logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Drukarnia Four Colors: w stronę opakowań, z Heidelbergiem

  PR 30.08.2019, przeczytano 352 razy
ilustracjastrzałka
Drukarnia Four Colors opiera swój rozwój w kierunku specjalistycznej drukarni opakowaniowej o technologie Heidelberga.

Drukarnia Four Colors, zlokalizowana w podwarszawskim Sokołowie, realizuje kolejny etap swojego dynamicznego rozwoju. W ostatnim czasie może poszczycić się nową siedzibą, a także rozbudową parku maszynowego o maszynę drukującą Speedmaster CD 74-8-P5+LX2_C (UV) oraz sztancę MK Easymatrix 106 CS.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/drukarnia-four-colors%3A-w-strone-opakowan%2C-z-heidelbergiem,383766,artykul.html

Koncepcja działalności na rynku poligraficznym powstała na początku 2000 roku, lecz w obecnej postaci firma istnieje od 2008 roku.

Aktualna lokalizacja Four Colors funkcjonuje od końca zeszłego roku, gdzie prowadzone są wszelkiego typu procesy produkcyjne.

- Ze względu na ciągły rozwój firmy oraz poszerzające się grono stałych klientów, planowaliśmy posiadać własny obiekt, który będzie charakteryzować się najwyższymi standardami oraz umożliwi inwestycje w najnowocześniejsze systemy podnoszące komfort oraz stabilność pracy – mówi Michał Trzeciak, właściciel i prezes zarządu drukarni Four Colors.

Na dzień dzisiejszy druki reklamowe stanowią ok. 50% produkcji, ale zgodnie z nakreśloną długofalową polityką, Four Colors konsekwentnie zmienia swój profil w kierunku opakowań premium.

- Naszym pomysłem nie jest konkurowanie z największymi dostawcami, lecz oferowanie produktów wysokoprzetworzonych, o doskonałej jakości, w przystępnych cenach. Naszym atrybutem jest realizacja projektów od jednej sztuki do zleceń wysokonakładowych. Pragniemy ugruntować naszą pozycję w segmencie średnich firm, które nadal będą kłaść główny nacisk na elastyczność oraz bliskie relacje z klientem. Do zakupu nowych maszyn Heidelberga zachęciły nas argumenty związane ze wzrostem naszej konkurencyjności oraz wprowadzeniem wysokich standardów w codziennej pracy. Pragnęliśmy, aby na tym danym etapie naszej aktywności pojawił się sprzęt od najlepszych producentów. Stawiamy na Heidelberga. To według nas dostawca numer „1” jeśli chodzi o technologię i rozwiązania serwisowe. Czujemy się silni z takim partnerem, a wraz z tym dbamy o komfort i bezpieczeństwo powierzonych prac przez naszych klientów – mówi Michał Trzeciak.

Maszyna drukująca Speedmaster CD 74-8-P5+LX2_C (UV) umożliwia druk 8/0, 4/2 lub 4/4 z lakierowaniem, zarówno przy wykorzystaniu farb i lakierów konwencjonalnych oraz UV. Wśród bogatego wyposażenia posiada m.in. system spektrofotometrycznej kontroli barwy Prinect Axis Control oraz system suszenia UV IST. Na maszynie można zadrukowywać podłoża od bardzo cienkich, aż do grubości 0,8 mm, z prędkością produkcyjną 15 tysięcy arkuszy na godzinę. Jest to flagowy model Heidelberga w półformacie, pozwalający na stałe zaistnieć drukarni Four Colors w sektorze opakowań premium.

Warto zaznaczyć, że jest to jedyna maszyna o takiej konfiguracji, w tym formacie w Polsce.

W ramach rozbudowanej automatyki, podnoszącej wydajność i niezawodność, maszyna posiada także m.in. kontrolę podwójnego arkusza, elektroniczną kontrolę marki bocznej, półautomatyczną, bez narzędziową wymianę płyt AutoPlate, automatyczne mycie wałków farbowych, gum i cylindrów dociskowych, wyrównywanie arkusza na wykładaniu, nawilżanie alkoholowe Alcolor z systemem Vario (zbieranie zanieczyszczeń z płyty), system chłodzenia maszyny Technotrans, CombiStar (chłodzone wodą), podawanie farby z kartuszy InkLine 3000 CAN, termostatowanie wałków i system suszenia na wykładaniu. Dodatkowo na wykładaniu zainstalowane jest urządzenie antystatyczne Compact.

- Zamierzaliśmy dysponować maszyną o maksymalnie rozwiniętej konfiguracji – osiem kolorów, UV, z lakierem, itd., aby móc wykonać prace w jednym przelocie wraz z zachowaniem najwyższej jakości wytworzonego produktu. Maszynę drukującą Speedmaster CD 74 doposażyliśmy w pakiet foliowy, co pozwala nam na zadrukowywanie cienkich folii, folii IML czy pracę na trudnych podłożach – dodaje prezes Trzeciak.

Uzupełnieniem maszyny Speedmaster w zakresie produkcji opakowań jest sztanca MK Easymatrix 106 CS. Wyposażona jest ona w nakładak non-stop pozwalający na przetwarzanie materiałów o wysokiej gramaturze oraz tektury falistej: materiały o gramaturach od 90 g/m² do 2000 g/m², a tekturę falistą o grubości do 4 mm. Stacja wykrawająca posiada m.in. motoryczne ustawianie siły docisku, system precyzyjnej regulacji płyty wykrawającej z dokładnością 0,9 mm oraz ramę Quick Lock do mocowania wykrojnika.

Sekcja oczyszczania, którą posiada tylko wersja CS sztancy Easymatrix, wyposażona również w opcjonalną ramę Quick Lock dla dedykowanych narzędzi (system mocowania środkowej deski). Sekcja wykładania posiada standardowo manualny system non-stop z wysuwanym rusztem. Dzięki wydajności 7700 arkuszy na godzinę i krótkiemu czasowi narządu, sztanca Easymatrix 106 C/CS gwarantuje wysoką wydajność oraz pracę na arkuszach do formatu 75 x 106 cm.

Gwarancją jakości Four Colors jest profesjonalny zespół pracowników w pełni zaangażowanych w swoje obowiązki. Klient zawsze może liczyć na fachową i profesjonalną pomoc. Praca ustawiona jest w trybie dwuzmianowym, przez 6 dni w tygodniu.

Poprzez plan zagospodarowania produkcji nisko i średnio nakładowych, udało się pozyskać wielu klientów z segmentu e-commerce.

Główną polityką firmy jest współpraca z klientami korporacyjnym, ale także ze startującymi na rynku, czyli tzw. „start-up”.

Dzięki otwartej polityce na klientów o zróżnicowanym wolumenie zleceń, firma Four Colors nastawiona jest na produkcje, które wymagają dużej elastyczności, wysokiej precyzji oraz stałego kontaktu z klientem.

ilustracjastrzałka

Ośmiokolorowa maszyna Speedmaster CD 74 z odwracaniem arkusza i zespołem lakierującym pozwala na pracę w trybie UV lub konwencjonalnym.

- Nie ma wielu dobrze wyposażonych drukarni ze średniego segmentu, które są w stanie zrealizować tego typu zlecenia. Chcemy być odpowiednim parterem dla obu grup klientów i w tym pomogą nam nowe maszyny – mówi pan Trzeciak. - Wraz z rozwojem drukarni oraz rozbudową istniejącej infrastruktury, kluczowym zagadnieniem staje się dla nas kontrolowanie procesów. Myślimy o tym, aby zcentralizować to wszystko poprzez jeden system. Myślimy o systemie Prinect, który pozwoli mieć większą kontrolę nad procesami, mieć wgląd w wydajność maszyn, co jest dla nas kluczową sprawą.

Źródło: Heidelberg Druckmaschinen AG

www.heidelberg.com

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Azymut zwiększa wydajność drukarni cyfrowej dzięki inwestycjom w kolejne rozwiązania marki Hunkeler
OSDW Azymut, jeden z liderów na polskim rynku hurtowej sprzedaży książek, coraz intensywniej inwestuje w drukarnię cyfrową. Jej rozwój to m.in. efekt usprawnienia i zwiększenia automatyzacji realizowanej tu produkcji dziełowej. W drugiej połowie br. park sprzętowy drukarni wzbogacił się bowiem o nową zwojową maszynę inkjetową, urządzenia do oprawy miękkiej i...
17-calowa maszyna Mark Andy Performance Series P7 z hybrydowym systemem suszenia UV/UV-LED w firmie Anro
Pierwszym w naszym kraju użytkownikiem 17-calowej maszyny Mark Andy Performance Series P7 z hybrydowym systemem utrwalania firmy GEW, łączącym w sobie technologie konwencjonalną UV oraz UV-LED i działającym na zasadzie wymiennych kaset, jest drukarnia etykietowa ANRO z Zawiercia. Poza drukiem w 10 kolorach wdrożona tu maszyna Mark Andy oferuje liczne opcje uszlachetniania (m.in....
Debiut firmy Miraclon na targach Labelexpo Europe
Wrześniowe targi Labelexpo Europe 2019 były pierwszym wydarzeniem branżowym o międzynarodowym zasięgu, na którym firma Miraclon wzięła udział pod własną marką. Na stoisku, nawiązującym do tożsamości działu fleksograficznego Kodak (przejętego przez nią z początkiem tego roku), zaprezentowane zostały jej rozwiązania dedykowane produkcji opakowań i etykiet. Po raz...
Azymut inwestuje w drukarnię
OSDW Azymut rozwija drukarnię. W drugiej połowie roku park sprzętowy w łódzkiej drukarni dystrybutora wzbogacił się m.in. o nową maszynę inkjetową oraz innowacyjne technologie introligatorskie. Nowe inwestycje Azymutu zwiększą wydajność usług druku i oprawy książek. Firma zapowiada też poszerzenie oferty drukarni i nowy, bardziej ekologiczny proces produkcji.
Sukces firm Lesko Engineering i Rietstack na targach Labelexpo Europe 2019
Tegoroczna edycja targów Labelexpo Europe była drugą, na której Lesko Engineering – polski producent specjalistycznych rozwiązań dla branży druku wąskowstęgowego – pojawił się pod własną marką, dzieląc stoisko ze swoim holenderskim partnerem biznesowym i technologicznym – firmą Rietstack. Zaprezentowane zostały na nim m.in. dwa premierowe...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2019 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764