcą, mogą szukać swoich pasji w najróżniejszych zajęciach, mogą snuć nieoczywiste plany. LEGO inspiruje do tych poszukiwań, pokazując rodzicom, że zdolności, pasje i marzenia nie mają płci. – powiedziała Marta Czarnecka, Senior Brand Manager GIRLS w LEGO.

- Praca nad tym projektem była niezwykle inspirująca i ważna. Społeczne działania marek mają tym większe oddziaływanie, im bardziej głoszone przez nie idee znajdują oparcie w ich produkcie. Tak dzieje się tutaj. Uwielbiane przez nas wszystkich klocki wspaniale pokazują, że granice, którymi jako dorośli obwarowujemy możliwości dzieci są sztuczne i niepotrzebne. Fantastyczne jest to, że w tej kampanii słyszymy głos śmiałych, wesołych i nieznających ograniczeń wyobraźni dziewczynek. – mówi Anna Domoń, Integrated Communication Manager z LiquidThread.

W ramach działań przygotowano trzy spoty z dziewczynkami i Martyną Wojciechowską w rolach głównych. Pojawią się one w kampanii digital w video na YouTube. Działania zostały też skoordynowane z kampanią display i w social mediach.

Za koncept kreatywny tej odsłony kampanii odpowiada agencja LiquidThread, należąca do Publicis Groupe Polska. Autorką i reżyserką spotów jest Magdalena Piasecka, Senior Copywriterka w LiquidThread. Za produkcję i postprodukcję video oraz zdjęć do kampanii odpowiada Paradox Media. Media do kampanii kupuje dom mediowy Initiative.

Źródło: Publicis Groupe

www.publicisgroupe.com

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Heads Advertising z kampanią dla Oleju Wielkopolskiego
Ruszyła ogólnopolska kampania Oleju Wielkopolskiego przygotowana przez agencję Heads Advertising, pod hasłem „Wielkopolski WIE”.
„499 sekund” – wystawa dźwiękowa Agnieszki Słodownik i Karoliny Wlazło-Malinowskiej w galerii Art Walk na placu Europejskim
Ghelamco Poland i Fundacja Sztuka w Mieście zapraszają na niecodzienną wystawę galerii Art Walk. „499 sekund” to narracja dźwiękowa, którą widzowie eksplorują, używając własnych smartfonów i słuchawek. Już 8 grudnia artystki opowiedzą o powstawaniu wystawy w ramach autorskiego oprowadzania po ekspozycji.
Cheetos zachęca do wspólnej rodzinnej zabawy w towarzystwie limitowanej edycji chrupek
„A Ty co ułożysz z Cheetos Hashtags?” to hasło ogólnopolskiej kampanii, w której Cheetos prezentuje dwie nowości o oryginalnym kształcie chrupek w postaci hashtagu. Limitowana edycja Cheetos to odpowiedź na oczekiwania współczesnych konsumentów, którzy poszukują ciekawych smaków i okazji do spędzania czasu w rodzinnym gronie. Aby zainspirować i zaangażować do wspólnej...
ASB Poland ponownie stawia na Skylight
Firma ASB Poland, zakończyła proces zwiększenia i aranżacji powierzchni w budynku Skylight. W efekcie dotychczasowe biuro przeszło metamorfozę, a inspirowaną naturą przestrzeń biurową stworzono na 16 i 20 piętrze. Za zarządzanie procesem aranżacji, o łącznej powierzchni ponad 1900 mkw., odpowiadał dział Workplaces w firmie Globalworth, która jest właścicielem i...
Cykl szkoleniowy CAD Projekt Design z Grupą Tubądzin
Projektowanie to proces wymagający szerokiej wiedzy i profesjonalnego podejścia. Dlatego w realizacji najbardziej wyszukanych wizji pomagają dziś zaawansowane programy, takie jak CAD decor PRO. Autorzy aplikacji wraz z Grupą Tubądzin przeprowadzili cykl szkoleń w największych miastach w Polsce.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2022 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764