logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Drukarnia Cestrian inwestuje w drugą maszynę Agfa :M-Press Tiger

   11.04.2011, przeczytano 2632 razy
ilustracjastrzałka

Rok po instalacji pierwszego urządzenia Agfa Graphics :M-Press Tiger, jedna z największych brytyjskich drukarni cyfrowych - Cestrian Imaging z Manchesteru - ponownie zdecydowała się na zakup tego systemu. Druga maszyna zostanie dostarczona w udoskonalonej wersji, która niedawno pojawiła się na rynku.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/drukarnia-cestrian-inwestuje-w-druga-maszyne-agfa-%3Am-press-tiger,12353,artykul.html

Pierwsza maszyna :M-Press Tiger rozpoczęła pracę w Cestrian Imaging w grudniu 2009 roku. Zapotrzebowanie na wychodzące z niej wydruki znacząco wzrosło po jej rozbudowie oraz wprowadzeniu technologii drukowania w skali szarości we wszystkich trybach produkcji.

System :M-Press jest cyfrową alternatywą dla tradycyjnego sitodruku i offsetu. Ma on być szybki i wszechstronny oraz zapewniać ma uzyskanie wysokiej jakości odbitek i atrakcyjny koszt jednego wydruku. Modułowa konstrukcja maszyny pozwala na jej sukcesywną rozbudowę.

Stworzona we współpracy firm Agfa Graphics i Thieme, maszyna :M-Press Tiger jest efektem doświadczeń obu dostawców w segmentach: sitodruku i obsługi mediów w przypadku Thieme oraz cyfrowego druku inkjetowego w przypadku Agfa Graphics. Wydajność systemu :M-Press Tiger wynosić ma do 700 m2/h, biorąc pod uwagę czas na załadowanie i wyładowanie mediów, przy czym maszyna ma nie wymagać przygotowania do druku czy zastosowania tradycyjnych folii oraz sit. Obsługuje ona podłoża o grubości do 10 mm i zapewnia druk w palecie kolorów przewyższającej stosowany w offsecie gamut ISOcoated V2. Maszyna posiada też funkcję drukowania z zastosowaniem personalizacji.

Cestrian Imaging to firma specjalizująca się w rozwiązaniach wykorzystujących technologię druku cyfrowego oraz w realizacji kampanii sprzedażowych. Jej filozofia zakłada pomoc klientom w tworzeniu kampanii marketingowych opartych na różnego rodzaju nośnikach wizualnych, w tym mediach wielkoformatowych. Park sprzętowy drukarni obejmuje rozwiązania wykorzystujące technologię druku atramentowego - wodnego i UV. Zdaniem samej firmy, receptą na sukces jest ''połączenie wykwalifikowanej kadry (...), zaawansowanych rozwiązań technologicznych i najwyższych standardów rynkowych''.

Źródło: PrintinPoland
www.agfa.com.pl

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Drukarnia etykietowa Adhesivas Ibi z nową maszyną fleksograficzną Mark Andy Evolution E5
Drukarnia etykietowa Adhesivas Ibi z Alicante zdecydowała się w ostatnim czasie na zakup nowej 13-calowej maszyny fleksograficznej Evolution E5, wyposażonej w osiem zespołów drukujących oraz liczne opcje dodatkowe, m.in. wykrojnik QCDC i suszenie UV. To drugie już rozwiązanie Mark Andy wdrożone przez tę hiszpańską firmę – obok pracującej tu z powodzeniem maszyny...
Nowe trendy - kalendarze trójdzielne 2022
Kalendarze trójdzielne - na miarę możliwości czy na miarę wyobraźni? Niewątpliwym trendem na kolejny rok są kalendarze niestandardowe! Przy aktualnych możliwościach produkcyjnych, prostokąty i klasyczne formaty wydają się być bardzo zwyczajne. Nadszedł czas na wyznaczenie nowego kierunku i kreowanie nowych standardów kalendarzy trójdzielnych.
Pięć nagród Worldstar dla rozwiązań opakowaniowych firmy Stora Enso
Stora Enso otrzymała pięć nagród (w czterech różnych kategoriach) w najnowszej edycji konkursu WorldStar, organizowanego dorocznie przez Światową Organizację Opakowań. Jak podkreśla firma, wszystkie wyróżnione projekty opakowań są proekologiczne i zostały wykonane z odnawialnych materiałów bazujących na włóknach drzewnych.
DS Smith przyspiesza działania na rzecz ograniczania emisji dwutlenku węgla, aby osiągnąć cel 1,5°C
Po ogłoszonej w 2021 r. strategii osiągnięcia neutralności klimatycznej do 2050 r., DS Smith zobowiązał się dziś do kolejnych kroków w kierunku redukcji emisji CO2. Wiodący dostawca przyjaznych środowisku opakowań z tektury falistej dostosuje swoje działania do globalnego celu porozumienia paryskiego, jakim jest ograniczenie wzrostu temperatury o 1,5°C. Plan działań na...
HP Latex wypływa na głębokie wody
W drugi weekend stycznia w Deepspot w Mszczonowie, nurkowie jak i osoby nie uprawiające tego sportu, miały okazję zobaczyć podwodne kreacje wydrukowane na HP Latex. Prace zostały stworzone przez najbardziej uznanych polskich fotografów podwodnych, takich jak Piotr Stós, Irena Stangierska czy Wojciech Pudlarz. Jednak najciekawsze jest otoczenie w jakim zawisły zdjęcia...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2022 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764