logo
WIADOMOŚCI

Dwa razy Duplo w drukarni All - Service

Mateusz Zawiślak  PR 08.06.2017, przeczytano 616 razy
ilustracjastrzałka

Nowe możliwości – to największa korzyść, jaką odniosła firma all-service po zakupie urządzeń z oferty Duplo - Docucuttera DC-646Pro i systemu broszurującego 600i z trójnożem. Inwestycje wpłynęły korzystnie również na czas wykonania zamówień oraz ich jakość.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/dwa-razy-duplo-w-drukarni-all---service,32757,artykul.html

Krótkie terminy realizacji, wysoka jakość druku, specjalistyczne doradztwo – to atuty all-service – agencji reklamowej i drukarni z Zielonej Góry, obsługującej firmy i instytucje z całej Polski. Choć pozyskuje ona zlecenia głównie drogą internetową, poprzez portal web-to-print.pl, równie chętnie nawiązuje kontakty z klientami w sposób tradycyjny. A tych stale przybywa – w skali roku ich ilość wzrasta aż o trzydzieści do czterdziestu procent. Niektórzy z kontrahentów all-service współpracują z drukarnią od początku jej istnienia.

Firma istnieje już trzynaście lat, a jeszcze dłużej z branżą poligraficzną związany jest jej właściciel, Łukasz Bobrowski. Aby sprostać wyzwaniom rynku, all-service nieustannie się rozwija. Obecnie drukarnia dysponuje tak rozbudowanym i nowoczesnym parkiem maszynowym (opartym na maszynach cyfrowych), że jest w stanie zrealizować zlecenie dla klienta w ciągu zaledwie kilku godzin.

- Jest to możliwe – jak podkreśla pan Łukasz – między innymi dzięki ostatnim inwestycjom w urządzenia z oferty Duplo. Maszyny tego producenta były mi znane od dawna, jednak początkowo skusiłem się na konkurencyjny sprzęt. Nie spełnił on jednak moich wymagań, więc sięgnąłem po rozwiązania z wyższej półki, czyli systemy Duplo. Okazały się one niezawodne i zapewniły nam dużo wyższą wydajność. Urządzenia te umożliwiły nam także realizację wielu zleceń, które do tej pory były dla nas niewykonalne, mam na myśli przede wszystkim większe nakłady, których wykończanie, przy ówczesnych możliwościach, zajmowało nam bardzo dużo czasu. Teraz niektóre produkty, na przykład wizytówki, możemy wykonywać niemalże od ręki. Również czas realizacji zleceń na broszury skrócił się kilkukrotnie.

All-service rozpoczęło swoją aktywność jako agencja reklamowa w 2004 roku. - Szybko rozszerzyliśmy działalność o nowe usługi, nie tylko z zakresu reklamy i identyfikacji wizualnej, ale także poligrafii. Przez wszystkie te lata zrealizowaliśmy setki projektów i jesteśmy obecnie jedną z największych agencji reklamowych w  Zielonej Górze. Naszym klientom zapewniamy kompleksową obsługę - od profesjonalnego doradztwa, przez proces tworzenia projektu, w którym uczestniczą, aż po realizację. Dokładamy wszelkich starań, by wciąż unowocześniać park maszynowy i automatyzować produkcję tak, aby możliwe było zachowanie jak najwyższej jakości usług.

Drukarnia wyposażona była w kilka maszyn cyfrowych, jednak dział introligatorski all-service nie nadążał za ich możliwościami. - Procesy cięcia, bigowania, perforacji, broszurowania trwały za długo – mówi szef. - Po zakupie systemów Duplo maksymalnie je uprościliśmy i znacząco przyspieszyliśmy.

Użytkownik Docucuttera DC-646Pro, pierwszego z zakupionych przez pana Łukasza urządzeń, może wprowadzać dane i realizować wybrany proces bezpośrednio z poziomu maszyny. Przede wszystkim zaś może zapisywać w jego pamięci własne programy, co znacznie ułatwia realizację zleceń powtarzalnych. Sprzęt ten posiada kamerę – czytnik kodu, który wcześniej, podczas drukowania, należy nanieść na arkusz. Po zeskanowaniu znacznika system ładuje odpowiedni program i realizuje proces zgodnie z zapisanymi wcześniej ustawieniami.

- Maszyna jest intuicyjna, podobnie zresztą jak system broszurujący 600i z trójnożem, który zakupiliśmy w ostatnim czasie. To jedna z priorytetowych cech urządzeń, na które się decydujemy, bo intuicyjna obsługa znacząco wpływa na czas realizacji zleceń. Owszem, mogliśmy zdecydować się na rozwiązania konkurencyjne, jednak ich przygotowanie do procesów wykończania naszych produktów wymaga sporo czasu. Z Duplo wszystko odbywa się sprawnie i szybko.

System broszurujący Duplo 600i – kolejna z zakupionych przez all-service maszyn - jest dedykowany do oprawy zeszytowej i produkcji broszur w formacie albumowym.

- System ten zapewnia bardzo precyzyjne szycie katalogów – zapewnia właściciel. - Jego działanie oparte jest na wieży podciśnieniowej, która pobiera po kilka lub po jednym arkuszu papieru z każdej półki. Na razie wystarcza nam jedna, ale jeśli tylko pojawi się konieczność powiększenia sprzętu o kolejne wieże - Duplo daje nam taką możliwość. Modułowość rozwiązań tego dostawcy bardzo sobie cenimy.

Właściciel firmy, podsumowując swoje ostatnie inwestycje, podkreśla zadowolenie z obu maszyn.

- Widzimy teraz – mówi - jak znacząco zwiększyły one nasze możliwości, przede wszystkim w zakresie wydajności. Przed nami nowe wyzwania, które teraz możemy śmielej realizować. Po przeprowadzce do nowej, większej siedziby, kolejny raz postawiliśmy na rozwój i w tym kierunku, bacznie przyglądając się potrzebom rynku i naszych klientów, będziemy dalej podążać.

Źródło: Duplo Polska

www.duplopolska.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale:

Stora Enso partnerem strategicznym 11. Kongresu Rynku FMCG
10 maja br. w Warszawie odbył się 11. Kongres Rynku FMCG zorganizowany przez Wydawnictwo Gospodarcze (Wiadomości Handlowe). Wzięło w nim udział niemal 900 uczestników, co czyni go jedną z najważniejszych tego rodzaju imprez w Europie Środkowo-Wschodniej, skierowaną do firm działających na rynku dóbr szybko zbywalnych. Stora Enso była partnerem strategicznym kongresu, a przedstawici...
Noc w Muzeum Papiernictwa
Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju serdecznie zaprasza na Noc Muzeów – kolejna edycja już w sobotę 19 maja w godz. 19:00-22:00. Tym razem pod hasłem „Czerpiąc z naszych korzeni”.
The Art of The New – Ricoh Open Day
24 maja w Ricoh Technology Center w Warszawie planowany jest The Art of The New – Ricoh Open Day. Podczas wydarzenia odbędzie się pierwsza w Polsce prezentacja najnowszego systemu na papier cięty Ricoh PRO C7200x z piątą stacją na toner specjalny. Uczestnicy spotkania będą mieli także okazję wziąć udział w warsztatach poświęconych RODO oraz nowoczesnym technikom sprzedaży. ...
Ploter Agfa Jeti Tauro H3300 LED  do hybrydowego druku inkjet UV
W trakcie wystawy Fespa 2018 w ofercie firmy Agfa oficjalnie zadebiutuje kolejny wielkoformatowy ploter bazujący na energooszczędnej technologii inkjet UV – Jeti Tauro H3300 LED. Ma on stanowić kwintesencję hasła nowej kampanii belgijskiego producenta - Extreme (Extreme Quality – Extreme Productivity, czyli najwyższa jakość – najwyższa wydajność). Jej start przewidziano na berlińskie targi. ...
Po raz kolejny Agfa znajdzie się wśród wystawców targów Fespa, jakie w tym roku odbywać się będą w dniach 15-18 maja w Berlinie. Jej stoisko (nr A57 w pawilonie 1.1) będzie odzwierciedleniem filozofii, jaka przyświeca firmie w działalności na rynku wielkoformatowego druku cyfrowego. Inicjując kampanię Extreme (nawiązującą do haseł najwyższej jakości i wydajności), Agfa zaprezentuje ...
 
poniedziałek 21.05.2018, 147 gości [ lista ]
Signs.pl - Portal polskiej reklamy wizualnej © 1997-2018 ICOS. Wszystkie prawa zastrzeżone