logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Drukarnia Chroma wprowadza 4-dniowy tydzień pracy

  PR 15.05.2024, przeczytano 505 razy

Chroma - jedna pierwszych w Polsce drukarni online, po okresie testowania z radością ogłasza wprowadzenie innowacyjnego systemu opartego na 4-dniowym tygodniu pracy.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/drukarnia-chroma-wprowadza-4-dniowy-tydzien-pracy,404220,artykul.html

Jest to krok nie tylko w kierunku dbania o dobrostan pracowników, ale także zwiększenia efektywności i wydajności pracy.

Badania naukowe wyraźnie wskazują, iż odpoczynek i równowaga między pracą, a życiem prywatnym są kluczowe dla zachowania zdrowia psychicznego i fizycznego pracowników. 

Dlatego Chroma, jako jedna z pierwszych firm w Polsce, przeszła na 4-dniowy tydzień pracy, umożliwiając swoim pracownikom dłuższy odpoczynek i więcej czasu na własne potrzeby.

Decyzja o wprowadzeniu takiego systemu to kolejny krok w dążeniu do stworzenia jak najlepszego środowiska pracy.

Nasz przykład  pokazuje w jaki sposób osiągnąć  więcej równowagi między pracą i czasem poza nią.

Jak, dzięki sprawdzonym gdzie indziej  pomysłom, stale się rozwijać i dbać o komfort pracy

Uśmiech na twarzach współpracowników to dla nas potwierdzenie słuszności podejmowanych  decyzji  - podkreśla Monika Raczkowska - wiceprezes firmy.

Wprowadzenie takiego systemy pracy, to nie tylko wyzwanie dla firmy, bo  w praktyce wygląda to tak, że firma funkcjonuje przez 5 dni w tygodniu, a tylko dzięki dobrej organizacji, pracownicy mogą w tygodniu skorzystać z wolnego dnia, ale także szansa na stworzenie bardziej przyjaznego środowiska, które będzie przekładało się na zadowolonych  pracowników. 

Wierzymy, że ta innowacyjna decyzja będzie przykładem dla innych firm.

Źródło: Chroma

chroma.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz
avatar użytkownika
,

Ale 4 x 8 czy 4 x 12?

avatar użytkownika
,

Kodeks pracy wyklucza możliwość przekroczenia 8 godzin czasu pracy na dobę. Więc maksymalnie 4x8.  

avatar użytkownika
,

Kodeks pracy nie wyklucza, pod warunkiem, że po zmianie jest odpowiednio długa przerwa.  

avatar użytkownika
,

Równoważny czas pracy - znasz takie pojęcie?  

avatar użytkownika
,

A teraz przeczytaj co napisałem jeszcze raz, tylko wolniej.
  

Najnowsze w tym dziale

Koenig & Bauer: wywiad z Jerzym Saramą, prezesem drukarni Karton-Pak
Współpraca drukarni Karton-Pak S.A. z Nowej Soli z Koenig & Bauer trwa nieprzerwanie blisko 30 lat. Niedawno firma dostarczyła tu dziewiątą z kolei arkuszową maszynę drukującą z serii Rapida. Wzbogaciła ona park sprzętowy drukarni, specjalizującej się w opakowaniach jednostkowych z tektury litej, w zakresie produktów wysoko przetworzonych, uszlachetnionych,...
Brother Hoshizaki: platynowy certyfikat RBA dla fabryki w Japonii
Firma Brother Industries, Ltd. ogłosiła, że jej fabryka Hoshizaki (zlokalizowana w Minami-ku, Nagoya) otrzymała certyfikat Platinum, najwyższą ocenę w audycie Validated Assessment Program (VAP), który ocenia zgodność z Kodeksem Postępowania Responsible Business Alliance (RBA). Jest to czwarty zakład produkcyjny w Grupie Brother, który otrzymał certyfikat RBA i...
Jaka jest przyszłość sitodruku? API.PL w wizytą w Portugalii
W kwietniu API.PL miało przyjemność wspólnie z partnerami – ROQ International i Avient Corporation- organizować wydarzenie "Z Tradycją w Przyszłość". Zaproszono klientów związanych z sitodrukiem do Portugalii, by wspólnie przekonać się, jaka jest przyszłość tej techniki druku na tekstyliach. Podczas trzydniowego wydarzenia zaprezentowano...
Sztanca B2, system iSaddle Senshi - Duplo na targach drupa 2024
Firma Duplo, podczas zbliżających się targów drupa w Düsseldorfie, zaprezentuje nowe rozwiązania w swojej ofercie. Znajdą się wśród nich innowacyjna sztanca w formacie B2+ i rewolucyjny – jak zapewnia producent - system broszurujący iSaddle Senshi. Te i wiele innych urządzeń do wykańczania można będzie zobaczyć na stoisku A31 w hali nr 6.
Mark Andy: Open House w zakładzie Kingfisher Labels
Brytyjska drukarnia Kingfisher Labels po raz pierwszy w swojej historii zorganizowała spotkanie w formule Open House. Ponad 100 gości przybyło do jej nowego zakładu produkcyjnego w Bristol, by wziąć udział w prezentacji najnowszych rozwiązań technologicznych wdrożonych przez tę firmę. W centrum uwagi gości Kingfisher Labels znalazła się m.in. cyfrowa maszyna hybrydowa Mark Andy...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764