logo
WIEDZA
Polska reklama i poligrafiaWIEDZA

PORADA: Dwa sposoby na usunięcie folii z karoserii

   26.07.2007, przeczytano 50334 razy

Jak usunąć folię reklamową z karoserii samochodu nie niszcząc lakieru?


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/dwa-sposoby-na-usuniecie-folii-z-karoserii,5882,artykul.html

ODPOWIEDŹ:
No cóż... Zerwać! Są dwie podstawowe metody: mechaniczna i termiczna.

Do mechanicznego usuwania folii stosuje się nożyk, palce lub bardziej wyrafinowane narzędzia jak specjalne tarcze do usuwania resztek folii. Przy usuwaniu metodą termiczną używa się opalarki, parownicy lub specjalnej tarczy do zdzierania folii.


avatar użytkownika
+ + + + + +

Tekst opublikował użytkownik: Krzysztof WolskiKrzysztof Wolski o sobie:

Kompetencje:
- rodzaje i właściwości folii samoprzylepnych
- techniki nanoszenia folii
- wycinanie grafiki ploterem
- reklamy z folii na pojazdach

Więcej informacji o użytkowniku

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz
avatar użytkownika
,

Trzecią metodą (niestety drogą, choć czasami jedyną, gdy folia kruszy się małymi kawałeczkami) jest środek do usuwania folii 3M w formie żelu, który przenikając przez powierzchnię folii pcv rozmiękcza folię oraz klej pod nią ułatwiając usunięcie. Stosowanie środka wymaga sprawdzenia czy nie reaguje na niego lakier np. na niewidocznej powierzchni. Nie sprawdza się przy foliach o niejednorodnej budowie np. odblaskowych.

avatar użytkownika
,

Jest jeszcze trzeci sposób - Vinyl-off który wymyślili za Oceanem. Wyczytałem ich reklamę w SignCrafcie.Wystarczy spsikać, odczekać kilka minut i ściągać folię i oszczędzić 90% czasu. I niie trzeba używać temperatury
Fajnie brzmi, ale nie próbowałem. Jest strona, gdzie mozna kupić www.westendproducts.com/vinyloff.htm

avatar użytkownika
,

Proszę o rozwinięcie terminu: specjalna tarcza do ździerania folii. co to takiego jak to działa i gdzie to sie kupuje?
pozdrawiam
dominik

avatar użytkownika
,

Osobiście używam wyłącznie jednego sposobu, który sprawdza mi się : narzędziem są moje paznokcie zamiast jakiegokolwiek nożyka i... ręce. Do zmywania kleju używam benzyny lakowej oraz denaturatu. Opalarki nigdy nie biorę do ręki, jeśli już to suszarkę do włosów. Pozdrawiam.

,

Są jeszcze specyjalne płyny do usuwania folii,smaruje się i folia niemal sama schodzi,czyli są 3 sposoby na usunięcie folii.

avatar użytkownika
,

po zerwaniu paru kilometrów powiem bo już na tym nie zarabiam. Folię zdzierasz najlepiej na ciepło / nie gorąco/ i tu pomaga myjka ciśnieniowa na gorąco lub opalarka trzymana we wprawnej dłoni. Następnie kupujesz w hurtowni z farbami rozpuszczalnik o nazwie ksylen i tym usuwasz wszelkie pozostałości kleju bez naruszania lakieru i zmiany kolorów el. plastikowych auta. Użyj do tego spryskiwacza i papierowych ręczników lub dużo bawełnianych szmatek.
A jeżeli chodzi o chemię dedykwaną to Oracal/Lambda i Avery mają specjalne płyny. Nie powiem skuteczne ale niestety drogie. Usuwanie kleju z metalowych tablic płyn K3 w hurtowniach sitodrukowych.

Najnowsze w tym dziale

Wykorzystanie prac stworzonych dla agencji we własnym portfolio
Dostałam propozycję pracy dla agencji reklamowej. Będę jednak też nadal tworzyła jako freelancer. Czy mogę wykorzystywać przygotowane dla agencji materiały w moim portfolio?
„Dama z Łasiczką” w reklamie piwa: Jak zdobyć zgodę?
Chcę wykorzystać „Damę z łasiczką” do plakatu reklamującego piwo. Od kogo mogę uzyskać na to zgodę?
Odszkodowanie za zmiany w projekcie plakatu
Zaprojektowałam serię plakatów na festiwal filmowy. Zaakceptowali mój projekt i zapłacili mi wynagrodzenie. Niedawno zostały opublikowane, wiszą też na słupach ogłoszeniowych. Proporcje oraz kolorystyka zostały zmienione i w konsekwencji dalece odbiegają od przygotowanych przez mnie projektów. Nie pytali mnie o zgodę, czy w związku z tym mogę żądać odszkodowania?
Czy do oklejenia auta lepiej można zastosować folię odblaskową wylewaną Oralite 5400? Czy jest trwalsza niż Reflekton? Na samochodzie jest małe przetłoczenie ale to nie przeszkadzało przy klejeniu. Chodzi mi o trwałość i odporność na warunki pogodowe.
Mam do oklejenia kaseton podświetlany z pleksi przezroczystej. Logo klienta jest dosyć proste: czarne tło i biały napis. Jak przykleić od środka czarne tło z wyciętym napisem przy pomocy folii transportowej? Na mokro czy na sucho? Jeśli na mokro to jaki środek do tego użyć?
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2023 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764