logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Duplo Polska podsumowuje udział w Festiwalu Druku

  PR 25.09.2017, przeczytano 1138 razy
ilustracjastrzałka

Duże zainteresowanie gości targowych (m.in. wydrukami z urządzenia Duplo DuSense DDC-810 - najnowszego rozwiązania w ofercie japońskiego producenta do lakierowania UV 3D, które do sprzedaży w Europie oficjalnie trafi jesienią tego roku), prezentowanymi w pracy „na żywo” urządzeniami do wykańczania, a także rozpoczęte rozmowy handlowe, z których wiele swój finał znajdzie już wkrótce – to tylko niektóre aspekty obecności Duplo Polska na Festiwalu Druku, jaki odbywał się we wrześniu br. w Warszawie.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/duplo-polska-podsumowuje-udzial-w-festiwalu-druku,33849,artykul.html

Firma zaprezentowała podczas tej imprezy szereg maszyn do bigowania, falcowania, banderolowania, a także wielozadaniowe urządzenia z serii Docucutter. Ciekawostką przyciągającą uwagę odwiedzających były także wydruki z urządzenia Duplo DuSense DDC-810 - najnowszego rozwiązania w ofercie japońskiego producenta, które do sprzedaży w Europie oficjalnie trafi jesienią tego roku, ale ma już wielu użytkowników w Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych, Włoszech, Francji, Izraelu i w Niemczech. Jak zapewnia dostawca, wszystkie firmy, które zdecydowały się na jego zakup są bardzo zadowolone z możliwości, jakie oferuje to rozwiązanie – przede wszystkim z faktu, że mogą proponować teraz swoim klientom produkt wyróżniający się spośród innych dostępnych na rynku. Efekt lakierowania wybiórczego 3D uzyskiwany jest w tej maszynie dzięki zastosowaniu najnowszych głowic drukujących, które umożliwiają tworzenie efektów o wysokiej rozdzielczości – 600 dpi. Co więcej - na jednym arkuszu można uzyskać różne grubości powłoki lakieru (która jest płynnie regulowana i mieści się w zakresie od 20 do 80 mikrometrów), a cały proces jest realizowany w jednym przebiegu. W drugim przebiegu grubość powłoki można podwoić do 160 mikrometrów. Technologia ta pozwala na łączenie na jednym obrazie jednolicie krytych powierzchni z drobnymi detalami, jak również daje możliwość uzyskania płynnie prowadzonych i delikatnych krzywych, odpowiadających rozmiarowi sześciopunktowej czcionki.

Urządzenie DDC-810 pracuje w oparciu o podciśnieniową technologię separacji arkuszy z ultradźwiękową detekcją podwójnych pobrań. Wysokość stosu podajnika wynosi tu 150 mm. Poprzez dodanie do wydruku trójwymiarowej, wyczuwalnej w dotyku powłoki, tworzy się uszlachetnione, przykuwające wzrok materiały. System Duplo DuSense łączy w sobie prostotę użytkowania i wysoką precyzję, będąc – jak zapewnia producent - niezwykle wydajnym rozwiązaniem, gwarantującym możliwość ekonomicznego wejścia na wymagający rynek, o czym już wkrótce będą mogli przekonać się także klienci z Polski.

W pracy „na żywo” natomiast goście odwiedzający stoisko Duplo Polska podczas Festiwalu Druku mogli zobaczyć m.in. bigówko-falcerkę Touchline CF-375 - zintegrowany system bigujący i falcujący, który łączy obie operacje w jednym procesie. Wykorzystuje on unikalne rozwiązanie, które doceniali odwiedzający stoisko, pozwalające na bigowanie bez pękania zadrukowanej powierzchni. Zastosowana w urządzeniu technologia pozwala na przyspieszenie procesu bigowania i umożliwia realizację prac z dokładnością do 0,1 mm. Nie mniejszym zainteresowaniem odwiedzających cieszył się również Docucutter 646iPro. Urządzenie - dedykowane dla krótkich serii i zróżnicowanych zleceń - stanowi odpowiedź na rosnące potrzeby rynku druku cyfrowego. Kolejne zaprezentowane przez Duplo rozwiązanie to Docucutter DC-616Pro - kompaktowe, wielozadaniowe urządzenie, umożliwiające realizację trzech procesów introligatorskich - cięcia, bigowania i perforacji - w jednym przebiegu. Firma zaprezentowała także banderolownicę oraz falcerkę DF-1200, przeznaczoną do obsługi wydruków cyfrowych.

- Dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili nasze stoisko podczas Festiwalu Druku. Były to dla nas bardzo miłe spotkania. Mamy nadzieję, że wielu z naszych gości zainspirowaliśmy do udoskonalenia swoich introligatorni, zaś innych do tego, by już wkrótce zainteresować się jeszcze bardziej naszą zupełnie nową propozycją. Mam tu na myśli urządzenie do lakierowania 3D - Duplo DuSense DDC-810 – które pozwoli jego użytkownikom wyróżnić się na niełatwym rynku zleceń. Tych, którzy nie zdążyli przyjechać na targi, zapraszamy do testowania rozwiązań z oferty Duplo Polska w naszym salonie wystawowym po wcześniejszym kontakcie z naszą firmą – podsumowuje Gabriela Swat, jej dyrektor zarządzająca.

Źródło: Duplo Polska

www.duplopolska.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Maszyny introligatorskie Grafmasz w Madimo
Drukarnia Madimo działa w Poznaniu, w obecnym kształcie, od 2013 roku. W ciągu ostatnich 12 miesięcy drukarnia poczyniła szereg inwestycji w rozbudowę własnego zaplecza introligatorskiego. Wśród zakupionych urządzeń znalazło się 5 rozwiązań  z oferty firmy Grafmasz.
Drukarnia Print Hero jako jedna z pierwszych w Polsce z Latexem R2000
Drukarnia Wielkoformatowa Print Hero działa w branży reklamowej od ponad 10 lat. Posiada własny park maszynowy, halę produkcyjną oraz urządzenia do procesu wykończeniowego. Od maja bieżącego roku, do tego grona dołącza najnowszy model serii latexowej HP Latex R2000 i tym samym wzbogaci on możliwości produkcyjne PRINT HERO między innymi o ekologiczny druk na podłożach płaskich....
Nilpeter świętuje setne urodziny firmy
1 maja 2019 roku w swojej siedzibie w duńskim Slagelse firma Nilpeter, założona w 1919 roku w Kopenhadze przez dwóch przyjaciół, obchodziła okrągłą, setną rocznicę istnienia. Przedsiębiorstwo do dzisiaj pozostaje w rękach rodziny założycieli i obecnie jest zarządzane przez trzecie (w osobie Larsa Eriksena) oraz czwarte (w osobie Petera Eriksena) pokolenie właścicieli. W...
W ramach transformacji cyfrowej Heidelberger Druckmaschinen AG (Heidelberg) systematycznie rozszerza swoje cyfrowe modele biznesowe. W ramach tej strategii firma nabyła start-up Crispy Mountain GmbH z Moguncji w Niemczech, który oferuje Keyline, opartą na chmurze platformę zarządzania drukarnią. Współpraca z Crispy Mountain pozwoli zaoferować platformę...
Koenig & Bauer o cyfrowej transformacji i Connected Services - cz. 2.
W dniach 16. i 17. maja pod hasłem „Koenig & Bauer 4.0 – druk akcydensowy & Connected Services“ firma Koenig & Bauer zaprezentowała specjalistom akcydensowym z całego świata swoją ofertę z zakresu transformacji cyfrowej oraz usług opartych o zbieranie danych.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2019 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764