logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Drukarnia Hedom – 100 lat tradycji i nowa maszyna Duplo

  PR 24.01.2022, przeczytano 1663 razy
ilustracjastrzałka

100-letnia tradycja, tysiące wydruków dziennie, kompleksowe rozwiązania dla poligrafii i reklamy – to tylko niektóre elementy, charakteryzujące drukarnię Hedom z Krosna. Inwestycje w maszyny usprawniające procesy produkcyjne to jeden z priorytetów tego prężnie działającego zakładu poligraficznego. Jednym z ostatnich zakupów firmy jest system broszurujący Duplo 600i. Jak podkreśla jej kierownictwo, w codziennej pracy szczególnie istotne są automatyzacja maszyny oraz jej intuicyjna obsługa.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/drukarnia-hedom-%E2%80%93-100-lat-tradycji-i-nowa-maszyna-duplo,394488,artykul.html

- Jesteśmy firmą poligraficzną o ugruntowanej pozycji rynkowej – mówi Bolesław Murdzek, właściciel drukarni Hedom. - Ponad 100-letnia tradycja i zdobyte przez dekady doświadczenie pozwala nam oferować kompleksowe rozwiązania z dziedziny poligrafii i reklamy. Produkujemy opakowania – współpracując w tym zakresie głównie z okolicznymi hutami szkła, ale również z firmami z Niemiec, Anglii czy Danii – a także plakaty, katalogi czy etykiety. Od wielu lat obsługujemy klientów, dla których drukujemy także gazety, broszury czy różnego rodzaju instrukcje obsługi. Wykorzystywane do tej pory przez nas urządzenia „zestarzały się”, przez co stawały się coraz bardziej zawodne. Chcąc więc zapewnić naszym klientom terminowość oraz - sobie samym - bezpieczeństwo w zakresie ciągłości produkcji i dostaw, podjęliśmy decyzję o zmodernizowaniu naszej introligatorni. Rozpaprywaliśmy różne możliwości, między innymi system Duplo, na który ostatecznie się zdecydowaliśmy.

To pierwsze urządzenie tego producenta w drukarni Hedom, ale niemal od momentu instalacji firma dostrzega korzyści z jego zakupu.

ilustracjastrzałka

- Poszukiwaliśmy konkretnego rozwiązania dla naszych aktualnych potrzeb – podkreśla Bolesław Murdzek. – Przede wszystkim zależało nam na linii, która zapewni szeroki zakres zbieranych formatów. Wytwarzamy bowiem instrukcje o małych rozmiarach docelowych np. 110 x 110mm lub też 148 x 80mm, a to urządzenie pozwala nam sprawnie zbierać takie formaty. Dzięki temu proces realizacji wykonywanych przez nas zamówień tego typu znacznie się skrócił.

Drukarnia Hedom posiada kompletne studio graficzne, naświetlarnię CtP oraz offsetowe i cyfrowe maszyny drukujące. Jednak, aby proces sprawnej realizacji zleceń przebiegał bez zakłóceń, również introligatornia drukarni musi być wyposażona w sprzęt usprawniający zachodzące w niej procesy. Stąd decyzja o zakupie maszyny Duplo.

ilustracjastrzałka

- Oferujemy naszym klientom kompleksową obsługę i pełne doradztwo w zakresie przygotowania materiałów do druku oraz procesów wykończeniowych – mówi Bolesław Murdzek. - Ponieważ zależy nam na realizacji zleceń solidnie i terminowo, o żadnych przestojach czy potknięciach nie może być mowy. Dlatego tak dobieramy nasze inwestycje, aby zapewniały bezpieczeństwo naszym klientom i nam samym.

Hedom realizuje  zamówienia dla klientów korporacyjnych, sektora publicznego jak również dla klientów indywidualnych.

- Dzięki zakupowi linii Duplo 600i – podkreśla Bolesław Murdzek - znacznie skrócił się czas realizacji zamówień, co wpłynęło korzystnie na nasze relacje z kontrahentami. Mogą oni liczyć na terminowe wykonanie ich zamówień, a na tym szczególnie nam zależy. Każdy proces zakupowy jest przez nas zawsze starannie przemyślamy i ma służyć przede wszystkim klientom. Tak było również w tym przypadku. Nowoczesny park maszynowy jest bowiem niezbędnym elementem wysokiej jakości druku. Dotyczy to również systemów wykańczających. Ważnym jest dla nas też partner tych inwestycji. W przypadku Duplo na każdym etapie mogliśmy liczyć na pomoc pracowników tej firmy: od przedstawiciela handlowego, który pomógł wybrać rozwiązanie najbardziej odpowiednie dla naszej firmy, jak również umożliwił nam przeprowadzenie prób na już zainstalowanej linii; poprzez techników, którzy sprawili, że urządzenie drugiego dnia po wdrożeniu było gotowe do pracy, a pracownicy nie mieli żadnych problemów z jego obsługą. Maszyna bowiem jest prosta w obsłudze, a jej przezbrojenie jest stosunkowo krótkie i nie wymaga manualnej pracy operatorów, co bywa czasami trudne, a przede wszystkim czasochłonne.

ilustracjastrzałka

- Jesteśmy bardzo zadowoleni, że pierwsze w 100-letniej historii drukarni Hedom urządzenie Duplo rozpoczęło pracę w tym zakładzie poligraficznym i mamy nadzieję, że nie będzie ono ostatnim – podkreśla Gabriela Swat, dyrektor zarządzający Duplo Polska. – To przykład wdrożenia, który wyraźnie pokazuje w jaki sposób zamiana sprzętu na nowszy może generować znaczące korzyści czasowe dla drukarni i jej klientów. Być może będzie więc inspiracją dla innych firm, by w nowym roku pomyśleć o nowych inwestycjach. Zapraszamy do kontaktu z nami. W najbliższym czasie nasze urządzenia będziemy prezentować (na stoisku M21 w pawilonie F) podczas tegorocznych Międzynarodowych Targów Reklamy i Poligrafii RemaDays Warsaw, które odbywać się będą w dniach 16-18 lutego br. w centrum Ptak Expo w Nadarzynie k. Warszawy. Zaprezentujemy tu maszyny do wykańczania, dedykowane rynkom poligraficznemu i reklamowemu i będziemy tam do Państwa dyspozycji.

Źródło: Duplo Sp. z o.o. Polska Sp.k.

www.duplopolska.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

API Foilmakers przejmuje United Foils Europe
Firma Aldus, wraz wchodzącą w skład tej grupy API Foilmakers, poinformowały o podpisaniu umowy definitywnego przejęcia United Foils Europe BV, wraz z jej spółkami zależnymi: United Transfer Technologies BV, Pack Vision BV, United Foils, Starfoil Technology Netherlands BV oraz Newfoil Machines.
Brother DCP-L2600D, DCP-L2622DW i DCP-L2640DN: urządzenia typu 3w1
Firma Brother wprowadza do oferty 3 wydajne monochromatyczne urządzenia laserowe 3w1. Modele DCP-L2600D, DCP-L2622DW i DCP-L2640DN są łatwe w konfiguracji oraz co ważne pozwalają na sprawne wygenerowanie wysokiej jakości wydruków. Urządzenia zostały tak stworzone, aby usprawnić proces druku i zmniejszyć jego koszt.
Sharp BP-C542WD, BP-C533WD i BP-C533WR: drukarki wielofunkcyjne
Sharp wprowadza trzy kolorowe urządzenia MFP (wielofunkcyjne) A4. Modele BP-C542WD, BP-C533WD i BP-C533WR dołączają do rosnącej linii produktów Sharp, zaprojektowanych dla dynamicznie zmieniających się, hybrydowych miejsc pracy przyszłości. Urządzenia gwarantują nowoczesną komunikację z rozbudowanymi funkcjami bezpieczeństwa oraz redukcję zużycia energii,...
Epson AM-C400 i AM-C550 - atramentowe drukarki A4
Epson kontynuuje rozwój autorskiej technologii druku atramentowego Heat-Free, rozszerzając ofertę dla biur o urządzenia wielofunkcyjne AM-C400 i AM-C550, które usprawniają pracę z dokumentami w formacie A4. Nowe modele zapewniają wszystkie cenione w produktach firmy Epson atuty związane z oszczędnością energii i wydajnością.
Opakowania z maszyną Revoria Press PC1120 w firmie Slodkie
Czekoladowa, karmelowa, bakaliowa – to kolejne linie słodyczy w firmie Slodkie. To producent personalizowanych słodyczy reklamowych, którego produkty z sukcesami uczestniczą w kampaniach największych światowych marek. Jest ich ponad 600 rodzajów, a każdy i dla każdego klienta musi być odpowiednio opakowany. Personalizacja opakowań, wysoka jakość, odpowiednie barwy – to tylko...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764