logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Drupa 2016: Hunkeler i rozwiązania do produkcji cyfrowej

  PR 07.04.2016, przeczytano 743 razy
ilustracjastrzałka

Tegoroczne targi drupa 2016, odbywające się w dniach 31 maja – 10 czerwca w Düsseldorfie, będą dla firmy Hunkeler okazją do zaprezentowania licznych, także premierowych rozwiązań z jej bogatej oferty. Zaawansowane urządzenia do obróbki papieru zadrukowywanego w zwojowych maszynach cyfrowych będą demonstrowane zarówno na własnym stoisku (nr C20 w hali 8a), jak też na stoiskach partnerów technologicznych firmy (m.in. czołowych producentów cyfrowych maszyn drukujących i sprzętu introligatorskiego), gdzie zaprezentowanych zostanie 18 linii produkcyjnych zawierających urządzenia Hunkeler.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/drupa-2016%3A-hunkeler-i-rozwiazania-do-produkcji-cyfrowej,28083,artykul.html

Z myślą o klientach z naszego kraju w Düsseldorfie przez cały okres trwania targów będą obecni przedstawiciele firmy Docufield – wyłącznego dystrybutora marki Hunkeler w Polsce.

Modular Book Solution: wydajna produkcja bloków książkowych

Z myślą o przedstawicielach drukarń dziełowych na stoisku firmy Hunkeler będzie pokazywana linia do automatycznej produkcji sklejonych bloków książkowych w trybie „book-on-demand”. Umożliwia ona zmianę długości odcięcia „w locie” i obsługuje – z prędkością do 200 m/min. – zadrukowaną wstęgę papieru o maksymalnej szerokości 760 mm. Produkowane są z niej składki o objętości 4, 6 bądź 8 stron każda. Rozwiązanie to umożliwia zmianę formatu oraz grubości książki w trakcie realizacji produkcji, a przy tym eliminuje z procesu funkcje takich urządzeń jak złamywarka czy zbieraczka.

Na targach drupa prezentowana będzie udoskonalona wersja Modular Book Solution – linia ta w wersji automatycznej miała swój debiut na ostatniej edycji Hunkeler Innovationdays i wzbudziła bardzo duże zainteresowanie, także ze strony polskich drukarń dziełowych – mówi Michał Okurowski, dyrektor ds. marketingu w firmie Docufield. – W efekcie niedługo potem w drukarni Totem z Inowrocławia miało miejsce jej pierwsze wdrożenie w naszym kraju. Mamy nadzieję, że targi drupa 2016 przyniosą nam kolejne rozmowy na temat implementacji Modular Book Solution w polskich zakładach poligraficznych”.

Uzupełnienie stanowić będzie, prezentowane po raz pierwszy, urządzenie BD7 Book Destacker. Umożliwia ono automatyczne odbieranie ze stosu pojedynczych, sklejonych bloków książek o zmiennym formacie i grubości, a następnie przekazywanie ich do oklejarki.

Wysokowydajna produkcja broszur w oprawie zeszytowej

Na stoiskach firm partnerskich prezentowana będzie – w różnych konfiguracjach – linia produkująca broszury w oprawie zeszytowej, składająca się m.in. z urządzeń Hunkeler. Jej cechą szczególną – poza wysokim poziomem automatyzacji – jest możliwość dynamicznej zmiany objętości tworzonego produktu. W każdym jej wariancie wstęga papieru jest podawana z odwijaka Hunkeler UW6, a po zadrukowaniu – rozcinana w krajarce CS6 (wyposażonej w nową funkcję DynaCut), przy czym długość odcięcia jest uzależniona od docelowego formatu broszury czy gazetki.

Mówi Michał Okurowski: „Linia ta będzie prezentowana m.in. na stoiskach firm Canon, Screen i Xerox. Świadczy to o bardzo dużym zainteresowaniu rynku tego rodzaju rozwiązaniami. Umożliwiają one wysokowydajną produkcję broszur czy gazetek firmowych z zastosowaniem technologii cyfrowej i są dedykowane na szeroko rozumiany rynek produkcji akcydensowej”.

Zaawansowana produkcja w trybie „z roli na arkusz”

Rozwiązania Hunkeler, zarówno przygotowujące podłoże do drukowania, jak też obsługujące gotowe wydruki, będą z kolei prezentowane na stoiskach takich firm jak HP, Ricoh czy Xerox. Niezależnie od ich finalnego przeznaczenia (produkcja materiałów transpromo, książek, mailingów czy broszur), charakteryzują się wspólną cechą: opcją wydajnego cięcia roli na arkusze o różnych formatach.

Linie tego typu będą obecne na stoiskach pięciu wystawców – mówi Michał Okurowski – produkując arkusze, dedykowane do różnego rodzaju finalnych wyrobów. Ta różnorodność świadczy o wysokiej elastyczności i wszechstronności naszych rozwiązań, które można skonfigurować z wieloma maszynami drukującymi, uzyskując efektywną, zautomatyzowaną produkcję w trybie „z roli na arkusz” – mówi Michał Okurowski.

Wydajna produkcja materiałów typu direct mail

Na stoisku Hunkeler będzie prezentowana linia do produkcji materiałów typu direct mail,umożliwiająca m.in. obróbkę pełnokolorowych wydruków, wykonanych na papierach powlekanych w trybie „z roli na arkusz”, z dodatkową opcją złamywania. Obejmuje ona moduł do wykrawania i perforacji DP8-II-P, moduł cięcia poprzecznego CS8, jak również zintegrowany system inspekcji wstęgi WI8, zapewniający pełną kontrolę i integralność cyklu produkcyjnego.

Mówi Michał Okurowski: „Oferta firmy Hunkeler, przygotowywana z myślą o targach drupa 2016, jest bardzo bogata i wszechstronna. Znajdą tu coś dla siebie zarówno przedstawiciele drukarń dziełowych i akcydensowych, jak też firm specjalizujących się w materiałach typu direct mail, transpromo czy druku transakcyjnym. Zainteresowanie zaawansowanymi rozwiązaniami Hunkeler stale rośnie, co odnotowujemy choćby na wystawie Hunkeler Innovationdays, i mamy nadzieję, że przełoży się ono także na frekwencję naszych gości z Polski, wybierających się na targi drupa 2016. Serdecznie zapraszamy do odwiedzin zarówno stoiska Hunkeler, jak też stoisk naszych partnerów technologicznych”.

Źródło: Docufield

www.docufield.com

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Stora Enso wśród sponsorów mistrzostw narciarskich Oberstdorf 2021
Stora Enso znalazła się wśród sponsorów rzeczowych Mistrzostw Świata w Narciarstwie Klasycznym, jakie odbywały się w Oberstdorfie (Niemcy) w dniach 23 lutego – 7 marca br. Z myślą o sportowcach i innych uczestnikach tego wydarzenia firma przygotowała liczne, innowacyjne produkty bazujące na drewnie jako odnawialnym i odzyskiwalnym surowcu naturalnym. Tym samym po raz kolejny już...
Mark Andy Evolution E5 – maszyna fleksograficzna w drukarni Sigolabels
Inwestycja w nową maszynę fleksograficzną w drukarni Sigolabels miała zapewnić firmie możliwość realizacji coraz większej liczby zleceń na etykiety wielokolorowe w jak najkrótszym czasie. Spośród testowanych rozwiązań najlepsze - zdaniem kierownictwa firmy - okazało się nowe urządzenie Mark Andy z serii Evolution – model E5. Jak podkreślają przedstawiciele drukarni, zakup...
11 marca br. Agfa – dostawca rozwiązań z dziedziny prepressu i druku oraz Dataline – producent systemów MIS zapraszają na webinarium skierowane do drukarń offsetowych oraz firm specjalizujących się w wielkoformatowym drukowaniu atramentowym. Będzie ono poświęcone korzyściom, m.in. w obszarze wydajności działań, wynikającym z wyższej automatyzacji...
Fundusz, którego doradcą inwestycyjnym jest CEE Equity Partners, nabył pod koniec grudnia 2020 roku ponad 90% akcji w greckiej spółce Paperpack notowanej na giełdzie w Atenach, a 1 lutego 2021 roku ogłosił wezwanie na pozostałe akcje. To już czwarta inwestycja CEE Equity Partners w ciągu dwóch lat, a na 2021 przedstawiciele funduszu zapowiadają jeszcze...
Firma Sun Chemical poinformowała o wprowadzonej z dniem 1 marca br. podwyżce cen na liczne wyroby ze swojej oferty, dedykowane produkcji opakowań i drukowi arkuszowemu (farby, lakiery i kleje) i oferowane na rynkach Europy, Środkowego Wschodu oraz Afryki (region EMEA).
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2021 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764