logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Drukarnia Chroma inwestuje w nowoczesny model zarządzania

  PR 22.03.2019, przeczytano 222 razy

Chroma zakupiła system MIS austriackiej firmy Rogler. Sprzedawcą i integratorem tego rozwiązania jest firma PM Software z Warszawy. Celem instalacji systemu jest podniesienie efektywności i opłacalności produkcji oraz przejęcie całkowitej kontroli nad każdym etapem produkcji, zarówno w kwestii organizacji, logistyki, jak i analizy biznesowej kosztów.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/drukarnia-chroma-inwestuje-w-nowoczesny-model-zarzadzania,381755,artykul.html

System ten będzie całkowicie zintegrowany z istniejącym sklepem internetowym i zapewni automatyczne planowanie każdego etapu produkcji. Pozwoli na przewidywanie, jak mają wyglądać jego poszczególne etapy oraz co, jak i w jakim czasie wykonują ludzie lub zespoły. Dzięki systemowi Business Intelligence można będzie optymalnie wykorzystać możliwości maszyn i kadry pracowniczej.

W tak dużej i nowoczesnej drukarni jaką jest Chroma, istotna jest właściwa gospodarka magazynowa, zarówno na etapie półproduktów jak i materiałów gotowych. Za to odpowiedzialny będzie specjalny moduł logistyczny Logx, który – połączony z zaawansowanym systemem wysyłkowo-dystrybucyjnym – pozwoli na pełną kontrolę tego, co zamawia i produkuje drukarnia. Pewne jego części będą specjalnie projektowane i dostosowywane do wymagań i oczekiwań drukarni Chroma. Końcowym celem jest całkowicie zautomatyzowane gospodarowanie wszystkimi elementami magazynu z wykorzystaniem inteligentnej robotyki.

Dzięki systemowi Rogler oraz wszystkim innym dodatkowym elementom automatyzacji, wdrożonym wcześniej jak i projektowanych i wdrażanych obecnie, drukarnia Chroma umacnia się na pozycji lidera rynku poligraficznego.

Źródło: CHROMA

www.chroma.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Sun Chemical poinformowała o podniesieniu – z dniem 15 maja 2019 roku – cen na produkowane przez firmę i oferowane na rynku północnoamerykańskim farby oraz lakiery utrwalane energią, jak również na lakiery wodne i solwentowe.
Océ Prostream 1000 przyspieszy produkcję wysokiej jakości książek
Canon prezentuje udoskonaloną drukarkę atramentową na papier ciągły Océ ProStream 1000 oraz informuje o dwóch instalacjach tego modelu u klientów z regionu EMEA, zajmujących się drukiem wydawniczym i promocyjnym.
Label Center wybiera system Durst Tau 330E
Inwestycja w jednoprzebiegową, cyfrową maszynę do druku w technologii inkjet Durst Tau 330E okazała się być najlepszą decyzją podjętą przez start-up Label Center, znajdującego się na krzywej zrównoważonego wzrostu i który szacuje, że jego liczba pracowników potroi się w przeciągu pięciu lat.
Podsumowanie 5 edycji konferencji Label Innovations
5. edycja konferencji Label Innovations odbyła się w duchu ekologicznych innowacji oraz kreatywnych inspiracji, której uczestnicy dali upust podczas warsztatów kreatywnych.
Siła spotkań na Targach Packaging Innovations: Podsumowanie
Międzynarodowe Targi Opakowań Packaging Innovations, które odbyły się w dniach 2-3 kwietnia 2019 r. w EXPO XXI Warszawa udowodniły, że jedna rozmowa lub jedno spotkanie warte jest więcej niż setki wysłanych maili. Świadczy o tym bardzo duże zainteresowanie Targami, które przez wielu uznawane są za najciekawsze wydarzenie branży opakowań w Europie Środkowej....
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2019 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764