logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Duplo Polska partnerem Canon RoadShow 2008

  PR 10.03.2008, przeczytano 518 razy

Firma Duplo Polska jest partnerem Canon RoadShow 2008, rozpoczętego 4 marca prezentacją w Gdańsku. Kolejne odsłony tej imprezy będą miały miejsce 6 marca w Poznaniu, 11 we Wrocławiu i 13 w Katowicach. Podczas wszystkich spotkań firma Duplo Polska prezentuje swoją ofertę i rozwiązania w zakresie obróbki wykończeniowej dla druku cyfrowego.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/duplo-polska-partnerem-canon-roadshow-2008,6928,artykul.html

Spotkanie w Gdańsku (w Hotelu Novotel Marina) rozpoczęły prezentacje firmy Canon dotyczące najnowszych rozwiązań do druku w kolorze, nowej koncepcji usługi serwisowej Canona e-Maintenance, a także systemu UniFlow.
Następnie Jacek Szcześniak z firmy Duplo Polska zaprezentował ofertę urządzeń Duplo, umożliwiających wykańczanie prac, jakie powstają w maszynach cyfrowych m.in. tych produkowanych przez Canona. Swoją prezentację rozpoczął od zdefiniowania finishingu i jego ogromnego znaczenia dla powodzenia całego procesu produkcyjnego. Istotnym bowiem, co podkreślał w swojej prezentacji, w każdej produkcji poligraficznej jest efekt końcowy tego, co jest wydrukowane i to na tym końcowym etapie rozpoczyna się – jak mówił - zarabianie pieniędzy.
Firma Duplo ma w swojej ofercie szereg rozwiązań zarówno dla druku cyfrowego, jak i dla tradycyjnego offsetu. Są wśród nich m.in. urządzenia do wykańczania broszur, umożliwiające oprawę klejoną, maszyny do cięcia wzdłużnego, poprzecznego oraz laminowania.
Podczas prezentacji firmy Duplo Polska w Gdańsku prezentowane było jedno z takich unikalnych, innowacyjnych i wielofunkcyjnych urządzeń – Docucutter DC-615 Pro. Umożliwia ono cięcie wzdłużne, poprzeczne, obcinanie oraz bigowanie w jednym przebiegu przy minimalnym wkładzie pracy ze strony operatora. Jest doskonałym, jak zapewniał prelegent, narzędziem do tworzenia wizytówek, pocztówek, ulotek, okładek na płyty CD i DVD, a także wszelkiego rodzaju broszur i materiałów marketingowych. Urządzenie zostało zaprojektowane dla rosnących potrzeb kolorowego druku cyfrowego. Zastosowanie tej maszyny w firmie poligraficznej redukuje czas produkcji, eliminuje odpady i błędy, zapewnia oszczędność czasu i pieniędzy.

Zaletą tego urządzenia, jak mówił Jacek Szcześniak, jest to, iż doskonale radzi sobie ono z mankamentami, jakie mogą towarzyszyć produkcji cyfrowej. Separujące noże powietrzne zainstalowane w podajniku eliminują problemy z nagromadzonymi ładunkami elektrostatycznymi. Dodatkowo system podawania z separacją wyróżnia się ultradźwiękowym wykrywaniem podwójnych arkuszy, co znacznie redukuje ilość odpadów. Arkusze są pojedynczo podawane od góry stosu, dzięki czemu eliminowane są wszelkie zarysowania i ścieranie się druku. DC-615 Pro zapamiętuje aż 80 różnych zadań, które są rozpoznawalne dzięki wykorzystaniu kodów kreskowych, pozwalających na identyfikację parametrów zadania. Urządzenie automatycznie reguluje i koryguje problem przesunięcia obrazu, za każdym razem pozycjonując miejsca obcinania, rozcinania i bigowania w zamierzonej pozycji, wyrównując ją do obrazu, a nie do arkusza. Dodatkową jego zaletą jest to, że wszystkie ustawienia maszyny mogą być regulowane automatycznie, a jego obsługa jest bardzo prosta.

Kolejna część gdańskiej prezentacji miała charakter warsztatowy. Uczestnicy spotkania - przede wszystkim przedstawiciele trójmiejskich drukarń - mogli na żywo przekonać się o zaletach prezentowanego przez firmę Duplo Polska urządzenia. Do ich dyspozycji byli przedstawiciele firmy, którzy udzielali odpowiedzi na zadawane podczas warsztatów pytania, których – w związku z dużym zainteresowaniem ofertą firmy Duplo – było wiele. Kolejne spotkania z cyklu Canon RoadShow będą miały podobny przebieg, a towarzyszący im przedstawiciele Duplo Polska prezentować będą podczas nich ofertę firmy, pozostając do dyspozycji wszystkich uczestników poszczególnych edycji.

Źródło: Duplo Polska

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

„Wszystko co pokazalibyśmy na targach drupa” – Agfa dla offsetu
Przez sześć dni, w okresie przypadającym na przełożone targi drupa, Agfa prezentowała w sposób zdalny swoje najnowsze rozwiązania dla druku offsetowego. Podczas dedykowanych sesji jej przedstawiciele zaprezentowali ofertę belgijskiego producenta uwzględniającą różne segmenty rynkowe, bazujące na offsecie. Każda z nich kończyła się pytaniami ze strony klientów biorących...
15 lat współpracy Totem.com.pl i Konica Minolta
Dla drukarni dziełowej Totem.com.pl rok 2020 jest wyjątkowy. Firma obchodzi w nim dwa jubileusze: 25-lecia istnienia oraz 15-lecia obecności na rynku cyfrowej produkcji dziełowej. Jak podkreśla Michał Rejnowski – prezes zarządu Totem.com.pl, od początku jej działalności związanej z drukiem cyfrowym Konica Minolta odgrywa tu strategiczną rolę w zakresie dostarczania innowacyjnych...
Karton z powłoką barierową – alternatywa dla tworzywa sztucznego
Polowanie na materiały, którymi można zastąpić plastik, jest bardzo intensywne. Po to, aby ludzkość mogła zmniejszyć ogromny wpływ, jaki stosowanie tworzyw sztucznych wywiera na środowisko naturalne, dla znalezienia odnawialnych alternatyw dla plastiku prace nad nowatorskimi rozwiązaniami prowadzi się na całym świecie,. Wypróbowuje się wiele rozwiązań, ale nadal nie...
Epson  SC-F10000: przemysłowa drukarka sublimacyjna
Firma Epson przedstawia swoją pierwszą 76-calową drukarkę wielkoformatową. SureColor SC-F10000 to zaawansowane urządzenie sublimacyjne opracowane z myślą o rynku produkcji tekstyliów, gdzie wysoka wydajność, szybkość i niezawodność mają kluczowe znaczenie dla sukcesu firmy. Liczne zastosowania obejmują: modę, odzież sportową, artykuły wyposażenia wnętrz, artykuły...
Krajarka Perfecta 132 Premium Line 2020 w Arctic Paper Kostrzyn
Krajarka Perfecta 132 Premium Line 2020 rozpoczęła niedawno pracę w zakładzie papierniczym Arctic Paper Kostrzyn SA. Dostawcą urządzenia była firma Avargraf, która mimo ograniczeń związanych ogólnoświatową  pandemią dostarczyła i wdrożyła urządzenie bez przeszkód i w terminie. Jak podkreślają jej obecni użytkownicy w kostrzyńskim zakładzie  – maszyna oferuje...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764