logo
WIADOMOŚCI

Dwa razy Duplo w drukarni All - Service

Mateusz Zawiślak  PR 08.06.2017, przeczytano 588 razy
ilustracjastrzałka
Dwa razy Duplo w drukarni All - Service

Nowe możliwości – to największa korzyść, jaką odniosła firma all-service po zakupie urządzeń z oferty Duplo - Docucuttera DC-646Pro i systemu broszurującego 600i z trójnożem. Inwestycje wpłynęły korzystnie również na czas wykonania zamówień oraz ich jakość.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/dwa-razy-duplo-w-drukarni-all---service,32757,artykul.html

Krótkie terminy realizacji, wysoka jakość druku, specjalistyczne doradztwo – to atuty all-service – agencji reklamowej i drukarni z Zielonej Góry, obsługującej firmy i instytucje z całej Polski. Choć pozyskuje ona zlecenia głównie drogą internetową, poprzez portal web-to-print.pl, równie chętnie nawiązuje kontakty z klientami w sposób tradycyjny. A tych stale przybywa – w skali roku ich ilość wzrasta aż o trzydzieści do czterdziestu procent. Niektórzy z kontrahentów all-service współpracują z drukarnią od początku jej istnienia.

Firma istnieje już trzynaście lat, a jeszcze dłużej z branżą poligraficzną związany jest jej właściciel, Łukasz Bobrowski. Aby sprostać wyzwaniom rynku, all-service nieustannie się rozwija. Obecnie drukarnia dysponuje tak rozbudowanym i nowoczesnym parkiem maszynowym (opartym na maszynach cyfrowych), że jest w stanie zrealizować zlecenie dla klienta w ciągu zaledwie kilku godzin.

- Jest to możliwe – jak podkreśla pan Łukasz – między innymi dzięki ostatnim inwestycjom w urządzenia z oferty Duplo. Maszyny tego producenta były mi znane od dawna, jednak początkowo skusiłem się na konkurencyjny sprzęt. Nie spełnił on jednak moich wymagań, więc sięgnąłem po rozwiązania z wyższej półki, czyli systemy Duplo. Okazały się one niezawodne i zapewniły nam dużo wyższą wydajność. Urządzenia te umożliwiły nam także realizację wielu zleceń, które do tej pory były dla nas niewykonalne, mam na myśli przede wszystkim większe nakłady, których wykończanie, przy ówczesnych możliwościach, zajmowało nam bardzo dużo czasu. Teraz niektóre produkty, na przykład wizytówki, możemy wykonywać niemalże od ręki. Również czas realizacji zleceń na broszury skrócił się kilkukrotnie.

All-service rozpoczęło swoją aktywność jako agencja reklamowa w 2004 roku. - Szybko rozszerzyliśmy działalność o nowe usługi, nie tylko z zakresu reklamy i identyfikacji wizualnej, ale także poligrafii. Przez wszystkie te lata zrealizowaliśmy setki projektów i jesteśmy obecnie jedną z największych agencji reklamowych w  Zielonej Górze. Naszym klientom zapewniamy kompleksową obsługę - od profesjonalnego doradztwa, przez proces tworzenia projektu, w którym uczestniczą, aż po realizację. Dokładamy wszelkich starań, by wciąż unowocześniać park maszynowy i automatyzować produkcję tak, aby możliwe było zachowanie jak najwyższej jakości usług.

Drukarnia wyposażona była w kilka maszyn cyfrowych, jednak dział introligatorski all-service nie nadążał za ich możliwościami. - Procesy cięcia, bigowania, perforacji, broszurowania trwały za długo – mówi szef. - Po zakupie systemów Duplo maksymalnie je uprościliśmy i znacząco przyspieszyliśmy.

Użytkownik Docucuttera DC-646Pro, pierwszego z zakupionych przez pana Łukasza urządzeń, może wprowadzać dane i realizować wybrany proces bezpośrednio z poziomu maszyny. Przede wszystkim zaś może zapisywać w jego pamięci własne programy, co znacznie ułatwia realizację zleceń powtarzalnych. Sprzęt ten posiada kamerę – czytnik kodu, który wcześniej, podczas drukowania, należy nanieść na arkusz. Po zeskanowaniu znacznika system ładuje odpowiedni program i realizuje proces zgodnie z zapisanymi wcześniej ustawieniami.

- Maszyna jest intuicyjna, podobnie zresztą jak system broszurujący 600i z trójnożem, który zakupiliśmy w ostatnim czasie. To jedna z priorytetowych cech urządzeń, na które się decydujemy, bo intuicyjna obsługa znacząco wpływa na czas realizacji zleceń. Owszem, mogliśmy zdecydować się na rozwiązania konkurencyjne, jednak ich przygotowanie do procesów wykończania naszych produktów wymaga sporo czasu. Z Duplo wszystko odbywa się sprawnie i szybko.

System broszurujący Duplo 600i – kolejna z zakupionych przez all-service maszyn - jest dedykowany do oprawy zeszytowej i produkcji broszur w formacie albumowym.

- System ten zapewnia bardzo precyzyjne szycie katalogów – zapewnia właściciel. - Jego działanie oparte jest na wieży podciśnieniowej, która pobiera po kilka lub po jednym arkuszu papieru z każdej półki. Na razie wystarcza nam jedna, ale jeśli tylko pojawi się konieczność powiększenia sprzętu o kolejne wieże - Duplo daje nam taką możliwość. Modułowość rozwiązań tego dostawcy bardzo sobie cenimy.

Właściciel firmy, podsumowując swoje ostatnie inwestycje, podkreśla zadowolenie z obu maszyn.

- Widzimy teraz – mówi - jak znacząco zwiększyły one nasze możliwości, przede wszystkim w zakresie wydajności. Przed nami nowe wyzwania, które teraz możemy śmielej realizować. Po przeprowadzce do nowej, większej siedziby, kolejny raz postawiliśmy na rozwój i w tym kierunku, bacznie przyglądając się potrzebom rynku i naszych klientów, będziemy dalej podążać.

Źródło: Duplo Polska

www.duplopolska.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale:

Canon podczas Cutting Edge
W dniach 13-15 marca 2018 r. w ośrodku Customer Experience Center w Venlo w Holandii odbyła się druga edycja wydarzenia Cutting Edge, podczas którego zaprezentowane zostały najnowsze innowacje w zakresie rozwiązań do cyfrowego druku na papier cięty.
Accurio Press C3070/3080: Nowość Konica Minolta
Konica Minolta wprowadziła serię urządzeń Accurio Press C3070/3080 do kolorowego druku cyfrowego, przeznaczoną dla drukarni, centralnych działów reprograficznych (CRD), agencji reklamowych oraz wysokonakładowych środowisk biurowych. Nowe maszyny, wyposażone w wiele funkcji przeznaczonych do finishingu wydruków, są kompatybilne z debiutującym niedawno inteligentnym modułem zarządzania k...
Canon: atramenty Iquarius MX trzeciej generacji
Canon zaprezentował dziś atramenty iQuarius MX trzeciej generacji do cyfrowych systemów druku na papier cięty Océ VarioPrint i-series, które zostały opracowane z myślą o klientach drukujących wysokiej jakości materiały graficzne na offsetowych papierach powlekanych.
„Taking Print Further” – Forum Technologiczne firmy Kodak w Rochester
W dniach 28 lutego – 1 marca br. w siedzibie firmy Kodak w Rochester (USA) odbyło się Forum Technologiczne, w którym wzięli udział przybyli z całego świata przedstawiciele drukarń, analitycy branżowi oraz reprezentanci prasy branżowej. Dwudniowe spotkanie stało się okazją do zaprezentowania najnowszych rozwiązań amerykańskiego producenta w zakresie płyt bezprocesowych, druku cyfrowego or...
Sun Chemical znajdzie się wśród wystawców targów Deco ’18, jakie odbywać się będą w dniach 7-9 kwietnia br. w Columbus w stanie Ohio (USA). Firma zaprezentuje na nich szerokie portfolio swoich rozwiązań, dedykowanych zadrukowywaniu i uszlachetnianiu szkła. Będą wśród nich organiczne farby sitodrukowe UV, spreje do wstępnego przygotowania podłoża oraz produkty umożliwiające uzyskanie efektów spec...
 
Signs.pl - Portal polskiej reklamy wizualnej © 1997-2018 ICOS. Wszystkie prawa zastrzeżone