logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Duplo na targach Ipex

  PR 26.02.2006, przeczytano 1052 razy

Podczas targów Ipex swoją premierę będą miały dwa urządzenia firmy Duplo - produkcyjna oklejarka Duplo DuBinder oraz podciśnieniowa złamywarka DF-1000.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/duplo-na-targach-ipex,3589,artykul.html

Ekspozycja zostanie również wykorzystana do zaprezentowania możliwości urządzenia do obróbki cyfrowych wydruków kolorowych Duplo DC-645, zgodnego ze standardem JDF. Będzie to pierwszy tego rodzaju pokaz w Europie.

Oklejarka Duplo DuBinder to prosty w użytkowaniu system do trwałego oprawiania publikacji z pojedynczym zaciskiem, który pozwala na produkcję starannie oprawionych, odpowiedniej jakości dokumentów. Może być wykorzystywana do oprawiania książek, katalogów, instrukcji obsługi oraz magazynów ilustrowanych. Odwiedzający targi Ipex będą mogli zobaczyć oklejarkę DuBinder, która pracując z prędkością 500 książek na godzinę obsługuje zarówno wydruki offsetowe, jak i pochodzące z urządzeń cyfrowych. Przewidujemy, że DuBinder stanie się niezwykle popularnym urządzeniem w wielu firmach poligraficznych. W szczególności dotyczy to drukarń offsetowych specjalizujących się w średnich nakładach, w sektorze drukowania na żądanie, w centralnych ośrodkach reprograficznych dużych przedsiębiorstw, w departamentach administracji rządowej oraz punktach komercyjnie zajmujących się introligatorstwem – mówi Dominic Quennell, wiceprezes ds. marketingu Duplo Corporation. – Badania przeprowadzone w Stanach Zjednoczonych pokazały, że 25% drukarń planuje w ciągu najbliższych dwóch lat zainwestować w urządzenia do oprawy miękkiej i obecnie jest to najbardziej popularna metoda przygotowywania profesjonalnie wyglądających publikacji. Jako czołowy dostawca urządzeń do obróbki końcowej druków, firma Duplo w naturalny sposób oferuje ten zaawansowany system oklejania, stanowiący uzupełnienie naszej rozległej gamy urządzeń do wykańczania dokumentów.

Model DuBinder oferuje zaawansowaną automatyzację, co prowadzi do redukcji czasu i kosztów związanych z każdorazowym konfigurowaniem urządzenia, dzięki czemu sprawdza się przy obsłudze krótkich serii i zróżnicowanych prac. Jedną z jego kluczowych zalet, jak podaje producent, jest prosta i intuicyjna obsługa. Urządzenie DuBinder można zaprogramować tak, aby automatycznie dostosowywało się do specyfikacji produkcji, łącznie z grubością książki oraz pozycją dociskania okładki. Cztery nacinające akcesoria przesuwają się parami stosownie do szerokości grzbietu, dzięki czemu zawias jest zawsze poprawnie zlokalizowany na przedniej i tylnej okładce. Czynności instalacyjne oraz dostęp do informacji odbywają się poprzez ekran dotykowy, za pomocą którego można wybrać wcześniej zapisane zadanie. Przywołanie konkretnego zadania z pamięci urządzenia trwa 30 sekund, co znacznie skraca czas potrzebny do jego przygotowania. Dodatkowo materiał do wykańczania można umieszczać na stole ładowania, co zwiększa produktywność i efektywność pracy.
Model DuBinder zapewnia wysoką prędkość produkcyjną i znakomicie, jak podaje producent, sprawdza się również przy obsłudze wyższych nakładów. Razem ze stołem utrząsarki DuBinder, który wyrównuje każdy dokument, jaki ma być podany do oprawiania, system posiada cały szereg funkcji, takich jak wykrywanie podwójnych arkuszy oraz sensor grubości książki, które sprawiają, że zawsze działa on z najwyższą precyzją i dokładnością, co znacznie redukuje powstawanie wybrakowanych produktów.
Ssawkowy pas podający DuBinder zapewnia za każdym razem płynne i dokładne podawanie okładki do poszczególnych książek, zaś operacja bigowania okładki umożliwia uzyskanie profesjonalnie wyglądającej publikacji. Urządzenie pozwala na łączenie i oprawianie broszur o wymiarach 360 x 320mm, minimalny wymiar to 120 x 120mm. Formaty stosowanych okładek mieszczą się w zakresie od 360 x 695mm do 120 x 250mm. Wprowadzając DuBinder możemy umocnić naszą obecność w sektorze zaawansowanych rozwiązań do oprawiania publikacji i jesteśmy jednocześnie przekonani, że oklejarka ta stanie się jednym z lepiej sprzedających się produktów Duplo. Przy opracowywaniu DuBinder 500 zawarliśmy w standardzie wszystkie funkcje niezbędne klientom, dzięki czemu nie muszą się oni posiłkować opcjonalnymi modułami – dodaje Quennell. – Oklejarkę DuBinder zamierzamy wprowadzić do sprzedaży latem 2006.

Kolejną prezentowaną na targach Ipex nowością będzie charakteryzująca się dużą sprawnością działania i przystępną ceną podciśnieniowa złamywarka DF-1000.
Urządzenie to, jak podaje producent, produkuje precyzyjnie złamane, wolne od zarysowań i niepożądanych znaków prace wydrukowane zarówno techniką offsetową, jak i cyfrową. Jako najnowszy model gamy cyfrowych produktów Duplo model DF-1000 doskonale, jak twierdzi producent, sprawdza się w wielu zastosowaniach. Jest to idealny produkt do złamywania materiałów dla bezpośredniego, masowego rozsyłania, czyli takich druków jak broszury, ulotki i zaproszenia, czy też oficjalnej dokumentacji w postaci faktur czy listów. Dominic Quennell mówi: Zaprojektowaliśmy model DF-1000, by stanowił idealne rozwiązanie w zakresie złamywania, współpracujące z kolorowymi maszynami cyfrowymi. W urządzeniu wykorzystano technologię podciśnieniowego podawania, która dobrze radzi sobie z powszechnie spotykanymi problemami, na jakie napotykają cyfrowe drukarnie przy obróbce kolorowych prac. Na przykład nie pozostawia ono znaków i zarysowań na zadrukowanych arkuszach oraz eliminuje gromadzenie się ładunków elektrostatycznych podczas procesu wykańczania. Złamywarka DF-1000 jest urządzeniem szybkim, precyzyjnym i wszechstronnym. Wymiary urządzenia wynoszą zaledwie 1227mm x 534mm x 590mm. W jego konstrukcji unikalne jest również to, iż nie potrzebuje ono do działania odrębnego systemu pompy, dzięki czemu jest to najcichsze urządzenie w tej klasie. Kompaktowe wymiary oznaczają, że DF-1000 z łatwością można zintegrować i zmieścić w dowolnym punkcie usług poligraficznych, biurze lub innym środowisku pracy.
Dzięki możliwości obsługi łączonych materiałów oraz papieru kredowego/powlekanego o maksymalnej gramaturze do 200g/m2, model DF-1000 pozwala na złamywanie i składanie z prędkością do 240 arkuszy na minutę, gotowych do insertowania lub mailingu. Wysoki poziom zautomatyzowania systemu oraz duża pojemność podajnika mieszczącego 1000 arkuszy oznacza, że urządzenie po rozpoczęciu produkcji może samodzielnie wykonywać pracę, co redukuje przestoje i przyczynia się do większej efektywności drukarni. Sterowany z poziomu panela LCD system został zaprojektowany z uwzględnieniem przyjaznej dla użytkownika obsługi. Urządzenie samoczynnie wykrywa format papieru i dostosowuje się do niego, eliminując potrzebę ingerencji użytkownika w tym zakresie i może być obsługiwane nawet przez mniej doświadczonych pracowników. Trzy poste kroki – „załaduj materiał”, „wybierz program” i „uruchom” – to wszystko, co potrzeba, aby produkować odpowiednio złamane wydruki.
Dominic Quennell dodaje: W przypadku DF-1000 nasza firma wykorzystała technologię podciśnieniowego podawania arkusza, którą tradycyjnie uważa się za przeznaczoną do obsługi druków offsetowych, i owocnie zaadaptowała ją na potrzeby cyfrowych drukarni. Jest to dla nas doskonały produkt do prezentacji na takiej imprezie jak targi Ipex, gdyż pokazuje, że jesteśmy nastawieni na wprowadzanie najlepszych rozwiązań technologicznych w zakresie końcowej obróbki wszystkich rodzajów druków.

Ekspozycja na targach Ipex 2006 zostanie również wykorzystana do zaprezentowania możliwości urządzenia do obróbki cyfrowych wydruków kolorowych – Duplo DC-645 – w zakresie obsługi standardu JDF. Będzie to, jak wspomniano, pierwszy tego rodzaju pokaz w Europie.
We współpracy z firmą Moonpig, zajmującą się produkcją kartek pocztowych, Duplo zademonstruje sterowany przez oprogramowanie Symbio, kompatybilny z formatem JDF system DC-645, przeznaczony do cięcia wzdłużnego, obcinania i bigowania w jednym przebiegu personalizowanych kart pocztowych. Sally Dobinson, szefowa marketingu w firmie Duplo International mówi: Na przykładzie zgodnego z formatem JDF systemu DC-645 zaprezentujemy produkcję pocztówek własnoręcznie zaprojektowanych przez gości odwiedzających nasze stoisko na targach Ipex. Zapraszamy wszystkich do zalogowania się na specjalnie stworzonej stronie internetowej i do zaprojektowania własnej spersonalizowanej pocztówki. Po przybyciu na stoisko goście staną się świadkami jej drukowania i wykańczania „na żywo” na naszym stoisku. Strona www.Duplo.Moonpig.com będzie aktywna od połowy lutego. Dodatkowo, odwiedzający nas na targach Ipex będą mogli zaprojektować własną pocztówkę na naszym stoisku i tu na miejscu zapoznać się z prędkością i wydajnością całego procesu produkcji.
Poza wspólnym przedsięwzięciem Duplo/Moonpig, firma Duplo zaprezentuje na targach Ipex inne rozwiązania w zakresie wykańczania publikacji, imitując w ten sposób rzeczywiste środowisko produkcji poligraficznej. Sally Dobinson dodaje: Rzeczywista produkcja na stoisku stanowi najbardziej efektywny sposób przedstawienia potencjalnym klientom wszechstronności, zakresu oraz szerokiej gamy systemów końcowej obróbki publikacji, jakie oferuje Duplo. W celu podjęcia szczególnych wyzwań, przed jakimi stoją dziś drukarnie, stworzyliśmy hipotetycznego klienta, który ma całą gamę typowych wymagań odnośnie do końcowej obróbki wydruków. Dzięki temu będziemy mogli zademonstrować, w jaki sposób potrzeby klienta mogą być efektywnie realizowane poprzez integrację produktów i automatyzację procesów, a także tego, jak szeroka gama sprzętu Duplo może bezpośrednio wpływać na zwiększenie zyskowności drukarni.
Systemy oraz produkty wykorzystane do stworzenia zbliżonego do rzeczywistości środowiska druku zostaną rozmieszczone w różnych strefach na stoisku firmy Duplo.
Strefa pierwsza – mini drukarnia – będzie wyposażona w dwa wydajne powielacze, cyfrowe drukarki Duplo, w tym wykorzystujące podciśnieniowe podawanie urządzenie DP-460H, które zapewnia rozdzielczość druku 600 x 600 dpi i obsługuje formaty do A3. W strefie tej znajdą się również mini zbieraczki DFC-12 podłączone do urządzenia do produkcji broszur DBM-120 oraz krajarka. Duplo zademonstruje również złamywarkę DF-915 oraz półautomatyczne urządzenie Auto-bookie.
W drugiej strefie będą zaprezentowane rozwiązania w zakresie zbierania oraz produkcji broszur. Znajdą się w niej najnowsze kompletne systemy do tworzenia broszur firmy Duplo, w tym flagowe rozwiązanie System 5000, z ostatnio wprowadzonym modelem DBM-2KT, wyposażonym w trójnóg. Dodatkowo, równolegle z Systemem 2000 zaprezentowane zostanie urządzenie do tworzenia broszur DBM-120 oraz krajarka, pozwalające na kompletną produkcję broszur.
Duplo zaprezentuje także rozwiązanie Duplo Esper – system zbierania materiałów o zmiennych formatach i gramaturze dla firm zajmujących się marketingiem bezpośrednim.
W strefie trzeciej będą prezentowane urządzenia do oprawy. Obok wspomnianego wcześniej urządzenia DuBinder, znajdzie się tu również przeznaczona do obsługi niższych nakładów oklejarka DB-200.
Strefa czwarta stanowić będzie obszar cyfrowej obróbki końcowej. Poza sterowanym przez system JDF/Symbio urządzeniem DC-645, we współpracy z Moonpig, firma Duplo pokaże tu również złamywarkę DF-1000. W tej strefie pojawi się również system do tworzenia broszur (zapewniający cięcie wzdłużne, obcinanie, bigowanie), który składa się z podajnika arkuszy DSF-2000 oraz modułu SCC. Moduł SCC obcina zbędne marginesy i biguje cyfrowo zadrukowany materiał, eliminując dodatkową pracę, taką jak oddzielne obcinanie. W cyfrowej strefie znajdzie się również system DC-545HCEX, wykonujący cięcie wzdłużne, obcinanie, bigowanie i działające niezależnie urządzenie DC-645.

Firma Duplo obecna będzie na targach Ipex w hali 3, na stoisku D50.

Źródło: Duplo Polska

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Canon zapowiada udział w targach drupa 2024
Pod hasłem „The Power to Move” firma Canon zaprezentuje na targach drupa 2024 szereg innowacji technologicznych, usług wsparcia, a także różnorodnych koncepcji współpracy z klientami. Pokazom na stoisku Canon będą towarzyszyć zespoły ekspertów, a wszelkie aktywności podejmowane przez firmę w trakcie targów drupa 2024 pomogą zrozumieć jak rozwiązania z obszaru druku...
Koenig & Bauer i CI Flexo na Konferencji Fleksografów
„Gamechanger” – takim mianem określił Paweł Krasowski – Technology Product Manager w firmie Koenig & Bauer (CEE) najnowszą maszynę fleksograficzną z oferty tego producenta – XD Pro, podczas swojego wystąpienia w ramach Konferencji Fleksografów. Prezentacja uwzględniała najnowsze rozwiązania technologiczne Koenig & Bauer, bazujące na technice fleksograficznej, skierowane...
Konica Minolta Business Solutions i Autenti ogłaszają strategiczne partnerstwo, mające na celu przyspieszenie procesu transformacji cyfrowej polskich przedsiębiorstw. To istotny krok w kierunku przyszłości przetwarzania dokumentów.
Stora Enso obniża emisję CO2 związaną z transportem
Stora Enso poinformowała, że jeden z jej klientów – firma Lesjofors - podjęła stosowne działania związane z obniżeniem emisji dwutlenku węgla, wchodzących w tzw. zakres 3 (Scope 3). Obecnie - zamawiane przez nią, gotowe produkty dostarczane przez Stora Enso - są transportowane w samochodach elektrycznych, co – jak podaje firma – ma zredukować emisję CO2...
Packaging Innovations 2024: Produkty kształtujące przyszłość
Produkty kształtujące przyszłość - znamy datę Targów Packaging Innovations Już za niecały rok, 09-10 października 2024 r. w EXPO Kraków, odbędą się 16. Międzynarodowe Targi Opakowań Packaging Innovations. To wydarzenie o ugruntowanej pozycji na rynku, które każdego roku odwiedzają tysiące gości z Polski i zagranicy. W ciągu dwóch dni będzie można poznać ofertę...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764