logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Durst Rho 351R – rolowy ploter UV

  PR 17.02.2010, przeczytano 2267 razy
ilustracjastrzałka

Durst Rho 351R to ploter UV drukujący z roli na rolę o szerokości zadruku 350 cm. Wydajność sięgająca 170 m2/h zostawia w tyle wszystkie konkurencyjne rozwiązania.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/durst-rho-351r--rolowy-ploter-uv,10229,artykul.html

Rho 351R to alternatywne dla dużych ploterów solwentowych rozwiązanie. Idealne dla druku siatek, banerów, plandek, namiotów, balonów, backlitów, blockoutów, itd... Słowem iście produkcyjne, uniwersalne rozwiązanie.

Wydajność ponad wszystko
„Trzysta-pięćdziesiątka”, tak jak cała linia ploterów Rho wyposażona jest technologię Quadro Array. Opatentowana przez firmę Durst macierzowa budowa głowic pozwala na szybki zadruk bez utraty jakości. Głowice Rho 351R, a może być ich w zależności od konfiguracji 8 lub 16, drukują w stałej, rzeczywistej rozdzielczości 400 lub 600 dpi. Jest to wystarczająca jakość aby uzyskać ostre 4-punktowe napisy, wobec tego wydruki nadają się do zastosowań wewnętrznych oraz zewnętrznych. Wydajność maksymalna plotera to 171 m2/h.

Jak już wspomniano ploter może zadrukowywać materiały o szerokości do 3.50 metra, ciężarze do 300 kg i gramaturze nawet do 980 g/m2. Durst Rho 351R ma także możliwość jednoczesnego druku na 2 rolkach o szerokości do 1.60 metra i o różnej średnicy! Produktywność urządzenia wzrasta dzięki funkcji pomijania koloru białego - karetka omija niedrukowane obszary w obu osiach.

Rho 351R posiada magnetyczny system prowadzenia karetki, która porusza się dzięki siłom elektromagnetycznym przez co trwałość i precyzja jest o wiele większa niż w tradycyjnych rozwiązaniach. Elementy konstrukcji, jak np. szyna karetki plotera wykonane są z takiego samego aluminium znanego z konstrukcji lotniczych.

Atramenty UV i kolory
Durst Rho 351R, drukuje „zielonymi” (ekologicznymi, nie posiadającymi lotnych związków organicznych) atramentami UV utwardzanymi na powierzchni materiału w procesie polimeryzacji. Po nałożeniu atramentu, lampy UV „naświetlają” warstwę farby, która łączy się w sposób trwały z podłożem. Taki wydruk jest wysoce odporny na ścieranie i inne czynniki, przez co może być stosowany w aplikacjach zewnętrznych i wewnętrznych. To co odróżnia druk UV od solwentowego to fakt iż wydruk jest gotowy do użycia bezpośrednio po zdjęciu z maszyny.

Każdy z kolorów dostarczany jest w bezzwrotnych 5-litrowych zbiornikach, które uzupełniają 10-litrowe zbiorniki z danym kolorem atramentu. „351” to maszyna 4-kolorowa z możliwością druku kolorem białym, kolorami spotowymi lub lakierem bezbarwnym. Użycie kolorów dodatkowych nie wpływa na spadek prędkości druku.

Oprogramowanie
Oprogramowanie Dursta (oparte na ripie Caldera) posiada ciekawą funkcję 2-krotnego wzmacniania koloru przy druku na materiale do podświetleń (backlit). Z innych ciekawych funkcji oprogramowania możemy wymienić tryb druku błyszczący/matowy, jednoczesny proces ripowania, transferu danych i drukowania, kontrolę zużycia atramentu, powiadomienia SMS i wiele innych. Ploter wyposażony jest standardowo w wydajną stację roboczą i 19-calowy, dotykowy panel sterowania.

Ploter 24/7 czyli produkcyjny
Durst Rho 351R to ploter dla dużych drukarni wielkoformatowych, agencji reklamowych i producentów plandek, namiotów i balonów. Uniwersalny charakter maszyny w połączeniu z wysoką jakością i rewelacyjną jakością druku powoduje, że Rho 351R jest dobrym wyborem dla dynamicznie rozwijających się firm.

Wyłącznym dystrybutorem ploterów UV firmy Durst w Polsce jest Atrium Centrum Ploterowe.

Źródło: Atrium
www.atrium.com.pl


avatar użytkownika
+ + + + + + +

Tekst opublikował użytkownik: atrium

(ATRIUM Centrum Ploterowe sp. z o.o.)

atrium o sobie:

W maju 1993 roku powstała firma - Atrium Centrum Ploterowe. Od początku działalności, jest czołowym dostawcą maszyn i materiałów do druku wielkoformatowego.

Atrium jest wyłącznym dystrybutorem japońskich ploterów MUTOH a także takich marek jak EFI, SUMMA, NEOLT, ONYX i wiele innych.

Obecnie Atrium zatrudnia ponad 100 pracowników w całym kraju. Główna siedziba firmy znajduje się w Opolu. Do dyspozycji naszych klientów pozostają także oddziały: w Warszawie, Gdańsku, Poznaniu i Krakowie.

Więcej informacji o użytkowniku

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Black Friday i Cyber Monday, a reklamodawcy
Szaleństwo zakupów w ostatnich dniach listopada ogarnia polski internet. Efekt Black Friday i Cyber Monday nie jest może w Polsce tak silny, jak choćby w USA, jednak ma widoczny wpływ na zachowania zakupowe Polaków, którzy chętniej niż w innych okresach roku przeglądają strony z kategorii “Zakupy online”. Handlowe święto zauważają rzecz jasna również reklamodawcy –...
Dane z raportu o sytuacji społeczno-gospodarczej woj. podlaskiego z 2021 r. wskazują, że obecnie jest to jedno z najstarszych województw Polski. Od wielu lat niezmiennie rośnie tam liczba osób w wieku 65 plus. Niestety, prawdopodobnie rośnie też skala przemocy wobec starszych osób. Trudności z oszacowaniem skali związane są z tym, że rzadko jest zgłaszana.
3 000 przedsiębiorców w 11. edycji Akademii e-marketingu
Przez cały 2023 rok, w największych miastach w Polsce odbywały się darmowe szkolenia dla przedsiębiorców z sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Wydarzenia zorganizowano w ramach 11. edycji Akademii e-marketingu, która jest cyklem spotkań edukacyjnych poświęconych budowaniu strategii promocji firmy w Internecie. Właściciele małych i średnich biznesów...
Itel przedstawia nowe logo
itel, marka z segmentu „inteligentnego życia”, specjalizująca się w oferowaniu przystępnych cenowo i wysokiej jakości konsumenckich produktów elektronicznych, informuje o transformacyjnej inicjatywie odświeżenia marki, która obejmuje nowe logo i wizerunek. Decyzja ta sygnalizuje przełomowy moment w historii firmy, łącząc nowoczesną estetykę z jej...
Monika Brzózka mówczynią TEDxWarsawWomen 2023
Monika Brzózka, Chief Financial & Operating Officer VMLY&R Poland, będzie prelegentką konferencji TEDxWarsawWomen 2023. 
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2023 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764