logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Dwa Złote Medale targów Poligrafia 2009 dla innowacyjnych rozwiązań firmy Kodak

  PR 18.06.2009, przeczytano 3139 razy
ilustracjastrzałka

Kwietniowe targi Poligrafia 2009 w Poznaniu zakończyły się dużym sukcesem dla firmy Kodak, której dwa rozwiązania zostały uhonorowane Złotymi Medalami.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/dwa-zlote-medale-targow-poligrafia-2009-dla-innowacyjnych-rozwiazan-firmy-kodak,9126,artykul.html

Te prestiżowe nagrody zostały przyznane za innowacyjny system wielowymiarowego druku Kodak NexPress Dimensional Printing System, pozwalający drukarzom na uzyskiwanie efektów trójwymiarowych, oraz za termiczną płytę drukową Kodak Electra XD. Złote Medale zostały uroczyście wręczone podczas Wieczoru Wystawców, zorganizowanego 22 kwietnia na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Pierwsze z nagrodzonych rozwiązań – Kodak NexPress Dimensional Printing System – otwiera przed firmami poligraficznymi zupełnie nowe możliwości w zakresie tworzenia efektów specjalnych w druku cyfrowym. System umożliwia zastosowanie niezwykłych, trójwymiarowych efektów w drukowanym tekście i zdjęciach, dzięki czemu zleceniodawcy mają możliwość zamawiania materiałów reklamowych czy informacyjnych w nietuzinkowy sposób wyróżniających się na tle innych tego typu dokumentów. Ten przyciągający uwagę efekt może zostać uzyskany na zadrukowanym w cyfrowej technologii arkuszu w procesie jednoprzebiegowym, zaś jego wartość dodaną stanowi możliwość wprowadzenia personalizowanych danych. Dzięki temu, że cała obróbka dokumentu odbywa się w trybie inline, wydajność procesu pozostaje na niezmienionym poziomie, a dokumenty są wzbogacane o niezwykłe efekty wizualne.

Drugi z nagrodzonych produktów – płyta termiczna Kodak Electra XD – zdaniem producenta zapewnia niezwykłą stabilność procesów przygotowania i drukowania, oferując wysoką rozdzielczość, wydajność i rygor kolorystyczny przy realizacji całego nakładu. Dzięki stałej reprodukcji punktów rastrowych, płyta Electra XD gwarantuje zachowanie odpowiednich parametrów w procesie prepressu, redukując konieczność interwencji operatora i czas przygotowania materiałów do druku. Dzięki właściwym parametrom, użytkownicy płyt Kodak Electra XD otrzymują produkt o wyższej jakości i produktywności.

Mówi Swapan Chaudhuri, Country Manager w firmie Kodak Polska: Nagroda przyznana naszej rewolucyjnej technologii druku wielowymiarowego to kolejne potwierdzenie zaangażowania firmy Kodak w tworzenie innowacyjnych rozwiązań dla branży poligraficznej. W obecnym klimacie ekonomicznym, drukarze w jeszcze większym stopniu muszą polegać na swoich partnerach technologicznych, których zadaniem jest dostarczanie nowych i kreatywnych rozwiązań pozwalających na rozszerzenie portfolio usług świadczonych przez firmy poligraficzne. Kodak NexPress Dimensional Printing System jest właśnie tego rodzaju rozwiązaniem – pozwala drukarzom na wyprzedzenie konkurencji, umożliwiając osiągnięcie dodatkowych przychodów dzięki wprowadzeniu do swojej oferty nowych, niedostępnych do tej pory aplikacji.

Źródło: Kodak Polska

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz
avatar użytkownika
,

TArgi Innowacja ok ale mało odwiedzających. www.producthero.pl

avatar użytkownika
,

Targi ok ale mało odwiedzających. Więcej o innowajci na www.producthero.pl

avatar użytkownika
,

Targi ok ale mało widzów. Więcej o innowajci na www.producthero.pl

Najnowsze w tym dziale

Światowa premiera maszyny Varijet 106 firmy Koenig & Bauer Durst
W Radebeul k. Drezna odbyła się światowa premiera maszyny VariJET 106 firmy Koenig & Bauer Durst, towarzyszyły jej ekskluzywne pokazy na żywo. Modułowa cyfrowa maszyna drukująca typu single-pass przeznaczona dla rynku pudełek składanych powstała we współpracy pomiędzy firmami Koenig & Bauer i Durst.
Grupa Rossmann inwestuje w maszynę Corrucut firmy Koenig & Bauer
Przedsiębiorstwo ROMCARTON S.A., należące do francuskiej grupy Rossmann, inwestuje w maszynę CorruCUT firmy Koenig & Bauer. Posiadająca siedem zespołów drukujących maszyna będzie najdłuższym jak do tej pory urządzeniem CorruCUT. Latem przyszłego roku ma ono już podjąć produkcję w rumuńskiej miejscowości Popesti-Leordeni w pobliżu Bukaresztu, w jednym z...
Graphic Packaging Holding uzyskał zgody na nabycie AR Packaging
Spółka Graphic Packaging Holding (NYSE: GPK), („Graphic Packaging”), czołowy dostawca ekologicznych opakowań z włókien naturalnych dla producentów żywności, napojów, gastronomii oraz wytwórców innego rodzaju wyrobów konsumenckich, ogłosiła dziś uzyskanie wszystkich zgód niezbędnych do sfinalizowania planowanego nabycia. Sfinalizowanie transakcji planuje się na listopad...
Broszura „Wypełnianie i amortyzacja”
Dobór odpowiedniego opakowania to jeden z kluczowych czynników, wpływających na bezpieczeństwo pakowanych i magazynowanych produktów. Niemniej istotny jest wybór właściwego materiału amortyzującego czy wypełniającego wolną przestrzeń.
Sztywna elastyczność, czyli przyszłość tektury falistej na rynku opakowaniowym i nowe perspektywy
Digitalizacja i gwałtowny rozwój e-commerce z jednej strony oraz większa niż kiedykolwiek świadomość wyborów zakupowych wśród klientów z drugiej – nowe globalne i lokalne uwarunkowania rynku znajdują bardzo wyraźne odzwierciedlenie w przemyśle opakowań. Konica Minolta Business Solutions podjęła się diagnozy sektora i na tej bazie przygotowała katalog rozwiązań na miarę...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2021 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764