logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Drukarki Mutoh na Dniach Otwartych gotowych pomysłów na biznes już 28 czerwca

  PR 12.06.2019, przeczytano 432 razy
ilustracjastrzałka

28 czerwca Atrium Centrum Ploterowe zaprasza do swojej siedziby w Opolu, na Dni Otwarte z technologiami druku wielkoformatowego. Dystrybutor m.in. takich marek jak Mutoh przedstawi m.in. gotowe rozwiązania do rozpoczęcia lub poszerzenia biznesu.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/drukarki-mutoh-na-dniach-otwartych-gotowych-pomyslow-na-biznes-juz-28-czerwca,382866,artykul.html

Atrium Centrum Ploterowe regularnie zaprasza na Dni Otwarte do swojej centrali w Opolu. Tym razem formuła „open day” zostanie rozszerzona m.in. o gotowe pomysły na biznes.

- Chcemy wyjść naprzeciw i zaprezentować „gotowe rozwiązania”, które pomogą rozszerzyć istniejący biznes o nowe możliwości. Co więcej, pozwolą też rozpocząć przygodę z wielkim formatem i zająć się np. drukiem flag, meblarstwem czy oklejaniem pojazdów. Przygotowaliśmy 10 gotowych biznesów. Nasze „pomysły na biznes” obejmują gotowe rozwiązania obejmujące odpowiednie urządzenie drukujące, jeśli biznes tego wymaga to urządzania dodatkowe (np. dla aplikatora folii będzie to laminator), oprogramowanie, atramenty. Do tego dorzucamy spory zapas niezbędnych materiałów, nie rzadko kilkaset metrów i nasz know-how. Całość zamykamy w kompaktowej racie leasingu 0%. I przepis na sukces gotowy! - mówi Paweł Stania z Atrium Centrum Ploterowe.

Pomysł na biznes #01 - DRUK FLAG

Cyfrowy druk flag to bardzo intratny biznes. W czasach, gdy banery są coraz bardziej "opatrzone", materiał typu flaga jest z wielu powodów uzasadnionym wyborem. Oprócz flag, taki zestaw pozwoli też na realizację wielu innych produktów w technologii sublimacji.

Flagi to ekologiczny nośnik grafiki zewnętrznej i wewnętrznej, stanowi ący atrakcyjne uzupełnienie innych form reklamowych. Flagi przyciągają wzrok z uwagi na kształt i wielkość oraz na ruch na świeżym powietrzu: przed siedzibami firm, na koncertach, festiwalach, wydarzeniach sportowych, itp. Sprawdzają się także w dekoracjach wewnętrznych. Zadrukowane z jednej strony, gwarantują atrakcyjną kolorystykę z obu stron.

Flagi to także trwały materiał, dający możliwość wielokrotnego stosowania. Co więcej, można go wyprać i rozwiesić na nowo. Niska waga tego materiały to łatwość składania i transportowania.

- Jak widać materiał typu „flaga” ma mnóstwo zalet, dlatego skonstruowaliśmy technologię do jej wytwarzania obejmujący: drukarkę sublimacyjną Mutoh ValueJet 1604 WX z nawijarką wydruków, kalander PX-180, oprogramowanie Onyx 18. Do tego „dorzucamy” 550 m2 naszej bestsellerowej flagi Ikonos z certyfikatem B1 i 318 m2 papieru sublimacyjnego. Wszystko to przywieziemy, zainstalujemy i przeszkolimy z obsługi.

Mutoh ValueJet 1604WX to japońska drukarka z jedną , stałą głowicą piezoelektryczną. Pracuje w technologii zmiennej wielkości  (ang. Variable Dot, VarDot) kropli atramentu. Zakres generowanych przez dysze głowicy kropel wynosi od 3.5 pl, poprzez 7, 12.5, 14 na 21 pikolitra skończywszy. Dzięki, tej technologii ploter ma możliwość w sposób optymalny drukować zarówno gładkie aple, łagodne przejścia tonalne jak i wymagające detale.

VJ 1604WX w szybkim trybie produkcyjnym potrafi zadrukować, 22 metry kwadratowe na godzinę, przy maksymalnej prędkości ok. 30 m2/h. Grafiki wymagający wyższych rozdzielczości (720x720 dpi) nowy ValueJet wydrukuje z prędkością 14-16 m2/h.

- Należy podkreślić, że taki zestaw technologiczny będzie idealny do druku flag, ale także pozwoli zdywersyfikować produkcję o zupełnie inne produkty dla różnych branż: reklamowej, wystawienniczej, dekoratorskiej, odzieżowej czy gadżetowej. Posłuży więc do produkcji koszulek, odzieży sportowej, smyczy, tkanin dekoracyjnych i reklamowych. W procesie termo-sublimacji grafikę można przenosić także na kubki, sprzęt sportowy, płyty, szkło, drewno, metal, tworzywa, gadżety i wiele wiele innych. Ploter sublimacyjny idealnie wpisuje się więc w zmiany zachodzące w druku wielkoformatowym, gdzie coraz więcej aplikacji wykonuje się na ekologicznych nośnikach (np. tkaninach) a potrzeby są coraz częściej spersonalizowane.

Pomysł na biznes #02 – MEBLARSTWO

Cyfrowy druk na płytach meblowych, frontach, wypełnieniach, blatach, dekorach, szkle jest możliwy dzięki technologii druku LED-UV. Możliwość personalizowania i druku już od 1 egzemplarza daje możliwość produkcji dla klientów końcowych, indywidualnych aranżacji hoteli, restauracji, firm i wielu innych.

- Nasz drugi „gotowiec” to zestaw „meblarski” obejmujący hybrydową drukarkę wielkoformatową Mutoh ValueJet 1626 UH, dającą możliwość zadruku na materiałach elastycznych z roli jak i sztywnych płyt, paneli, frontów, szkła, itd. Oprócz tego w skład zestawu wchodzą specjalne adaptery i atramenty w workach, dwa modułowe stoły umożliwiające druk płaski, oprogramowanie ONYX w wersji PosterShop. Na dobry start „dorzucamy” 205 m2 folii samoprzylepnej IKONOS LINO o strukturze canvasu, sprawdzającą się w dekoracjach elementów mebli i frontów oraz 150 m2 płyt PVC o grubości 8 mm.

Mutoh ValueJet 1626UH posiada jedną szybką, stałą głowicę piezoelektryczną obsługującą kolory CMYK, BIAŁY oraz LAKIER. To dzięki białemu atramentowi, diametralnie rozszerzają się możliwości plotera. Kolor ten stosowany jako poddruk umożliwia zadruk kolorowych nośników. Natomiast stosowany jako nadruk na grafice CMYK umożliwia znakowanie materiałów przezroczystych od strony wewnętrznej (szkło, plexi). Oczywiście, można drukować także samym kolorem białym np. drewnianych panelach.

W trybie stołowym (tzw. flatbed) ploter może zadrukować płytę o maksymalnej szerokości 1625 mm i długości 1200 mm. Grubość materiału może wynosić aż 15 mm.

Koszt wydruku LED-UV jest już porównywalny z drukiem eko-solwentowym. Jeżeli do tego uwzględnimy niski pobór prądu przez urządzenie (< 700 W) – rachunek ekonomiczny staje się jeszcze bardziej korzystny.

Jeżeli chodzi o ekologię to proces druku cechuje się brakiem lotnych związków organicznych (0% VOC), brakiem ozonu (ozon free), brakiem rtęci, ołowiu, oparów oraz brakiem zanieczyszczeń powietrza (non-HAP).

- Mutoh ValueJet serii UH dzięki możliwości zadruku materiałów płaskich sprawdzi się więc w produkcji meblarskiej. Również i w tym „pomyśle na biznes” nie zamykamy drogi na dywersyfikację usług, gdyż śmiało można ten zestaw wykorzystać w reklamie, wystawiennictwie, opakowaniach, dekoratorstwie, i wielu innych.

Źródło: Atrium Centrum Ploterowe

www.atrium.com.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

30. urodziny marki DKNY: kampania z udziałem Halsey i The Martinez Brothers
Jesień 2019 r. to pora 30. urodzin marki DKNY i jej podejścia do stylu. Zamiast spoglądać w przeszłość nowa kampania marki skupia się na tu i teraz, wykorzystując intensywne, wyraźne portrety rodzimych nowojorczyków Halsey i The Martinez Brothers. Fotografie wykonała Amy Troost, a stylistą był Carlos Nazario.
Historie, które uskrzydlają w kampanii promującej dawstwo szpiku
Po sukcesie kampanii edukacyjnej „Vs Życie” portal NOIZZ i Fundacja DKMS kontynuują współpracę, której celem jest popularyzowanie idei dawstwa szpiku. Nowa odsłona kampanii #niesamowiteuczucie oparta jest na historiach Dawców szpiku, którzy dali szansę na życie chorym, potrzebującym przeszczepienia krwiotwórczych komórek macierzystych. W ramach akcji „To #niesamowiteuczucie...
Nowa rola CMO wymaga wsparcia technologicznego z obszaru zbierania i analizowania danych o kliencie końcowym.
Android 10: Nowy wygląd, nowe logo
W ciągu ostatniej dekady otwarta platforma Android umożliwiła rozwijającej się społeczności producentów i deweloperów, dotarcie ze swoimi urządzeniami i aplikacjami do użytkowników na całym świecie. Nasz system dostępny jest między innymi na telefonach, tabletach, zegarkach, telewizorach i w samochodach - łącznie na ponad 2,5 miliarda różnych urządzeń. Chcemy mieć...
Samsung: matryca światłoczuła 108 Mp do smartfonów
Firma Samsung Electronics zaprezentowała 108-megapikselową (Mp) matrycę światłoczułą Samsung ISOCELL Bright HMX, która jako pierwsza w branży przekracza granicę 100 milionów pikseli. To najnowsze rozwiązanie sprawia, że Samsung może poszerzyć ofertę matryc światłoczułych o wielkości piksela wynoszącej 0,8 μm z niedawno przedstawionej wersji o ultrawysokiej rozdzielczości...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2019 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764