logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Duplo w Drukarni Zapol

  PR 07.05.2015, przeczytano 2352 razy
ilustracjastrzałka

Inwestycja w system Duplo 5000, poczyniona niedawno w szczecińskiej firmie Zapol, nie tylko usprawniła proces produkcji w części związanej z obróbką introligatorską realizowaną w tej drukarni, ale również wpłynęła na jakość oferowanych przez nią usług. Dostawcą urządzenia była działająca od ponad 10 lat firma P&S Consulting Sp. z o.o. ze Szczecina – dealer Duplo Polska.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/duplo-w-drukarni-zapol,24793,artykul.html

Zapol od wielu lat systematycznie modernizuje i unowocześnia swój park maszynowy, starając się, aby pracowały w nim innowacyjne urządzenia, dzięki czemu drukarnia nieustająco się rozwija. Jedną z takich inwestycji był zakup systemu Duplo 5000 z dwiema wieżami i trójnożem, który usprawnił pracę w introligatorni tej firmy.

Drukarnia Zapol, wchodząca w skład Grupy Reklamowej Zapol, to obecnie jeden z największych i najnowocześniejszych zakładów poligraficznych w województwie zachodniopomorskim. Jej klienci to w większości instytucje państwowe i samorządowe, a sporą część zleceń uzyskuje w trybie przetargu. Podstawową działalnością firmy jest drukowanie i oprawa książek, broszur i czasopism. Zapol zajmuje się także redagowaniem, pełną obróbką DTP, projektowaniem oraz wydawaniem różnego rodzaju publikacji, a grupa reklamowa, w skład której wchodzi - produkowaniem i znakowaniem różnego typu gadżetów i upominków reklamowych. Jest też wydawcą własnych publikacji, które promują Szczecin i region zachodniopomorski. 

Firma powstała w 1992 roku. Park maszynowy tego zatrudniającego około 80 osób przedsiębiorstwa stanowią obecnie arkuszowe maszyny offsetowe w formacie B2, urządzenia cyfrowe oraz liczne urządzenia introligatorskie. Dzięki temu firma jest w stanie wykonać każde zlecenie we własnym zakresie, nawet wymagające wysublimowanych technik uszlachetniania. 

Jest to możliwe, ponieważ Zapol od lat inwestuje w innowacyjne rozwiązania podnoszące jakość i wydajność usług. Tak było również w przypadku zakupu systemu do oprawy zeszytowej Duplo 5000. Oferuje on tradycyjne odbieranie arkusz-po-arkuszu charakterystyczne dla offsetu, ale może też obsługiwać wydruki pochodzące z maszyn cyfrowych, dlatego jest – jak podaje jego producent – optymalnym rozwiązaniem dla drukarń o różnym profilu działalności, realizujących prace o różnorakim charakterze i nakładach. Charakteryzuje się krótkim czasem narządu i wysoką prędkością. Ta w pełni automatyczna, wysoko wydajna linia do oprawy zeszytowej oprawia do 5 000 broszur lub 10 000 zebranych zestawów na godzinę. Jej modułowa konstrukcja umożliwia drukarniom inwestowanie w ten system w zależności od ich potrzeb i możliwości, ponieważ można ją rozbudowywać wraz ze zmianą wymagań oraz rozwojem danego zakładu. System Duplo 5000 obsługuje takie aplikacje jak: broszury w formacie A4 i A5 o objętości do 100 stron, wszelkiego rodzaju raporty, instrukcje obsługi, katalogi, magazyny, materiały szkoleniowe czy broszury szyte oczkowo, a także szereg innych prac z zakresu szeroko pojętego akcydensu. 

„Jest nam bardzo miło, że mogliśmy dostarczyć wydajne rozwiązanie firmy Duplo do drukarni Zapol – mówi Marcin Prieditis z firmy P&S Consulting ze Szczecina. - Cieszy nas fakt, że coraz więcej drukarń zwraca uwagę na odpowiednie inwestowanie nie tylko w maszyny drukujące, ale także w introligatornię. Tu z pomocą przychodzi nasza oferta. Jako wieloletni partner firmy Xerox jakiś czas temu uzupełniliśmy ją m.in. o urządzenia do introligatorni firmy Duplo. Okazało się, że stanowią one doskonałe uzupełnienie potrzeb naszych klientów. Zapol był jednym z nich i cieszy nas fakt, że inwestycja ta przyniosła tej prężnie działającej na rynku drukarni kolejne sukcesy”.

Źródło: Duplo Polska Sp. z o.o.

www.duplopolska.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Brother Hoshizaki: platynowy certyfikat RBA dla fabryki w Japonii
Firma Brother Industries, Ltd. ogłosiła, że jej fabryka Hoshizaki (zlokalizowana w Minami-ku, Nagoya) otrzymała certyfikat Platinum, najwyższą ocenę w audycie Validated Assessment Program (VAP), który ocenia zgodność z Kodeksem Postępowania Responsible Business Alliance (RBA). Jest to czwarty zakład produkcyjny w Grupie Brother, który otrzymał certyfikat RBA i...
Jaka jest przyszłość sitodruku? API.PL w wizytą w Portugalii
W kwietniu API.PL miało przyjemność wspólnie z partnerami – ROQ International i Avient Corporation- organizować wydarzenie "Z Tradycją w Przyszłość". Zaproszono klientów związanych z sitodrukiem do Portugalii, by wspólnie przekonać się, jaka jest przyszłość tej techniki druku na tekstyliach. Podczas trzydniowego wydarzenia zaprezentowano...
Sztanca B2, system iSaddle Senshi - Duplo na targach drupa 2024
Firma Duplo, podczas zbliżających się targów drupa w Düsseldorfie, zaprezentuje nowe rozwiązania w swojej ofercie. Znajdą się wśród nich innowacyjna sztanca w formacie B2+ i rewolucyjny – jak zapewnia producent - system broszurujący iSaddle Senshi. Te i wiele innych urządzeń do wykańczania można będzie zobaczyć na stoisku A31 w hali nr 6.
Mark Andy: Open House w zakładzie Kingfisher Labels
Brytyjska drukarnia Kingfisher Labels po raz pierwszy w swojej historii zorganizowała spotkanie w formule Open House. Ponad 100 gości przybyło do jej nowego zakładu produkcyjnego w Bristol, by wziąć udział w prezentacji najnowszych rozwiązań technologicznych wdrożonych przez tę firmę. W centrum uwagi gości Kingfisher Labels znalazła się m.in. cyfrowa maszyna hybrydowa Mark Andy...
Należąca do Stora Enso celulozownia Skutskär (zlokalizowana we wschodniej części Szwecji) specjalizuje się w wytwarzaniu celulozy higienicznej, przeznaczonej do produkcji różnego rodzaju wyrobów higieny osobistej (także chłonnych np. pieluch). Firma podkreśla, że znajdują tu zastosowanie wszystkie elementy drzew. Zakład w Skutskär ma za sobą długą drogę...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764