logo
WIADOMOŚCI

Druk laserowy bardziej opłacalny niż atramentowy

redakcja  PR 26.11.2004, przeczytano 1313 razy

Firma Xerox, twórca pierwszej drukarki laserowej, udostępnia na stronie www.xerox.pl/tniemykoszty kalkulator, umożliwiający porównanie kosztów pracy drukarek atramentowych i laserowych.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/druk-laserowy-bardziej-oplacalny-niz-atramentowy,2496,artykul.html

Firma zachęca do zamiany tradycyjnych „plujek” na drukarki laserowe. Przedstawiciele Xerox przekonują, że nadszedł już moment, kiedy używanie drukarki laserowej stało się bardziej opłacalne, niż korzystanie z technologii atramentowej. Dla osób, które nadal mają wątpliowści, co do zamiany atramentu na laser, firma uruchomiła specjalną Infolinię: 0 801 081 081.

„Z przeprowadzonych przez Xerox badań wynika, że średni koszt wydruku na monochromatycznej drukarce atramentowej wynosi ok. 0,30 zł” – powiedział Arkadiusz Chłopik, Product Manager w Xerox Polska. „Koszt zakupu takiej drukarki jest wciąż mniejszy, niż jednorazowy wydatek na drukarkę laserową, jednak zwrot z inwestycji w drugim przypadku może nastąpić już po 6 miesiącach eksploatacji drukarki czarnobiałej lub po roku eksploatacji drukarki kolorowej. Koszt druku na urządzeniach laserowych jest średnio o 50 do 75 procent niższy. Najtańszą laserową drukarkę monochromatyczną Xerox Phaser 3121 można zakupić już za 849 złotych brutto.”

Drukarki laserowe są znacznie wydajniejsze od atramentowych. Pracują zwykle z prędkością od 3 do 5 razy większą od urządzeń atramentowych. Lasery posiadają dużą funkcjonalność (dodatkowe podajniki, druk w dupleksie, karta sieciowa) i możliwość rozbudowy. Urządzenia te mogą być zarządzane z jednego komputera podłączonego do sieci. Rozmiary najnowszych modeli drukarek laserowych są zbliżone do urządzeń atramentowych. Drukarki laserowe Xerox wyposażone są w pełne tonery startowe, a nie – jak w przypadku atramentowych – niskowydajne kartridże startowe.

Użytkownicy drukarek laserowych nie muszą borykać się z typowymi dla atramentówek problemami, jak zasychające dysze i duży stopień awaryjności. Aktualnie oferowane modele laserowe Xerox skonstruowane są w taki sposób, aby w przypadku awarii możliwa była szybka wymiana wadliwego podzespołu, bez konieczności oddawania do naprawy całego urządzenia.

„Nasze badania potwierdziły, że drukarki laserowe przewyższają atrament nie tylko pod względem jakości i funkcjonalności, ale również kosztów,”- dodaje Arkadiusz Chłopik. „Choć w polskich biurach i domach nadal dominują drukarki atramentowe, to przewidujemy, że w przyszłym roku liczba sprzedanych laserowych drukarek kolorowych będzie dwukrotnie wyższa. Natomiast sprzedaż drukarek atramentowych będzie malała”.

Źródło: Xerox Polska

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz
brak ikonki
aficio, 12.12.2004

Oniemiałem z wrażenia - teraz już wiem na co Xerox ładuje miliony dolarów w badania - żeby taki kalkulator zaprojektować. Fachowcy jednak nie wspomnieli że wyłączenie i ponowne włączenie Phaserka powoduje utratę kawałka cennego mydełka.

Najnowsze w tym dziale:

Dacre Montgomery w kampanii Reserved
Dacre Montgomery jest jak współczesny James Dean. Jego serialowa rola Billy’ego w drugiej części serialu „Stranger Things na długo zapada w pamięć. W tym sezonie partneruje Cindy Crawford w filmowej kampanii Reserved idealnie sprawdza się jako model najnowszej męskiej kolekcji marki . Przenikliwe spojrzenie łamiące niejedno serce wspaniale współgra z bielą t-shirtow i denimowych stylizacji. Współ...
Isobar Poland Group (Dentsu Aegis Network Polska) będzie odpowiedzialna za wszystkie działania strategiczno-kreatywne oraz całą komunikację marki Škoda na polskim rynku.  O wyniku przetargu zadecydowało przygotowanie najlepszej oferty z wyróżniającą się koncepcją, niekonwencjonalną strategią i jej dostosowanie do wyzwań stojących przed marką. 
Adam Nawałka bohaterem kampanii piwa Warka
Selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Adam Nawałka nawiązał współpracę z Warką. Trener weźmie udział w kampanii obejmującej m.in. spoty telewizyjne i internet.
Związek Pracodawców Branży Internetowej IAB Polska został członkiem IAB Technology Laboratory – niezależnego, międzynarodowego konsorcjum badawczo-rozwojowego, którego zadaniem jest tworzenie nowoczesnych rozwiązań technologicznych i wspieranie firm we wdrażaniu globalnych standardów branżowych. Członkostwo wzmacnia kompetencje IAB Polska jako organizacji reprezentującej branżę interakty...
Kampania „Bądź bohaterem Krakowa. Płać podatki w naszym mieście”
Urząd Miasta Krakowa kontynuuje komunikację przygotowaną przez Opus B.
 
Signs.pl - Portal polskiej reklamy wizualnej © 1997-2018 ICOS. Wszystkie prawa zastrzeżone