logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Drukarnia Zet i oklejarka PUR PFi 2100 z oferty Duplo

  PR 12.05.2021, przeczytano 514 razy
ilustracjastrzałka

Inwestycja w oklejarkę PUR PFi 2100 z oferty Duplo to kolejny zakup urządzenia tego producenta przez Drukarnię Zet z Dębicy. Dzięki niemu firma zwiększyła swoje moce produkcyjne, a w ślad za tym może się dalej rozwijać – wzrosło tu jednocześnie zapotrzebowanie na pracowników. Co więcej ,w niełatwym pandemicznym czasie - jak podkreśla Jarosław Zybura, właściciel drukarni - mogła dzięki temu zakupowi efektywniej  wykorzystać swoje moce produkcyjne, wprowadzając szybki i wysokiej jakości druk książek i katalogów na żądanie.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/drukarnia-zet-i-oklejarka-pur-pfi-2100-z-oferty-duplo,391420,artykul.html

- Od dłuższego czasu – mówi Jarosław Zybura - wiedzieliśmy, że oklejarka jest niezbędnym elementem procesu naszej produkcji. Specyfika druku cyfrowego wymagała jednak od nas wdrożenia solidnej technologii, ponieważ tradycyjne klejenie nie sprawdza się w przypadku wydruków cyfrowych, o czym nie raz boleśnie się przekonaliśmy. Dlatego technologia PUR jest tu jedynym rozwiązaniem.

Drukarnia Zet współpracuje z Duplo od kilkunastu lat. Wcześniej wdrożono tu systemy wykańczające z serii Docucutter i pracowały one w tej firmie z powodzeniem latami. Obecnie przy produkcji broszur korzysta ona z systemu Duplo DBM150 z wieżą.

- Ze wszystkich zakupów jesteśmy bardzo zadowoleni. Dlatego w naturalny sposób przy kolejnej inwestycji sięgnęliśmy po urządzenie z oferty tego producenta – mówi właściciel firmy.

Dotychczas drukarnia musiała wykonywać klejenie w firmach zewnętrznych, co oznaczało stratę czasu i dodatkowe koszty transportu. Przez to trudno było również precyzyjnie oszacować termin wykonania zlecenia. Co więcej – będąc uzależnioną od firm zewnętrznych – nie zawsze była w stanie zapewnić właściwą jakość dla klejonych produktów. Własna oklejarka pozwoliła jej rozwiązać szereg problemów, z którymi się borykała.

- Oklejarka PUR PFi 2100 – mówi Jarosław Zybura - to kompaktowe, ale zaawansowane technologicznie urządzenie. Automatycznie mierzy parametry grzbietu i jest stosunkowo prosta w obsłudze. Ale co dla nas najważniejsze -  możemy dzięki niej wykonać klejenie nawet małego nakładu bez strat kleju, co jest dość częste w druku cyfrowym. To spora oszczędność, a jeśli mamy wydrukować przykładowo 20 katalogów to odbywa się to obecnie bez zbędnych kosztów. Zamknięty klejownik wraz z systemem kartridży z klejem, jaki posiada oklejarka Duplo, jest w takim przypadku idealnym rozwiązaniem, stąd nasza decyzja o zakupie tego właśnie urządzenia.

Warto wspomnieć, że obsługuje ono szeroką gamę różnych rodzajów materiałów: standardowe papiery, ale także tworzywa sztuczne, folię, karton, tekturę, podłoża pokryte lakierem UV i szereg innych.

Drukarnia Zet istnieje do 1995 roku i od tego czasu rozwija się stopniowo, rozszerzając swoją ofertę. Skupia się na druku cyfrowym, grawerowaniu laserowym i druku wielkoformatowym. Od lat inwestuje w innowacyjne rozwiązania.

- Często byliśmy jednymi z pierwszych firm wprowadzając do swojego parku sprzętowego nowe maszyny cyfrowe Xerox i Ricoh – mówi Jarosław Zybura. - Produkujemy głównie broszury, katalogi, ulotki, plakaty, zaproszenia, bannery, tablice reklamowe itp. Zakup oklejarki był przez nas przemyślamy. Dzięki niej otworzyliśmy się na to, o czym o dawna myśleliśmy – możliwość realizacji małych i średnich nakładów książek i katalogów szybko i solidnie. Ta zmiana jest dla nas istotna pod względem obrotów i pozyskiwania nowych klientów – odnotowujemy w tym zakresie sukcesy. Możemy teraz przekonywać zleceniodawców do zastępowania np. spiralowania katalogów klejeniem PUR. To dla nas wygodniejsze, a i produkt naszego klienta jest trwalszy i wygląda bardziej profesjonalnie. Korzyści są więc po obu stronach.

Jarosław Zybura równie pozytywnie ocenia samo wdrożenie i dostawcę:

- Duplo jest znaną i solidną firmą, posiada wykwalifikowanych i doświadczonych pracowników. Jej serwis zawsze służy pomocą i cierpliwie rozwiązuje z nami ewentualne bieżące problemy, dlatego jesteśmy bardzo zadowoleni z tej współpracy.

Źródło: Duplo Sp. z o.o. Polska Sp.k.

www.duplopolska.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Zaproszenie na Durst Wallpaper VIP Event
LFP Industrial Solutions zaprasza na wydarzenie poświęcone drukowi tapet, które odbędzie w Brixen, siedzibie producenta Durst w dniach 8-9.03.2023. Event, który potrwa dwa dni jest idealną sposobnością dla przedstawicieli drukarń poszukujących innowacyjnych i konkurencyjnych rozwiązań w zakresie druku i konfekcjonowania tapet.
Esto. Tektura w cyfrowym wymiarze
W niełatwych dla całej branży poligraficznej czasach, niezwykle ważne dla każdej drukarni jest nie tylko zachowanie czy też zwiększenie produktywności, lecz także ciągły rozwój, chociażby poprzez rozbudowę swojego parku maszynowego. Niestety obecnie inwestycje w nowe rozwiązania technologiczne mogą okazać się pod względem finansowym prawdziwym wyzwaniem. W tej sytuacji...
Colordynamics inwestuje w dwa hybrydowe plotery drukujące Agfa Jeti H3300 UHS LED z myślą o bardziej wydajnej produkcji materiałów POP/POS
Północnoamerykańska drukarnia wielkoformatowa zwiększyła prędkość realizowanej produkcji o 250% dzięki niedawnej inwestycji w dwa wysokowydajne, hybrydowe plotery inkjetowe firmy Agfa – Jeti Tauro H3300 UHS LED. Jak zapewnia jej kierownictwo, za sprawą tej inwestycji firma chce pozyskać kolejne zlecenia z rynku POP/POS, oferując swoim obecnym i potencjalnym klientom z...
Stora Enso podpisuje umowę dotyczącą sprzedaży papierni Hylte i rezygnuje ze zbycia zakładów Anjala
Stora Enso poinformowała o podpisaniu umowy sprzedaży papierni Hylte (Szwecja) i wszystkich wchodzących w jej skład zasobów firmie Sweden Timber, działającej w branży drzewnej. Wartość transakcji opiewa na ok. 18 mln euro, a jej sfinalizowanie ma nastąpić w 1. półroczu br. Jeżeli chodzi o papiernię Anjala (Finlandia), kierownictwo koncernu podjęło decyzję o...
Studenci Politechniki Warszawskiej zgłębiają tajniki druku cyfrowego
Konica Minolta drugi rok z rzędu zaprosiła studentów Papiernictwa i Poligrafii Politechniki Warszawskiej do swojego showroomu na praktyczne zajęcia w ramach przedmiotu „Cyfrowe techniki drukowania”. Studenci pod kierunkiem dr inż. Katarzyny Piłczyńskiej zobaczyli najnowocześniejsze techniki druku cyfrowego, poznali środowisko biznesowe od strony producenta maszyn...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2023 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764