logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Drukarnia Akapit z maszyną do montażu okładek – Samed Darix Evo Light

  PR 07.07.2021, przeczytano 755 razy
ilustracjastrzałka

Drukarnia Akapit mająca swoja siedzibę w Lublinie to prężnie rozwijająca się firma z ugruntowaną pozycją na rynku poligraficznym. Stawiając na jakość, kładzie duży nacisk na dobór odpowiednich urządzeń, które będą w stanie sprostać najbardziej wymagającym zamówieniom. Drukarnia Akapit świadczy usługi poligraficzne dla wydawnictw, firm poligraficznych, firm produkcyjnych, agencji reklamowych i banków stale inwestując w nowe urządzenia a co za tym idzie powiększając nieustannie zakres oferowanych usług.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/drukarnia-akapit-z-maszyna-do-montazu-okladek-%E2%80%93--samed-darix-evo-light,392189,artykul.html

- Zwiększające się w ostatnim czasie ilości zamówień w zakresie oprawy twardej skłoniły nas do podjęcia decyzji o zakupie maszyny do montażu okładki twardej, która pozwoliłaby na usamodzielnienie się i kompleksowe wykonanie oprawy twardej. Przeglądając rynek maszyn kierowaliśmy się możliwościami urządzenia, aby wachlarz prac jakie można na niej wykonać był jak najszerszy, jej niezawodnością oraz jej kompaktową budową – mówi właściciel drukarni Pan Grzegorz Kieloch. - Bardzo ważną kwestią było dla nas również zaplecze serwisowe. Ponieważ od kilku lat korzystamy z maszyn firmy SAMED (KOSTANZA- do wstawiania bloku i BORDINO- prasa z wypalaniem rowka), które sprawdzają się świetnie, coraz mocniej zaczęliśmy zastanawiać się nad ponownym wyborem właśnie tej marki. Prezentacja, którą zorganizowała dla nas firma GRAFMASZ utwierdziła nas w przekonaniu, że to idealne rozwiązanie które sprosta naszym potrzebom w 100% – dodaje.

Darix Evo Light – półautomatyczny stół do montażu okładki twardej o wydajności do 4 okładek/min., który cechuje solidna budowa przy zachowaniu niewielkiej powierzchni wymaganej do instalacji. Dzięki opatentowanemu systemowi wałków i szczotek możliwe jest wykonanie okładki z okienkiem oraz okładki o nieregularnym kształcie. Regulowana prędkość obrotu wałków zespołu kaszerującego jak również szczotek zawijających pozwala na dobór odpowiednich ustawień pod każdy rodzaj pracy. Możliwość wyłączenia zespołu zawijającego i pozostawienie jednocześnie samego prasowania pozwala na wklejanie „luster”. Darix Evo Light to stół który sprawdzi się zarówno podczas produkcji okładek jak również innych prac tj. główki do kalendarzy, wzorniki, segregatory i wiele innych. Dzięki szybkim ustawieniom oraz prostej obsłudze personalizacja nie stanowi żadnego problemu.

- Po wykonaniu pierwszych kilku prac na tym urządzeniu, wiemy że wybór tej właśnie maszyny był dobrą decyzją. Chciałbym powiedzieć również kilka słów na temat firmy GRAFMASZ, która jest dystrybutorem urządzeń firmy Samed Innovazioni na rynek polski. Firma wykazała się kreatywnym podejściem do naszych potrzeb. Cenimy również profesjonalizm ludzi tam pracujących, co da się zauważyć począwszy od etapu rozmów handlowych, a kończąc na instalacji.  Jest to dostawca maszyn, którego ofertę w pierwszej kolejności rozważymy przy naszych kolejnych inwestycjach i będziemy polecać - podsumowuje Pan Grzegorz Kieloch - właściciel Drukarni Akapit.

Źródło: Grafmasz

www.grafmasz.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

DS Smith i Krones współpracują przy wprowadzeniu na rynek Eco Carrier
DS Smith, dostawca proekologicznych opakowań z tektury falistej, ogłosił dziś współpracę z Krones, dostawcą maszyn i systemów pakujących, w celu stworzenia ECO Carrier – zrobionej z surowców odnawialnych alternatywy dla folii termokurczliwej do butelek wielopakowych PET.
Nowe centrum w Bełchatowie będzie szukać ekoinnowacji w branży opakowaniowej
Łupiny kakaowe, które mogą w przyszłości posłużyć do pakowania czekolady, słoma, wodorosty i stokrotki, których włókna – ze względu na specyficzne właściwości – mogą zwiększać wydajność papieru – to przykłady nieszablonowych surowców, które w przyszłości mogą zastąpić tworzywa sztuczne i spowodować, że branża...
Koenig & Bauer Celmacch: Zbliżenie zakończone sukcesem
Dzięki oficjalnej urzędowej zgodzie na bezpośrednie inwestycje zagraniczne (FDI) we Włoszech, ogłoszone 22 lipca 2022 r. partnerstwo i nabycie przez niemiecką firmę Koenig & Bauer AG 49 procent udziałów we włoskiej Celmacch Group S.r.l. zostało właśnie oficjalnie zakończone.
O rozwiązaniach Koenig & Bauer dedykowanych produkcji opakowań tekturowych podczas konferencji „Tektura falista – najnowsze technologie”
Oferta firmy Koenig & Bauer jest sukcesywnie rozbudowywana o kolejne rozwiązania dedykowane branży opakowań tekturowych. Są wśród nich zarówno maszyny drukujące w technikach offsetowej, fleksograficznej i cyfrowej, jak też maszyny introligatorskie: składarko-sklejarki oraz sztance. Im właśnie była poświęcona prezentacja Pawła Krasowskiego – Product &...
Więcej niż opakowanie: Choppy Bike na bazie rozwiązania Stora Enso
Jak pokazuje przykład Choppy Bike, rozwiązania stworzonego przez łotewską firmę STUM, funkcjonalność opakowania wykracza czasami poza jego standardowe ramy i staje się ono produktem użytkowym. Opracowany przez tę firmę projekt opakowania na rower dziecięcy, uwzględnia znajdującą się w środku grę, co ma zwiększyć interakcję z użytkownikiem, w tym przypadku – z...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2022 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764