logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Drukarnia Jotan, kalendarze i zbieraczki Duplo

  PR 01.10.2021, przeczytano 532 razy
ilustracjastrzałka
Drukarnia Jotan - Od lewej Konrad Jamroz, Mariusz Bednarek

360 wzorów kalendarzy i karnetów świątecznych to oferta drukarni Jotan z Katowic. Do realizacji takiej ilości produktów – jak mówi Konrad Jamroz, jej  właściciel - potrzebny jest dobry jakościowo i wydajny sprzęt. W ostatnim czasie do parku maszynowego drukarni dołączyły więc dwie zbieraczki DSC-10/60 i z oferty Duplo. Przyspieszyły tu one znacząco  proces produkcji kalendarzy, co w gorącym aktualnie dla firmy okresie ma dla niej ogromne znaczenie. Maszyny dostarczyła firma Tadan – autoryzowany partner handlowy Duplo Polska.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/drukarnia-jotan%2C-kalendarze-i-zbieraczki-duplo,393202,artykul.html

Firma Jotan istnieje na rynku wydawniczym od roku 1990. Obecnie – jak zapewnia Konrad Jamroz – jest jednym z wiodącychproducentów kalendarzyw naszym kraju.

- Dzięki posiadaniu własnego studia graficznego, drukarni i introligatorni  - mówi - oferujemy swoim klientom produkty nie tylko wysokiej jakości, ale również atrakcyjne cenowo. Jednocześnie staramy się gwarantować dostępność kalendarzy przez cały rok, a także – co bardzo istotne – bez opóźnień w wysokim sezonie, co wiąże się z decyzjami inwestycyjnymi, jakie musieliśmy podjąć. Ponieważ nieustannie przybywa nam zleceń i aby sprostać oczekiwaniom tegorocznego sezonu, musieliśmy jakiś czas temu pomyśleć o inwestycji w zbieraczki. Do tej pory wykonywaliśmy te prace ręcznie, co angażowało sporą liczbę osób i było bardzo czasochłonne. Potrzebowaliśmy więc rozwiązania, które zautomatyzuje nam ten proces. Spośród dostępnych na rynku ofert, po prezentacjach i analizach najbardziej odpowiednie dla naszych potrzeb okazały się te oferowane przez Duplo Polska. Aby zapewnić sobie nie tylko wysoką wydajność, ale także bezpieczeństwo, zdecydowaliśmy się na zakup dwóch modeli tego samego producenta i już dziś widzimy, że była to odpowiednia decyzja.

Wybór padł na modele DSC-10/60 i. Urządzenia pracują w oparciu o technologię podciśnieniowego pobierania arkuszy o zróżnicowanych formatach i gramaturze (od samokopi po foliowane lub lakierowane) na każdej półce. Inteligentne pobieranie , czyli możliwość pobierania po kilka arkuszy z jednej półki oznacza również łączenie wydruków np. kolorowych z monochromatycznymi lub offsetowych z cyfrowymi. Pojemność każdej półki to 65 mm, którą można zwiększyć do 200 mm (tryb blokowy). Jak dodaje Duplo – jest to najlepszy wynik w tej klasie urządzeń.

- Wszystko to sprawia, że systemy pracują z naprawdę dużą wydajnością (obie zbieraczki mają razem 20 półek), dzięki czemu możemy spokojnie realizować nie tylko większą liczbę zleceń, ale także realizować je bez obawy o opóźnienia – podkreśla Konrad Jamroz.

W maszynach udoskonalony został również system wykrywania podwójnych pobrań, który automatycznie mierzy każdy arkusz i wybiera odpowiednie miejsce detekcji, co przekłada się na oszczędności w stratach materiału i ewentualnych błędach.

- Urządzenie jest również proste w obsłudze  intuicyjne z pozycji komputera – dodaje Konrad Jamroz - dlatego jego wdrożenie przebiegło bardzo sprawnie. Na każdym etapie zakupu mogliśmy też liczyć na firmę Tadan (która już na etapie testów urzekła nas swoim podejściem do klientem i profesjonalizmem niespotykanym u konkurencji)  i Duplo Polska. Również bliska dostępność serwisu miała dla nas niemałe znaczenie. Można więc powiedzieć, że tegoroczny sezon produkcji kalendarzy, bo jesteśmy akurat w jego trakcie, jest dla nas – mimo, że bardzo pracowity, co oczywiście bardzo nas cieszy - także bezpieczniejszy, w czym pomagają nam nowe zbieraczki Duplo, jakie zakupiliśmy.

Firma Jotan stara się elastycznie podchodzić do potrzeb swoich klientów oferując im różnego rodzaju wzory kalendarzy, ale realizuje również inne oczekiwania zleceniodawców  według ich indywidualnych projektów.

- Nasze podejście do potrzeb klientów jest również bardzo elastyczne – mówi Mariusz Bednarek z firmy Tadan. - Podobnie jak Duplo Polska, staramy się być dla nich nie tylko sprzedawcą, ale przede wszystkim doradcą. Przykład drukarni Jotan, która borykała się dotąd z ogromnym napięciem w wysokim sezonie związanym z produkcją kalendarzy, gdzie postaraliśmy się wdrożyć najodpowiedniejsze rozwiązania dla jej aktualnych potrzeb, jest dowodem naszego podejścia do klienta. Oferta maszyn do wykańczania Duplo Polska jest bardzo bogata i niejedna już firma podkreśla fakt, że przy wysokiej liczbie zamówień są one niezastąpione. Tak – mamy nadzieję – było również w tym wypadku, co bardzo nas cieszy.

Źródło: Duplo Sp. z o.o. Polska Sp.k.

www.duplopolska.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Kolejna maszyna z oferty Duplo w firmie Wydruk
Kolejna maszyna – tym razem system broszurujący iSaddle – zwiększyła potencjał produkcyjny firmy Wydruk z Katowic. Zakup podwoił wydajność tego przedsiębiorstwa, co pozwoliło mu nie tylko na sprostanie oczekiwaniom klientów, ale także na dalszy rozwój. Inwestycja pozwoliła firmie na wykańczanie prac, które wcześniej musiała zlecać innym...
DS Smith uruchamia Customer Innovation Hub
Firma DS Smith, producent przyjaznych środowisku opakowań z tektury falistej, otworzyła swój pierwszy Customer Innovation Hub, miejsce do hybrydowej współpracy z klientami. Centrum, z siedzibą w Lizbonie, jest wyposażone tak, aby umożliwiać wspólne sesje projektowania dla klientów w formie spotkań fizycznych, online i hybrydowych.
Pierwsza instalacja CAL-one mini
Pierwsza instalacja premierowego półautomatu do klejenia kalendarzy trójdzielnych CAL-one mini odbyła się z początkiem października w dębickiej Drukarni Millenium.
Światowa premiera maszyny Varijet 106 firmy Koenig & Bauer Durst
W Radebeul k. Drezna odbyła się światowa premiera maszyny VariJET 106 firmy Koenig & Bauer Durst, towarzyszyły jej ekskluzywne pokazy na żywo. Modułowa cyfrowa maszyna drukująca typu single-pass przeznaczona dla rynku pudełek składanych powstała we współpracy pomiędzy firmami Koenig & Bauer i Durst.
Grupa Rossmann inwestuje w maszynę Corrucut firmy Koenig & Bauer
Przedsiębiorstwo ROMCARTON S.A., należące do francuskiej grupy Rossmann, inwestuje w maszynę CorruCUT firmy Koenig & Bauer. Posiadająca siedem zespołów drukujących maszyna będzie najdłuższym jak do tej pory urządzeniem CorruCUT. Latem przyszłego roku ma ono już podjąć produkcję w rumuńskiej miejscowości Popesti-Leordeni w pobliżu Bukaresztu, w jednym z...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2021 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764