logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

DS Smith i Krones współpracują przy wprowadzeniu na rynek Eco Carrier

  PR 26.09.2022, przeczytano 344 razy
ilustracjastrzałka

DS Smith, dostawca proekologicznych opakowań z tektury falistej, ogłosił dziś współpracę z Krones, dostawcą maszyn i systemów pakujących, w celu stworzenia ECO Carrier – zrobionej z surowców odnawialnych alternatywy dla folii termokurczliwej do butelek wielopakowych PET.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/ds-smith-i-krones-wspolpracuja-przy-wprowadzeniu-na-rynek-eco-carrier,397360,artykul.html

Rozwiązanie ECO Carrier po raz pierwszy zostało pokazane podczas targów drinktec w Monachium (12–16 września). Przeznaczone jest do zautomatyzowanego systemu pakowania opracowanego przez firmę Krones dla linii LitePac Top. System, który jest ekoalternatywą dla plastiku, wykorzystuje klipsy z tektury falistej, aby utrzymać butelki PET razem. Jest szczególnie efektywny przy butelkach od 1 L do 1,5 L w multipackach 2x2 lub 3x2.  

Marc Chiron, Sales, Marketing & Innovation Director, Packaging w DS Smith powiedział: - Nasi klienci oczekują ekologicznych rozwiązań, które zastąpią plastik, przy jednoczesnej bezproblemowej integracji z ich liniami produkcyjnymi. Dzięki współpracy z Krones jesteśmy w stanie pomóc naszym klientom zmniejszyć użycie tworzyw sztucznych, podnieść poziom recyklingu i przejść na gospodarkę cyrkularną. Nasze rozwiązanie umożliwia tę transformację, ponieważ jest łatwe do wdrożenia, w pełni przetwarzalne i oparte na wykorzystaniu surowców odnawialnych.

Wolfgang Huber, szef działu Order Center and Assembly, Packaging Technology w Krones dodał: - Nasza współpraca z DS Smith odzwierciedla wspólne ambicje naszych firm w zakresie zrównoważonego rozwoju. Naszym celem jest tworzenie rozwiązań odpowiadających na rosnące dążenie konsumentów do prowadzenia przyjaznego dla klimatu i środowiska stylu życia. Będąc globalnym dostawcą gotowych rozwiązań, mamy wiedzę, technologię i zasięg, aby wnieść znaczący wkład w zakresie zrównoważonego rozwoju, wykorzystując sprawdzone i najnowocześniejsze maszyny pakujące Krones.

Bezproblemowa integracja z liniami produkcyjnymi i wsparcie brandingu

Rozwiązanie Variopac Pro firmy Krones zostało zaprojektowane w sposób umożliwiający bezproblemową integrację z linią produkcyjną klienta, aby zapewnić maksymalną wydajność i minimalne zakłócenia. Próby w terenie pokazały, że rozwiązanie ECO Carrier jest w pełni wydajne i kompatybilne z Krones Variopac Pro.

ECO Carrier można również w pełni konfigurować tak, aby producenci mogli umieszczać komunikację marketingową na klipsie kartonowym i papierowej owijce.

Korzyści dla zrównoważonego rozwoju

Korzyści oferowane przez ECO Carrier wybiegają poza zastąpienie plastiku – zaprojektowany przy użyciu innowacyjnego systemu Circular Design Metrics firmy DS Smith ECO Carrier ma potencjał, by zmniejszyć emisję dwutlenku węgla o 71 proc. w porównaniu z plastikową folią termokurczliwą, w całości nadaje się do recyklingu, w 100 proc. pochodzi ze źródeł odnawialnych i jest całkowicie bezpieczny dla środowiska naturalnego[1].

Źródło: DS Smith

Dodatkowe informacje:

[1] Planet Safe odnosi się do klasyfikacji rozkładu organicznego rozwiązań opakowaniowych. Dla celów klasyfikacji oceniamy kompostowalny i biodegradowalny charakter falistego elementu opakowania. Jeśli istnieją dodatkowe komponenty, które nie są uważane za bezpieczne dla środowiska, zostanie wprowadzona proporcjonalnie zmniejszona liczba.

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Eticod i API Folie Polska: kompleksowa współpraca przy wdrożeniu technologii hot stampingu
W ostatnim czasie w drukarni Eticod z Katowic, specjalizującej się w produkcji różnego rodzaju etykiet (także wysoko uszlachetnionych), wdrożona została technologia tłoczenia folią na gorąco. W tym celu w 1. połowie roku uruchomione zostało pracujące w trybie off-line urządzenie do hot stampingu. Wówczas też rozpoczęły się testy folii i wszechstronne szkolenia dla osób...
Sinajet 0604MT w Poligrafii Małopolskiej
Ploter tnący to kolejna inwestycja nowosądeckiej drukarni Poligrafia Małopolska w rozbudowę własnego parku maszynowego. Grafmasz tym samym wdrożył kolejny ploter tnąco-bigujący 0604 MT. Instalacja miała miejsce w drugim kwartale 2022 roku.
Mimo niespokojnej sytuacji gospodarczej koncern Koenig & Bauer dzięki dobremu udanemu kwartałowi znajduje się na ścieżce wzrostu. Podobnie jak wiele przedsiębiorstw produkcyjnych, Koenig & Bauer wciąż znajduje się w sytuacji, w której z jednej strony ma do czynienia z wysokim portfelem zamówień, a z drugiej z wpływem wielu negatywnych czynników zewnętrznych, głównie po stronie...
Wytrzymałe etykiety z technologią Mark Andy – w odpowiedzi na zmiany klimatyczne
Podstawowe funkcje etykiet to dekorowanie produktu i dostarczanie konsumentom informacji na jego temat: od półek supermarketu, poprzez apteki czy systemy logistyczne, po różne sektory transportu. Dlatego tak ważna jest możliwość wykorzystania ich w różnych warunkach, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej jakości. Zdaniem firmy Mark Andy, rosnące oczekiwania, a...
Kompletne rozwiązania do automatycznej produkcji kalendarzy Head-one i Cal-one
Tegoroczna premiera HEAD-one, automatu do produkcji wypukłych główek do kalendarzy sprawiła, że w firmie Akonda portfolio urządzeń do produkcji kalendarzy jest już kompletne! Drukarnie oferujące kalendarze trójdzielne otrzymują rozwiązania do automatyzacji, co przekłada się na zwiększenie ilości i jakości produkcji. - Z kalendarzy ściennych będziemy...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2022 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764