logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Duplo: technologia oprawy PUR w drukarni JKB Print

  PR 22.11.2023, przeczytano 397 razy
ilustracja

Rozwój i dbałość o najwyższą jakość produktów i usług to kluczowe wartości drukarni JKB Print. Dlatego też przy wyborze dostawcy urządzeń, firma JKB Print kieruje się przede wszystkim konkretnymi korzyściami, jakie może ono przynieść dla jej klientów. „Decyzja o inwestycji w kolejne rozwiązanie z oferty Duplo Polska, w oklejarkę PUR - model PFi 6100 Duo - to nie tylko wzmocnienie naszej pozycji na rynku, ale przede wszystkim doskonała odpowiedź na rosnące potrzeby naszych klientów” – mówi Krystian Barciński, właściciel JKB Print.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/duplo%3A-technologia-oprawy-pur-w-drukarni-jkb-print,402178,artykul.html

JKB Print, warszawska drukarnia internetowa, specjalizuje się w produkcji książek, materiałów marketingowych – przede wszystkim katalogów (m.in. klejonych), materiałów biurowych oraz druków samokopiujących. Druk książek i katalogów stanowi główny obszar działalności firmy, gdzie jakość i terminowość są kluczowe. Wykonywanie trudnych zleceń, często w nietypowych formatach, na szerokiej palecie podłoży do druku, wygenerowało tu potrzebę wprowadzenia nowej technologii oprawy.

Dlatego też, kiedy nadszedł moment na inwestycję w bardziej wydajne rozwiązanie do oprawy klejonej w technologii PUR, przystosowane do oprawy ciągłej, zdecydowaliśmy się na oklejarkę z oferty Duplo. Współpracujemy ze sobą od lat. Technologia klejenia również była nam już wcześniej znana. Nowe rozwiązanie, model PFi 6100 Duo, umożliwia połączenie oprawy w technologii PUR i hot melt w jednym urządzeniu. Klej PUR aplikowany jest na grzbiet, a hot melt na boki książki, co przekłada się na szybszą, dalszą obróbkę na krajarce lub trójnożu. Dzięki temu, że oklejarka Duplo ma zamknięty klejownik PUR zwiększyliśmy udział niskonakładowych zleceń, nawet od 1 sztuki. Zamknięty klejownik pozwala również w prosty sposób utrzymać urządzenie w czystości, co z kolei przekłada się na jego bezawaryjność” - mówi Krystian Barciński.

To nie był dla nas tylko zakup maszyny, to była inwestycja w naszych klientów i w relacje z nimi. Dzięki możliwości oprawy nawet jednej książki, bez straty kleju, nowa oklejarka zwiększyła naszą elastyczność i wpłynęła na przyspieszenie realizacji zleceń, nawet tych bardziej skomplikowanych. Oprawa - od cienkich książek po grube katalogi - bez względu na rodzaj podłoża, łączenie okładki na sztywnym kartonie ze środkami na spulchnionym papierze, czy też prace ze skrzydełkami (lub jednym skrzydełkiem) nie stanowią już żadnego problemu.

Oprawa w technologii PUR to – jak podkreśla Krystian Barciński - gwarancja niezrównanej trwałości oprawy. Książki są dzięki niej bardziej odporne na uszkodzenia, otwierają się na płasko i mają dłuższą żywotność niż publikacje klejone w tradycyjnej oprawie hot melt. Dla profesjonalistów w branży to kluczowa cecha, która zyskuje coraz większa popularność.

Właściciel JKB Print dodaje: „Technologia łączona PUR i hot melt ma kluczowe znaczenie, kiedy zlecenie jest na „już” np. nasz klient potrzebuje publikacji na targi lub na spotkanie autorskie. Dzięki nowej oklejarce jesteśmy w stanie sprostać każdemu wyzwaniu. Jakość i terminowość to klucz naszego sukcesu. Zadowoleni klienci to klienci lojalni, powracający i polecający nasze usługi dalej”.

Źródło: Duplo

www.duplopolska.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

CCL otwiera centrum zrównoważonych etykiet shrink sleeve
CCL Industries, specjalizujący się w produkcji etykiet, zabezpieczeń i opakowań, otworzył nowe centrum rozwoju zrównoważonych etykiet termokurczliwych w austriackim Dornbirn. Dostarcza ono etykiety shrink sleeve do firm w całej Europie, także w Polsce.
Koenig & Bauer’s Digital & Webfed Technology Days: druk cyfrowy i CI Flexo
Podczas eventu Koenig & Bauer’s Digital & Webfed Technology Days możliwe było zapoznanie się z nową generacją technologii druku dekoracyjnego opakowań oraz technologią fleksograficzną CI. Zaprezentowano w pracy najnowszą i najmłodszą maszynę CI flekso, której produkcja odbywa się w Wuerzburgu. Ponad 150 gości wzięło udział w wydarzeniu w Customer...
N Smith & Co użytkownikiem maszyny Agfa Onset X3 HS
Agfa poinformowała o zainstalowaniu w firmie N Smith & Co, specjalizującej się w produkcji z zastosowaniem podłoży kartonowych, pierwszej na rynku brytyjskim, w pełni zautomatyzowanej wersji maszyny drukującej Onset H3 HS.
RemaDays 2024: rozwiązania Sun Chemical na stoisku firmy Atler
Atler to polski przedstawiciel wielu globalnych marek z segmentu cyfrowego druku wielkoformatowego. Jego oferta obejmuje m.in. atramenty Sun Chemical, dedykowane produkcji w różnych technologiach: solwentowej, UV czy sublimacyjnej. Rozwiązania te były wspólnie promowane przez obie firmy podczas odbywających się niedawno targów RemaDays Warsaw 2024. Stoisko firmy Atler było jednym z...
Ellco Etikett instaluje maszynę Mark Andy Digital Series HD
Ellco Etikett – znacząca i niezależna drukarnia etykietowa z Norwegii - zainstalowała w swoim zakładzie w Gjelleråsen (k. Oslo) nową maszynę drukującą Mark Andy Digital Series HD. To hybrydowe rozwiązanie, uwzględniające techniki fleksograficzną i inkjetową, zastąpiło tu dwa urządzenia tonerowe, zapewniając – jak podkreśla kierownictwo firmy –...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764