logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Duplo na Festiwalu Druku 2019

  PR 26.09.2019, przeczytano 376 razy
ilustracjastrzałka

Tegoroczna edycja Festiwalu Druku, odbywająca się w dniach 18-19 września w Warszawie, była dla firmy Duplo Polska okazją do prezentacji urządzeń z oferty tego dostawcy, dedykowanych lakierowaniu 3D i cyfrowej introligatorni, ale przede wszystkim - okazją do spotkań z obecnymi i potencjalnymi klientami.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/duplo-na-festiwalu-druku-2019,384114,artykul.html

- Tegoroczna edycja Festiwalu Druku – mówi Gabriela Swat, dyrektor zarządzająca Duplo Polska – była zdecydowanie mniejsza od poprzednich, przyciągnęła też mniejszą liczbę odwiedzających w stosunku do poprzedniego roku. Prezentowane przez nas urządzenia cieszyły się jednak dużym zainteresowaniem odwiedzających nasze stoisko gości, co bardzo nas cieszy. Wśród nich dominowali obecni klienci firmy Duplo, z którymi spotkania są zawsze owocne i dostarczają wielu cennych informacji, ale także potencjalni, których przyciągnęły duże możliwości, jakie oferują zaprezentowane na stoisku maszyny. Tematem przewodnim tegorocznej prezentacji Duplo podczas Festiwalu Druku była introligatornia cyfrowa i lakierowanie 3D. I to system do lakierowania UV 3D - Duplo DuSense DDC-810 – stał się przebojem stoiska, a próbki wykonane przy pomocy tej maszyny zachwycały naszych gości. Ogromne zainteresowanie wzbudzał szczególnie efekt polakierowanego złota, jaki zaprezentowaliśmy po raz pierwszy. Każdy z gości mógł zabrać próbki ze sobą, a po targach z wieloma z nich wrócimy do rozmów, co bardzo nas cieszy.

Duplo DuSense DDC-810 to rozwiązanie, które - dzięki możliwościom lakierowania wybiórczego - pozwala zaoferować produkty wyróżniające się spośród innych dostępnych na rynku. Technologia w nim zastosowana umożliwia łączenie na jednym obrazie jednolicie krytych powierzchni z drobnymi detalami. Jak podkreśla producent urządzenie cechują prostota działania, wysoka precyzja i wydajność, co również podobało się gościom odwiedzającym stoisko Duplo Polska. Efekt lakierowania wybiórczego 3D uzyskiwany jest w tej maszynie dzięki zastosowaniu najnowszych głowic drukujących, które umożliwiają tworzenie efektów o wysokiej rozdzielczości. Co więcej - na jednym arkuszu można uzyskać trzy różne grubości powłoki lakieru, a cały proces jest realizowany w jednym przebiegu. Urządzenie pracuje w oparciu o podciśnieniową technologię separacji arkuszy z ultradźwiękową detekcją podwójnych pobrań. Wysokość stosu podajnika wynosi tu 150 mm. Poprzez dodanie do wydruku trójwymiarowej, wyczuwalnej w dotyku powłoki, tworzy się w tym urządzeniu uszlachetnione, przykuwające wzrok materiały.

- Możliwości urządzenia są naprawdę ogromne – podkreśla Gabriela Swat - a prace na nim wykonane zależą od wyobraźni projektanta, ale z pewnością można w nich tworzyć produkty wyróżniające się na tle konkurencyjnych. Mamy nadzieję, że nasza prezentacja stała się inspiracją dla naszych gości – zarówno przedstawicieli drukarń cyfrowych jak również offsetowych.

Kolejnym urządzeniem, które wzbudzało duże zainteresowanie gości odwiedzających stoisko Duplo Polska był Docucutter 646. Umożliwia ono realizację w jednym przebiegu trzech procesów introligatorskich - cięcia, bigowania i perforacji.

- Maszyna ta znajduje się w naszej ofercie już od jakiegoś czasu – mówi Gabriela Swat - i jest już popularna wśród użytkowników. Tym bardziej cieszy nas, że nie słabnie zainteresowanie oferowanymi przez nią możliwościami, które są ogromne i znaczącą skracają proces produkcji.

Duplo Polska zaprezentowała podczas Festiwalu Druku także inne, równie popularne wśród użytkowników na całym świecie (w tym w Polsce) urządzenie - Docucutter 616Pro. Jest ono dedykowane krótkim seriom i zróżnicowanym zleceniom. Goście odwiedzający stoisko firmy mogli także zobaczyć w pracy „na żywo” Touchline CF-375 - zintegrowany system bigujący i falcujący, który łączy dwie operacje w jednym procesie. Wykorzystuje on unikalne rozwiązanie, pozwalające na bigowanie bez pękania zadrukowanej powierzchni, co jest szczególnym problemem w drukarniach cyfrowych.

ilustracjastrzałka

- Mamy nadzieję, że kontakty które rozpoczęliśmy podczas tegorocznej edycji Festiwalu Druku przełożą się na konkretne projekty w przyszłości. Dziękujemy więc wszystkim, którzy odwiedzili nasze stoisko i zapraszamy do kontaktu również tych, którzy nie dotarli na to wydarzenie – podsumowuje Gabriela Swat.

Źródło: Duplo Sp. z o.o. Polska Sp.k.

www.duplopolska.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Pierwsza łączona instalacja HP Indigo 30000 i Scodix Ultra 202 w tej części Europy
Taka konfiguracja to pionierskie rozwiązanie, na które nie zdecydował się jeszcze nikt w Polsce, a nawet w tej części Europy. Cieszyńskie Zakłady Kartoniarskie, które wybrały do swojego parku maszynowego maszyny cyfrowe HP Indigo 30000 oraz Scodix Ultra 202, są pierwszą firmą opakowaniową w regionie, która zaimplementowała taką cyfrową linię...
(R)ewolucja z Mark Andy – etykiety wielokolorowe w firmie Fleksograf
Zainstalowana w drukarni FleksoGraf w Tomaszowie Mazowieckim maszyna Evolution Series Mark Andy to trzecie urządzenie z tej serii w naszym kraju. Jak zapewnia Marcin Jakóbczyk - właściciel przedsiębiorstwa, firma Mark Andy okazała się nie tylko profesjonalnym sprzedawcą w tej transakcji, ale stała się dla drukarni partnerem. Poza tym wdrożenie, mimo ogólnoświatowej...
Antybakteryjny i antywirusowy lakier wodny Varcotec Lock 3 z certyfikatem Qualitylabs
Jak informuje firma Printline – polski dystrybutor materiałów eksploatacyjnych dla branży poligraficznej, oferowany przez nią antybakteryjny i antywirusowy lakier wodny Varcotec Lock 3 uzyskał certyfikat wydany przez niezależne niemieckie laboratorium QualityLabs z Norymbergi, stwierdzający jego 99,99% skuteczność w zwalczaniu bakterii gronkowca złocistego. Laboratorium w swoich...
Rynek książki w czasie pandemii – spadek liczby premier
Dla pisarzy i księgarni stacjonarnych nastały trudne czasy, pandemia COVID-19 uderzyła w większość gałęzi gospodarki, w tym także w rynek książki. W efekcie pojawia się mniej nowości oraz odwołane zostały spotkania z autorami.
Avargraf: maszyny Schmedt do oprawy twardej w drukarni cyfrowej
Avargraf jest jednym z dostawców maszyn i urządzeń introligatorskich, działającym od wielu lat na rynku polskim, a od 2001 roku -dealerem niemieckiej firmy Schmedt GmbH & Co. KG, specjalizującej się w produkcji maszyn do oprawy twardej dla małych i średnich nakładów. Oprócz nowych urządzeń, które cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem polskich drukarń, Avargraf oferuje...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764