logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Dwa Złote Medale targów Poligrafia 2009 dla innowacyjnych rozwiązań firmy Kodak

  PR 18.06.2009, przeczytano 3085 razy
ilustracjastrzałka

Kwietniowe targi Poligrafia 2009 w Poznaniu zakończyły się dużym sukcesem dla firmy Kodak, której dwa rozwiązania zostały uhonorowane Złotymi Medalami.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/dwa-zlote-medale-targow-poligrafia-2009-dla-innowacyjnych-rozwiazan-firmy-kodak,9126,artykul.html

Te prestiżowe nagrody zostały przyznane za innowacyjny system wielowymiarowego druku Kodak NexPress Dimensional Printing System, pozwalający drukarzom na uzyskiwanie efektów trójwymiarowych, oraz za termiczną płytę drukową Kodak Electra XD. Złote Medale zostały uroczyście wręczone podczas Wieczoru Wystawców, zorganizowanego 22 kwietnia na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Pierwsze z nagrodzonych rozwiązań – Kodak NexPress Dimensional Printing System – otwiera przed firmami poligraficznymi zupełnie nowe możliwości w zakresie tworzenia efektów specjalnych w druku cyfrowym. System umożliwia zastosowanie niezwykłych, trójwymiarowych efektów w drukowanym tekście i zdjęciach, dzięki czemu zleceniodawcy mają możliwość zamawiania materiałów reklamowych czy informacyjnych w nietuzinkowy sposób wyróżniających się na tle innych tego typu dokumentów. Ten przyciągający uwagę efekt może zostać uzyskany na zadrukowanym w cyfrowej technologii arkuszu w procesie jednoprzebiegowym, zaś jego wartość dodaną stanowi możliwość wprowadzenia personalizowanych danych. Dzięki temu, że cała obróbka dokumentu odbywa się w trybie inline, wydajność procesu pozostaje na niezmienionym poziomie, a dokumenty są wzbogacane o niezwykłe efekty wizualne.

Drugi z nagrodzonych produktów – płyta termiczna Kodak Electra XD – zdaniem producenta zapewnia niezwykłą stabilność procesów przygotowania i drukowania, oferując wysoką rozdzielczość, wydajność i rygor kolorystyczny przy realizacji całego nakładu. Dzięki stałej reprodukcji punktów rastrowych, płyta Electra XD gwarantuje zachowanie odpowiednich parametrów w procesie prepressu, redukując konieczność interwencji operatora i czas przygotowania materiałów do druku. Dzięki właściwym parametrom, użytkownicy płyt Kodak Electra XD otrzymują produkt o wyższej jakości i produktywności.

Mówi Swapan Chaudhuri, Country Manager w firmie Kodak Polska: Nagroda przyznana naszej rewolucyjnej technologii druku wielowymiarowego to kolejne potwierdzenie zaangażowania firmy Kodak w tworzenie innowacyjnych rozwiązań dla branży poligraficznej. W obecnym klimacie ekonomicznym, drukarze w jeszcze większym stopniu muszą polegać na swoich partnerach technologicznych, których zadaniem jest dostarczanie nowych i kreatywnych rozwiązań pozwalających na rozszerzenie portfolio usług świadczonych przez firmy poligraficzne. Kodak NexPress Dimensional Printing System jest właśnie tego rodzaju rozwiązaniem – pozwala drukarzom na wyprzedzenie konkurencji, umożliwiając osiągnięcie dodatkowych przychodów dzięki wprowadzeniu do swojej oferty nowych, niedostępnych do tej pory aplikacji.

Źródło: Kodak Polska

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz
avatar użytkownika
,

TArgi Innowacja ok ale mało odwiedzających. www.producthero.pl

avatar użytkownika
,

Targi ok ale mało odwiedzających. Więcej o innowajci na www.producthero.pl

avatar użytkownika
,

Targi ok ale mało widzów. Więcej o innowajci na www.producthero.pl

Najnowsze w tym dziale

Pionierski rozwój - druk cyfrowy na elastycznych i rozciągliwych foliach
Koenig & Bauer rozpoczyna współpracę na rzecz dalszego rozwoju RotaJET
Pandemia Covid 19, która w ostatnich tygodniach ponownie zaostrzyła swój przebieg w większości krajów, podobnie jak w wielu innych sektorach odcisnęła wyraźne piętno także na wynikach biznesowych Grupy Koenig & Bauer. W trzecim kwartale poziom zamówień spadł o 13,8% w stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego do poziomu 232,6 mln EUR, z kolei...
Automatyczna linia do oprawy w spiralę zamykaną PBW 580S w firmie Ornavi
Firma Ornavi z siedzibą w Kielcach w województwie świętokrzyskim swoją działalność rozpoczęła w 1994 i od tego czasu funkcjonuje z sukcesami na rynku poligraficznym świadcząc usługi dla drukarni i agencji reklamowych.
Konica Minolta rozszerza rodzinę Bizhub
Firma Konica Minolta rozszerza ofertę sprzętu drukującego z nowej rodziny EagleH-BK o sześć kolejnych modeli. Monochromatyczne drukarki A3 bizhub 750i, bizhub 650i oraz bizhub 450i – wchodzą do sprzedaży już dziś. Kolejne – bizhub 550i, 360i oraz 300i – swoją premierę będą miały na przełomie grudnia 2020/stycznia 2021.
Firma Kram z ploterem Valiani Optima 80 dostarczonym przez Grafmasz
Wzrost zainteresowania opakowaniami produkowanymi przez KRAM skłonił firmę do powzięcia decyzji dotyczącej zakupu plotera. Rozeznanie rynku w zakresie wyboru odpowiedniego plotera zbiegło się z okresem pandemii co znacznie utrudniło jego poszukiwania.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764