logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Druga wielkoformatowa KBA Rapida w Universal Display Solutions

  PR 29.03.2016, przeczytano 2049 razy
ilustracjastrzałka
Grzegorz Szymczykowski - dyrektor ds. sprzedaży i serwisu KBA CEE, Jan Korenc - prezes zarządu KBA CEE, Andrzej Bączkowski - prezes zarządu UDS, Adam Bielawski - dyrektor ds. produkcji UDS

W ostatnim czasie w firmie Universal Display Solutions (UDS), specjalizującej się w produkcji wysokoprzetworzonych produktów na bazie kartonu i tektury, rozpoczęła pracę wielkoformatowa arkuszowa maszyna offsetowa KBA Rapida 164-6+L ALV2. Dołączyła ona do zainstalowanej tu trzy lata wcześniej maszyny KBA Rapida 162a-5+L ALV2, zwiększając moce produkcyjne UDS w zakresie druku offsetowego o ponad 100%.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/druga-wielkoformatowa-kba-rapida-w-universal-display-solutions,27976,artykul.html

Universal Display Solutions to firma funkcjonująca w branży reklamowej i poligraficznej od blisko dwudziestu lat. Przez większość tego czasu specjalizowała się w przetwórstwie i uszlachetnianiu podłoży kartonowych i tekturowych oraz produkcji m.in. materiałów POS, displejów czy opakowań. Usługi w zakresie ich drukowania w technice offsetowej zlecała na zewnątrz. Sytuacja zmieniła się w 2012 roku, gdy w firmie została zainstalowana wielkoformatowa maszyna drukująca KBA Rapida 162a-5+L ALV2, wyposażona w pięć zespołów drukujących i wieżę lakierującą.

Mówi Andrzej Bączkowski, prezes firmy UDS: „O jej zakupie zdecydowały z jednej strony względy ekonomiczne, z drugiej zaś – chęć realizowania kompleksowej produkcji poligraficznej we własnym zakresie. W związku z rosnącą ilością zamówień i stałych klientów posiadanie maszyny stało się koniecznością”.

Rozważając oferty rynkowe, kierownictwo UDS brało pod uwagę rozwiązania dwóch producentów. „Finalnie wybór padł na propozycję firmy Koenig & Bauer, która z jednej strony zapewniła nam oczekiwane, zaawansowane technologicznie rozwiązania i właściwą opiekę serwisową, z drugiej zaś – otrzymaliśmy od niej atrakcyjne warunki finansowania tej inwestycji. Zdecydowaliśmy się na maszynę w formacie arkusza 1200 x 1600 mm z uwagi na ekonomikę prac realizowanych na podłożach kartonowych i tekturowych. Duże znaczenie miały dla nas także rozbudowane systemy kontrolno-pomiarowe KBA, które gwarantują wysoką jakość wykonywanej produkcji”.

Dostarczona pod koniec 2012 roku maszyna posiada pakiet CX, umożliwiający zadrukowywanie podłoży o grubości maksymalnej 1,2 mm. Wyposażona została m.in. w systemy suszenia KBA VariDry, stół kontrolno-pomiarowy Densitronic Professional oraz system QualiTronic do kontroli i regulacji nafarbienia w trybie inline.

Jak zapewnia Andrzej Bączkowski, przez cały okres użytkowania KBA Rapida spisywała się bez zarzutu, a jej bezawaryjność miała duży wpływ na decyzję o zakupie drugiej maszyny marki Koenig & Bauer w formacie B0: „Przy pierwszej maszynie o wyborze zadecydowały przede wszystkim względy ekonomiczne i jakościowe, przy drugiej – doszły doświadczenia, bardzo pozytywne zresztą, z serwisem KBA CEE. Nasi klienci są bardzo wymagający, więc realizowana produkcji musi oferować najwyższą jakość i być wykonywana w oczekiwanych terminach. Bezawaryjność rozwiązania Koenig & Bauer oraz zapewniana (m.in. przez zaawansowaną technologię kontrolno-pomiarową) jakość finalnych wyrobów bardzo nam w tym pomogły”.

Prezes firmy UDS przyznaje, że inwestycja w drugą maszynę wiązała się z jednej strony z koniecznością zwiększenia mocy produkcyjnych, z drugiej zaś – zabezpieczenia ciągłości produkcji. „Ten drugi aspekt stał się dla naszych potencjalnych klientów jednym z parametrów brzegowych decydujących o podjęciu współpracy z UDS – przyznaje Andrzej Bączkowski. – Zostaliśmy więc do tego zakupu niejako zmotywowani przez rynek. Jednocześnie zwiększyliśmy o ponad 100% nasze moce przerobowe”.

Najnowszy zakup firmy UDS to KBA Rapida 164-6+L ALV2, wyposażona w sześć zespołów drukujących i wieżę lakierującą, umożliwiająca zadrukowywanie podłoży kartonowych o grubości do 1,2 mm. Maszyna posiada m.in. system w pełni automatycznej zmiany form drukowych, rozbudowany system myjący CleanTronic umożliwiający tkaninowe, automatyczne mycie cylindrów dociskowych i gumowych oraz niezależny napęd DriveTronic SRW, pozwalający na mycie nieużywanych zespołów farbowych w czasie, gdy pozostałe agregaty są wykorzystywane do drukowania bieżącego zlecenia. Podobnie jak wcześniej zakupiony egzemplarz, została ona wyposażona w liczne systemy usprawniające pracę oraz zapewniające wysoką jakość i stabilność produkcji: stół kontrolno-pomiarowy DensiTronic Professional, systemy QualiTronic ColorControl i QualiTronic LiveView oraz narzędzie do raportowania wykonywanych pomiarów – QualiTronic ColorView.

Obecnie większość naszej produkcji realizujemy w nowej maszynie, która jest w pełni obłożona zleceniami – mówi Andrzej Bączkowski. – Są to z reguły wysokonakładowe zamówienia wykonywane na zamówienie największych światowych koncernów, stanowiących gros naszych klientów. Rozbudowa parku maszynowego pozwala nam jednocześnie na poszukiwanie nowych zleceniodawców, aby w równym stopniu obłożyć także wcześniej zakupioną maszynę”.

Firma planuje m.in. aktywny udział w targach zagranicznych – obecnie klienci spoza Polski składają się na ok. 10% zamówień realizowanych w dwóch (zatrudniających w sumie 450 osób) zakładach produkcyjnych. Dynamiczny wzrost UDS został doceniony przez redakcję miesięcznika Forbes, która w marcu br. wręczyła nagrody „Diamenty Forbesa 2016”. Firma znalazła się na 2. miejscu listy regionalnej (dla województwa łódzkiego), obejmującej średniej wielkości przedsiębiorstwa, które w latach 2012-2014 najszybciej zwiększały swoja wartość. W przypadku UDS wskaźnik ten wyniósł ponad 50%.

Mówi Jan Korenc, prezes KBA CEE: „Firma Koenig & Bauer jest w regionie Polski, Czech i Słowacji zdecydowanym liderem sprzedaży maszyn wielkoformatowych, dedykowanych m.in. na rynek opakowań. Zrealizowany przez firmę UDS zakup maszyny KBA Rapida 164 to jeden z naszych największych ubiegłorocznych sukcesów. Tym bardziej cenny, że bazujący na pozytywnych doświadczeniach klienta z podobnym rozwiązaniem KBA, wdrożonym kilka lat wcześniej. Mamy nadzieję, że nowa inwestycja będzie w równym stopniu stymulować dalszy rozwój firmy UDS i pozwoli jej w jeszcze większym stopniu wyjść ze swoją ofertą na rynki zagraniczne”.

Źródło: KBA CEE Sp. z o.o.

www.kba.com/pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Druk24h z maszyną cyfrową Fujifilm Revoria Press PC1120
„Wreszcie możemy w pełni oddać kolorystykę naszej barwy firmowej w palecie Pantone 021” – tymi słowami Paweł Grot – prezes zarządu Druk24h podsumowuje niedawną inwestycję w nową, wysokowydajną maszynę cyfrową Fujifilm Revoria Press PC1120. Urządzenie, oferujące druk w trybie CMYK z dwoma kolorami dodatkowymi, w tym różowym, białym i lakierem bezbarwnym, od...
Canon zapowiada udział w targach drupa 2024
Pod hasłem „The Power to Move” firma Canon zaprezentuje na targach drupa 2024 szereg innowacji technologicznych, usług wsparcia, a także różnorodnych koncepcji współpracy z klientami. Pokazom na stoisku Canon będą towarzyszyć zespoły ekspertów, a wszelkie aktywności podejmowane przez firmę w trakcie targów drupa 2024 pomogą zrozumieć jak rozwiązania z obszaru druku...
Koenig & Bauer i CI Flexo na Konferencji Fleksografów
„Gamechanger” – takim mianem określił Paweł Krasowski – Technology Product Manager w firmie Koenig & Bauer (CEE) najnowszą maszynę fleksograficzną z oferty tego producenta – XD Pro, podczas swojego wystąpienia w ramach Konferencji Fleksografów. Prezentacja uwzględniała najnowsze rozwiązania technologiczne Koenig & Bauer, bazujące na technice fleksograficznej, skierowane...
Konica Minolta Business Solutions i Autenti ogłaszają strategiczne partnerstwo, mające na celu przyspieszenie procesu transformacji cyfrowej polskich przedsiębiorstw. To istotny krok w kierunku przyszłości przetwarzania dokumentów.
Stora Enso obniża emisję CO2 związaną z transportem
Stora Enso poinformowała, że jeden z jej klientów – firma Lesjofors - podjęła stosowne działania związane z obniżeniem emisji dwutlenku węgla, wchodzących w tzw. zakres 3 (Scope 3). Obecnie - zamawiane przez nią, gotowe produkty dostarczane przez Stora Enso - są transportowane w samochodach elektrycznych, co – jak podaje firma – ma zredukować emisję CO2...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764