logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Drukarnia Gemtext – nowe otwarcie

  PR 12.10.2008, przeczytano 3256 razy
ilustracjastrzałka

Dwie maszyny offsetowe japońskiej firmy Sakurai pozwalające na druk z szybkością 15 000 odbitek na godzinę, oklejarka Horizon oraz system naświetlania CTP Mako 4 amerykańsko – kanadyjskiej firmy ECRM – to nowoczesny park maszynowy drukarni GEMTEXT. We wtorek nastąpiło nowe otwarcie drukarni, w której przez ostatni rok trwały prace nad restrukturyzacją procesów oraz modernizacją pomieszczeń.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/drukarnia-gemtext--nowe-otwarcie,7975,artykul.html

Nowoczesne maszyny Sakurai o powiększonym formacie B2 (800 x 600 mm) są pięciokolorowe, z wieżą do lakieru dyspersyjnego. Dzięki systemowi CIP-3, służącemu do przenoszenia profili farbowych z maszyn prepress na maszynę offsetową, zredukowano do minimum czas narządu . Dodatkowo drukarnia dysponuje dwukolorową maszyną Muller Martini drukująca obustronnie w jednym przebiegu. W drukarni GEMTEXT działa też nowoczesne studio CTP oferujące kompleksowe przygotowanie materiałów do druku.

„Nie drukujemy tylko pieniędzy…” – tak brzmi nowe hasło reklamowe drukarni. Dzięki nowoczesnym maszynom, GEMTEXT może sprostać najtrudniejszym i najbardziej skomplikowanym zleceniom drukarskim. Drukarnia przygotowała m.in. okładkę „Machiny Design” nr 2 wykonaną w technologii hot stampingu, drukowała też ekskluzywny kalendarz Dżentelmeni 2008 oraz unikatową publikację „Zamki, pałace, dwory w Polsce” z ponad trzema tysiącami zdjęć najpiękniejszych budowli w Polsce. Ponadto GEMTEXT drukuje ekskluzywne materiały BTL dla największych polskich firm m.in. z branży sportowej i motoryzacyjnej.

Podczas uroczystego otwarcia przybyli goście mogli sami „dotknąć” całego procesu produkcyjnego, począwszy od zrobienia wspólnego zdjęcia, poprzez skład komputerowy z wykorzystanie tegoż zdjęcia do kalendarza na 2009 rok, naświecenie blach na CTP aż do końcowego procesu druku wraz z uszlachetnieniem w postaci lakieru dyspersyjnego. Cały proces trwał 38 minut! Każdy z uczestników eventu otrzymał swój egzemplarz kalendarza ściennego o wymiarach 800 x 600 mm. Zaprezentowane przez drukarnię GEMTEX rozwiązania pozawalają na przygotowanie i wydrukowane gotowego produktu do niespotykanego w maszynach offsetowych czasu 40 minut!

W dniu ‘nowego otwarcia’ drukarnia GEMTEXT zaprezentowała również swoją nowa stronę internetową www.gemtext.pl.

Źródło: PMPG SA

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Sinajet 0604MT w Poligrafii Małopolskiej
Ploter tnący to kolejna inwestycja nowosądeckiej drukarni Poligrafia Małopolska w rozbudowę własnego parku maszynowego. Grafmasz tym samym wdrożył kolejny ploter tnąco-bigujący 0604 MT. Instalacja miała miejsce w drugim kwartale 2022 roku.
Mimo niespokojnej sytuacji gospodarczej koncern Koenig & Bauer dzięki dobremu udanemu kwartałowi znajduje się na ścieżce wzrostu. Podobnie jak wiele przedsiębiorstw produkcyjnych, Koenig & Bauer wciąż znajduje się w sytuacji, w której z jednej strony ma do czynienia z wysokim portfelem zamówień, a z drugiej z wpływem wielu negatywnych czynników zewnętrznych, głównie po stronie...
Wytrzymałe etykiety z technologią Mark Andy – w odpowiedzi na zmiany klimatyczne
Podstawowe funkcje etykiet to dekorowanie produktu i dostarczanie konsumentom informacji na jego temat: od półek supermarketu, poprzez apteki czy systemy logistyczne, po różne sektory transportu. Dlatego tak ważna jest możliwość wykorzystania ich w różnych warunkach, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej jakości. Zdaniem firmy Mark Andy, rosnące oczekiwania, a...
Kompletne rozwiązania do automatycznej produkcji kalendarzy Head-one i Cal-one
Tegoroczna premiera HEAD-one, automatu do produkcji wypukłych główek do kalendarzy sprawiła, że w firmie Akonda portfolio urządzeń do produkcji kalendarzy jest już kompletne! Drukarnie oferujące kalendarze trójdzielne otrzymują rozwiązania do automatyzacji, co przekłada się na zwiększenie ilości i jakości produkcji. - Z kalendarzy ściennych będziemy...
HP Jet Fusion 5400 i Metal Jet S100: nowości dla branży produkcyjnej
Na targach Formnext firma HP zaprezentowała nowe części produkcyjne Metal Jet od firmy John Deere, nowe funkcjonalności technologii Multi Jet Fusion takie jak wydruk białych części, współpraca w zakresie rozwoju materiałów i post processingu oraz nowy program recyklingu.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2022 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764