logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Duplo Polska podsumowuje udział w Festiwalu Druku

  PR 25.09.2017, przeczytano 1121 razy
ilustracjastrzałka

Duże zainteresowanie gości targowych (m.in. wydrukami z urządzenia Duplo DuSense DDC-810 - najnowszego rozwiązania w ofercie japońskiego producenta do lakierowania UV 3D, które do sprzedaży w Europie oficjalnie trafi jesienią tego roku), prezentowanymi w pracy „na żywo” urządzeniami do wykańczania, a także rozpoczęte rozmowy handlowe, z których wiele swój finał znajdzie już wkrótce – to tylko niektóre aspekty obecności Duplo Polska na Festiwalu Druku, jaki odbywał się we wrześniu br. w Warszawie.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/duplo-polska-podsumowuje-udzial-w-festiwalu-druku,33849,artykul.html

Firma zaprezentowała podczas tej imprezy szereg maszyn do bigowania, falcowania, banderolowania, a także wielozadaniowe urządzenia z serii Docucutter. Ciekawostką przyciągającą uwagę odwiedzających były także wydruki z urządzenia Duplo DuSense DDC-810 - najnowszego rozwiązania w ofercie japońskiego producenta, które do sprzedaży w Europie oficjalnie trafi jesienią tego roku, ale ma już wielu użytkowników w Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych, Włoszech, Francji, Izraelu i w Niemczech. Jak zapewnia dostawca, wszystkie firmy, które zdecydowały się na jego zakup są bardzo zadowolone z możliwości, jakie oferuje to rozwiązanie – przede wszystkim z faktu, że mogą proponować teraz swoim klientom produkt wyróżniający się spośród innych dostępnych na rynku. Efekt lakierowania wybiórczego 3D uzyskiwany jest w tej maszynie dzięki zastosowaniu najnowszych głowic drukujących, które umożliwiają tworzenie efektów o wysokiej rozdzielczości – 600 dpi. Co więcej - na jednym arkuszu można uzyskać różne grubości powłoki lakieru (która jest płynnie regulowana i mieści się w zakresie od 20 do 80 mikrometrów), a cały proces jest realizowany w jednym przebiegu. W drugim przebiegu grubość powłoki można podwoić do 160 mikrometrów. Technologia ta pozwala na łączenie na jednym obrazie jednolicie krytych powierzchni z drobnymi detalami, jak również daje możliwość uzyskania płynnie prowadzonych i delikatnych krzywych, odpowiadających rozmiarowi sześciopunktowej czcionki.

Urządzenie DDC-810 pracuje w oparciu o podciśnieniową technologię separacji arkuszy z ultradźwiękową detekcją podwójnych pobrań. Wysokość stosu podajnika wynosi tu 150 mm. Poprzez dodanie do wydruku trójwymiarowej, wyczuwalnej w dotyku powłoki, tworzy się uszlachetnione, przykuwające wzrok materiały. System Duplo DuSense łączy w sobie prostotę użytkowania i wysoką precyzję, będąc – jak zapewnia producent - niezwykle wydajnym rozwiązaniem, gwarantującym możliwość ekonomicznego wejścia na wymagający rynek, o czym już wkrótce będą mogli przekonać się także klienci z Polski.

W pracy „na żywo” natomiast goście odwiedzający stoisko Duplo Polska podczas Festiwalu Druku mogli zobaczyć m.in. bigówko-falcerkę Touchline CF-375 - zintegrowany system bigujący i falcujący, który łączy obie operacje w jednym procesie. Wykorzystuje on unikalne rozwiązanie, które doceniali odwiedzający stoisko, pozwalające na bigowanie bez pękania zadrukowanej powierzchni. Zastosowana w urządzeniu technologia pozwala na przyspieszenie procesu bigowania i umożliwia realizację prac z dokładnością do 0,1 mm. Nie mniejszym zainteresowaniem odwiedzających cieszył się również Docucutter 646iPro. Urządzenie - dedykowane dla krótkich serii i zróżnicowanych zleceń - stanowi odpowiedź na rosnące potrzeby rynku druku cyfrowego. Kolejne zaprezentowane przez Duplo rozwiązanie to Docucutter DC-616Pro - kompaktowe, wielozadaniowe urządzenie, umożliwiające realizację trzech procesów introligatorskich - cięcia, bigowania i perforacji - w jednym przebiegu. Firma zaprezentowała także banderolownicę oraz falcerkę DF-1200, przeznaczoną do obsługi wydruków cyfrowych.

- Dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili nasze stoisko podczas Festiwalu Druku. Były to dla nas bardzo miłe spotkania. Mamy nadzieję, że wielu z naszych gości zainspirowaliśmy do udoskonalenia swoich introligatorni, zaś innych do tego, by już wkrótce zainteresować się jeszcze bardziej naszą zupełnie nową propozycją. Mam tu na myśli urządzenie do lakierowania 3D - Duplo DuSense DDC-810 – które pozwoli jego użytkownikom wyróżnić się na niełatwym rynku zleceń. Tych, którzy nie zdążyli przyjechać na targi, zapraszamy do testowania rozwiązań z oferty Duplo Polska w naszym salonie wystawowym po wcześniejszym kontakcie z naszą firmą – podsumowuje Gabriela Swat, jej dyrektor zarządzająca.

Źródło: Duplo Polska

www.duplopolska.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Sun Chemical poinformowała o podniesieniu – z dniem 15 maja 2019 roku – cen na produkowane przez firmę i oferowane na rynku północnoamerykańskim farby oraz lakiery utrwalane energią, jak również na lakiery wodne i solwentowe.
Océ Prostream 1000 przyspieszy produkcję wysokiej jakości książek
Canon prezentuje udoskonaloną drukarkę atramentową na papier ciągły Océ ProStream 1000 oraz informuje o dwóch instalacjach tego modelu u klientów z regionu EMEA, zajmujących się drukiem wydawniczym i promocyjnym.
Label Center wybiera system Durst Tau 330E
Inwestycja w jednoprzebiegową, cyfrową maszynę do druku w technologii inkjet Durst Tau 330E okazała się być najlepszą decyzją podjętą przez start-up Label Center, znajdującego się na krzywej zrównoważonego wzrostu i który szacuje, że jego liczba pracowników potroi się w przeciągu pięciu lat.
Podsumowanie 5 edycji konferencji Label Innovations
5. edycja konferencji Label Innovations odbyła się w duchu ekologicznych innowacji oraz kreatywnych inspiracji, której uczestnicy dali upust podczas warsztatów kreatywnych.
Siła spotkań na Targach Packaging Innovations: Podsumowanie
Międzynarodowe Targi Opakowań Packaging Innovations, które odbyły się w dniach 2-3 kwietnia 2019 r. w EXPO XXI Warszawa udowodniły, że jedna rozmowa lub jedno spotkanie warte jest więcej niż setki wysłanych maili. Świadczy o tym bardzo duże zainteresowanie Targami, które przez wielu uznawane są za najciekawsze wydarzenie branży opakowań w Europie Środkowej....
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2019 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764