logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Dwa Złote Medale targów Poligrafia 2009 dla innowacyjnych rozwiązań firmy Kodak

  PR 18.06.2009, przeczytano 3055 razy
ilustracjastrzałka

Kwietniowe targi Poligrafia 2009 w Poznaniu zakończyły się dużym sukcesem dla firmy Kodak, której dwa rozwiązania zostały uhonorowane Złotymi Medalami.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/dwa-zlote-medale-targow-poligrafia-2009-dla-innowacyjnych-rozwiazan-firmy-kodak,9126,artykul.html

Te prestiżowe nagrody zostały przyznane za innowacyjny system wielowymiarowego druku Kodak NexPress Dimensional Printing System, pozwalający drukarzom na uzyskiwanie efektów trójwymiarowych, oraz za termiczną płytę drukową Kodak Electra XD. Złote Medale zostały uroczyście wręczone podczas Wieczoru Wystawców, zorganizowanego 22 kwietnia na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Pierwsze z nagrodzonych rozwiązań – Kodak NexPress Dimensional Printing System – otwiera przed firmami poligraficznymi zupełnie nowe możliwości w zakresie tworzenia efektów specjalnych w druku cyfrowym. System umożliwia zastosowanie niezwykłych, trójwymiarowych efektów w drukowanym tekście i zdjęciach, dzięki czemu zleceniodawcy mają możliwość zamawiania materiałów reklamowych czy informacyjnych w nietuzinkowy sposób wyróżniających się na tle innych tego typu dokumentów. Ten przyciągający uwagę efekt może zostać uzyskany na zadrukowanym w cyfrowej technologii arkuszu w procesie jednoprzebiegowym, zaś jego wartość dodaną stanowi możliwość wprowadzenia personalizowanych danych. Dzięki temu, że cała obróbka dokumentu odbywa się w trybie inline, wydajność procesu pozostaje na niezmienionym poziomie, a dokumenty są wzbogacane o niezwykłe efekty wizualne.

Drugi z nagrodzonych produktów – płyta termiczna Kodak Electra XD – zdaniem producenta zapewnia niezwykłą stabilność procesów przygotowania i drukowania, oferując wysoką rozdzielczość, wydajność i rygor kolorystyczny przy realizacji całego nakładu. Dzięki stałej reprodukcji punktów rastrowych, płyta Electra XD gwarantuje zachowanie odpowiednich parametrów w procesie prepressu, redukując konieczność interwencji operatora i czas przygotowania materiałów do druku. Dzięki właściwym parametrom, użytkownicy płyt Kodak Electra XD otrzymują produkt o wyższej jakości i produktywności.

Mówi Swapan Chaudhuri, Country Manager w firmie Kodak Polska: Nagroda przyznana naszej rewolucyjnej technologii druku wielowymiarowego to kolejne potwierdzenie zaangażowania firmy Kodak w tworzenie innowacyjnych rozwiązań dla branży poligraficznej. W obecnym klimacie ekonomicznym, drukarze w jeszcze większym stopniu muszą polegać na swoich partnerach technologicznych, których zadaniem jest dostarczanie nowych i kreatywnych rozwiązań pozwalających na rozszerzenie portfolio usług świadczonych przez firmy poligraficzne. Kodak NexPress Dimensional Printing System jest właśnie tego rodzaju rozwiązaniem – pozwala drukarzom na wyprzedzenie konkurencji, umożliwiając osiągnięcie dodatkowych przychodów dzięki wprowadzeniu do swojej oferty nowych, niedostępnych do tej pory aplikacji.

Źródło: Kodak Polska

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz
avatar użytkownika
,

TArgi Innowacja ok ale mało odwiedzających. www.producthero.pl

avatar użytkownika
,

Targi ok ale mało odwiedzających. Więcej o innowajci na www.producthero.pl

avatar użytkownika
,

Targi ok ale mało widzów. Więcej o innowajci na www.producthero.pl

Najnowsze w tym dziale

Firma Koenig & Bauer Durst zapowiada beta testy na maszynie Varijet 106
Firma Koenig & Bauer Durst na początek przyszłego roku zapowiada wprowadzenie na rynek maszyny VariJET 106 poprzez przeprowadzenie jej pierwszej instalacji u klienta. Oficjalna prezentacja maszyny nastąpi podczas targów drupa w Düsseldorfie, które zostały przesunięte na 20. do 30. kwietnia 2021.
Rapida 106X – nowy standard wydajności w druku przemysłowym
Koenig & Bauer prezentuje nowy model High-End pracujący w zakresie średnich formatów.
Konica Minolta wprowadza na rynek Workplace Hub Pro
Konica Minolta poszerzy swoją ofertę Digital Workplace o nowy produkt - Workplace Hub Pro, który wzmocni kompleksową ofertę IT dla małych i średnich firm (SMB).
Zakłady Stora Enso w Langerbrugge: nowe „życie” kubków papierowych
Zakłady Stora Enso w belgijskim Langerbrugge to jedna z największych papierni w Europie, rocznie wytwarzająca ok. 540 tys. ton papierów pochodzących z recyklingu. Od pewnego czasu prowadzone tu były testy uwzględniające wykorzystanie zużytych kubków papierowych do produkcji papierów magazynowych. Jak informuje Stora Enso, zakończyły się one sukcesem, a nowy,...
Essentra Packaging i maszyna fleksograficzna Nilpeter „All New” FA-17
W firmie Essentra Packaging z Lublina, należącej do międzynarodowej grupy Essentra, pracuje od pewnego czasu nowa, 17-calowa maszyna fleksograficzna FA-17 marki Nilpeter. Urządzenie, wyposażone w liczne opcje i funkcje automatyzujące oraz usprawniające proces drukowania, znacząco zwiększyło potencjał produkcyjny tego przedsiębiorstwa pod względem realizowanej tu produkcji...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764