logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Drukarka Atexco Ajet 3180 – premiera Alubest na targach poligrafii reklamowej

  PR 14.08.2018, przeczytano 602 razy
ilustracjastrzałka

Firma, która jest autoryzowanym dystrybutorem urządzeń poligraficznych oraz chemii i oprogramowania do poligrafii takich firm jak: Mutoh, Atexco, PigmentInc Ltd.Co., Pengda, Ergos, jako nowość zaprezentuje na swoim stoisku drukarkę sublimacyjną do druku transferowego ATEXCO Ajet 3180.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/drukarka-atexco-ajet-3180-%E2%80%93-premiera-alubest-na-targach-poligrafii-reklamowej,37585,artykul.html

Pojawienie się na rynku przemysłowego plotera, drukującego z prędkością produkcyjną 155m.kw./h, jest swego rodzaju rewolucją na przemysłowym rynku druku tekstylnego.

Największe zalety urządzenia to:

  • niewielkie rozmiary,
  • przemysłowa wydajność,
  • niskie zużycie energii,
  • niska konsumpcja tuszu
  • przemysłowe głowice drukujące Kyocera.

Cała konstrukcja maszyny została od początku stworzona do druku papieru transferowego i nie jest adaptacją maszyny do druku reklamowego.

System prowadzenia materiału został zaprojektowany tak, aby maksymalnie wydłużyć drogę schnięcia papieru zanim materiał zostanie nawinięty na rolkę. Pozwala na znaczne zmniejszenie zużycia energii elektrycznej oraz na uniknięcie nagłego ogrzewania mokrego papieru. Wały przesuwające papier zostały powleczone specjalną strukturą, aby zapewnić transport papieru o niskiej gramaturze.

W maszynie został stworzony bardzo precyzyjny system kontroli naciągu drukowanego medium. Konstrukcja podawania i odbioru drukowanego papieru jest przystosowana do utrzymywania bardzo ciężkich rolek. Wałki do utrzymywania papierowych gilz posiadają systemy pneumatycznego rozprężania znane z dużych, ciężkich maszyn.

Zastosowanie najbardziej zaawansowanych technologicznie głowic drukujących Kyocera, daje możliwość osiągnięcia parametrów druku spotykanych dotychczas tylko w dużych przemysłowych liniach technologicznych.

Głowice, dzięki największemu na rynku rozmiarowi, umożliwiły redukcję ich ilości w drukarce, co przekłada się na łatwość obsługi i kalibracji.

Zastosowanie bardzo małej kropli - 5 pl pozwala uzyskać ekstremalnie wysoką precyzję druku i przejścia tonalne bez potrzeby stosowania dodatkowych kolorów light.

Osiągnięcie maksymalnej prędkości druku jest możliwe tylko dzięki dostarczeniu do głowic dobrej jakości tuszu. Tusz ten musi być jednak całkowicie pozbawiony pęcherzyków powietrza. Maszyna Atexco Ajet 3 została wyposażona w system odgazowania tuszu na każdym kanale kolorystycznym, dzięki czemu najwyższa jakość tuszu tworzona jest pomiędzy zbiornikiem a samą głowicą.

Urządzenie to jest obecnie najbardziej kompaktowym rozwiązaniem z możliwościami dostosowanymi do przemysłowych zastosowań.

  • Alubest zaprasza na pokazy możliwości maszyny na stoisko – C1.
  • FestiwalDruku.pl odbędzie się 12-13 września w EXPO XXI Warszawa.
  • Trwa bezpłatna rejestracja dla odwiedzających: TUTAJ

Źródło: OOH magazine

www.oohmagazine.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Imagine Nation - Partner CxO Summit & Gala Partner Awards 2019
15 kwietnia br. w Hotelu Double Tree by Hilton w Łodzi, odbyła się konferencja oraz gala wręczenia nagród Partner CxO Summit & Partner Awards 2019. Wśród uczestników znaleźli się klienci i partnerzy oraz przedstawiciele firm należących do rodziny Dell Technologies. Za kompleksową realizację wszystkich działań trzeci rok z rzędu odpowiadała agencja Imagine Nation.
Mikrofony Saramonic w ofercie Foxfoto
W ofercie Foxfoto pojawiły się mikrofony dedykowane do smartfonów i tabletów z dwoma różnymi złączami: Saramonic SmartMic+ UC - z wejściem USB-C i Saramonic SmartMic+ Di z wejściem Lightning oraz teleskopowa tyczka przeznaczona dla mikrofonów typu shotgun Saramonic Magic BoomPole.
Portal Alior Banku Zafirmowani.pl najciekawszą bankową innowacją
Alior Bank zwyciężył w konkursie Liderów Świata Bankowości i Ubezpieczeń. Został doceniony za portal Zafirmowani.pl – nowatorski serwis internetowy skierowany do mikro i małych przedsiębiorstw. Portal zajął pierwsze miejsce w tegorocznej edycji konkursu w kategorii Najciekawsza innowacja dla banku. W imieniu Alior Banku nagrodę odebrał Maciej Surdyk, wiceprezes...
Krzysztof Iwański: Plakat dla Festiwalu Łódź Czterech Kultur 2019
Neon i bawełna,  kontrasty i faktury, wszystko to składające się na kulturową mozaikę współczesnego miasta – jest już plakat tegorocznej edycji Festiwalu Łódź Czterech Kultur. Zaprojektował go Krzysztof Iwański, uznany artysta wizualny, eksperymentujący z typografią, specjalizujący się w plakacie. Sam festiwal odbędzie się we wrześniu pod hasłem Współistnienie.
Niezwykła kampania autorstwa Grey Group
Krajowa Izba Kominiarzy i przedstawiciele trzech religii - PRAWOSŁAWNEJ, KATOLICKIEJ i MUZUŁMAŃSKIEJ biorą udział w kampanii edukacyjnej  mającej na celu zmianę zachowania ludzi, tak by uchronić ich przed zatruciem tlenkiem węgla.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2019 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764