logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Dwa Złote Medale targów Poligrafia 2009 dla innowacyjnych rozwiązań firmy Kodak

  PR 18.06.2009, przeczytano 3031 razy
ilustracjastrzałka

Kwietniowe targi Poligrafia 2009 w Poznaniu zakończyły się dużym sukcesem dla firmy Kodak, której dwa rozwiązania zostały uhonorowane Złotymi Medalami.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/dwa-zlote-medale-targow-poligrafia-2009-dla-innowacyjnych-rozwiazan-firmy-kodak,9126,artykul.html

Te prestiżowe nagrody zostały przyznane za innowacyjny system wielowymiarowego druku Kodak NexPress Dimensional Printing System, pozwalający drukarzom na uzyskiwanie efektów trójwymiarowych, oraz za termiczną płytę drukową Kodak Electra XD. Złote Medale zostały uroczyście wręczone podczas Wieczoru Wystawców, zorganizowanego 22 kwietnia na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Pierwsze z nagrodzonych rozwiązań – Kodak NexPress Dimensional Printing System – otwiera przed firmami poligraficznymi zupełnie nowe możliwości w zakresie tworzenia efektów specjalnych w druku cyfrowym. System umożliwia zastosowanie niezwykłych, trójwymiarowych efektów w drukowanym tekście i zdjęciach, dzięki czemu zleceniodawcy mają możliwość zamawiania materiałów reklamowych czy informacyjnych w nietuzinkowy sposób wyróżniających się na tle innych tego typu dokumentów. Ten przyciągający uwagę efekt może zostać uzyskany na zadrukowanym w cyfrowej technologii arkuszu w procesie jednoprzebiegowym, zaś jego wartość dodaną stanowi możliwość wprowadzenia personalizowanych danych. Dzięki temu, że cała obróbka dokumentu odbywa się w trybie inline, wydajność procesu pozostaje na niezmienionym poziomie, a dokumenty są wzbogacane o niezwykłe efekty wizualne.

Drugi z nagrodzonych produktów – płyta termiczna Kodak Electra XD – zdaniem producenta zapewnia niezwykłą stabilność procesów przygotowania i drukowania, oferując wysoką rozdzielczość, wydajność i rygor kolorystyczny przy realizacji całego nakładu. Dzięki stałej reprodukcji punktów rastrowych, płyta Electra XD gwarantuje zachowanie odpowiednich parametrów w procesie prepressu, redukując konieczność interwencji operatora i czas przygotowania materiałów do druku. Dzięki właściwym parametrom, użytkownicy płyt Kodak Electra XD otrzymują produkt o wyższej jakości i produktywności.

Mówi Swapan Chaudhuri, Country Manager w firmie Kodak Polska: Nagroda przyznana naszej rewolucyjnej technologii druku wielowymiarowego to kolejne potwierdzenie zaangażowania firmy Kodak w tworzenie innowacyjnych rozwiązań dla branży poligraficznej. W obecnym klimacie ekonomicznym, drukarze w jeszcze większym stopniu muszą polegać na swoich partnerach technologicznych, których zadaniem jest dostarczanie nowych i kreatywnych rozwiązań pozwalających na rozszerzenie portfolio usług świadczonych przez firmy poligraficzne. Kodak NexPress Dimensional Printing System jest właśnie tego rodzaju rozwiązaniem – pozwala drukarzom na wyprzedzenie konkurencji, umożliwiając osiągnięcie dodatkowych przychodów dzięki wprowadzeniu do swojej oferty nowych, niedostępnych do tej pory aplikacji.

Źródło: Kodak Polska

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz
avatar użytkownika
,

TArgi Innowacja ok ale mało odwiedzających. www.producthero.pl

avatar użytkownika
,

Targi ok ale mało odwiedzających. Więcej o innowajci na www.producthero.pl

avatar użytkownika
,

Targi ok ale mało widzów. Więcej o innowajci na www.producthero.pl

Najnowsze w tym dziale

Artlab.pl rozbudowuje park maszynowy o dwa nowe plotery Agfa
W ostatnim czasie w warszawskiej drukarni wielkoformatowej Artlab.pl rozpoczęły pracę – w zaledwie miesięcznym odstępie – dwa nowe wielkoformatowe plotery marki Agfa. Z myślą o usprawnieniu obsługi podłoży giętkich w trybie „z roli na rolę” pojawił się tu model Anapurna RTR3200i LED, do którego wkrótce dołączyło urządzenie z płaskim...
Heidelberg wprowadza pakiet działań zwiększających rentowność
Zarząd Heidelberger Druckmaschinen AG (Heidelberg) przyjął szeroko zakrojony pakiet działań w celu krótkoterminowej redukcji kosztów strukturalnych i długoterminowej poprawy rentowności Spółki. Koncentracja na zyskownej działalności podstawowej i systematyczna praca nad kosztami mają na celu poprawę EBITDA o 100 mln EUR, z wyłączeniem wyniku...
Innowacje w maszynach Speedmaster
Całkowicie przeprojektowana generacja Prinect Press Center z nowym systemem operacyjnym Speedmaster zapewnia funkcjonalność Push to Stop i połączenie z chmurą Prinect dla każdego Speedmastera.
Zakończenie procesu zmierzającego do stworzenia nowej struktury udziałowców Grupy Antalis poprzez zawarcie umowy z Kokusai Pulp and Paper na zakup wszystkich akcji będących w posiadaniu spółki Sequana, głównego akcjonariusza Antalis, jak również podpisanie umowy kupna wszystkich akcji będących w posiadaniu banku Bpifrance Participations, a także...
Czas przejść do drukowania z mniejszą ilością lub całkowicie bez IPA?
Szanowni Państwo, Wyjątkowa sytuacja międzynarodowa związana z pandemią koronawirusa doprowadziły do znacznych ograniczeń w dostawach oraz dużego wzrostu cen alkoholu izopropylowego (IPA).
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764