logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Druk24h z maszyną cyfrową Fujifilm Revoria Press PC1120

  PR 28.03.2024, przeczytano 502 razy
ilustracjastrzałka
Paweł Grot - prezes zarządu Druk24h i Agnieszka Głowacka - Business Development Manager POD w firmie Fujifilm

Wreszcie możemy w pełni oddać kolorystykę naszej barwy firmowej w palecie Pantone 021” – tymi słowami Paweł Grot – prezes zarządu Druk24h podsumowuje niedawną inwestycję w nową, wysokowydajną maszynę cyfrową Fujifilm Revoria Press PC1120. Urządzenie, oferujące druk w trybie CMYK z dwoma kolorami dodatkowymi, w tym różowym, białym i lakierem bezbarwnym, od kilku miesięcy pracuje w jednym z trzech warszawskich oddziałów Druk24h. Obecnie – jak informuje jej kierownictwo – działa na pełne dwie zmiany przez wszystkie dni tygodnia. Realizuje różne zlecenia o charakterze komercyjnym - od jednej sztuki do nakładów sięgających setek czy nawet tysięcy egzemplarzy.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/druk24h-z-maszyna-cyfrowa-fujifilm-revoria-press-pc1120,403640,artykul.html

Druk24h to marka znana na warszawskim rynku usług druku „na żądanie” od ponad ćwierćwiecza, obecnie dysponująca trzema oddziałami i przestronnym magazynem. Dwa punkty - zlokalizowane przy ul. Polnej (tu trafiła maszyna Fujifilm) i ul. Postępu - oferują usługi druku w technologii cyfrowej, zarówno mało- jak i wielkoformatowego, skierowane do firm, instytucji i osób prywatnych. Przedstawiciele tej ostatniej grupy bardzo często trafiają tu prosto z ulicy, traktując Druk24h jako dostępny w trybie 24/7 punkt, zapewniający profesjonalną obsługę poligraficzną w zakresie ulotek, broszur czy wydruków wielkoformatowych. Trzeci oddział firmy znajduje się przy ul. Jutrzenki – jest to specjalistyczne centrum produkcyjne, wyposażone w liczne maszyny drukujące, ale też wykańczające.. Tu ma miejsce oklejanie samochodów, budowa całych systemów wystawienniczych oraz systemów identyfikacji wizualnej.

Naszą firmę ukształtował rynek – mówi Paweł Grot. – Jeszcze kilka lat temu w Warszawie działało osiem punktów druku oferujących usługi podobne jak nasza – druku w trybie całodobowym 7/24h. Obecnie pozostaliśmy jako jedyni nie tylko w Warszawie, ale również w Polsce, mając liczne grono klientów współpracujących z nami od lat, ale też wciąż pozyskując nowych. Naszą siłą z pewnością jest wszechstronność (w stałej ofercie mamy ok. 1450 różnych produktów poligraficznych), terminowość i jakość – o tę ostatnią dbają maszyny produkcyjne, takie jak niedawno zakupiona Fujifilm Revoria Press PC1120. Dzięki stałym inwestycjom wciąż modernizujemy i rozbudowujemy nasz park sprzętowy. Ale firmę stanowią przede wszystkim ludzie i tu duży ukłon w stronę naszej wykwalifikowanej załogi, która przez wszystkie dni tygodnia dba o realizację usług zgodnie z oczekiwaniami klientów”.

„Codziennie z myślą o terminowej obsłudze naszych zleceniodawców oddajemy do ich dyspozycji 130 pracowników. Co więcej, jeszcze w piątek o godz. 22 we wszystkich trzech punktach w sumie pracuje ok. 70 osób. To daje naszym klientom poczucie bezpieczeństwa i gwarancji wykonania wydruku o każdej porze dnia i nocy. Wielokrotnie bowiem zdarza się, że trafia do nas architekt, artysta, przedstawiciel firmy szkoleniowej czy student, potrzebujący wydrukować projekt, materiały czy pracę dyplomową np. o 4 rano. U nas zawsze znajdzie się przestrzeń i możliwości sprzętowe, by go obsłużyć” – dodaje Sławomir Skrobek, menedżer punktów usługowych i działu sprzedaży Druk24h.

Profesjonalny druk cyfrowy w centrum Warszawy

Stała rozbudowa i modernizacja parku sprzętowego od początku wpisuje się w strategię działania Druk24h. Z myślą o nowym punkcie zlokalizowanym w samym „sercu” Warszawy przy ul. Polnej (dokąd przeniesiona została działalność dwóch punktów przez wiele lat funkcjonujących przy ul. Lwowskiej), finalnie otwartym we wrześniu ub.r., właściciele planowali zakontraktować nową wielokolorową maszynę bazującą na technice elektrograficznej.

Dłuższy czas czekaliśmy na wszelkie formalnie pozwolenia, co zbiegło się w czasie z procesem wyboru nowej maszyny produkcyjnej – mówi Paweł Grot. – Revoria, podobnie jak rozważane rozwiązania konkurencyjne, została poddana przez nas wszechstronnym testom, na różnych podłożach, gramaturach, o zróżnicowanej kolorystyce, uwzględniającej także trudne do uzyskania w elektrofotografii kolory, w tym specjalne. Wypadła w nich zdecydowanie najlepiej, odwzorowując m.in. w sposób bardzo dobry naszą firmową barwę pomarańczową – Pantone 021. Z dostawą maszyny, którą po raz pierwszy zobaczyliśmy przed ubiegłorocznymi targami RemaDays Warsaw (na których również była pokazywana), świadomie nieco się wstrzymaliśmy, by trafiła ona prosto do nowo otwartego oddziału przy ul. Polnej. Pracuje tu od początku i stanowi jego bardzo ważny element od strony sprzętowej. Co więcej, w naszej ocenie jesteśmy jedyną w Warszawie drukarnią cyfrową, dysponującą sprzętem mogącym oddać tak wysokiej jakości kolorystykę, także w obszarze barw specjalnych czy korporacyjnych”.

Agnieszka Głowacka, Business Development Manager POD w firmie Fujifilm, dodaje: „Cieszymy się, że Revoria PC1120 znalazła uznanie w oczach tak cenionej marki, jaką od wielu lat pozostaje Druk24h. Zdajemy sobie sprawę ze specyfiki jej działalności i oczekiwań właścicieli względem zarówno samego sprzętu, jak też związanej z jego obsługą i eksploatacją opieki posprzedażowej. Tę zapewnia nasz autoryzowany partner handlowy i serwisowy – MKPress”.

Sławomir Skrobek uzupełnia: „Właściciela MKPress – Mariusza Kociszewskiego znamy od wielu lat, więc jego osoba – jako autoryzowanego partnera Fujifim – była dla nas dodatkowym argumentem, przemawiającym za zakupem maszyny tego dostawcy. Przez pierwsze pół roku eksploatacji możemy o współpracy zarówno z Fujfilim jak i z MKPress mówić wyłącznie pozytywnie. Zresztą najlepszym testerem są nasi klienci, bardzo zadowoleni z efektu finalnego, jaki otrzymują. Sprzęt sam w sobie reprezentuje najwyższą klasę. Także proces instalacji, szkolenia i obsługa posprzedażowa spełniły nasze oczekiwania”.

Revoria PC1120 – do produkcji nisko- i wysokonakładowej w pełnym kolorze

Maszyna Revoria PC1120 zadebiutowała w ofercie Fujifilm kilkanaście miesięcy temu. W naszym kraju została zaprezentowana po raz pierwszy na targach RemaDays Warsaw 2023, obejrzeć ją można było także podczas ich tegorocznej edycji. „Obie jej prezentacje, jak też podpisywane kontrakty na dostawę kolejnych egzemplarzy do firm z różnych części kraju, wskazują, że model ten odpowiada na obecne potrzeby rynkowe – mówi Agnieszka Głowacka. – Wysoka prędkość, możliwość rozbudowy o dodatkowe kolory (łącznie 10 stacji kolorystycznych), szerokie spektrum obsługiwanych podłoży, ale też przyjazna dla użytkownika, intuicyjna obsługa to kluczowe jej zalety, wskazywane przez użytkowników modelu Revoria Press PC1120”.

Sławomir Skrobek potwierdza: „Maszyna, mimo że należy do klasy urządzeń produkcyjnych, nie jest skomplikowana w obsłudze, więc nie mamy do niej oddelegowanych, dedykowanych pracowników – wiele osób zatrudnionych w naszym śródmiejskim oddziale ma z nią do czynienia. To duży atut, gdyż zwiększa elastyczność w kontekście realizacji zleceń i tempa ich wykonania. Mamy własny dział graficzny, więc – nawet gdy klient ma problem z plikiem bądź z projektem – służymy mu pomocą. Oczywiście praca, która trafia do Revorii, musi odpowiadać jej specyfice pod względem formatu czy nakładu. Naszego klienta tak naprawdę nie interesuje bowiem, w jakiej technologii na którym urządzeniu jego zlecenie jest realizowane. Ma być wykonane z wysoką jakością, oferować właściwą reprodukcję barwną i dostępne bądź dostarczone na czas. Revoria znacząco nam w tym pomaga”.

Agnieszka Głowacka podsumowuje: „Cieszymy się nie tylko z kolejnej w naszym kraju instalacji modelu Revoria Press PC1120, ale przede wszystkim z faktu, że kilka miesięcy po wdrożeniu użytkownik maszyny korzysta w pełni z jej szerokich możliwości. Warto wspomnieć, że poza barwami z rozszerzonej palety urządzenie pozwala też na zastosowanie bieli, co znaczący rozszerza zakres realizowanych aplikacji. Co więcej, innowacyjna, 10-bitowa głębia barw daje możliwość odwzorowania tu ponad miliarda barw, co gwarantuje jakość na poziomie technologii offsetowej. Miło nam, że kierownictwo Druk24h docenia również obsługę posprzedażową, realizowaną wspólnie z naszym partnerem – firmą MKPress”.

Źródło: Fujifilm Poland

www.fujifilm.eu

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Opakowania z maszyną Revoria Press PC1120 w firmie Slodkie
Czekoladowa, karmelowa, bakaliowa – to kolejne linie słodyczy w firmie Slodkie. To producent personalizowanych słodyczy reklamowych, którego produkty z sukcesami uczestniczą w kampaniach największych światowych marek. Jest ich ponad 600 rodzajów, a każdy i dla każdego klienta musi być odpowiednio opakowany. Personalizacja opakowań, wysoka jakość, odpowiednie barwy – to tylko...
Stora Enso poinformowała, że stworzona przez tę firmę pianka opakowaniowa Papira jest z powodzeniem stosowana nie tylko w różnych branżach przemysłu, jako materiał zabezpieczający transportowane produkty, ale też służy do ochrony dzieł sztuki. Baiba – artystka używająca w swojej twórczości szkła – wykorzystuje materiał Papira do bezpiecznego...
Systemy rolowe Canon Prostream 2000 zadebiutują na Drupie
Firma Canon ogłosiła wprowadzenie na rynek ProStream 2000 – nowej serii atramentowych urządzeń drukujących na roli, przeznaczonych dla dostawców usług druku komercyjnego i komunikacji biznesowej, którym zależy na atrakcyjnym stosunku kosztów do wydajności druku na nośnikach o gramaturze do 150 g/m² i na papierze niepowlekanym. Maszyny serii ProStream...
Brother MFC - 4 nowe urządzenia wielofunkcyjne
Portfolio Brother zostało zaktualizowane o 4 monochromatyczne laserowe urządzenia wielofunkcyjne. Nowe modele MFC-L2802DN, MFC-L2802DW, MFC-L2862DW i MFC-L2922DW pozwalają na szybkie i perfekcyjne wydruki. Urządzenia wielofunkcyjne są łatwe w konfiguracji oraz umożliwiają sprawne drukowanie, skanowanie, kopiowanie oraz wysyłanie i odbieranie faksów.
Duplo prezentuje system broszurujący Isaddle Senshi
Frma Duplo zaprezentowała niedawno, po raz pierwszy, swój nowy system broszurujący iSaddle Senshi (gdzie Senshi po japońsku oznacza wojownika). To rewolucyjny – jak podaje producent - s ystem broszurujący, który nie tylko przyspiesza produkcję, ale także ustanawia nowy standard jakości w procesie oprawy zeszytowej.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764