logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Duplo Polska i trójnoże firmy Challenge

  PR 12.12.2011, przeczytano 8095 razy
ilustracjastrzałka

Duplo Polska została wyłącznym dystrybutorem trójnoży książkowych amerykańskiej firmy Challenge na obszarze Polski. W jej ofercie znalazły się dwa modele trójnoży Challenge: CMT 130 (z jednym nożem obcinającym) i CMT 330 (z trzema nożami obcinającymi). Urządzenia te uzupełniają bogatą ofertę firmy Duplo Polska i cieszą się coraz większym zainteresowaniem jej klientów.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/duplo-polska-i-trojnoze-firmy-challenge,14160,artykul.html

Wprowadzając do naszego portfolio urządzenia firmy Challenge odpowiedzieliśmy na zapotrzebowanie naszych klientów. Oczekiwali oni uzupełnienia naszej bogatej oferty o profesjonalne urządzenia do przycinania książek – mówi Gabriela Swat, dyrektor zarządzający Duplo Polska. – Spośród ofert innych producentów zdecydowaliśmy się na urządzenia Challenge ze względu na fakt, że cieszą się one popularnością na całym świecie, a sama firma jest gwarancją profesjonalizmu.

Challenge od niemal 140 lat jest dostawcą urządzeń dla branży poligraficznej, a obecnie wiodącym producentem wysokiej jakości urządzeń wykończeniowych.

Wprowadzone do oferty Duplo Polska dwa trójnoże Challenge umożliwiają obcinanie książki jednym (model CMT 130) lub trzema nożami (model CMT 330). Oba urządzenia charakteryzują się mocną i stabilną konstrukcją oraz wysoką precyzją cięcia. Są łatwe w użyciu i szybko dostosowują się do różnych materiałów cięcia. Użytkownikom gwarantują poprawę i przyspieszenie czasu produkcji. Mogą pracować jako niezależne urządzenia – w trybie offline lub w linii - podłączone do oklejarek różnych producentów.

Pierwszy z modeli - trójnóż Challenge CMT 130 sprawia, że procesy przycięcia książki, które zwykle uważane są za pracochłonne i kosztowne, mogą stać się dla użytkowników tego urządzenia prostsze i bardziej zyskowne. CMT 130 gwarantuje bezproblemowe cięcie bloków o grubości maksymalnej 5 cm. Pozwala na jednoczesne obcięcie nawet trzech książek (całkowita grubość bloku książki w tym wypadku nie powinna przekraczać 32 mm). Urządzenie obcina książkę jednym nożem obracając ją w ten sposób, że każda jej krawędź obcinana jest oddzielnie. CMT 130 zapewnia użytkownikom intuicyjną obsługę. Mogą oni zmieniać w urządzeniu rozmiar cięcia w ciągu niecałych 10 sekund bez konieczności ręcznej regulacji. W pamięci maszyny można przechowywać do 99 zadań, a ich przywołanie następuje bardzo szybko. Pełna diagnostyka błędów i przypomnienia dotyczące konserwacji maszyny wyświetlane są w kilku językach. Trójnóż ten może być również sterowany za pośrednictwem portu seryjnego (przez który sczytywane są kody paskowe z informacją o zmianie formatu).

Jak zapewnia producent, CMT130 to jedyne urządzenie w swojej klasie produktów będące w pełni modułowym rozwiązaniem do cięcia. W wersji podstawowej produkt może być podawany ręcznie, w trybie off-line. Poprzez dodanie wysokiej pojemności podajnika bloków i pionowej układarki wysokiego stosu zapewniona zostaje pełna automatyzacja, pozwalająca na nieprzerwaną pracę. Przy skonfigurowaniu z pracującym w trybie in-line systemem podawania CMT130 przekształca standardową oklejarkę w kompletne rozwiązanie do oprawy miękkiej.

CMT 330 to z kolei model trójnoża, który obcina trzema nożami; wszystkie krawędzie książki obcinane są jednocześnie. Jest doskonałym – jak podaje producent - narzędziem wykańczającym dla oprawy klejonej. CMT 330 zapewnia w pełni cyfrową kontrolę procesu przycinania, co gwarantuje znaczną oszczędność czasu w porównaniu z tradycyjnymi trójnożami. W urządzeniu wystarczy wprowadzić parametry wejściowe i wyjściowe, a sterowane komputerowo serwomotory automatycznie dostosowują noże i uchwyty do odpowiedniej pozycji w niespełna 20 sekund.

Programowanie urządzenia odbywa się przez ekran LCD, który znacznie ułatwia pracę z urządzeniem. W urządzeniu można zapisać do 99 zadań, co pozwala na jeszcze szybsze jego ustawienie; wystarczy wpisać pięć wymaganych wymiarów pracy na poszczególnych graficznych polach na wyświetlaczu urządzenia, nacisnąć przycisk "wyślij" i w niespełna 20 sekund blok książki jest gotowy do cięcia.

CMT 330 posiada solidną konstrukcję i wymaga minimalnej konserwacji. Stabilna konstrukcja urządzenia zapewnienia długą żywotność, a jego hydraulika oferuje tanie w utrzymaniu i bezawaryjne działanie

Trójnoże Challenge z serii CMT oferują w pełni zautomatyzowany proces obcinania sterowany za pomocą nowego, opcjonalnego systemu kontroli Tx. Wykorzystując kody kresowe wydrukowane na okładce ksiązki, parametry zlecenia są wysyłane do trójnoża, gdzie następuje w pełni automatyczne nastawienie urządzenia – bez jakiejkolwiek interwencji operatora.

Źródło: Duplo Polska

www.duplopolska.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Z myślą o swoich klientach drukarnia internetowa Chroma.pl rozpoczęła wakacyjną promocję w  programie rabatowym. Wszyscy nowi i obecni uczestnicy programu uzyskają zwrot części wydatków za transakcje, bez względu na wysokość zamówienia.
Karton Stora Enso Cupforma Natura w opakowaniach lodów Carte d’Or
Jak informuje Stora Enso, w ostatnim czasie karton Cupforma Natura z jej oferty znalazł zastosowanie przy stworzeniu proekologicznego opakowania na lody marki Carte d’Or. Firma Unilever – ich producent – podjęła decyzję o jego wprowadzeniu na włoski rynek. Stora Enso podkreśla, że karton wykorzystany w opakowaniu powstaje w oparciu o odnawialne włókna (w związku z czym ma...
Automatyczne falcerki MB Bäuerle w ofercie Avargraf
Firma Avargraf - dostawca nowych i używanych maszyn, a także materiałów poligraficznych – po raz kolejny, odpowiadając na oczekiwania klientów, poszerzyła portfolio oferowanych urządzeń. Tym razem do jej oferty dołączyły automatyczne falcerki MB Bäuerle, a jeden z oferowanych modeli – prestigeFOLD NET 52/4 – znalazł niemal od razu pierwszego nabywcę w naszym kraju. Rozmowy...
Spółki Reprograf SA i Grafikus Systemy Graficzne Sp. z o.o. zakończyły proces fuzji, w wyniku której powstała nowa firma: Reprograf-Grafikus SA. Zdecydowany lider branży w całości oparty jest o polski kapitał.
Podczas targów Labelexpo Europe, odbywających się w Brukseli w dniach 24-27 września br., firma Sun Chemical zaprezentuje na swoim stoisku (nr E45 w pawilonie 5) kompleksowe portfolio rozwiązań skierowanych na rynek druku opakowań i etykiet w technologii wąskowstęgowej. Znajdzie się wśród nich m.in. pierwszy na rynku system koncentratów do produkcji farb fleksograficznych UV,...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2019 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764