logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Durst zaprezentował najnowocześniejsze urządzenia UV na targach Fespa 2011

  PR 28.06.2011, przeczytano 2754 razy
ilustracjastrzałka

Podczas tegorocznej edycji targów Fespa 2011, czołowy producent urządzeń do druku w technologii UV zaprezentował najnowocześniejsze urządzenia swojej myśli technicznej.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/durst-zaprezentowal-najnowoczesniejsze-urzadzenia-uv-na-targach-fespa-2011,12788,artykul.html

Stoisko austriacko-włoskiego producenta ploterów UV było jednym z najbardziej widocznych i odwiedzanych na tegorocznej Fespie. Durst zaprezentował swoje 3 topowe drukarki: rolowego Rho 500R, linię produkcyjną Rho 1000L oraz Omegę 1 – pierwszy zaawansowany ploter typu „entry level”.

Omega 1 – ploter UV „dla każdego”
Omega 1 daje możliwość wejścia w produkcyjny druk UV bez gigantycznych nakładów finansowych, gwarantując jednocześnie najwyższą dla marki jakość, solidność, stabilność i wydajność.

Durst Omega 1 został zaprojektowany na rynek „entry level”. Jest to nowa koncepcja firmy Durst, która chce zaproponować urządzenie niedrogie, szybko dostępne, a zarazem wyposażone w najnowsze i najlepsze technologie wykorzystywane przez największe maszyny UV Durst Rho. Jednakże Omega 1 bazuje na 10 letnim doświadczeniu producenta i nie traci na tym na niezawodności i solidności, gdyż te atuty są dla włosko-austriackiego producenta priorytetowe. 

Omega 1 to ploter o wysokiej rozdzielczości druku. Nowoczesne głowice greyscalowe drukują w maksymalnej rozdzielczości aż 1728 dpi. Za wysoką jakość prowadzenia głowic odpowiada magnetyczny napęd, który w odróżnieniu od mechanicznego gwarantuje jeszcze wyższą precyzję i powtarzalność druku. 

Nowy Durst to maszyna, którą można zamówić w kilku wariantach kolorystycznych. Atramenty UV dostarczane są w 1 litrowych, bezzwrotnych opakowaniach. Te ekologiczne tusze mogą być uzupełniane w czasie druku. Oprócz standardowego wariantu 4-kolorowego, maszynę można „doposażyć” w kolory dodatkowe LC, LM czy też kolory z palety PCA: pomarańcz i fiolet które podwyższają dostępny gamut kolorystyczny o kilkanaście procent. Dodatkowy kolor biały może funkcjonować w wersji z nadrukiem lub poddrukiem. Jako element uszlachetniający wydruki można wykorzystać inny „kolor” - bezbarwny lakier. Na koniec nie można zapomnieć o kolejnej nowości – kolorze szarym, który idealnie sprawdza się w drukach w skali szarości, czy też innych trudnych gradientach.

Ploter UV Omega 1 to maszyna drukująca na materiałach płaskich takich jak: Kapa, Forex, Dibond, drewno, karton i innych o maksymalnej grubości 5 cm. Omega 1 błyskawicznie może się przezbroić w system rolowy umożliwiający zadruk na banerach, foliach, papierach, tekstyliach i innych mediach powlekanych i niepowlekanych o szerokości do 160 cm i nieograniczonej długości.

Rho 500R – druk z roli albo z trzech
Durst Rho 500R wyposażony jest system druku Quadro Array 30D. Opatentowana przez firmę Durst technologia charakteryzuje macierzową budową głowic co umożliwia druk w wysokich prędkościach bez utraty jakości. Wszystko głowice Rho drukują w stałej, rzeczywistej rozdzielczości 600 dpi i posiadają podwójną liczbę 2048 dysz na każdy kolor. Rozdzielczość ta daje możliwość druku grafiki oglądanej zarówno z bliska jak i z dużej odległości, przez co wydruki z Rho 500R mogą trafić do wnętrz (krawędzie są ostre, małe napisy są czytelne) jak i na zewnątrz jako reklama wielkoformatowa.

Rho 500R to ploter 6-kolorowy, oprócz standardowej palety CMYK ma możliwość druku kolorami: LC, LM, białym oraz kolorami spotowymi. Specyficzną dla Dursta cechą jest brak spadku prędkości przy druku w trybie 6 kolorowym.

Atutem ploterów Rho jest także magnetyczny system prowadzenia karetki. Ta porusza się dzięki siłom elektromagnetycznym a nie mechanicznym przez co trwałość i precyzja jest o wiele większa niż w tradycyjnych rozwiązaniach. Elementy konstrukcji, jak np. szyna karetki plotera wykonane są z takiego samego aluminium, który używany jest w przemyśle lotniczym.

Nowy Durst to rolowy ploter o szerokości zadruku 520 cm szerokości banerów, plandek i siatek na fasady. Maksymalny ciężar roli wynosi 500 kg! Ploter posiada także możliwość jednoczesnego zadruku 3 rol o szerokości do 160 cm, mogą to być papiery, folie, tkaniny, backlity, banery i inne materiały. Warto zaznaczyć, że na tych trzech rolach nie muszą być drukowane te same grafiki. Oprogramowanie udostępnia w tym przypadku 3 niezależne kolejki druku. 

Rho 1000 L – prawdziwa linia produkcyjna
Ważący 7.5 tony monstrum, o szerokości ponad 7 metrów - Durst RHO 1000 - to ploter stuprocentowo produkcyjny. Dzięki systemowi druku ciągłego, zadrukowuje ona standardowej wielkości płyty o wymiarach 125 x 80 cm (= 1 metr kwadratowy) z prędkością 600 egzemplarzy na godzinę (600 m2/h). Za tak wysoką wydajnością stoi kilka czynników...

System Continous Board Printing umożliwia druk bez jakichkolwiek przerw związanych z podawaniem kolejnych płyt. Rho 1000 radzi sobie z tym sposób automatyczny – ploter zadrukowuje jedną płytę za drugą – dzięki czemu ponad 99 procent czasu wykorzystywane jest przez proces druku. Wyeliminowany został proces „masking” znany z konkurencyjnych rozwiązań, co skraca do minimum czas potrzebny na rozruch. Drugą istotną zaletą jest możliwość zintegrowania systemu podawania z metodami i systemami druku offsetowego oraz sitodrukowego!

Ploter wyposażony jest w dwa stoły po których materiał „wchodzi” do maszyny i z którego jest „wyrzucany”. Durst RHO 1000 przyjmuje materiały o szerokości do 250 cm i wadze płyty do 50 kg (w wersji Industry do 120 kg). Stoły umożliwiają zastosowanie materiałów o różnej elastyczności i długości. Spektrum zastosowań jest więc bardzo duże, RHO 1000 może zadrukowywać różnego rodzaje tworzywa, pleksi, płyty, kartony a także aluminium czy inne materiały płaskie, także o nieregularnej strukturze o grubości do 4 cm (w wersji Industry do 7 cm). Daje to możliwość realizowania różnego rodzaju zleceń danego klienta.

Ploter Durst RHO 1000 jest skonstruowany do produkcyjnego cyklu pracy 24/7. Z jego możliwości skorzystają duże drukarnie wielkoformatowe, drukarnie offsetowe, sitodrukowe i opakowaniowe, chcące osiągnąć przewagę konkurencyjną, zminimalizować koszty, rozwinąć możliwości produkcyjne a także sprostać rosnącym wymaganiom rynku. 

Wyłącznym dystrybutorem ploterów UV marki Durst w Polsce jest Atrium Centrum Ploterowe.

Źródło: Atrium
www.atrium.com.pl


PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Folie magnetyczne Coala MagForce dostępne w Antalis
Antalis wprowadza na rynek Coala MagForce, folię magnetyczną nowej generacji, która zapewnia większą siłę trzymania przy jednoczesnej redukcji wagi.
21 czerwca br. Shell wystartował z akcją promocyjną, w ramach której klubowicze Shell ClubSmart mogą zaoszczędzić do 40 gr na litrze paliwa. Z oferty można skorzystać przez 7 dni w tygodniu, tankując minimum 10 l wskazanego paliwa. Promocja potrwa do 15 września 2024 r.
Sekretne zakupy zwierząt domowych w kampanii Frisco
Sklep internetowy Frisco poszerza ofertę asortymentową produktów dla zwierząt domowych. Kategoria Dla Zwierząt obejmuje teraz szeroki wybór karm i przysmaków. To odpowiedź na zapotrzebowanie klientów na kompleksowe zakupy online również dla czworonożnych członków rodziny. W nowej kampanii „Sekretne zakupy zwierząt domowych” lider...
AMS: efektywnościowe rozliczanie retargetowanych reklam wideo
Efektywnościowy model rozliczenia Cost Per View (CPV) jest już dostępny w AMS w retargetingu reklamy OOH na urządzenia mobilne i uwzględnia tylko spoty reklamowe obejrzane w całości.
Saatchi & Saatchi kampanią loterii konsumenckiej OBI
Agencja Saatchi & Saatchi (Publicis Groupe) odpowiada za koncept strategiczno-kreatywny oraz realizację materiałów kampanii promującej „Wielką Loterię w aplikacji heyOBI”. Działania obejmują telewizję, social media oraz content video.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764