logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

drupa 2024: Canon pokazuje jak wspierać biznes

  PR 03.06.2024, przeczytano 414 razy
ilustracja

Podczas targów drupa 2024 (Messe Düsseldorf, 28 maja - 7 czerwca 2024r., hala 8a) Canon wiodący dostawca kompleksowych rozwiązań i usług w zakresie cyfrowego druku produkcyjnego prezentuje swoje szerokie portfolio. Pod hasłem „The Power to Move” firma przedstawia, jak we współpracy z partnerami buduje relacje z klientami, dostarczając technologie, wiedzę i wsparcie, tym samym pomagając w rozwoju ich biznesu. Firma koncentruje się nie tylko na działalności związanej z drukiem, ale także pomaga dostawcom w usprawnianiu codziennych procesów. Możliwe jest to dzięki innowacyjnym modelom biznesowym, które pozwalają na lepszą współpracę i integrację wszystkich zaangażowanych stron. Canon na targach drupa 2024 pokazuje również, że odgrywa kluczową rolę w projektach, które pozytywnie wpływają na globalne łańcuchy dostaw i całą branżę druku.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/drupa-2024%3A-canon-pokazuje-jak-wspierac-biznes,404459,artykul.html

W trakcie targów odwiedzający stoisko Canon mogą zapoznać się z szeroką gamą innowacji z obszaru technologii druku produkcyjnego Canon, w tym m.in.: rozwiązaniami usprawniającymi przepływ pracy Canon PRISMA, mediami do druku, urządzeniami atramentowymi i tonerowymi, maszynami rolowymi i arkuszowymi, systemami wielkoformatowymi oraz rozwiązaniami do produkcji etykiet i opakowań. Rozwiązania te są wykorzystywane do druku różnorodnych aplikacji podczas pokazów na żywo i prezentowane są na stoisku w ramach poszczególnych segmentów: druk komercyjny, publikacje (w tym książkowe), komunikacja promocyjna (w tym direct mail i sprzedaż detaliczna), etykiety i opakowania, dekoracja wnętrz, a także druk wewnętrzny i CAD.

Odwiedzający strefę „Printworks”, mogą porozmawiać o swoich strategicznych i operacyjnych wyzwaniach ze specjalistami Canon zajmującymi się rozwojem biznesu i usprawnianiem przepływu pracy. Mogą również dowiedzieć się, w jaki sposób Canon wspiera dostawców usług druku we wdrażaniu strategii zrównoważonego rozwoju, przy zastosowaniu innowacyjnych technologii. Porady eksperckie obejmują wszelkie aktywności - od projektowania rozwiązań po zarządzanie projektami, automatyzację procesów, serwis i wsparcie.

Rozszerzenie portfolio maszyn arkuszowych

Poszerzone portfolio firmy Canon w obszarze urządzeń do druku arkuszowego potwierdza jej pozycję jako lidera na rynku cyfrowego druku produkcyjnego. Na targach drupa 2024 debiutuje nowe urządzenie atramentowe varioPRINT iX1700 (dostępne na rynku w 2025 r.), które umożliwia osiąganie nakładów od 300 000 do 1,5 miliona obrazów A4 na miesiąc. Urządzenie plasuje się pomiędzy docenionymi już na rynku rozwiązaniami: arkuszowym systemem atramentowym varioPRINT iX3200 B3, z którego korzystają od dłuższego czasu klienci z całego świata (jego miesięczna przepustowość gwarantuje wytwarzanie od miliona do pięciu milionów obrazów A4), a serią kolorowych systemów tonerowych imagePRESS V, które od momentu wprowadzenia na rynek EMEA doczekały się ponad 2500 instalacji.

Ponadto Canon rozszerza swoje możliwości w zakresie arkuszowego druku atramentowego w wyższych nakładach, ogłaszając wprowadzenie nowego urządzenia B2, charakteryzującego się dużą wytrzymałością - varioPRESS iV7, które pozwala realizować nakłady do 4,5 miliona obrazów B2 na miesiąc (patrz Informacja Prasowa z dnia 27.05.2024 r, Canon wprowadza varioPRESS iV7). Na stoisku Canon będzie można zobaczyć próbki druku i cyfrową symulację urządzenia. Jego pierwsze instalacje zaplanowano na drugą połowę 2025 roku. imagePRESS, varioPRINT iX i varioPRESS tworzą kompleksowe portfolio technologii arkuszowych Canon, które przeznaczone są dla firm o każdej wielkości i o zróżnicowanym charakterze produkcji.

Rozszerzenie portfolio urządzeń rolowych

Dla rynku wysokonakładowych systemów atramentowych, targi drupa 2024 są okazją do światowych premier najnowszych, szybkich urządzeń atramentowych Canon - nowej serii ProStream 2000 i ColorStream 8200 (patrz informacja prasowa z dnia 27.03.2024, ColorStream 8200). ColorStream 8200 jest kompleksowym, inteligentnym rozwiązaniem do produkcji bloków książek. Dzięki systemowi do wstępnej i finalnej produkcji marki Hunkeler, firma przesuwa granice w możliwości zautomatyzowanej produkcji książek na żądanie. Nowa atramentowa maszyna ProStream 2133 będzie prezentowana w pokazach na żywo, drukując materiały do direct mail, książki i czasopisma w zmiennych formatach.

Nowości w portfolio urządzeń wielkoformatowych

Dla producentów wydruków wielkoformatowych najważniejszymi technologiami są niedawno wprowadzone na rynek urządzenia wielkoformatowe Arizona 2300 FLXflow z opcjonalnym oprogramowaniem PRISMAelevate XL oraz nowe serie urządzeń wielkoformatowych imagePROGRAF PRO i GP (patrz informacja Prasowa z dnia 26.03.2024, Arizona 2300 FLXflow).

Na targach prezentowane są również:

  • plotWAVE i colorWAVE z serii T, nowej generacji wielkoformatowe urządzenia Canon do druku dokumentacji technicznej. Obie serie T zawierają PRISMA Tech Suite, nowy zestaw rozwiązań automatyzujących proces druku oraz funkcje bezpieczeństwa zapewniające wysoki stopień ochrony systemów IT (patrz Informacja Prasowa z dnia 27.05.2024, Canon wprowadza na rynek plotWAVE i colorVAWE z serii T).
  • szereg rozwiązań i dodatków dla serii Colorado M, poszerzających zakres drukowania aplikacji. Do takich rozwiązań należy: UVgel, FLXture (technologia druku pięciowarstwowego, dzięki której dodawana jest mikrotekstura do drukowanego obrazu), możliwość drukowania nakładek graficznych na przełączniki membranowe oraz nowy zestaw interfejsu Jumbo Roll (patrz Informacja Prasowa z dnia 27.05.2024. Canon wprowadza dodatki do serii Colorado M).

Etykiety i opakowania

Prezentując na swoim stoisku jak przebiega produkcja różnorodnych etykiet oraz opakowań z kartonu i tektury falistej Canon pokazuje swoje zaangażowanie w ten segment rynku. Potwierdzeniem tego jest pierwsza, nie licząc pokazów w Japonii, prezentacja nowej cyfrowej maszyny do druku etykiet LabelStream LS2000, która ma być dostępna na rynku w 2025 roku. Korzystając z modelu 3D, animacji i próbek produkcyjnych, Canon zaprezentuje również swoją koncepcję jednoprzebiegowego, przemysłowego systemu do druku na tekturze falistej o szerokości 1,7 m, który oferuje prędkość produkcyjną 8 000 m2/godzinę przy jakości zbliżonej do offsetu (patrz Informacja Prasowa z dnia 26.03.2024 r, Canon zaangażowany w osiągniecie czołowej pozycji na rynku). Na stoisku, Edale, firma Canon zaprezentuje na żywo linię do produkcji kartonowych opakowań FL5 zintegrowaną z wycinarką płaską FDC6000 do jednoprzebiegowego zdobienia i finiszingu kartonów.

Jennifer Kolloczek, Senior Director, Marketing & Innovation, Production Printing, Canon EMEA, komentuje: „Bardzo się cieszymy, że możemy pokazać odwiedzającym szeroki wachlarz innowacji technologicznych, które opracowaliśmy w ciągu ośmiu lat, w ramach naszego długoterminowego zaangażowania w branżę i zrównoważony rozwój. Zgodnie z naszymi ambicjami, by dostarczać innowacje biznesowe dla dostawców usług druku o różnej skali i typie produkcji prezentujemy najszersze w historii portfolio rozwiązań do cyfrowego druku produkcyjnego, etykiet i opakowań. Pokazujemy też, jak współpracujemy z klientami z wszystkich segmentów rynku, uwalniając ich komercyjny i kreatywny potencjał. Dzięki poradom ekspertów, pokazom linii produkcyjnych i prezentacjom sukcesów klientów w zakresie transformacji biznesowej i zrównoważonego rozwoju, chcemy inspirować dostawców usług druku. Wszystko po to, by mogli rozwijać swoje firmy, pokazując odwiedzającym stoisko targowe, że Canon wspiera ich w realizacji celów biznesowych”.

Nasze dwie nowe arkuszowe technologie atramentowe B3 i B2 są doskonałymi przykładami tego, jak innowacje Canon pozwalają na poszerzanie granic zaangażowania w rynek druku komercyjnego. Pokazujemy naszą siłę w segmencie, który Canon rozwija od początku dzięki najlepiej sprzedającej się maszynie varioPRINT iX3200. Wzmacniamy także przewagę w obszarze druku atramentowego bez względu na wysokość realizowanych nakładów i niezależnie od tego, czy klienci przechodzą całkowicie na druk atramentowy, czy też pracują w trybie hybrydowym”.

Biorąc udział w targach drupa 2024, czekamy niecierpliwie na wszystkie rozmowy z producentami etykiet i opakowań. Jesteśmy przekonani, że dzięki świeżemu spojrzeniu i naszemu sprawdzonemu podejściu do rozwiązań i innowacji, wywrzemy pozytywny wpływ na naszych gości”.

Canon wspiera dostawców usług druku w zmniejszaniu śladu węglowego

Odwiedzający targi drupa 2024 mogą zapoznać się z pełną gamą nośników Canon wśród których znajdują się różnorodne media m.in. arkusze cięte, media do szybkiego druku atramentowego, nośniki wielkoformatowe do dokumentów technicznych oraz zastosowań graficznych.

Podczas rozmów z ekspertami Canon, dostawcy druku mogą idealnie dopasować media do swoich potrzeb produkcyjnych. Canon zaprezentuje również próbki nowej serii najwyższej jakości papieru Red Label Zero A4 do druku biurowego i profesjonalnego. Jest to najnowszy dodatek do gamy papierów Canon Zero, zaprojektowanej w celu zmniejszenia śladu węglowego poprzez obniżenie emisji CO2 w trakcie produkcji. To przykład zaangażowania firmy Canon w projekty klimatyczne, mające na celu zrekompensowanie pozostałych emisji CO2. Nowy asortyment będzie dostępny w nadchodzących miesiącach, ale odwiedzający stoisko Canon mogą odbierać już zestawy próbek.

Źródło: Canon Polska

www.canon.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Folie API Foilmakers z certyfikatem EcoVadis Bronze
Firma API Foilmakers poinformowała, że pełne portfolio jej folii zostało – po raz pierwszy – poddane certyfikacji EcoVadis w kontekście ich zgodności z zasadami zrównoważonego rozwoju. W rankingu za rok 2023 brytyjski producent uzyskał status „Bronze”, plasując się w górnej połówce firm ocenianych przez tę organizację.
Chroma.pl przypomina o usłudze SPINGO, która oferuje firmom możliwość odroczenia płatności nawet do 45 dni. To nie tylko wygoda, ale także sposób na strategiczne zarządzanie budżetem. Drukarnia oferuje też swoim klientom usługę DPD Pickup, która zapewnia wyjątkową wygodę i szybkość dostawy. Dzięki szerokiej sieci ponad 2500 punktów DPD Pickup i automatów paczkowych,...
Heidelberg pewny perspektyw finansowej 2024/2025
Udane zakończenie roku finansowego 2023/2024 sprawiło, że Heidelberger Druckmaschinen AG (HEIDELBERG) osiągnął swoje cele. Zgodnie z planem sprzedaż pozostała stabilna na poziomie około 2,4 mld euro (w poprzednim roku: 2,435 mld euro). Osiągnieto też skorygowaną marżę EBITDA na poziomie 7,2%. Po bardzo udanym występie na...
Reorganizacja zarządzania w Koenig & Bauer Digital & Webfed
Trzyosobowy zespół zarządzający kontynuuje reorganizację portfolio produktów w segmencie Digital & Webfed.
Stora Enso i Altris planują „najbardziej proekologiczną baterię na świecie”
Stora Enso poinformowała o nawiązaniu współpracy ze szwedzką firmą Altris, specjalizującą się w produkcji baterii sodowo-jonowych. Celem, jak podają partnerzy przedsięwzięcia, jest rozwijanie i komercjalizacja łańcucha dostaw dedykowanego proekologicznym bateriom, obejmującego cały kontynent europejski. W ramach wspólnego projektu stworzony przez Stora Enso...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764