logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Druk 3D w walce z COVID-19

  PR 26.03.2020, przeczytano 202 razy
ilustracja

HP Inc., wraz ze swoimi partnerami mobilizuje zespoły specjalistów i zaawansowane technologie, aby pomóc w produkcji elementów kluczowych w walce z pandemią COVID-19. Dzięki tym działaniom do wielu szpitali dostarczono już ponad 1000 części wyprodukowanych przy użyciu druku 3D.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/druk-3d-w-walce-z-covid-19,386260,artykul.html

Centra badawczo-rozwojowe HP, usytuowane w Barcelonie w Hiszpanii, Corvallis w stanie Oregon, San Diego w Kalifornii oraz Vancouver w stanie Waszyngton, ściśle współpracują z partnerami z całego świata w celu zwiększenia produkcji, aby móc zaspokoić najpilniejsze potrzeby w czasie epidemii. Wstępne zastosowania technologii druku 3D, które zostały przetestowane i dostosowane do produkcji przemysłowej, obejmują maski i osłony na twarz, przybory  umożliwiające regulację maseczek oraz wymazy z nosa, nakładki pozwalające otwierać drzwi bez użycia rąk, jak również części do respiratorów. Ponadto w wielu krajach HP współpracuje z agencjami rządowymi, instytucjami zdrowia oraz innymi firmami z branży, budując wspólny front w walce z niewidzialnym wrogiem.

- HP i nasi partnerzy z sektora produkcji cyfrowej robią wszystko by pomóc w tej bezprecedensowej sytuacji i opanować pandemię. Jest to współpraca ponad wszelkimi granicami, podziałami i branżami. Identyfikujemy najbardziej potrzebne części, optymalizujemy projekty i rozpoczynamy ich drukowanie w 3D. Wyrazy największego uznania należą się naszym pracownikom, partnerom, klientom oraz innym członkom naszej społeczności za ich niestrudzone wysiłki na rzecz wspierania lekarzy oraz specjalistów działających na pierwszej linii frontu walki z koronawirusem. - tłumaczy Enrique Lores, Prezes i Dyrektor Generalny HP Inc

Druk 3D pomaga opanować COVID-19

Dotychczas, przy użyciu technologii druku 3D od HP, udało się wydrukować i dostarczyć odpowiednim placówkom, takie elementy jak:

  • Nakładki umożliwiające otwieranie drzwi bez potrzeby użycia rąk: klamki należą do najbardziej zanieczyszczonych przez bakterie i zarazki obiektów w domach, szpitalach czy fabrykach. Specjalna nakładka pozwala na łatwiejsze i bardziej higieniczne otwieranie drzwi za pomocą łokcia.
  • Zapięcie umożliwiające regulację maseczek: wielu pracowników szpitala musi nosić maski przez długi czas, komfort, i złagodzenie bólu ucha, przy długotrwałym noszeniu poprawia specjalne zapięcie umożliwiające swobodną regulację maseczki.
  • Osłony na twarz: są jednym z najbardziej potrzebnych narzędzi ochrony osobistej. Ich kluczowym elementem są wsporniki pozwalające podtrzymać osłonę i dopasować ją do danego użytkownika.

Wiele innych przedmiotów wykorzystujących technologię druku 3D znajduje się w fazie testów, ale oczekuje się, że już wkrótce zostaną dopuszczone do produkcji:

  • Elementy respiratora polowego: kluczowe części maski do resuscytatorów polowych, do krótkotrwałej respiracji awaryjnej pacjentów z COVID-19, charakteryzują się uproszczoną konstrukcją umożliwiającą stworzenie niezawodnego i mniej skomplikowanego urządzenia.
  • Maski na twarz FFP3: pracownicy służby zdrowia potrzebują skutecznego sprzętu ochronnego do leczenia pacjentów z COVID-19. HP testuje obecnie kilka typów masek do użytku szpitalnego i przewiduje, że będą one dostępne już wkrótce.

Udostępnianie projektów i gotowych wydruków 3D

Firma HP i jej partnerzy udostępniają pliki zawierające zatwierdzone projekty części, które nie wymagają złożonego montażu. Do pobrania na tej stronie.

Projektanci specjalizujący się w projektach 3D, którzy chcą przyłączyć się do walki z COVID-19, mogą udostępniać swoje pomysły na tej stronie.

Wszystkie osoby i instytucje zainteresowane zamówieniem części mogą przesłać swoje prośby tutaj. Sieć partnerów HP zajmująca się drukiem 3D dokłada wszelkich starań, aby realizować otrzymane zamówienia i wspierać światową społeczność medyczną.

ilustracjastrzałka

Źródło: HP Inc.

www.hp.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Niepodległa - Kronika życzliwości w czasach kryzysu
Biuro Programu „Niepodległa” uruchamia nowy projekt zapraszający Polaków do dzielenia się pozytywnymi doświadczeniami z czasów epidemii koronawirusa, które pokazują, że działając razem możemy przezwyciężyć wszystkie przeciwności. Każdy, kto spotkał się z życzliwością, z inicjatywami zachęcającymi innych do okazania dobroci serca lub sam...
Polska branża PR wyznaczyła własne standardy etyczne
Związek Firm Public Relations przyjął podczas ostatniego walnego zgromadzenia członków tekst jednolity Kodeksu Dobrych Praktyk. Wypracowano go w ramach oddolnej inicjatywy agencji członkowskich związku, reprezentującego wiodące na polskim rynku firmy PR. Kodeks stanowi wyznacznik standardów postępowania i norm etycznych. Dokument, będący formą samoregulacji branżowej, proponuje...
#Tarczaniestarcza - branża spotkań nad przepaścią
#TarczaNieStarcza - branża spotkań nad przepaścią. Komentarz dr. Krzysztofa Celucha, prorektora Szkoły Głównej Turystyki i Hotelarstwa Vistula,  właściciela Celuch Consulting.
Światła na miasta: jak energia buduje aglomeracje
W sobotę 28 marca o godz. 20:30 odbędzie się 13. edycja międzynarodowej akcji „Godzina dla Ziemi” zapoczątkowanej przez fundację World Wide Fund for Nature. Jej celem jest zachęcenie ludzi do oszczędzania energii oraz skłonienie do refleksji nad zmianami klimatycznymi. W ubiegłym roku w inicjatywie wzięło udział 187 państw, w tym Polska. W ciemnościach na...
Godzina dla Ziemi WWF - #zostańwdomu i zgaś światło
Od 13 lat w ostatnią sobotę marca odbywa się finał największej ekologicznej akcji na świecie. Godzina dla Ziemi WWF w tym roku, jak i cały świat – jest inna. Jednak i tym razem Fundacja WWF zachęca do symbolicznego zgaszenie światła w geście solidarności z ideą ochrony naszej planety. To czas, w którym pokażmy, że potrafimy się zjednoczyć i działać razem w...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764