logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

drupa 2024: Epson ColorWorks C8000e - przemysłowa drukarka etykiet na żądanie

  PR 03.06.2024, przeczytano 409 razy
ilustracjastrzałka

Na targach Drupa w Düsseldorfie (hala 5, stoisko D20) Epson prezentuje swoją najnowszą drukarkę etykiet. ColorWorks C8000e, przeznaczona do drukowania kolorowych etykiet na żądanie, zapewnia szybkość i wysoką jakość przy równoczesnym ograniczeniu kosztów i ilości odpadów w porównaniu z tradycyjną, analogową produkcją etykiet.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/drupa-2024%3A-epson-colorworks-c8000e---przemyslowa-drukarka-etykiet-na-zadanie,404460,artykul.html

Oferująca szereg zaawansowanych funkcji, nowa drukarka bazuje na sukcesie swojej poprzedniczki, modelu ColorWorks C7500, i jest zaprojektowana tak, aby sprostać wysokim oczekiwaniom produkcji etykiet w sektorach od spożywczego, napojów, chemicznego i opieki zdrowotnej, po ogrodnictwo, farmację, magazynowanie i logistykę.

ColorWorks C8000e wykorzystuje unikalną technologię głowicy drukującej PrecisionCore firmy Epson, która pozwala drukować szczegółowe etykiety o powtarzalnie wysokiej jakości. Rozdzielczość 1200 x 600 dpi umożliwia dokładne odwzorowanie kodów kreskowych i małej czcionki, zaś prędkość drukowania 300 mm/s minimalizuje czas realizacji zadań na żądanie. Aby jeszcze bardziej zwiększyć dokładność i powtarzalną jakość wydruków, drukarka Epson C8000e korzysta z autorskiej technologii weryfikacji dysz (Nozzle Verification Technology, NVT), która zapobiega błędom wydruku i dopasowuje kolor spotowy oraz profilowanie ICC, ułatwiając precyzyjne zarządzanie kolorami.

ilustracjastrzałka

C8000e obsługuje wiele rodzajów podłoża, w tym papier matowy i błyszczący, folię i materiały syntetyczne. Może drukować etykiety o szerokości od jednego do czterech cali, a regulowany stół (do 0,6 mm) pozwala na używanie grubszych podłoży, np. do drukowania metek z cenami lub etykiet do kwiatów. Brak strat jakości przy korzystaniu z podłoży z certyfikatem BS 5609 sprawia, że ta drukarka idealnie nadaje się również do produkowania etykiet w trudnych i wymagających warunkach, np. w kontakcie ze słoną wodą lub chemikaliami.

Drukarka Epson ColorWorks C8000e zapewnia niski całkowity koszt posiadania (TCO), optymalną wydajność i zmniejszenie wpływu na środowisko. Zastosowanie woreczków z atramentem o dużej pojemności pozwoliło ograniczyć zawartość plastiku aż o 75% w porównaniu z kartridżami i zapewnić o 1,65 raza większą objętość w porównaniu z jego poprzednikiem. Wyprodukowano go przy użyciu o 2,6 kg mniej części metalowych niż w modelu C7500.

ilustracjastrzałka

Model C8000e ma swobodę podłączenia, w tym z użyciem USB 3.0, Ethernetu o wysokiej prędkości, Wi-Fi (opcjonalnie) i portu we/wy, dzięki czemu łatwo integruje się z infrastrukturą bez modyfikowania istniejących systemów oprogramowania. Ponadto obsługa języków ZPL i ESC/Label zapewnia prostą i bezproblemową integrację ze starszymi systemami. Dzięki wykorzystaniu sterowników ABAP do bezpośredniego druku ERP, integracja z systemem SAP jest również prosta. Firmy szukające optymalizacji procesów i ogólnej wydajności docenią model C8000e za możliwość druku etykiet na żądanie i ich proste przechowywanie w chmurze, np. w Loftware, jednym z najwszechstronniejszych rozwiązań do zarządzania etykietami i pracami artystycznymi, lub NiceLabel Cloud, skalowalnej platformie dla przedsiębiorstw każdej wielkości. Obsługa i konfigurowanie procesów druku są teraz jeszcze prostsze dzięki nowym aplikacjom i usługom w chmurze.

Drukarka C8000e ma o 35% mniejszy ślad węglowy w porównaniu z C7500, a zajmując znacznie mniej miejsca, sprawdza się w pracy w dużo mniejszych przestrzeniach. W modelu ColorWorks C8000e wszystkie operacje, takie jak ładowanie papieru, wymiana tuszu i drukowanie, wykonuje się z jednej strony, co bardzo ułatwia pracę i obsługę maszyny. Oprócz tego bardzo pojemne woreczki z atramentem pozwalają drukować dłużej bez przerw. Drukarka jest objęta gwarancją Epson i programem CoverPlus, dostępnym dla wszystkich klientów drukujących duże wolumeny.

Nowa, mniejsza drukarka ColorWorks C8000e firmy Epson oferuje szybkie drukowanie kolorowych etykiet w wysokiej jakości na żądanie cenione na dynamicznie rosnącym rynku etykiet przemysłowych”, mówi Grzegorz Moch z Epson Polska. „W latach 2019-2023 popyt na maszyny ColorWorks firmy Epson znacznie wzrósł. Ten trend potwierdza, że nasza technologia oferuje nie tylko opłacalność i jakość, ale pozwala też znacznie zmniejszyć ilość odpadów oraz niekorzystny wpływ na środowisko mniej wydajnych, analogowych procesów masowej produkcji etykiet. Przyszłością przemysłowej produkcji kolorowych etykiet jest naturalnie druk na żądanie, a dzięki poszerzeniu oferty ColorWorks Epson oferuje technologię, która jest najlepsza w swojej klasie”.

Źródło: Epson Europe B.V.

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Folie API Foilmakers z certyfikatem EcoVadis Bronze
Firma API Foilmakers poinformowała, że pełne portfolio jej folii zostało – po raz pierwszy – poddane certyfikacji EcoVadis w kontekście ich zgodności z zasadami zrównoważonego rozwoju. W rankingu za rok 2023 brytyjski producent uzyskał status „Bronze”, plasując się w górnej połówce firm ocenianych przez tę organizację.
Chroma.pl przypomina o usłudze SPINGO, która oferuje firmom możliwość odroczenia płatności nawet do 45 dni. To nie tylko wygoda, ale także sposób na strategiczne zarządzanie budżetem. Drukarnia oferuje też swoim klientom usługę DPD Pickup, która zapewnia wyjątkową wygodę i szybkość dostawy. Dzięki szerokiej sieci ponad 2500 punktów DPD Pickup i automatów paczkowych,...
Heidelberg pewny perspektyw finansowej 2024/2025
Udane zakończenie roku finansowego 2023/2024 sprawiło, że Heidelberger Druckmaschinen AG (HEIDELBERG) osiągnął swoje cele. Zgodnie z planem sprzedaż pozostała stabilna na poziomie około 2,4 mld euro (w poprzednim roku: 2,435 mld euro). Osiągnieto też skorygowaną marżę EBITDA na poziomie 7,2%. Po bardzo udanym występie na...
Reorganizacja zarządzania w Koenig & Bauer Digital & Webfed
Trzyosobowy zespół zarządzający kontynuuje reorganizację portfolio produktów w segmencie Digital & Webfed.
Stora Enso i Altris planują „najbardziej proekologiczną baterię na świecie”
Stora Enso poinformowała o nawiązaniu współpracy ze szwedzką firmą Altris, specjalizującą się w produkcji baterii sodowo-jonowych. Celem, jak podają partnerzy przedsięwzięcia, jest rozwijanie i komercjalizacja łańcucha dostaw dedykowanego proekologicznym bateriom, obejmującego cały kontynent europejski. W ramach wspólnego projektu stworzony przez Stora Enso...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764