logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Duplo Polska i trójnoże firmy Challenge

  PR 12.12.2011, przeczytano 8478 razy
ilustracjastrzałka

Duplo Polska została wyłącznym dystrybutorem trójnoży książkowych amerykańskiej firmy Challenge na obszarze Polski. W jej ofercie znalazły się dwa modele trójnoży Challenge: CMT 130 (z jednym nożem obcinającym) i CMT 330 (z trzema nożami obcinającymi). Urządzenia te uzupełniają bogatą ofertę firmy Duplo Polska i cieszą się coraz większym zainteresowaniem jej klientów.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/duplo-polska-i-trojnoze-firmy-challenge,14160,artykul.html

Wprowadzając do naszego portfolio urządzenia firmy Challenge odpowiedzieliśmy na zapotrzebowanie naszych klientów. Oczekiwali oni uzupełnienia naszej bogatej oferty o profesjonalne urządzenia do przycinania książek – mówi Gabriela Swat, dyrektor zarządzający Duplo Polska. – Spośród ofert innych producentów zdecydowaliśmy się na urządzenia Challenge ze względu na fakt, że cieszą się one popularnością na całym świecie, a sama firma jest gwarancją profesjonalizmu.

Challenge od niemal 140 lat jest dostawcą urządzeń dla branży poligraficznej, a obecnie wiodącym producentem wysokiej jakości urządzeń wykończeniowych.

Wprowadzone do oferty Duplo Polska dwa trójnoże Challenge umożliwiają obcinanie książki jednym (model CMT 130) lub trzema nożami (model CMT 330). Oba urządzenia charakteryzują się mocną i stabilną konstrukcją oraz wysoką precyzją cięcia. Są łatwe w użyciu i szybko dostosowują się do różnych materiałów cięcia. Użytkownikom gwarantują poprawę i przyspieszenie czasu produkcji. Mogą pracować jako niezależne urządzenia – w trybie offline lub w linii - podłączone do oklejarek różnych producentów.

Pierwszy z modeli - trójnóż Challenge CMT 130 sprawia, że procesy przycięcia książki, które zwykle uważane są za pracochłonne i kosztowne, mogą stać się dla użytkowników tego urządzenia prostsze i bardziej zyskowne. CMT 130 gwarantuje bezproblemowe cięcie bloków o grubości maksymalnej 5 cm. Pozwala na jednoczesne obcięcie nawet trzech książek (całkowita grubość bloku książki w tym wypadku nie powinna przekraczać 32 mm). Urządzenie obcina książkę jednym nożem obracając ją w ten sposób, że każda jej krawędź obcinana jest oddzielnie. CMT 130 zapewnia użytkownikom intuicyjną obsługę. Mogą oni zmieniać w urządzeniu rozmiar cięcia w ciągu niecałych 10 sekund bez konieczności ręcznej regulacji. W pamięci maszyny można przechowywać do 99 zadań, a ich przywołanie następuje bardzo szybko. Pełna diagnostyka błędów i przypomnienia dotyczące konserwacji maszyny wyświetlane są w kilku językach. Trójnóż ten może być również sterowany za pośrednictwem portu seryjnego (przez który sczytywane są kody paskowe z informacją o zmianie formatu).

Jak zapewnia producent, CMT130 to jedyne urządzenie w swojej klasie produktów będące w pełni modułowym rozwiązaniem do cięcia. W wersji podstawowej produkt może być podawany ręcznie, w trybie off-line. Poprzez dodanie wysokiej pojemności podajnika bloków i pionowej układarki wysokiego stosu zapewniona zostaje pełna automatyzacja, pozwalająca na nieprzerwaną pracę. Przy skonfigurowaniu z pracującym w trybie in-line systemem podawania CMT130 przekształca standardową oklejarkę w kompletne rozwiązanie do oprawy miękkiej.

CMT 330 to z kolei model trójnoża, który obcina trzema nożami; wszystkie krawędzie książki obcinane są jednocześnie. Jest doskonałym – jak podaje producent - narzędziem wykańczającym dla oprawy klejonej. CMT 330 zapewnia w pełni cyfrową kontrolę procesu przycinania, co gwarantuje znaczną oszczędność czasu w porównaniu z tradycyjnymi trójnożami. W urządzeniu wystarczy wprowadzić parametry wejściowe i wyjściowe, a sterowane komputerowo serwomotory automatycznie dostosowują noże i uchwyty do odpowiedniej pozycji w niespełna 20 sekund.

Programowanie urządzenia odbywa się przez ekran LCD, który znacznie ułatwia pracę z urządzeniem. W urządzeniu można zapisać do 99 zadań, co pozwala na jeszcze szybsze jego ustawienie; wystarczy wpisać pięć wymaganych wymiarów pracy na poszczególnych graficznych polach na wyświetlaczu urządzenia, nacisnąć przycisk "wyślij" i w niespełna 20 sekund blok książki jest gotowy do cięcia.

CMT 330 posiada solidną konstrukcję i wymaga minimalnej konserwacji. Stabilna konstrukcja urządzenia zapewnienia długą żywotność, a jego hydraulika oferuje tanie w utrzymaniu i bezawaryjne działanie

Trójnoże Challenge z serii CMT oferują w pełni zautomatyzowany proces obcinania sterowany za pomocą nowego, opcjonalnego systemu kontroli Tx. Wykorzystując kody kresowe wydrukowane na okładce ksiązki, parametry zlecenia są wysyłane do trójnoża, gdzie następuje w pełni automatyczne nastawienie urządzenia – bez jakiejkolwiek interwencji operatora.

Źródło: Duplo Polska

www.duplopolska.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Premiera sztancy rotacyjnej Iecho MCT
Nowe rozwiązanie z portfolio iEcho – sztanca rotacyjna MCT to wysokowydajne urządzenie do wycinania, nacinania i bigowania, pracujące w oparciu o wykrojnik zamontowany na cylindrze magnetycznym. Jest to idealne rozwiązanie do średnio- i wysokonakładowej produkcji naklejek, pudełek, etykiet czy kart z nieregularnymi kształtami. Maszyna swoją europejską premierę miała na...
Eticod i API Folie Polska: kompleksowa współpraca przy wdrożeniu technologii hot stampingu
W ostatnim czasie w drukarni Eticod z Katowic, specjalizującej się w produkcji różnego rodzaju etykiet (także wysoko uszlachetnionych), wdrożona została technologia tłoczenia folią na gorąco. W tym celu w 1. połowie roku uruchomione zostało pracujące w trybie off-line urządzenie do hot stampingu. Wówczas też rozpoczęły się testy folii i wszechstronne szkolenia dla osób...
Sinajet 0604MT w Poligrafii Małopolskiej
Ploter tnący to kolejna inwestycja nowosądeckiej drukarni Poligrafia Małopolska w rozbudowę własnego parku maszynowego. Grafmasz tym samym wdrożył kolejny ploter tnąco-bigujący 0604 MT. Instalacja miała miejsce w drugim kwartale 2022 roku.
Mimo niespokojnej sytuacji gospodarczej koncern Koenig & Bauer dzięki dobremu udanemu kwartałowi znajduje się na ścieżce wzrostu. Podobnie jak wiele przedsiębiorstw produkcyjnych, Koenig & Bauer wciąż znajduje się w sytuacji, w której z jednej strony ma do czynienia z wysokim portfelem zamówień, a z drugiej z wpływem wielu negatywnych czynników zewnętrznych, głównie po stronie...
Wytrzymałe etykiety z technologią Mark Andy – w odpowiedzi na zmiany klimatyczne
Podstawowe funkcje etykiet to dekorowanie produktu i dostarczanie konsumentom informacji na jego temat: od półek supermarketu, poprzez apteki czy systemy logistyczne, po różne sektory transportu. Dlatego tak ważna jest możliwość wykorzystania ich w różnych warunkach, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej jakości. Zdaniem firmy Mark Andy, rosnące oczekiwania, a...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2022 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764