logo
WIEDZA
Polska reklama i poligrafiaWIEDZA

PORADA: Duże litery blokowe z taśmy Alurapid

   29.08.2003, przeczytano 9141 razy

Będę wykonywał litery w systemie Alurapid o wysokości ok. 200cm. Napis będzie stojący umieszczony na dachu budynku. Wykonywałem tego typu litery ale o wysokości do 100 cm. Myślę, że sama konstrukcja liter w tym formacie nie różni się od liter 100 centymetrowych, oprócz konieczności zastosowania grubszej pleksi. Mam problem z konstrukcją, a konkretnie chodzi mi o sposób mocowania konstrukcji do liter.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/duze-litery-blokowe-z-tasmy-alurapid,1793,artykul.html

ODPOWIEDŹ:
Litery wykonuje się dokładnie tak samo. Mocowanie najlepiej, najszybciej i najtaniej wykonać za pomocą śrub i podkładek łączących plecy litery ( PCV ) z konstrukcją.


avatar użytkownika
+ + +

Tekst opublikował użytkownik: Arkadiusz Trojanowski

Więcej informacji o użytkowniku

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz
avatar użytkownika
,

Pprzy tak dużych literach zwłaszcza gdy taśma ma szer 14 cm to litery "ostro pracują na wietrze" i są narażone na uszkodzenia ( rozwarstwia się czło liter od taśmy). Ja stosuję 2cm paski aluminiowego kątownika 10cm jako wzmocnienie tyłu litery z taśmą .Wzmacnia on konstrukcję litery na znacznie większej powierzchni. Mocuję go w miejscach mało widocznych co nie wpływa na estetykę litery.

Najnowsze w tym dziale

Wykorzystanie prac stworzonych dla agencji we własnym portfolio
Dostałam propozycję pracy dla agencji reklamowej. Będę jednak też nadal tworzyła jako freelancer. Czy mogę wykorzystywać przygotowane dla agencji materiały w moim portfolio?
„Dama z Łasiczką” w reklamie piwa: Jak zdobyć zgodę?
Chcę wykorzystać „Damę z łasiczką” do plakatu reklamującego piwo. Od kogo mogę uzyskać na to zgodę?
Odszkodowanie za zmiany w projekcie plakatu
Zaprojektowałam serię plakatów na festiwal filmowy. Zaakceptowali mój projekt i zapłacili mi wynagrodzenie. Niedawno zostały opublikowane, wiszą też na słupach ogłoszeniowych. Proporcje oraz kolorystyka zostały zmienione i w konsekwencji dalece odbiegają od przygotowanych przez mnie projektów. Nie pytali mnie o zgodę, czy w związku z tym mogę żądać odszkodowania?
Czy do oklejenia auta lepiej można zastosować folię odblaskową wylewaną Oralite 5400? Czy jest trwalsza niż Reflekton? Na samochodzie jest małe przetłoczenie ale to nie przeszkadzało przy klejeniu. Chodzi mi o trwałość i odporność na warunki pogodowe.
Mam do oklejenia kaseton podświetlany z pleksi przezroczystej. Logo klienta jest dosyć proste: czarne tło i biały napis. Jak przykleić od środka czarne tło z wyciętym napisem przy pomocy folii transportowej? Na mokro czy na sucho? Jeśli na mokro to jaki środek do tego użyć?
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2023 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764